Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

@Rille

Meni se isto desilo da sam prilikom menjanja filtera isti malo vise nauljio,pa je preko noci visak poceo da curi.Jednostavno sam izvadio filter jos malo ga ocedio i prebrisao airbox.

A sto se posledica tice ne verujem da moze bilo sta dase desi opasno,jer evo vec sam stukao oko 2000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Da li neko od Vas planira odlazak krajem juna u Gospić na III KLE meeting?

U nedelju sam po prvi put u ovoj sezoni bio na vožnji i još uvek sam pod utiscima, 230 veselih km po krivudavim putevima Istočne Srbije i delom dunavske magistrale.

Međutim po povratku sam na dekli sa one strane gde se nalazi slavina rezervoara primetio slivanje neke lepljive materije koja mi je najviše podsećala na ulje kojim sam nauljio filter vazduha. Ispoštovao sam celu proceduru na način koji je to opisao Libero na 89strani ali nisam koristio isto ulje već bardahlovo ulje za tu namenu. Pošto sam još kasno jesenas nauljio filter vazduha a stavio ga tek pre 10 dana bilo je dovoljno vremena da dođe do sleganja pomenutog ulja u niže delove istog što je po kriterijumu Mladera pokazatelj lošeg ulja za ove namene o čemu je pisao na 85str. Po njegovim rečima ulje je trebalo da se stegne i svojom voskastom strukturom sprečava prodor nečistoća u agregat. Napominjem da sam primetio ulje na dekli sutradan po povratku kada je motocikl bio parkiran na nožici preko noći.

Mene sada interesuje da li ikako višak ulja iz filtera može da napusti airbox i da se slije na mesto gde sam ja primetio tragove istog?

Kakve su moguće posledice?

Hvala drugari!

 

Cekaj, je l curi tu odmah iza poluge menjaca?

Ako odatle curka, to ti je od spreja za lanac, ili cime ga vec mazes. Mozda si malo preterao, a mozda koristis neko koje se slabo lepi, pa se sa tog prednjeg zupcanika sliva dole kad se nakupi. To se meni desavalo redovno dok nisam promenio sprej. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Ulje se slivalo po nekoj mojoj proceni oko karburatora pa naniže preko dekle pa prema fuzasteru, nije sa lanca jer ga nisam prskao .

Gotovo da sam siguran da se radi o ulju iz vazdušnog filtera jer je crvenkaste boje, lepljive konzistencije slične medu.

Predpostavljam da se višak ulja koji je bio u donjim partijama filtera dok je stajao vertikalno u ambalaži raspoređio po ostatku filtera kada sam ga postavio horizontalno u airbox i da je nakon toga višak iscureo. Logično da je ostalo u njemu onoliko ulja koliko treba i da praktično nema viška koji može više da curi.

Ako primetim ponovno curenje poslušaću Sadanov savet.

Hvala na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Majstore samo ceraj i uzivaj malo ulja nigde ne skodi pa nece ni kod KLE-a1zvizduk.gif1zvizduk.gif1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Ma terao bih ja to i to vrlo rado nego sam u zadnje vreme zauzet teranjem quada marke peg perego :zvizduk:

hahaha, ja ga vozio do pre godinu dana 0takoje.gif

 

 

 

apropo ELF-a, iskustva kod kolega STeneraša:

Acimo je pitao jer ima prolem.....

Vlajko ako zelis da znas ko je radio generalnu na ST, ja sam je radio...... ne na nojoj nego na nekoj drugoj koja je vozena na ELF........ mozes da dodjes da vidis kako izgleda masina od elfa....... da pogledas stubline i karike pa proceni..... :P :P :P :P I ja sam sipao ELF ali samo 1....... motor mi nije radio kako treba, mnogo je lupao i cukao na hladnom ili na prvom paljenju........ presao sam na Ipon i sve ok..... polu sintetiku 10w40 i radi kao sat..... niti trosi niti se zali niti imam problem na menjacu....... A ko gde odrzava ne znam ali znam da moju nece niko od tih "majstora" jer je uvek posle njih bio problem....... a neki nisu ni znali da odgonetnu kvar........... Aj da ne razglabamo oko ulja....... mrsko mi vise....... da se natezem cijeg tatka je veca patka....... nek radi ko kako hocei odrzava gde hoce.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

@Boriša E super izgledaju ove reflektujuće trake, gdje si ih nabavio?!

@ s_dakic Ja vozim kao baba, ali opet 5.5 :)

@RadicM odgovor s_dakicu je ujedno i tebi. To je neki prosjek. Po gradu oko 6, a na otvorenom oko 5.2-5.5. Pošto stalno kombinujem, izvukao sam takvu potrošnju. Ovih dana (sledeće sedmice) bih trebao da odradim pravi test- 15l u rezervoar i do Banja Luke, Prijedora, sve dok ne stane :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Hvala ti na ovome. Početkom juna planiram do NS,pa ću vjerovatno doći i tu da uzmem ovo. Često vozim noću, a ovo dođe kao još marker da me lakše primijete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Nema na čemu, nazoveš čoveka i dogovoriš se da ti spremi šta ti treba, ima 3d tank padove, stikere za poklopac rezervoara, sve moguće nalepnice i refl.trakice. Za moj točak nije imao narezane, ali napravi za par minuta. Lako se lepi, očistili smo felne alkoholom i treba jedno 20 min. da se polepe lepo, slikaću motor samo da kompletiram sve šta sam zamislio pa ćeš videti, lepo izgleda, bilo je i jeftinijih na drugim mestima ali ja sam hteo reflektujuće i Ns mi bio uzput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Evo testa postrosnje sa Robertovim auspuhom, napunjen do chepa upaljena rezerva na 230km a ranije sam palio rezervu uglavnom izmedju 210 i 215km, gracka voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da li neko planira da ide u Kotlinu(Kepijada)?

Pretpostavljam da ce Gliga ici, ali pretpostavljam da ce on voziti neke ozbiljnije staze, a bi bilo ekstra ako moze da se skupi grupa KLE-asa pa da izaberemo sami rute za voznju prema nasim bajkovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

@Rolle

Planiram ako vreme bude naklonjeno,jbg nemam jos uvek opremu za kisu.

Nesto sarene prognoze,ali bice valjda suvo vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

To su ti ove trakice, seče čovek šta oćeš:zdravo:

http://oglasnik.bjbi...-tokove-motora/

 

Pozdrav drustvo. Te trakice iz NS-a su inace odlicne.0takoje.gif Ja sam ih pre godinu dana stavio na motor i nisu ni pocele da se odlepljuju,a i reflektujuci sloj je dobar,tako da reflektuje dobro. Govorim za Crvene i bele iz iskustva.

 

Sad jedno pitanje. Pominjale su se price o spustanju zadnjeg dela KLE-a. Ja sam visok 170cm a planiram da uzmem Kle ,tako da mi spustanje ne gine. Dali neko moze da mi kaze odokativno,koliko para treba da se ulozi i kako se to radi?

Hvala u napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Produzis dog bons...Neki su ga skracivali pa su dizali motor,a izrada i materijal ih je izaslo po nekih 20ak evra po coveku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Produzis dog bons...Neki su ga skracivali pa su dizali motor,a izrada i materijal ih je izaslo po nekih 20ak evra po coveku...

 

Izvini,ne razumem se u delove motora,tek sam poceo da ih vozim. Sta je dog bons i gde taj deo stoji? Ako moze slika? Dali moze da se skrati za moju visinu a da ne struze zadnja guma sa suvozacem? Ja sam 170cm visok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Produzis dog bons...Neki su ga skracivali pa su dizali motor,a izrada i materijal ih je izaslo po nekih 20ak evra po coveku...

 

Izvini,ne razumem se u delove motora,tek sam poceo da ih vozim. Sta je dog bons i gde taj deo stoji? Ako moze slika? Dali moze da se skrati za moju visinu a da ne struze zadnja guma sa suvozacem? Ja sam 170cm visok.

 

Neko od kolega je pisao ovde o tome...

 

 

 

dogbones

 

 

 

a i u temi imas dosta o tome su pisali,probrljaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

@Goxy M

Jesi li probao da sedis na neki KLE ili da vozis,cisto da vidis kako to izgleda?

Ako kupis neki koji ima preradjeno sediste mozda i ne moras da ga skracujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

@Goxy M

Jesi li probao da sedis na neki KLE ili da vozis,cisto da vidis kako to izgleda?

Ako kupis neki koji ima preradjeno sediste mozda i ne moras da ga skracujes.

 

Sedeo sam na kle-u. Drzim se na prstima. Sto ne mora da znaci da cu na svakom.

Proslog leta sam seo na Hyosung gt250,isto sam dodirivao zemlju na prstima. Kad sam seo ove sezone na zetov motor(isti model) bio mi je taman,odn.celo stopalo mije bilo na zemlji. Inace ni jedan ni drugi gt nisu prepravljani. Dali je to moguce da se desi sa KLE-om da mi neko odgovara?

Postoji li sansa da sednem na neciji kle i da popricam sa vlasnikom?1aha.gif Posto iz iskustva, sa prodavcima ne vredi pricati jer svaki ciga svoga konja hvali.

Koliko cm moze da se spusti zadnji deo kle-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Ja sam 178cm i jedva prstima dofatim tlo, visoko težište, bojao sam ga se u početku a sad je već lakše. Mada kod mene je prerađeno sedište, probao je Gliga i kaže da je višlje nego na njegovom motoru koji je skroz podignut. Preradiću ja sic još jednom, vidim da tu ima prostora da se spusti sigurno 3cm, visoka je kozica KLE 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

i ja sam 178 imam preradjeno sediste i malo je vislji zbog toga, na zemlju ne mogu da se oslonim sa punim stopalima na obe noge ali nije da mogu samo prsticima vec nesto izmedju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

To su ti ove trakice, seče čovek šta oćeš:zdravo:

http://oglasnik.bjbi...-tokove-motora/

 

Pozdrav drustvo. Te trakice iz NS-a su inace odlicne.0takoje.gif Ja sam ih pre godinu dana stavio na motor i nisu ni pocele da se odlepljuju,a i reflektujuci sloj je dobar,tako da reflektuje dobro. Govorim za Crvene i bele iz iskustva.

 

Sad jedno pitanje. Pominjale su se price o spustanju zadnjeg dela KLE-a. Ja sam visok 170cm a planiram da uzmem Kle ,tako da mi spustanje ne gine. Dali neko moze da mi kaze odokativno,koliko para treba da se ulozi i kako se to radi?

Hvala u napred

 

 

Ja sam 170 i ne smeta mi nista...jest da prstima drzim ravnotezu na asfaltu ali ok je.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja