Jump to content

Moto Zajednica

NAVIGACIJA,NIJE BAS GARMIN ALI...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

momci,

posto je nokia 95n i posto je modul? saberite to, za tu lovu mozete kupiti navigaciju sa kojom nijedan mobilni telefon ne moze da se meri.

mobilini telefon samo ioma opciju da radi kao navigacija, ali to nije to. danas vise u stvari nije ni bitno od kog proizvodjaca dolazi navigacija, sve rade skoro savrseno. za nase potrebe i vise nego savrseno. godisnje kolima prelazim izmedju 150.000 i 200.000 km, koristio sam par navigacija i ostao na

tom-tomu, pokazao se kao najjednostavniji za upotrebu, najprecizniji i prilicno povoljan. garmin dere sa cenama karata, sto nije fer u nasim uslovima.

kompletna karta istocne evrope na sd kartici kosta 49.95 eur, a kompletna karta zapadne evrope na sd krtici kosta 79.95 eura. to su cene koje su

primerene. ovo su cene sa zvanicnog tom-tom sajta. moram napomenuti da su nasa i nase bivse drzave uradjene u beta verziji, sto znaci da nisu izuzetno precizne. ali u svakom slucaju dovedu u svaku ulicu koju trazis. naravno svako ima svoje misljenje o nekom proizvodu i to ne treba uzeti za zlo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Momci, ovu temu je Goran otvorio da bi se diskutovalo o Crypton GPS uredjaju koji je nabavio. Hajde da se drzimo toga a da sve ostale teme o GPS prebacimo u GPS temu. Ovako ce dobar deo poruka ostati ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

koji nije ni za ku*ac

 

 

 

izvini,ali kako ti to mislis?

 

pogledaj Mikkin post iznad tvog. Imam dve N95 i jednu onu kao novu sa 8GB. GPS modul ugradjen u njih je zali boze truda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

   1. POI (Point of interest/Interesne tačke) Pronalazi objekte (Hotele, parking, aerodrom, pozorišta, Shoping centre, Restorane, bolnice, a možete uneti i svoja omiljena mesta) i vodi Vas do njih.

   2. Ne morate mu reći gde se nalazite, Crypton navigator to već zna. Ukucajte mu adresu i broj ili jednostavno grad i kliknite na centar grada, a možete mu zadati da Vas odvede i do odedjene ustanove (tačka 1)

   3. Pamti Vaša kretanja tako da Vam skraćuje vreme ubacivanja odredišta. Takodje ima dva omiljena mesta npr. kuća i posao i klikom na jedno od njih završavate odredjivanje puta.

   4. Dvodimenzionalna i trodimenzionalna mapa vam dozvoljava da planirate put i imate bolju preglednost.

   5. Uneli ste rutu do kuće, ali morate da svratite na jos jedno ili više mesta, ne morate brisati rutu i praviti drugu, prosto ubacite medju lokaciju i vozite dalje.

   6. Na Crypton navigatoru uvek imate tačno vreme, brzinu kretanja, vreme dolaska na odredište, a jednim klikom možete namestiti mod u kome ce vas navigator upozoravati ako ste prekoračili dozvoljenu brzinu.

   7. Crypton navigator ima navodjenje glasom na svim jezicima za koje sadrži mape, tako da ne morate da gledate non stop u ekran. Uključite ga pre nego sto upalite auto i slušajte glas. Takodje, ukoliko ne skrenete na mestu gde Vam je navigator sugerisao, automatski ce se proračunati nova ruta i navigacija ce se nastaviti dalje shodno tome da li ste izabrali najbrži, najkraći ili najekonomičniji put.

   8. GPS navigaciju ne koriste samo vozači, u cryptom navigatoru možete podesiti na mod za pešake i bicikliste. Takodje imate mod za autobus, kamion i taxi, kao i mod za hitnu pomoć...

   9. Noćni Mod smanjuje količinu osvetljenja ekrana što u vožnji po mraku može da spreči da vam jako svetlo odvlači pažnju sa puta.

  10. Pored ovih bitnijih opcija postoje još i zumiranje mapa, alternativni nazivi ulica (u slučaju dva ili više imena za jednu ulicu), podešavanje kvaliteta puta (makadam, auto put), prikaz naplatne rampe, pormena mernih jedinica km / milja, jačina zvuka i dr, a za sve ove opcije klikom na mali upitnik u gornjem desnom uglu dobijate objašnjenja čemu služe.

 

Nije losa spravica. Kao sto se vidi, ima i track log. Sta vise covek da pozeli? :)

 

http://www.mycrypton.com/GPS.aspx?chlngx=sr

 

A šta je tu novo? Pa to su sve najosnovnije funkcije bez kojih ne bi smeo da se zove "navigator".

Cena mu je primerena baš zato što nema bolju kartu i zato što je kvalitet samog uređaja takav kakav je...

Nemojte me pogrešno razumeti. Radi i Tomos automatik nekom posao i ja to poštujem. Ali ko može da priušti bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

a ja imam N95 i gps modul i vec godinu dana ga eksplatisem u kolima ,na motoru i na bicikli i .....radi,tako da prica o upotrebi mobilnog telefona u te svrhe " pije vodu".

i ne treba mi Mile Dragic sa Gazelom

a sta ce ti modul za n95,,pa ona ima gps u sebi,,

 

 

I ja imam n95 + modul, n95 ima 3 gps kanala a modul 22 ! sto znaci, slabiji prijem i gubljenje istog kad ima visih zgrada...

 

a za sta ce mu ta 22 kanala kad moze da iskoristi najvise 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Čačkam ja tako moj s1000 juče, tražim šta sve može da se uradi s njega... Uspeo sam da ga nateram da mi prikaže Windows, dakle da ne ode na onaj ekran gde možeš da biraš "mlatimudija", "navigacija" i "settings". E sad... probao sam da pokrenem razne programe sa neta,( 8), alii nisam nešto bio uspešan. Radim na samoobrazovanju intenzivno, pa verujem da će se to promeniti  :P Našao sam na netu forum koji se bavi ovim uređajem (dobro, ne baš ovim, ali "vrlo istim" - Omnitech GPS / Gonav S1000 / Pharos GPS Drive 250). Na tom forumu ima dosta uputstava na temu "kako izvući više od vašeg uređaja", a između ostalog kako pokrenuti TomTom  :P

 

Drugo, krenem da ga ugasim pre nego što sam krenuo na spavanje, kad ono - signal! 'Ladno uhvatio signal (4 satelita) u stanu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Čačkam ja tako moj s1000 juče, tražim šta sve može da se uradi s njega... Uspeo sam da ga nateram da mi prikaže Windows, dakle da ne ode na onaj ekran gde možeš da biraš "mlatimudija", "navigacija" i "settings". E sad... probao sam da pokrenem razne programe sa neta,( 8), alii nisam nešto bio uspešan. Radim na samoobrazovanju intenzivno, pa verujem da će se to promeniti  :P Našao sam na netu forum koji se bavi ovim uređajem (dobro, ne baš ovim, ali "vrlo istim" - Omnitech GPS / Gonav S1000 / Pharos GPS Drive 250). Na tom forumu ima dosta uputstava na temu "kako izvući više od vašeg uređaja", a između ostalog kako pokrenuti TomTom  :P

 

Drugo, krenem da ga ugasim pre nego što sam krenuo na spavanje, kad ono - signal! 'Ladno uhvatio signal (4 satelita) u stanu :P

 

A onda je mrmot...  ;D ;D ;D

Šalim se... ;)

Nije uopšte problem da GPS uhvati signal u stanu. Ako si dovoljno blizu prozora to ti je kao vetrobran u automobilu...

Ako načačkaš taj uređaj dovoljno, možda mu pokreneš i Garmin Mobile XT softver... Ako radi na Win Mobile bez problema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Nije uopšte problem da GPS uhvati signal u stanu. Ako si dovoljno blizu prozora to ti je kao vetrobran u automobilu...

Ako načačkaš taj uređaj dovoljno, možda mu pokreneš i Garmin Mobile XT softver... Ako radi na Win Mobile bez problema!

 

Zar je izasao Mobile XT i za win mobile? To lepo zvuci, moram da proverim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Telefon u tank torbi je jako dobro zasticen od svih vibracija i prasine, tako da je to dobro mesto za njega. Jbg nije bas lako za pregled, ali Fata je Fata, al dva put je dva put ;D

 

Imam utisak da se ovde stvorila atmosfera da covek [glow=red,2,300]jedino sa GS ADVENTUREOM i ZUMOM [/glow] ima neke sanse da se zaputi u "strasna" bespuca. Nikako mi se to ne svidja...

 

Pa ovde ima i prizemnih, razumnih i neopterecenih ljudi  :o :D Dane reci mi u kojim se katakombama krijete da dodjem i ja tamo?!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa ovde ima i prizemnih, razumnih i neopterecenih ljudi  :o :D Dane reci mi u kojim se katakombama krijete da dodjem i ja tamo?!  ;)

 

A gde su ti optereceni i nerazumni? Daj ako mozemo da pomognemo, ljudi smo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

napisao sam da godinama koristim tom-tom uredjaje, jedan za auto i jedan za motor. ja vise ne idem do centra grada  bez navigacije.

u prodavnicu me uvek vodi tom-tom, u setnju gradom takodje nosim tom-tom da se ne bih izgubio. moju decu (kojih imam cetvoro) takodje ucim da koriste tom-tom do skole, igralista i nazad.

ljudi moji ne treba preterivati sa tim, naravno da je to samo jedna igracka koja zna da pomogne i koja pravi zabavu po nekad. do pre par godina smo putovali i bez toga. ponavljam,  navigacija je ok stvar,  ali se moze i bez toga. uvek kada se ide na put treba da se upoznamo sa trasom gde putujemo. prouciti put i napisati osnovna skretanja i raskrsnice. sta ako nam (vam) se pokvari navigacija?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Drugari, tema je o uredjaju koji je nas drugar kupio. Pa je zeleo da nam se pohvali. Sto mi je vrlo drago. Manite se vise drugih uredjaja, koji je kao bolji. Ima druge teme za to. I malo se preteruje vise sa nekom firmom. Nemam, nista ja ni portiv koga, ali sto je preterano, onda je preterano. Pa ni da je od zlata. A tek cenu necu da komentarisem. Jer ako uzmes neki uredjaj od 15-20.000din za razliku u ceni od nekog "forsiranog" koji kosta oko 45-50.000 mozes da kupis dosta druge opreme za motor ili cak da negde lepo odputujes i da se lepo provedes, a opet imas GPS uredjaj. Bitno je da obavlja posao, bar meni. Ispade da je neki GPS, kao najbitnija stvar u vezi motora. Samo me zanima kako se ranije putovalo bez njega  ??? Slicno mi je ovo kao ona tema Evropa vs Japan. Svaka druga tema GPS, pa mislim... Ajmo samo komentare vezane za ovaj uredjaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Čuj ga sad pa ovog?!

Pa kad ti ne treba što čitaš?  ;D ;D ;D I ko je igde tvrdio da je GPS najbitnija svar?! Gde si to pročitao?!

Ja recimo ne znam da li ima postova o nadrndanim auspusima i pozlaćenim ručkama, jer me ne interesuju. GPS navigacija me generalno interesuje i pišem o tome.

Ko neće da čita ne znam što uopšte otvara te postove o GPS-u? Imaš viška vremena šta li?  ;D ;D ;D

 

Post je o uređaju koji su kupili nekoliko naših drugara i upoređujemo da li vredi za te pare. Ako imaš nešto protiv... a ti mi prdni pod prozor da se kokoške klizavu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Nemam nameru da se objasnjavam. A tema nije otvorena sa pitanjem, dali nesto vredi, nego nam se drug samo pohvalio. Sta si se ti prozvao  ??? I ne moras takve neumesne sale da pises. Naravno ti trgujes sa Garminom, pa ga kujes u zvezde. Ovaj uredjaj mi je skroz ok i dosta mi je povoljan, a vidim i drugima. Pa me zanima njihovo misljenje. Zato sam ovde. Tih tvojih uredjaja mogu da kupim na kile, ali mi je to bacanje para. Bolje da ih potrosim na neko lepo putovanje. A teme gde se pise o drugim GPS uredjajima ni necitam, ali ni ne dajem komentare. Sam si bio napisao da preterujes nekad.

P.S. Ja nisam nigde napisao da mi je GPS nepotreban! A sto sam napisao da je neki GPS najbitnija stvar, mislio sam na neku oderdjenu marku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nemam nameru da se objasnjavam. A tema nije otvorena sa pitanjem, dali nesto vredi, nego nam se drug samo pohvalio. Sta si se ti prozvao  ??? I ne moras takve neumesne sale da pises. Naravno ti trgujes sa Garminom, pa ga kujes u zvezde. Ovaj uredjaj mi je skroz ok i dosta mi je povoljan, a vidim i drugima. Pa me zanima njihovo misljenje. Zato sam ovde. Tih tvojih uredjaja mogu da kupim na kile, ali mi je to bacanje para. Bolje da ih potrosim na neko lepo putovanje. A teme gde se pise o drugim GPS uredjajima ni necitam, ali ni ne dajem komentare. Sam si bio napisao da preterujes nekad.

 

Hejter a? Mogao si PP da mi pošalješ ;) Pošto nema veze sa temom. Ili da me tužiš adminu.  ;D

Ja sam tebi PP poslao ne brini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

E pa nije fora, taman se zahuktalo, pomislio sam da cu da odgledam dobar mec, a vi predjoste na PP :D

Postavljacu teme, sorry za off, al kad mogu oni mogu i ja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Marko druze, pa poslao sam ti, ali mi nesto mail nece da radi. A i ceo sajt, stalno nesto koci i blokira ili je mozda do mog kompa.  ??? Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

E pa nije fora, taman se zahuktalo, pomislio sam da cu da odgledam dobar mec, a vi predjoste na PP :D

Postavljacu teme, sorry za off, al kad mogu oni mogu i ja ;)

 

Ne znaš ti onaj vic kad su lalu u ratu terali da napadne neprijateljski rov. Samo ih je šeretski pogledao i rekao: Ta mante mene da ja idem tamo! Pa ja ću se oma pomiriti!  ;D ;D ;D

E tako je i ovo izeđu mene i KAWE (obojica lale) prešlo na prepucavanje ko će kome da plati pivo ;) Pa smo se dogovorili da ću ja njemu, jer ne pijem pivo!  ;D ;D ;D

Glupo čovek da plati, pa posle mora da ga sam popije da se ne baci jel?

 

I ja se izvinjavam za off ali mislim da je poučan ;)

 

@ KAWA

Imam ja i dobrih kompjutera na prodaju  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

@ dane@ e glisto, zovi one batice u nokiju pa pitaj sta ce im 22 kanala ! otkud ja znam, samo prenosim !!! zumo ima valjda 12 ili 18...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

napisao sam da godinama koristim tom-tom uredjaje, jedan za auto i jedan za motor. ja vise ne idem do centra grada  bez navigacije.

u prodavnicu me uvek vodi tom-tom, u setnju gradom takodje nosim tom-tom da se ne bih izgubio. moju decu (kojih imam cetvoro) takodje ucim da koriste tom-tom do skole, igralista i nazad.

ljudi moji ne treba preterivati sa tim, naravno da je to samo jedna igracka koja zna da pomogne i koja pravi zabavu po nekad. do pre par godina smo putovali i bez toga. ponavljam,  navigacija je ok stvar,  ali se moze i bez toga. uvek kada se ide na put treba da se upoznamo sa trasom gde putujemo. prouciti put i napisati osnovna skretanja i raskrsnice. sta ako nam (vam) se pokvari navigacija?

 

 

Uh dobro je, posle prvog dela posta sam ostao zabezeknut :D Al onda procitah da je sve sala :)

 

Upravo je poenta poslednja recenica iz citata. GPS je odlicna spravica i puno moze da pomogne kada ste recimo u nekom velikom gradu u inostranstvu i treba da pronadjete hotel u kome imate rezervisan smestaj (a umorni ste sa puta i 22h je uvece). Mapu definitivno unapred treba prouciti i kriticne raskrsnice i skretanja jos detaljnije pregledati. Najbolja je kombinacija obe price...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Pa ovde ima i prizemnih, razumnih i neopterecenih ljudi  :o :D Dane reci mi u kojim se katakombama krijete da dodjem i ja tamo?!  ;)

 

A gde su ti optereceni i nerazumni? Daj ako mozemo da pomognemo, ljudi smo!

 

Prvo pogledaj smajlije... ok ... sad mozemo dalje. Tu su ti gore pomenuti, al im se ne moze pomoci, pa necu da ih imenujem. Ljudi smo, al diskrecija izmedju lekara i pacijenta, jbg.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

@ dane@ e glisto, zovi one batice u nokiju pa pitaj sta ce im 22 kanala ! otkud ja znam, samo prenosim !!! zumo ima valjda 12 ili 18...

 

Ajd i ovde da se napiše ono što je već pisano...

GPS se sastoji od 24 satelita u orbiti + korekcioni sateliti. Svaki savremeni uređaj bi trebalo da ima mogućnost da primi signal sa bar 12 satelita (ostalih 12 nije vidljivo zbog toga što ih zaklanja planeta Zemlja) kao i sa dodatnih korekcionih WAAS/EGNOS...

 

E sad, postoje i prijemnici koji imaju slabu osetljivost pa im treba puno vremena da prime signal i odrede poziciju a kada to i urade, desi se da lako izgube signal, a samim tim i da ne pokazuju dobro ili ne pokazuju uopšte trenutnu poziciju.

Kada na uređaju piše da je ugrađen SIRFIII onda znači da je to do džadža ;) Sada je taj čip postao pristupačan i ostalim proizvođačima pa ne bi smelo da se desi da je signal loš na otvorenom.

A šta Nokia tura u svoje telefone nisam istraživao, mada je činjenica da se ljudi generalno đale na slab prijem i lako gubljenje signala.

 

zumo, fala na pitanju fata sve što je u dometu  ;D ;D ;D uključujući i korekcione satelite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

@ dane@ e glisto, zovi one batice u nokiju pa pitaj sta ce im 22 kanala ! otkud ja znam, samo prenosim !!! zumo ima valjda 12 ili 18...

 

 

pa u Nokiji i nema 22 kanala ;D

Sta se ljutis odma, koji ti je ;D

Inace ja imama blutut GPS resiver sa SIRF III, pa ti sad sedi na jedan od ta tvoja tri BMW i crkni od muke  :P

I on ima 22 kanala pa se ne hvalim okolo

"e moj GPS najbolji, moj motor boxer, objektiv mi ovoliki..."

 

;D :P

 

 

EEE DAAAAAAaa, samo da napomenem, moj GPS hvata i ovih drugih 12 satelita sto ih zaklanja Zemlja, toliko je jak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja