Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

jedno pitanje. Kolika je rezerva na kle, Sipao sam do cepa i presao 193 km a vozio sam ga umereno ali nisam stedeo vec normalno sa malo ubrzanja malo u dvoje uglavnom po gradu. pa me interesuje kolika je rezerva da mogu a izracunam potrosnju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Zdravo.

Zna li neko gde moze da se nadje,i koliko je to u parama,trebalo bi da je to dihtung poklopca ventila,nisam 100%siguran,to je ona guma koja ima po 2 gumena polukruga sa obe strane motora.Pocelo je po malo da mi vlazi ulje oko te gume,pa bi valjalo da se zameni.

Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vratio sam se danas sa voznje (NS-Sarajevo. Sarajevo-Mostar-Travnik, Travnik-Doboj-Bjejlina-NS plus lokalna vozikanja).

 

1115km voznje u dvoje sa 15-ak kg stvari, potrosnja 4l/100km, nesto malo ispod a samo jednom preko (ostavio saug pa je potrosnja skocila na uzasnih 4.2l/100km). Voznja umerena ali nikako penzionerska, samo bez naglih ubrzavanja i bez visokih obrtaja. Putna brzina 90-110. Odusevljen sam potrosnjom 0takoje.gif

 

Vizir je potvrdio svoje kvalitete, do 130 nema turbulencije. Iza kamiona je situacija ista kao sa fabrickim, vec na 60 je neprijatno.

 

Sediste neudobno ali znam da cu se i na to navici. Ovo mi je bila bukvalno treca voznja ove sezone,odmah 300-ak km u danu i to u dvoje.

 

Upravljivost sa suvozacem i stvarima ( teska torba skroz na repu) je katastrofalna. Malo bolje bude kada se suvozac pomeri skroz napred, ali ako se odalji skroz nazad onda je bas lose. Nisam postigao (tj sam nisam uspeo) da prebacim zadnji amortizer na tvrdji polozaj, verujem da ce to dosta pomoci.

 

2012-03-22063.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Upravljivost sa suvozacem i stvarima ( teska torba skroz na repu) je katastrofalna. Malo bolje bude kada se suvozac pomeri skroz napred, ali ako se odalji skroz nazad onda je bas lose. Nisam postigao (tj sam nisam uspeo) da prebacim zadnji amortizer na tvrdji polozaj, verujem da ce to dosta pomoci.

 

Veeeelika razlika, veruj mi. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Zdravo.

Zna li neko gde moze da se nadje,i koliko je to u parama,trebalo bi da je to dihtung poklopca ventila,nisam 100%siguran,to je ona guma koja ima po 2 gumena polukruga sa obe strane motora.Pocelo je po malo da mi vlazi ulje oko te gume,pa bi valjalo da se zameni.

Hvala...

 

Prije desetak dana sam pitao kod ovlaštenog uvoznika u Brčkom (BiH)jer i meni treba. Cijena je oko 39,5 evra i čeka se 20ak dana na dio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

1115km voznje u dvoje sa 15-ak kg stvari, potrosnja 4l/100km, nesto malo ispod a samo jednom preko (ostavio saug pa je potrosnja skocila na uzasnih 4.2l/100km).

 

Meni je jednom potrošio oko 3.18 l/100km. Ali nisam bio tako natovaren kao ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

E to je vec ozbiljno niska potrosnja!! 1moto3.gif

Do sada mi se na kracim voznjama oko grada i po sumama potrosnja kretala od 4.5-5l, zato sam sa ovih 4l zadovoljan. Autoputem na stalnih 120-130 u dvoje sam posle 200km ostao bez goriva, 5.6l.

 

Verujem da nizoj potrosnji doprinosi i to sto sam sredio vazdusni filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Hm, jeste li vi sigurni da niste gurali te motore jedno 20-30km?

Svaka cast za potrosnju. Meni je misaona imenica potrosnja ispod 5l/100km, pa cak i tih 5l/100km a nisam nesto ostar vozac. Uglavnom je oko 5,5, a ako ga jos malo zavrtim hoce on i vise da popije bez problema (model iz 1993).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Hm, jeste li vi sigurni da niste gurali te motore jedno 20-30km?

Svaka cast za potrosnju. Meni je misaona imenica potrosnja ispod 5l/100km, pa cak i tih 5l/100km a nisam nesto ostar vozac. Uglavnom je oko 5,5, a ako ga jos malo zavrtim hoce on i vise da popije bez problema (model iz 1993).

 

I meni je potrosnja oko 6-6.5 litara, ali mi imamo stari model KLE-a. Nakon 1995-te redizajniran je airbox i drugacije su dizne u karbovima, zbog ispunjavanja normi o izduvnim gasovima.

 

Ti KLE-ovi znacajno manje trose od ovih starih, ali imaju i manje snage i generalno su 'ustrojeni'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Hm, jeste li vi sigurni da niste gurali te motore jedno 20-30km?

Svaka cast za potrosnju. Meni je misaona imenica potrosnja ispod 5l/100km, pa cak i tih 5l/100km a nisam nesto ostar vozac. Uglavnom je oko 5,5, a ako ga jos malo zavrtim hoce on i vise da popije bez problema (model iz 1993).

 

Ma to je normalna potrošnja Role, nego je Gliga počeo da masti pa ko velim da se pridružim. Sve Klementine se kreću u opsegu koji si naveo. Bandolero i ja smo sipali gorivo na istoj pumpi u Bosni i okrenuli smo na rezervu u istom trenutku u Srbiji. On sa starim modelom motora, a ja sa novim.

Doduše, spustio sam jednom prilikom potrošnju i ispod 5 l, ali sam se vozikao lagano, 90-100 km/h po ravnom Sremu.

 

@Sveštenik

Niti je potrošnja izrazito manja kod novijih modela, niti se tih par konja oseti u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Ja sam pre 2 godine na putu do durmitora, solo, sa ponesto stvari na motoru, vozio uvek oko 90-110km/h na lepih 4500-5000 obrtaja, i potrosnja je bila 4.5l/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

@Sveštenik

Niti je potrošnja izrazito manja kod novijih modela, niti se tih par konja oseti u vožnji.

 

Imam takav utisak, probao sam samo jedan noviji, sa malim airboxom, u odnosu na moj, razlika u ubrzanju i generalno 'agresivnosti' je bas primjetna. Mozda nesto nije bilo u redu sa tim primjerkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Evo danas sams se malo poigrao sa mojim. odnosno ne nosim rucni sat,na motoru ga nema a i bas nema neko mesto ili povrsina na koju bi mogao da stavim, a svaki put da vadim mobilni da bi video koliko je sati ne mogu narocito tokom voznje pa sam odlucio da nekako ga namestim na motor. Sat sam kupio kod kineza za 100 dinara a posto nisam hteo da lepim sa lepkom po motoru odlucio sam se na traku koja lepi sa obe strane e sad posto sat nije vodootporan odlucio sam da ubacim cicak traku kako bi ga mogao skidati.Mozda se nekom nece svideti ali meni je ok i sto je najbitnije sluzi svrsi evo i dve slicice kako to izgleda

post-16651-0-65340200-1332780755_thumb.jpg

post-16651-0-92125800-1332780757_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Gliga je poznati lazov, ja njemu ne bih nista verovao... 1zvizduk.gif

 

Razliciti stilovi voznje=razlicita potrosnja. Tu je sva filozofija, pod uslovom da su motori ispravni. Ja ne vozim radi adrenalina, pogotovo ne sa suvozaciom i stvarima.

 

Kada vozim iza kola bez mogucnosti za prestizanje sigurno necu drzati na 6 'iljada obrtaja vec na 3-4. Tek kada se ukaze prilika za prestizanje onda saltam na nize. Menjanje u visu na 4-5 hiljada ako bas situacija ne zahteva snagu. Nagla ubrzanja najvise kolju potrosnju.

 

280 i koji km sa nesto preko 11 litara goriva, 250km sa 10 litara (da, vodim evidenciju :) ). Uvek sipam do cepa sto je po meni jedini normalan nacin da se meri potrosnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Da li bi neko bio ljubazan i napisao mi sve na sta treba da obratim paznju (mane) na KLE-u???? Imam ideju da kupim jednog ali da taj motor provede jos jedno 6 meseci u garazi jer fali neki deo ili ko zna sta...... Nisam totalni laik za motore ali ipak svaki motor ima neke svoje mane...... tako da ako moze neko, makar i u kratkim crtama.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Da li bi neko bio ljubazan i napisao mi sve na sta treba da obratim paznju (mane) na KLE-u???? Imam ideju da kupim jednog ali da taj motor provede jos jedno 6 meseci u garazi jer fali neki deo ili ko zna sta...... Nisam totalni laik za motore ali ipak svaki motor ima neke svoje mane...... tako da ako moze neko, makar i u kratkim crtama.....

 

A koji je, ako nije tajna, motiv prelaska sa ST na KLE? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Xexexexexexexe ne prelazim totalno ali mi je istrcao jako povoljan kle pa bi da ga pazarim....... pa cisto da znam na sta da obratim paznju.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Bajkeri pozdrav ja sam iz arandjelovca posedujem klementinu 92 ko casa ali poceli su da me jebu karburatori ili samo jedan nemam pojma,nekad nece da upali,nekad kad upali pocne da preliva,dali ima neko neki br servisa da ih posaljem posto se plasim ovi ovde su prevaranti mogu da mi stave neke druge a ovo su original hvala u napred :moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Pozdrav narode...

Stavljen pre neki dan kompletno nov auspuh sa sve izduvnom granom,kupljen sa www.pik.ba.

KLE se preporodio,masina radi skroz mirnije,odusevljen sam.Zamalo da mu ugradim neki drugi protocni auspuh,mislim da bi pogresio.Jos samo da vidim da li se i potrosnja promenila,dosad je bila oko 6 litara,videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja