Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine kacige

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: gsxr 750 k8

Ne mozes da se prijavis za povrat pdv-a zato sto onda rizikujes da te ocarine. Verovatno nece, ali neki put Madjarski i nasi carinici komuniciraju i dojave da je neko trazio povrat i onda te nasi ocarine i sve po spisku. Pri ovoj akciji NE traziti i ne overavati povrat pdv-a na Madjarskoj granici pri ulasku u Srbiju.

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

ne vjerujem da su tako azurni i povezani za takve sitnice :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

E pa vidis jesu. Za to jesu. Za skole i vrtice da sazida drzava nema vremena, al za ovo ima. To jasno stave do znanja ovi sto vode soping ture da se neko ne prevari.

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

 

Ne mozes da se prijavis za povrat pdv-a zato sto onda rizikujes da te ocarine. Verovatno nece, ali neki put Madjarski i nasi carinici komuniciraju i dojave da je neko trazio povrat i onda te nasi ocarine i sve po spisku. Pri ovoj akciji NE traziti i ne overavati povrat pdv-a na Madjarskoj granici pri ulasku u Srbiju.

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

ne vjerujem da su tako azurni i povezani za takve sitnice :)

 

znam da je ovo znalo relativno cesto da se desava na hrvatsko-srpsko granici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: gsxr 750 k8

E pa vidis jesu. Za to jesu. Za skole i vrtice da sazida drzava nema vremena, al za ovo ima. To jasno stave do znanja ovi sto vode soping ture da se neko ne prevari.

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

onda imamo razlicita iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

I jos jedan savet gde se moze probati i najbolje na samom motoru da se pogleda vidno polje i sama aerodinamika iste...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Imaš na njihovom sajtu lokacije radnji,Austrija i Nemačka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Godinama kupujem preko ebaya.

 

Imam dobrog druga u Njemačkoj i njemu šaljem. Sačekam da se malo skupi robe, on stavi na bus torbu ili zaljepljenu kesu i ja pokupim sutra. Dvadeset maraka vozaču.

Ništa carina, ništa gluposti....

 

Što se tiče moto opreme, od kaciga sam kupovao IXS, Caberg i Airoh, veličine M, sve tri odlične.

Stoje na glavi kao iz udžbenika.

Imaš uputstvo za mjerenje glave, i opšte naznake kalupa pojedinih fabrika. To je sasvim dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Pri ovoj akciji NE traziti i ne overavati povrat pdv-a na Madjarskoj granici pri ulasku u Srbiju.

Povrat PDV-a radi zemlja iz koje se izvozi, a to je Austrija. Mađarska nema veze sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Na Madjarskoj granici napustas EU i tu radis overu papira za povrat pdv-a.

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Na Madjarskoj granici napustas EU i tu radis overu papira za povrat pdv-a.

Ovo je tacno. Uvek se papiri overavaju na izlasku iz EU pa sve zavisi iz kog pravca izlazis da li ce biti HU, HR ili nesto trece.

Inace postoji nepisano pravilo da se pasos nikad ne daje madjarima prazan kad se radi overa za povracan poreza. Ne mogu da se setim ali mi se cini da smo mi ostavljali po 10 forinti. Preciznu informaciju mogu da vam daju lokalni sverceri kojih uvek ima i verovatno cete cekati sa njima za overu. U suprotnom mogu prilicno da vam zagorcaju zivot.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Kad vidis kolika je guzva za overu odustaces od toga.

Sitne su to pare da bi gubio vreme i zivce.

Ja sam isto mislio da uzmem povracaj za kacigu kada sam se vracao iz Louis-a.

Ali kada sam video kolonu koja ceka na overu i izracunao vreme koje mi treba da dodjem na red odustao sam bez razmisljanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Da li neko zna kako se ponasaju obe cross kacige sa naocalama, kakve su na vecim brzinama ( gledam svi ih koriste na supermoto pa zato) ? Ovako nesto http://www.google.ba/search?q=motocross+helm+with+google&biw=360&bih=615&tbm=isch&prmd=ivn&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwi9hdWd2tTLAhVmEJoKHa4CDXgQ_AUIBSgB#imgrc=gDuaxAs0kKyAZM%3A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Pre kupovine kacige:

1. Uzmes snajderski metar i izmeris oko cela obim glave..npr moja je 59.5cm...Sa ovim merenjem ces biti siguran da neces pogresiti velicinu. Posto dosta ljudi uzima tako sto misli da treba da mu je lepo i komotno...sto u pocetku nije tacno..u pocetku je svaka malo "tesna" ali vremenom malo popusti...Naravno ne uzimati ni stvarno tesnu jer ni to nikako nije dobro. Prozivodjaci kacige tacno znaju za koju velicinu glave su napravili kacigu...tako da tu nemas da razmisljas...jer kaciga ne treba ni da je prevelika..a ni da je premala.

 

2. Svaki brend ima velicine...za koje pise za koji su obim glave...Vecina sajtova kada gledas neki artikal ima ispod "SIZE CHART" pa tu pogledas...Vecina brendova se poklapa sa velicinom ali ipak moras proveriti..posto kod nekih ce ti M velicina biti za npr tvoj obim glave a kod drugog ces morati uzeti L

 

3. Oblik glave - Procitaj za brend za koji se odlucis da li su kacige vecinom za OVALNE ili DUGULJASTE oblike glava...npr ARAI je za "jajoglave" "duguljaste" glave...a SHOEI je vecinom za "OVALNE"

 

4. Procitaj "review" za kacigu koji bi uzeo... samo u google ukucas npr, "Shoei NXR review" ...Veoma dobar sajt gde mozes videti ocene korisnika je Revzilla...tamo imas dobre komentare korisnika moto opreme...i kada sortiras komentare..uvek sortiraj od onih koji su najmanju ocenu dali..pa vidi da li mozes da predjes preko onoga na sta se oni zale u komentaru.

 

 

 

Ja sam narucio pre nedelju dana Shoei NXR iz Italije preko ebay..bez probanja i sve mi je ok. Sta sam uradio...Znam obim glave...Na sajtu sam video da moj obim u SHOEI spada u L velicinu...Procitao da je Shoei vecinom za Oblu glavu...Video na SHARP testu da je dobila 4 zvezdice...procitao veoma dobre ocene na Revzilla...i porucio.

 

Svaka je preporuka da ako mozes da ti neko donese..procices MNOGO jeftinije..nego kao ja...ja sam za PDV i carinu platio 19000dinara.... al..jbg..hteo ovaj dizajn i nisam imao ko da donese

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

Ta kosa se zove ukras. :P:lol:

Ja sam to jurio neko vreme i nisam mogao da nadjem adekvatnu ovde. Na kraju (letos) mi drugar donese iz Amerikama jednu plavu, bas kakvu sam hteo.

Imas ih dosta na e-bay ali jbg, treba ti neko preko da to naruci i preuzme... :D

 

EDIT:

Evo istu ovakvu https://www.google.rs/search?q=blue+mohawk+helmet&biw=1680&bih=897&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjuj8HF-d7LAhVC3CwKHdqcBXIQ_AUIBigB#imgrc=yPY3CvXIfzJ0BM%3A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja