Jump to content

Moto Zajednica

NAVIGACIJA,NIJE BAS GARMIN ALI...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Da Vam se malkice i ja pohvalim. Juce sam u Comtrade-u, u Merkatoru kupio CRYPTON NAVIGATOR GPSS 1000. Model je sa kartama jugoistocne evrope, MP3,MP4, JPEG sa touch screen-om od 4,3" i mogu Vam reci da sam za sada zadovoljan. Isproban jutros doPanceva, doduse u autu ali ima vremena za bajk. Nemam pojma na sta treba da obratim paznju ali onako laicki gledano extra je precizan! Privukla me je cena od 16000 din sa dvogodisnjom garancijom. Bateriju sam maltretirao celo prepodne i izdrzala je skoro 4 sata mada je jos u formiranju. Toliko za sada ,prenecu Vam jos neka iskustva kad se malo bolje upoznam sa opisanim modelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

E bas lepo. Vidi se da je i cena prihvatljiva i naravno da zadovoljava sve tvoje potrebe. Cestitam i nek te lepo sluzi. Jel moze neka slikica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Moze druze moj, cim stignem kuci slikam i kacim, mogu ti reci da za tu lovu zadovoljava sve nase potrebe. Robustan je, deluje bas cvrsto, nosac za auto, rezervoar,vizir, probao sam da ga stavim i cuci super,oba punjaca,usb,sd kartica itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Samo ne znam sto si u naslovu teme stavio "nije bas Garmin" ??? A zasto bi trebalo samo Garmin da se koristi? Kad i ova sprava tebi odradjuje posao za mnogo manje para. Posto si uzeo u jakoj firmi, predpostavljam da si dobio i neku garanciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Tek sad videh sliku. Hvala Ceh. Ma super to izgleda. Meni se bas svidja. Jos jednom cestitke i nek te lepo sluzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Nema na čemu, služimo narodu ;)

 

Kupio i ja juče (sa' će Markone da me pljune ;) )... Veselim se, i tražim način da adekvatno montiram na Terenu, pošto ja nemam dovoljno ravne površine na rezervoaru ili viziru (a ni preterano mnogo poverenja u vakuum nosač).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja ga imam vec 1godinu,,imam i komplet mape srbije,,al ga nesto i ne nosim sa sobom nigde,,neznam ni zasto sam ga kupovao,pre godinu dana je bio 300jevreja u austriji,,,,mada zena atakuje da ga otme,,vodootporan je,ima i neki doduse smesni nosac za motor,dok mu je za auto malo bolji,,imam i kompletne mape evrope itd,,u svilajncu imam kompletnu mapu,ruter prica,pusta mp3 bla bla,,,

 

post-2236-12878994913005_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nema na čemu, služimo narodu ;)

 

Kupio i ja juče (sa' će Markone da me pljune ;) )... Veselim se, i tražim način da adekvatno montiram na Terenu, pošto ja nemam dovoljno ravne površine na rezervoaru ili viziru (a ni preterano mnogo poverenja u vakuum nosač).

 

pu! pu! pu!  ;D ;D ;D

Al protiv uroka! Da te služi!

 

Na vakuum nemojte ni da pomišljate!!! velike vibracije a ti vakuumi (čast izuzecima ;) ) slabo rade i u automobilu kada zapeče sunce ili sl.

Da ne bude ko onaj vic sa hipohondarom...

Šta piše hipohondaru na grobu? "Ta šta sam vam rekao?!"  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nisam bio nesto pristalica gps navigacije posto smatram da Srbiju dosta dobro poznajem ali ovo mi izgleda kao dobra kupovina tako da cu verovatno i ja da uzmam jedan.A i uz TDM ce da mi se slaze a posto nije previse fensi ne moram da se plasim da ce neko da mi ga ukrade. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nisam bio nesto pristalica gps navigacije posto smatram da Srbiju dosta dobro poznajem ali ovo mi izgleda kao dobra kupovina tako da cu verovatno i ja da uzmam jedan.A i uz TDM ce da mi se slaze a posto nije previse fensi ne moram da se plasim da ce neko da mi ga ukrade. 8)

 

Samo se ti nadaj!  ;D ;D ;D

Ima da nestane dok si rekao TDM ako ga budeš ostavljao! On nema zaštitu od skidanja kao zumo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A zumo kao ima zastitu od skidanja ? Tako je i moj radio u kolima imao zastitu od skidanja (zakljucan auto), pa ga vise nemam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nisam bio nesto pristalica gps navigacije posto smatram da Srbiju dosta dobro poznajem ali ovo mi izgleda kao dobra kupovina tako da cu verovatno i ja da uzmam jedan.A i uz TDM ce da mi se slaze a posto nije previse fensi ne moram da se plasim da ce neko da mi ga ukrade. 8)

 

Samo se ti nadaj!  ;D ;D ;D

Ima da nestane dok si rekao TDM ako ga budeš ostavljao! On nema zaštitu od skidanja kao zumo.

 

 

 

 

 

Pa lopov ako sae nameraci skinuce ga pa ne k je super giga zumo.Mogu da mu napravim metalni okviri da ga usrafim za tablu i nama skidanja , barem ne lako i na brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Mali trik za one koji imaju vakumski držač. Umesto da ivice vakum sisaljke navlažite pljuvačkom uradite to obilnim premazivanjem vazelinom. Vazelin ne isušuje a ni na jakom suncu neće postati previše tečan da propusti vazduh pod gumu.

Vazelin inače mora da ima svaki motorista jer je to definitivno najboje sredstvo za električne kontakte. Ne samo da ume da očisti loše kontakte nego ih štiti kroz duuugo vreme, Za akumulatore je majka jer ne reaguje čak ni na curkanje kiseline.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja zadovoljan drzanjem vakuuma i u kolima i na motoru. Nego, razmisljam, mozda i bolje da nema zastitu od skidanja, da se ne iznervira lopov pa otera i motor pa ce u garazi, natenane da se obracuna sa zastitama......;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pozdrav,

 

ja zadovoljan drzanjem vakuuma i u kolima i na motoru. Nego, razmisljam, mozda i bolje da nema zastitu od skidanja, da se ne iznervira lopov pa otera i motor pa ce u garazi, natenane da se obracuna sa zastitama......;)

 

Znaš šta...

Sad si me toliko iznervirao da bih te zamolio da mi pošalješ i motor i auto na kućnu adresu o svom trošku da se ne bih patio sa obijanjem garaže.  ;D ;D ;D

Adresu ću ti dostaviti na PP ;)

 

Ovo sa vazelinom mi deluje sasvim ok! Vazelin je poznat i po tome da je odlično sredstvu za zaštitu gume od spoljnih uticaja pa će ona tako čak teže i da ispuca. Što je najčešći uzrok otpadanja vakuum nosača u toku eksploatacije. Svaka čast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

dragi moji bajkeri,

ja vec par godina koristim tom-tom , jedan u kolima i jedan na motoru. savrseni uredjaji. nikada problema do sada. ukoliko niste zadovoljni

sa nosacem za motor , napravite ga sami. obicno je aluminijumski nosac od nekog retrovizora za motor idealno resenje za vase probleme.

malo probudite uspavane vijuge i gotov je nosac !!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja vec danima razmisljam od cega da napravim nosac za telefon koji ce se koristiti za navigaciju za motor, a da bude izdrzljiv, robustan i siguran. Smislio sam kako nosac da ucvrstim za motor, ali za izradu samog nosaca nemam jos uvek ideju. Ako nekom padne nesto na pamet neka kaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

se-w950.jpg

To je uredjaj, a upravljac valjda znate kako izgleda na Transalpu :) Planiram da ga prikacim na sipkici upravljaca. (ona tanka sto ide od jednog do drugog kraja upravljaca) i to znam kako cu da uradim, ne znam samo od cega da napravim drzac (nosac) telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Kako to rade neki tamo guzatek... nikad čuo za marku, a pun ih je net  ::);)

01-065-0030-01.jpg01-065-0095-01.jpg

 

Može da posluži kao inspiracija. Naravno, imaju oni i mnogo komplikovanijih modela, ali nešto ovakvo bi bilo relativno lako iskopirati.

 

 

Druga varijanta je eventualno pričvrstiti nešto ovako za čvrsti nosač:

CaseKR%20W950i%20Active%20000.jpg20111879f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ajd kad saberete utrošene sate za razmišljanje, vreme za izradu i cenu materijala da vam kažem da je najskuplji originalni nosač za Garmin ručne uređaje 1.725,00 Din  ???

 

Svi moto uređaji logično dolaze sa nosačem. Auto uređaji nisu predviđeni za specifičnu upotrebu. Vakuum za auto ne dolazi u obzir jer će sigurno otpasti od vibracija i promene temperature. Od vibracija će i sam uređaj imati kratak vek...

Pričali smo otome ranije...

 

Aj napravite nešto pa da vidimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Dobro bre, Marko... pusti nas malo da se radujemo svojim igračkama... Garmin pa Garmin... nemamo svi odjednom toliko para :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja