Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Pozdrav narode, ne znam da li ste upoznati ali ove godine se održava II International KLE meeting u Nemačkoj, više detalja možete videti na sajtu KLE Croatia http://www.kle-croatia.com/forum/index.php?topic=894.0

Predpostavljam da smo za ovu godinu zakasnili sa prijavama ali bi možda mogli da se za iduću godinu organizujemo i pojavimo. Ako sam dobro shvatio naredno okupljanje je u Hrvatskoj, šta mislite otome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

Pozdrav narode, ne znam da li ste upoznati ali ove godine se održava II International KLE meeting u Nemačkoj, više detalja možete videti na sajtu KLE Croatia http://www.kle-croat...php?topic=894.0

Predpostavljam da smo za ovu godinu zakasnili sa prijavama ali bi možda mogli da se za iduću godinu organizujemo i pojavimo. Ako sam dobro shvatio naredno okupljanje je u Hrvatskoj, šta mislite otome?

 

1care.gif1moto3.gifmuzicari.gifgivemebeer.gif2BJB2.gif2cirka1.gifgurman2.gifvitez.gif2BJB6.gif2BJB4.gif2BJB-ura.gifBJB-love2.gifBJB-kymco.gifBJB-KLE.gifBJB-Kawasaki.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

cekaj, stavio si originalan auspuh ili...

Da,da,orginalan i auspuh i izduvna grana je od KLE-a iz 2007 a moj je 1996.godiste

i sve je savrseno leglo na svoje mesto.

Inace stari auspuh mi je zardjao,pa sam imao raznih ideja,ali sam slucajno nasao ovaj novi

i stavio ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Ja poceo sa najavljenim doradama za malo ozbiljniji offroad, za pocetak lakse izmene

handguardovi, novi korman i enduro fuzasteri, (koliko se vide diskutabilno je :)), a noga kao da je zalepljena za njih, milina posle onih gumenih.

 

kle3.JPG

 

Sto se kormana tice, samo pozitivni utisci, ja sam prilicno visok (193) i ovaj siri i vislji od fabrickog mi mnogo lepse lezi.

 

sledece je TKC80 napred, i podizanje motora..

 

p.s. jel neko radio nesto po pitanju olaksavanja KLEa? gde bi se mogla skinuti kilaza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

p.s. jel neko radio nesto po pitanju olaksavanja KLEa? gde bi se mogla skinuti kilaza?

 

Nosaci suvozackih fuzastera... Kad skines oba, cca 5 kg je laksi :). Takodje, fabricki auspuh je jako tezak, i tu se da koji kilogram skinuti. Ovo su na prvu, iz glave, najjednostavnije metode za olaksavanje.

 

Na nekom stranom forumu sam procitao da je na KLEu zadnja viljuska od presovanog celicnog lima i jako teska, a da pase sa KLR-a, koriste identicnu osovinu, a KLR-ova je aluminijumska.

 

Jedina razlika je sto je KLR-ova za par centimetara duza, pa u lanac treba ubaciti 1 ili 2 dodatna clanka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Svestenik, da, da, ima smisla, moracu samo onda da smislim nesto drugo da zastitim nogu/pantalone od auspuha..

Jel ovo fabricki?

kle2.JPG

 

Rille, kupio u Pegazu, jos prosle godine kad je bio sajam, ali sam cekao dugo na korman da iste montiram, mislim da je.. Bikepro probike tako nesto ime proizvodjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Svestenik, da, da, ima smisla, moracu samo onda da smislim nesto drugo da zastitim nogu/pantalone od auspuha..

Jel ovo fabricki?

 

Da, to su fabricki. Teski ko tuc... Sto se zastite noge tice, ili da napravis nekakav distancer od zice ili omotaj auspuh sa azbestnom trakom. Malo ruzno, ali radi posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Hm... sad mi pade na pamet, hocu li ja promenom auspuha dobiti i nesto na snazi ili?

 

Neces dobiti nista primjetno, morao bi raditi promjene i na usisu i na karburatorima da bi to imalo imalo smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Pozdrav drugari! Skoro sam nabavio klementinu, pa sam hteo da podesim korman jer mi grejaci ruku udaraju u vizir. Naime, hteo sam malo da oborim korman na dole (prema rezervoaru), interesuje me da li smem to da uradim to jest da li postoje neka pravila oko stelovanja kormana. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pozdrav drugari! Skoro sam nabavio klementinu, pa sam hteo da podesim korman jer mi grejaci ruku udaraju u vizir. Naime, hteo sam malo da oborim korman na dole (prema rezervoaru), interesuje me da li smem to da uradim to jest da li postoje neka pravila oko stelovanja kormana. Hvala unapred.

 

"Pravila" postoje: našteluj kako odgovara tebi, po tvojim "gabaritima" i držanju ruku pri vožnji, ugao koji te najmanje zamara posle nekog vremena, a, naravno, ako je ikako moguće da pri tom u krajnje levom/desnom položaju ne udara ni u šta (rezervoar, plastike, vizir...).

Ako nadješ taj položaj, onda si "pravilno" postavio korman.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Hvala puno na odgovoru. Nasao sam polozaj u kom ne udara nigde. E sad videcemo u voznji da li i meni odgovara. Imam jos jednu dilemu, negde sam procitao da se prilikom srafljenja kormana (ona cetiri imbusa), prvo srafe gornja dva, to jest ona prema viziru pa tek onda ona dva bliza rezervoaru. zanima me da li se tako montira korman ili su pravila drugacija? Pre skidanja nisam pogledao tacan polozaj drzaca kormana, a ne bih da pogresim. Mozda su mi pitanja glupa, ali rekoh bolje da pitam. E da, umalo da zaboravim, prilikom verglanja kad je motor hladan dasava se da ne zavergla iz prve -samo se cuje zzzzzzzzzz-, pretpostavljam da je bendiks. Da li se to remontuje i ko to radi ili da se spremam za nov?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

to se obicno cuje kad verglas a dao si sauk ili si malo dao gas? u tim slucajevima se i kod mene cuje da krlja...inace,moze da se servisira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Cuje se i sa sauhom i bez sauha, desava uglavnom kad je hladan i to kad ga palim prvi put posle duzeg stajanja. Kad se ugreje, retko se desava to zujanje, a i kada se cuje to je jedva cujan zvuk. U svakom slucaju kad se to desi, motor ne vergla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ništa ne brigaj, nije opasno.

 

Anlaser povlači mnogo struje, naročito kad se muči, tipa kad je hladan motor, ulje stegnuto i sl, a akumulator mu ne daje dovoljno za tu situaciju...

 

Samo ti lepo i propisno dopuni akumulator (ako nije neki na izdisaju, ako jeste - uzimaj novi, svakako bi ti bio potreban) pa probaj, ne bi trebalo to više da se dogadja (100%, meni se to desilo nedavno), probaj čak i sa kablovima (koji su sigurno ispravni!) ne bi li bio siguran da je to uzrok, nemoj odmah na servis dok ne ustanoviš i otkloniš sumnju sa pomenutog.

 

 

Meni sve to lepo Arakis rekao, tako je i bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Pozdrav drugari! Skoro sam nabavio klementinu, pa sam hteo da podesim korman jer mi grejaci ruku udaraju u vizir. Naime, hteo sam malo da oborim korman na dole (prema rezervoaru), interesuje me da li smem to da uradim to jest da li postoje neka pravila oko stelovanja kormana. Hvala unapred.

I stavljaj sliku klementine,pozovi na neki rostilj,pragnje,jagnje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Pozdrav drugari! Skoro sam nabavio klementinu, pa sam hteo da podesim korman jer mi grejaci ruku udaraju u vizir. Naime, hteo sam malo da oborim korman na dole (prema rezervoaru), interesuje me da li smem to da uradim to jest da li postoje neka pravila oko stelovanja kormana. Hvala unapred.

I stavljaj sliku klementine,pozovi na neki rostilj,pragnje,jagnje :moto3:

A nismo gadljivi ni na sve vrste domacih kolaca i sl...cisto da ne ogranicavamo domacina... :zvizduk:

Ako vam je akumulator na izdisaju nemojte uopste da se zezate da ga dopunjujete. Nov Vartin u Torex-u je oko 4k din, a novi frajlauf sa montazom oko 12k, pa vi izracunajte sta vam dodje jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Za bajkere moze jagnje i to na grzi ali moras da dovuces zadnjicu iz te Britanije. Ne mogu bez tebe da spremam to jagnje. Akumulator je star par dana, punjenje je provereno i lepo puni, tako da struje i snage ima. Verovatno je alnaser, moracu i to da proverim. Danas sam se vozio malo i kad je hladan, opet ista prica. Kad smo se kasnije malo zagrejali, nismo vise imali problema. Dok pauk dodje, sredicemo i to valjda. Drugari havala vam na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1796 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Jel' neko menjao kociono ulje skoro? Ja sam danas odradio na obe kocnice i iznenadio se koliko malo ulja ide pa reko da proverim sa vama. Manje od 200ml otislo, i to osetno manje.

 

Procedura vrlo jednostavna:

 

Kociono ulje je vrlo agresivno prema boji i plasticnim delovima tako da je pozeljno zastiti ih. Ako negde kane na motor obrisati sto brze.

 

Motor postaviti tako da stoji horizontalno.

1. Na odusak povezati gumeno crevo (ono za akvarijum radi savrseno savrseno), drugi kraj u neku posudu. Odusak je ispod gumenog poklopca na celjusti, ne mozete ga omasiti.

2012-04-11449.jpg

Zadnja

2012-04-11447.jpg

Prednja

2. Skinuti poklopac rezervoara kocionog cilindra.

3. Ponavljati sledecu proceduru:

-Odvrnuti sraf oduska (kljuc 10)

-Pritisnuti rucicu/polugu kocnice do kraja i zadrzati u tom polozaju

-Zavrnuti sraf oduska

-Pustiti polugu kocnice.

 

Nivo ulja u rezervoaru opada sa svakim ciklusom i treba ga proveravati. Kada se rezervoar skoro isprazni doda se nova kolicina svezeg ulja. Ukoliko nivo ulja suvise opadne u sistem ulazi vazduh pa ga se treba resiti.

 

4. Kada iz creva pocne da izlazi novo ulje (vidi se po boji) proces je gotov.

5. Doliti ulje do gornje oznake i vratiti poklopac rezervoara.

6. Skinuti crevo

7. Isprobati da li sve radi kako treba :)

 

Ja sam ovo sada radio prvi put i za obe kocnice mi je trebalo 40-45 minuta, od pripreme alata do pakovanja istog.

 

Edit: Dodate slike. Obavio sam i 7. korak, isao da vezbam kocenje. Sve radi bas isto kao i sa starim uljem :)

Promenio član Gliga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100
Obavio sam i 7. korak, isao da vezbam kocenje. Sve radi bas isto kao i sa starim uljem :)

Nisi ni trebao da ga menjaš onda :lol:

 

Šalim se, ima neka spravica koja se umoči u ulje i ona nešto izmeri. Ne znam da li gustinu ili šta već. Meni (motoru) je Skuba to proverio u Laboratoriji i rekao da ne moram da menjam ulje. Možda nisi morao ni ti, što kažeš i nije neki trošak.

 

Odlično je što si objasnio postupak zamene kočionog ulja, biće od koristi. :takoje:

 

p.s.

 

zbunio si me sa tačkom 2. skinuti poklopac rezervoara dok nisam shvatio na šta misliš :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1796 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Obzirom da je u sistemu bilo originalno ulje staro sest godina mislio sam da nije zgoreg zameniti ga. Trosak minimalan a barem znam sta je sada unutra. Samo ne znam sta da radim sa drugom bocom od 2.5 dl 0stabre.gif Stvarno ne znam zasto sam mislio da ide puno ulja, a nisam nigde uspeo naci podatak.

 

Koliko sam upoznat kociona tecnost vremenom vezuje vodu. Voda ima nizu tacku kljucanja od same tecnosti pa se zato i menja. Sprava verovatno nekom crnom magijom ili kakvom slicnom sposobnoscu utvrdjuje sadrzaj vode.

 

 

Dodao objasnjenje za tacku 2., nema vise zabuna :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Postovani bajkeri, vec sam pisao da imam problem prilikom paljenja. Naime kad stisnem dugme za paljenje, vrlo cesto se desi da motor ne zavergla. Samo se cuje neko zujanje. Danas sam provalio odakle zuji. Zuji iz kutije sa osiguracima, ima li neko ideju o cemu se radi? Izgleda da ipak imam neki problem, nije zaboh toga sto je hladan ili zato sto alnaser povlaci dosta struje. Ako neko ima ideju o cemu se radi, bio bih mu zahvalan na pomoci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Postovani bajkeri, vec sam pisao da imam problem prilikom paljenja. Naime kad stisnem dugme za paljenje, vrlo cesto se desi da motor ne zavergla. Samo se cuje neko zujanje. Danas sam provalio odakle zuji. Zuji iz kutije sa osiguracima, ima li neko ideju o cemu se radi? Izgleda da ipak imam neki problem, nije zaboh toga sto je hladan ili zato sto alnaser povlaci dosta struje. Ako neko ima ideju o cemu se radi, bio bih mu zahvalan na pomoci?

 

Provjeri stanje akumulatora. Vrlo lako moguce da je akumulator pred kraj zivota ili ga motor ne puni dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Postovani bajkeri, vec sam pisao da imam problem prilikom paljenja. Naime kad stisnem dugme za paljenje, vrlo cesto se desi da motor ne zavergla. Samo se cuje neko zujanje. Danas sam provalio odakle zuji. Zuji iz kutije sa osiguracima, ima li neko ideju o cemu se radi? Izgleda da ipak imam neki problem, nije zaboh toga sto je hladan ili zato sto alnaser povlaci dosta struje. Ako neko ima ideju o cemu se radi, bio bih mu zahvalan na pomoci?

 

Provjeri stanje akumulatora. Vrlo lako moguce da je akumulator pred kraj zivota ili ga motor ne puni dobro.

 

 

acazikic je vec pomenuo u nekom postu iznad: Akumulator je star par dana, punjenje je provereno i lepo puni, tako da struje i snage ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja