Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ja cuo da peru benzinom i dizelom.. vec sam odvojio da probam ovih dana. Kazu benzin ispere masti sve a dizel malo i podmaze ono sto je benzin isusio jako..

 

Sent from my XT910

 

А опет, мени мајстор каже- бензином никако :)

Ако хоћеш три дана пери млаком водом, ал' у бензин не умачи (мислио је на ланац :D). Каже да штети гумицама, тако да или шампон или да пробам са петролејом како неко рече.

Хвала у сваком случају ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Ja koristim četku za farbanje koju sam podšišao na 1 cm. Radi ko doxa.

 

Ovo mi nije palo na pamet, dobra fora, danas ću kupiti četku. Imaš plusić od mene 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ja onda pocinjem da koristim petrolej pa kud puklo da puklo,a probacu i naftu sto da ne.

Jer covek se uci na greskama,na svojim il tudjim1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Srebrna strela opet rastavljena, montirali smo štitnike ručki, ne vidi se najbolje na ovoj slici ali moćno izgleda, utičnica 12v postavljena na desni deo kormana odmah ispod posude za kočiono ulje, karbovi poskidani... danas je čišćenje i štelung na redu, pa pretres anlasera....i odneo sam famozno sedište na tapaciranje, napraviću crveno srebrne štepove ima da ujeda kako će izgledati...spremamo se za Alpe

post-13775-0-14707300-1369652101_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

@Borisa

Kako se ponasa srebrna strela sa novim auspuhom i kod koga si poneo sediste na preradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Ja onda pocinjem da koristim petrolej pa kud puklo da puklo,a probacu i naftu sto da ne.

Jer covek se uci na greskama,na svojim il tudjim1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif

 

ja sam čistio sa petrolejom i sve je skinulo što je bilo masno i nataloženo. prljav je posao ali je najbolji pošto kako se trlja tako curi odmah dole. treba nekoliko krugova da se obrne sa četkom ako je zapušten (kao što je bio na mojoj Africi) ali kada se opere kako treba lanac izgleda kao nov, i što je najvažnjije gumice ne gube elastičnost. ja ću samo petrolej da koristim, i od sledećeg puta onu Galetovu varijantu sa četkom. Koristio sam staru četkicu za zube ali verujem da će ovo biti daleko bolja i lakša varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Rora je fantazija, u gradu se svi okreću za mnom vozim bez db killera, motor mi dosta lepše radi, mirnije, ne štuca, manje saug traži. Samo na duže relacije poludiš od buke, zanimljivo je pola sata posle počne da smeta, do Segedina RrRrRrRrRrR glava ko bundeva, obavezno stavljam prigušivač na dalje. A sedište mi radi jedan lik ovde kod nas, nismo se još ni dogovorili precizno šta i kako, odneo sam mu slike raznih prerada pa kad uhvati vremena uradiće, evo sličice kako mi je uradio naslon na Atlanticu.

post-13775-0-15328300-1369653808_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Što se tiče pranja lanca, mislim da je na forumu više puta apsolvirano da je petrolej najbolje rešenje, a što se tiče spreja za krpljenje guma i žičanih felni, ja sam pisao u nekoj od tema moje iskustvo, ukratko: lako je naduvao gumu, ona je i dalje ispuštala, ali 10 puta sporije i sa dva spreja sam uspeo da dođem do vulkanizera. Od tada je jedan uvek u koferu.

Kada se sprej otkači sa ventila ona pena ode svuda po točku, ali nije neki problem jer se kasnije opere jačim mlazom vode, ali jedino je odmah treba obrisati sa kočnice jer se tu kasnije zapeče od grejanja diska pa se teže skida.

 

Jel' bio ko iz KLE sekte na skupu u Šapcu, ja videh samo jedan KLE?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Što se tiče pranja lanca, mislim da je na forumu više puta apsolvirano da je petrolej najbolje rešenje, a što se tiče spreja za krpljenje guma i žičanih felni, ja sam pisao u nekoj od tema moje iskustvo, ukratko: lako je naduvao gumu, ona je i dalje ispuštala, ali 10 puta sporije i sa dva spreja sam uspeo da dođem do vulkanizera. Od tada je jedan uvek u koferu.

Kada se sprej otkači sa ventila ona pena ode svuda po točku, ali nije neki problem jer se kasnije opere jačim mlazom vode, ali jedino je odmah treba obrisati sa kočnice jer se tu kasnije zapeče od grejanja diska pa se teže skida.

 

Jel' bio ko iz KLE sekte na skupu u Šapcu, ja videh samo jedan KLE?

 

Дакле- петролеј :)

Што се тиче спреја, ако некоме треба, има овдје код мене у Бијељини 8,5КМ (око 450-500 динара),300мл. Мислим да је добра цијена, па ако неко хоће могу да му узмем па да се нађемо негдје...

Бејах ја на скупу. И ја сам,као и ти, видјео само још један КЛЕ, поред мог :)

Је ли твој био паркиран код трибина или?!

Хајде,следећи пут се договарамо ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Тај спреј је баш повољан, ја сам платио дупло више (једино нисам сигуран колико је мл)

 

Бејах ја на скупу. И ја сам,као и ти, видјео само још један КЛЕ, поред мог :)

Је ли твој био паркиран код трибина или?!

Хајде,следећи пут се договарамо ;)

 

Паркирао сам на оној ливади иза трибина (са макадамског путића десно), када сам стигао паркирао сам се поред другог КЛЕ-а, очигледно твог. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Паркирао сам на оној ливади иза трибина (са макадамског путића десно), када сам стигао паркирао сам се поред другог КЛЕ-а, очигледно твог. :zdravo:

онда су се машине видјеле и испричале :)

Ако хоћеш,могу да ти узмем и овај спреј да имаш, злу не требало..

 

Елем, нешто у вези теме зване КЛЕ- кад ми је у другој (некад се зна десити када је и у трећој), ако дам гас са намјером да пребацим у већи степен, али због нечега морам да успорим (нечије изллијетање на пут) деси се да испадне из брзине, зна ли неко о чему је ријеч?!

Свеједно сам мислио ићи до мајстора, јер ми је мјењач "високо" (приликом мијењања брзине мало више дижем стопало), али реко' да видим да ли се некоме нешто слично дешавало...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Meni se to jos nije desilo. Desilo mi se da ispadne iz prve, jednom mozda... ali iz visih nikako. Ne zvuci mi na dobro to. 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Meni se to jos nije desilo. Desilo mi se da ispadne iz prve, jednom mozda... ali iz visih nikako. Ne zvuci mi na dobro to. 0stabre.gif

 

само ти мене забрини додатно. Супер ти иде. :lol:

хахахаха, шалу на страну, не дешава се увијек, само понекад...

Углавном, ових дана (читај данас-сутра), идем код мајстора, па ако прокљувимо шта је- јављам искуства за убудуће ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Gotov motor, al sedište moram da čekam.......ne mogu da probaaaaaam 1lol.gif. E da i ladno ovaj karburator nema nikakvo podešavanje smeše, samo točkić od lera, predložio mi je majstor da stavi platnice pod iglice karba da se malo podignu šta god to značilo, kaže bolje će da radi uz ovaj auspuh 1neznam.gif.Malo sam pratio šta radi, skinuo anlaser da pogleda četkice i malo očisti levo desno, al nemoš to posle vratiti tek tako, pa skidaj levi dekl, čudno iscurilo samo par kapi ulja, pa nameštaj. Čitao sam negde da su ljudi menjali skroz ulje zbog ovoga, možda zato što motor stoji dva dana pa se sleglo i ništa nije curilo, samo namazao dekl nekom zaptivajućom pastom zbog dihtunga koji se na jednom mestu razlepio i vratio sve na svoje mesto. Čak i magnet dobro izgleda, čekam sic pa da testiram potrošnju.....ako zabele sveće ili bude trošio ko đavo vraćam iglice u prvobitan položaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

E da i ladno ovaj karburator nema nikakvo podešavanje smeše, čekam sic pa da testiram potrošnju.....ako zabele sveće ili bude trošio ko đavo vraćam iglice u prvobitan položaj.

 

 

Postoji podesavanje smjese za svaki cilindar odvojeno. Mozda komplikujem u objasnjenju, ali... mali saraf sa donje strane karburatora, uvucen u kuciste karburatora, sa strane do bloka motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Gotov motor, al sedište moram da čekam.......ne mogu da probaaaaaam 1lol.gif. E da i ladno ovaj karburator nema nikakvo podešavanje smeše, samo točkić od lera, predložio mi je majstor da stavi platnice pod iglice karba da se malo podignu šta god to značilo, kaže bolje će da radi uz ovaj auspuh 1neznam.gif.Malo sam pratio šta radi, skinuo anlaser da pogleda četkice i malo očisti levo desno, al nemoš to posle vratiti tek tako, pa skidaj levi dekl, čudno iscurilo samo par kapi ulja, pa nameštaj. Čitao sam negde da su ljudi menjali skroz ulje zbog ovoga, možda zato što motor stoji dva dana pa se sleglo i ništa nije curilo, samo namazao dekl nekom zaptivajućom pastom zbog dihtunga koji se na jednom mestu razlepio i vratio sve na svoje mesto. Čak i magnet dobro izgleda, čekam sic pa da testiram potrošnju.....ako zabele sveće ili bude trošio ko đavo vraćam iglice u prvobitan položaj.

 

Ako si digao iglicu onda si sigurno povecao potroshnju, ja sam to radio na skuterima koje sam imao ranije i na dt-u, samo svi ti karburatori imaju sami po sebi na iglici 3 polozaja (zareza) za taj osigurach, ali su ti motori svakako bili mali potroshachi pa su troshili po 2, 3 litra a kada dignesh iglicu na 3ci polozaj poveca se potroshnja za malo jache od pola litra, na dt-u i do litar ali se deshavala osetna razlika u povlachenju.

 

E vidish kada skidash anlaser shvatish gde su shtedeli pare na nashim mashinama, umesto da ima kao na drugim motorima tu 4 shrafa izdvojena od dekle ti morash da otvarash celu deklu da bi vratio lanac, lanchanik anlasera. I ja sam menjao chetkice pa znam muku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ma nasi su jos i zlatni kakvi su drugi po pitanju pristupacnosti prilikom zamene delova1zvizduk.gif1zvizduk.gif1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Mene su uchili da se uvek poredim sa boljima :lol:

 

:takoje:

у глави ми одзвања ћалетов глас :)

To je to :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja