Jump to content

Moto Zajednica

Cabo da Roca 2014 - solo

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Posle dvostrukog osvajanja Nordkappa (2009 i 2013), maltene najsevernije tačke  Evrope, došla je na red njena najzapadnija tačka – Cabo da Roca u Portugalu. Pročitao sam nekoliko putopisa, nagledao se stotina fotografija i u meni je počela da raste želja ići tamo.

 

Pripreme za put nisu bile dugotrajne i detaljne. Osnovni cilj bila je vožnja i uživanje u vožnji, sporedni cilj pogledati nekoliko poznatijih gradova i stići na taj čuveni rt.

 

Plan je bio, da u junu 2014 sa Dianom idemo sami i da uživamo u laganoj vožnjici (ja mnogo, ona nešto manje…) i stanemo gde nam srce poželi. Ali, plan je jedno, realnost je nešto drugo. Umešao se u naš plan neki drugi »plan« pa je Diana dala prednost njemu. Ja nisam.

 

Tako je ispalo, da sam na put od nekih 8.000 kilometara (na kraju je ispalo 7.972 km) krenuo sam. Priznajem, nije mi bilo sasvim svejedno krenuti na put potpuno sam, ali eto, da probam i to. Znao sam da ću morati voziti nešto laganije, 100% bezbedno, 0% rizično itd. Znao sam, da ću morati sam paziti na svoje stvari, na benzinskim pumpama skidati tank torbu i poneti je svaki put sa sobom na blagajnu. Kacigu također. Ista prića će biti prilikom razgledanja gradova, biću natovaren kao magarac. Možda će mi biti dosadno u vožnji pričati sam sa sobom, možda ću se razboleti pa će biti problem sa čuvanjem motora, možda…  ali eto sve se može, samo ako se hoće.

 

Na put sam krenuo 15. juna, vratio sam se 29. Celo putovanje prošlo je bez problema, ništa neprijatno nisam doživeo, nikakav problem nije bio sa motorom nit sa opremom. Vreme me je poslužilo, u glavnom bilo je sunčano i toplo. Doživeo sam nekoliko pljusaka i laganih kiša, ništa strašno. Čak nisam ni navukao kišno odelo.

 

Ovaj putopis pišem tek sada u 2016. Obično je Diana ta koja usput piše putopis dok ja skidam fotografije, kopiram rute sa GPS na notebook in brinem o punjaćima svih gađeta koje tovarim sa sobom. Ovaj put, zbog solo vožnje, pisanje putopisa posle svake etape je izostalo. Ali gledajući fotografije sada posle dve godine, vraćaju mi se lepe uspomene.

 

Dakle u ovom putopisu biće dosta fotografija a manje teksta, tek toliko da skrenem pažnju na neki detalj ili da popratim fotografije sa lokacijom.

 

Nadam se, da će fotografije i ono malo teksta dočarati atmosferu na putu i možda poslužiti nekome pri planiranju putovanja na ovu destinaciju.

 

GCywhP.jpg

 

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Uglavnom se na putovanjima vozim sa suprugom, nikada nisam ni razmisljao o tome kuda sa stvarima kada si sam na putu. Otvorili ste mi oči.  :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1147 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Eto baci nam kosku i ode da spava ko Sremac posle nedeljnog rucka,ajde oprosticemo ti posto je nedelja ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Pa da krenemo...

 

Čisto, statistike radi, evo stanje (iako kažu da je statistika velika laž, sastavljena od malih istina...)

 

NeDLii.jpg

 

Poziranje za neka buduća pokolenja, da se zna, gde je deda krenuo SAM  ;)

 

9YYmum.jpg

 

Labradorka Nala nije bila svesna istorijskog trenutka...

 

wmQF6x.jpg

 

Ja hrabro do Kranjske gore, već mi laknulo ovo u vezi solo vožnje...

 

GJH1Oo.jpg

 

Prema Iberiji nisam krenuo najbližim putem. Okrenuo sam malo prema severu, u Zurich. Tamo su moji saradnici... pa eto, da ih pozdravim

 

Ali tamo tek treba stići...

 

X0UH8D.jpg

 

j3vhYL.jpg

 

Za mene (tako piše) sve je otvoreno

 

x0KOY2.jpg

 

Da ne gnjavim putopisom, evo me u Švajcarskoj

 

HkjRbc.jpg

 

0yOA1H.jpg

 

YgglBa.jpg

 

S8wLaC.jpg

 

Za orientaciju... putokaz

 

urSRGG.jpg

 

Čas posla... Zurich. 

 

sP6PKB.jpg

 

Nisam postavio fotke druženja sa drugari(ca)ma iz firme. Ipak je to internog značaja.

 

Sledeće jutro odradio sam mali krug do Davosa, da vidim gde se kreiraju ekonomske politike. Lepa vožnjica uz neki gorak ukus ekonomske sile...

 

GtevwM.jpg

 

NBc8pt.jpg

 

tacNkB.jpg

 

Na nekom brdu naišao sam na modelara. Puštao je jedrilicu, ali žestoku jedrilicu... samo je šuštala kroz vazduh...

 

mvCSig.jpg

 

JSqkYf.jpg

 

gbEUj0.jpg

 

61MOPq.jpg

 

Na putu prema Davosu

 

3qIxl2.jpg

 

PB5iQr.jpg

 

E3vsx0.jpg

 

h75HST.jpg

 

kN1vQG.jpg

 

gtqnPB.jpg

 

zlBcsm.jpg

 

M3KP4A.jpg

 

 

 

E, taj Davos... pa Kongres centar... odande od kuće čini se, da je to mesto istorijskih odluka, ali ovako napušten, deluje potpuno nebitno...

 

DPvnxi.jpg

 

Ajde, vraćamo se u Zurich, biće tamo živo večeras...

 

OVdJGT.jpg

 

itIONZ.jpg

 

crQMAX.jpg

 

eUkYjh.jpg

 

K5I9xk.jpg

 

s8FN27.jpg

 

5WkK1a.jpg

 

Nema šta, treba priznati, put je SAVRŠEN

 

ZNY8yB.jpg

 

tJw0ws.jpg

 

aAKhpY.jpg

 

TqJ1nZ.jpg

 

Za orientaciju gde ne treba ići... okrenuo sam od krematorijuma...

 

SR3pII.jpg

 

mXRm3B.jpg

 

p7P5Zh.jpg

 

ZZnDtO.jpg

 

l3Ef6q.jpg

 

WlkTyl.jpg

 

2KTOOy.jpg

 

4f5KEC.jpg

 

koXjYp.jpg

 

FXuEYM.jpg

 

Jcb7yQ.jpg

 

Večera sa drugari(ca)ma je bila uz Zuricher jezero... A la carte... dobro, skupo...

 

IzEFVN.jpg

 

f9yMmk.jpg

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja