Jump to content

Moto Zajednica

Continental Conti Escape

Recommended Posts

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Da li je ko imao iskustva sa ovim gumama ili je neshto chuo o njima?

 

Meni izgledaju OK,shara neshto izmedju Metz Tourece i Enduro 4. Buni me njihova jako niska cena,inache prodaje ih firma Motobox iz Novog Sada.

 

Continental za kola respektabilna marka,ali za motor sam slabo vidjao...

 

Dakle?

 

post-141-12878994793127_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Ja je imam kao prednju u zadnjih 2000 km.Mogu ti reci da sam zadovoljan.Pre kupovine iste svi

komentari na netu koje sam nasao su bili pozitivni u smislu da je solidna guma po umerenoj

ceni bez naglasenih nedostataka .I verovatno se radi od istog testa kao i TKC 80 .Kada istrosim zadnju Anakee stavicu Escape! ;)

http://www.motorradreifen-diskont.at/inhalt.html

Link za razgledanje modela i dimenzija .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Mislim da nemas dimenziju za v-storma, ako si za njega mislio.

Ja sam zagledao na sajmu i jedina solucija namenski za v-storm,gs,varadero i ostale je CONTI TRAIL ATTACK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jako udobna i mekana guma. Ja sam je koristio sa unutrasnjom na africi i primetio sam da i nije srecno resenje za teze i gabaritnije motore.

Na putu ka moru u jednoj krivini mi se desilo da se uvrnula i skoro spala sa felne. Posle 2000km guma se totalno decentrirala i pri brzini od 60kmh volan pocne da se baca levo desno tako da je nemoguce ili jako rizicno upravljati bez ruku. Jako lose gripuju ivice. Vrlo je mekana i savitiljiva i ne moze da se poredi sa - recimo Anake. Ako stignem postavicu sliku kako je uvijam u osmicu golim rukama.

Ne preporucujem je za motor tezi od 150 kg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Po mom licnom iskustvu Conti-escape gume mozemo upotrebiti u varijanti:

 

1. Za enduro motor manjih gabarita, idealna za  125 - 250 ccm i sl...( Moze da prodje i na nekoj 600 uz malo oprezniju voznju i obavezan sprej na put)

2. Voznja po asfaltu i umerenom offroadu - ostro kamenje, pesak, makadam i blato zaboravite.

3. Jako udobna, trajna, mekana, pristupacne cene, ali skromnih performansi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Znaci ipak,  ANAKEE!

 

Pa zavisi za šta, Conti je savršena guma za lakše motoriće i jako dobro upija neravnine po našim lošim putevima, brzo se zagreje, ali nije za jaka opterećenja mada na njoj stoji naznačeno da može da izdrži max opterećenja.  Za ozbiljne motore i ture ipak se zna šta je tata...

Za te pare radi posao odlično, i sigurno bi ih uzeo da imam neku yamahicu 125 cvaju ili sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

mali Up date

 

ipak nema za maxi enduro

Max dimenzija je 140 za zadnju...tako da endurashi,navalite!

 

A cena je za prednju 3300 din, a za zadnju 6800 dinkica

 

Ne mozze bolje!  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Covece bas je povoljna cena...

A gde se prave te gume, znam da za TKC80 ima razlike u kvalitetu zavisno odakle dolaze...

Da ne bude kolko para tolko muzike ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Covece bas je povoljna cena...

A gde se prave te gume, znam da za TKC80 ima razlike u kvalitetu zavisno odakle dolaze...

Da ne bude kolko para tolko muzike ;D

 

Pa zato sto Conti ima u sebi jedan sloj manje od ostalih "pravih" guma, i zato može da se uvije i spakuje u tank torbu (prednja) :) :)

 

Al zaboravi da dodam - čak i sa izduvanom prednjom viljuškom odlično upija neravnive u krivinama - naravno pri umerenoj vožnji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

pozdrav,

vidim mnnogo texta o conti-escape gumama. kada se kupuje guma treba paziti na nosivost gume, tj. treba reci o kom se motoru radi!

nije dovoljno da se uzme samo odgovarajuca dimenzija.

za afriku twin treba uzeti 90/90-21 a ne 2.75-21 samo zato sto je povoljna!

motore i njihove karakteristike treba  poznavati, a ne samo sesti na motor i gas.

to sto neko prica da conti ima manje slojeva su ciste gluposti, treba samo okrenuti strane testove pa videti sta je dobro.

vidim da cope mnogo pise o necemu o cemu i nema bas puno znanja i iskustva.

conti escape 2.75-21 45S ima dozvoljenu nosivost od 165 kg i dozvoljena je do 180km/h

conti escape 90/90-21 54S ima dozvoljenu nosivost do 212 kg  i dozvoljena je do 180km/h

znaci afrika twin trazi 90/90-21 a ne 2.75-21.

treba uvek kupiti ono sta odgovara na motor po performansama i tezini a ne po najpovoljnijoj ceni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

pozdrav,

vidim mnnogo texta o conti-escape gumama. kada se kupuje guma treba paziti na nosivost gume, tj. treba reci o kom se motoru radi!

nije dovoljno da se uzme samo odgovarajuca dimenzija.

za afriku twin treba uzeti 90/90-21 a ne 2.75-21 samo zato sto je povoljna!

motore i njihove karakteristike treba  poznavati, a ne samo sesti na motor i gas.

to sto neko prica da conti ima manje slojeva su ciste gluposti, treba samo okrenuti strane testove pa videti sta je dobro.

vidim da cope mnogo pise o necemu o cemu i nema bas puno znanja i iskustva.

conti escape 2.75-21 45S ima dozvoljenu nosivost od 165 kg i dozvoljena je do 180km/h

conti escape 90/90-21 54S ima dozvoljenu nosivost do 212 kg  i dozvoljena je do 18018km/h

znaci afrika twin trazi 90/90-21 a ne 2.75-21.

treba uvek kupiti ono sta odgovara na motor po performansama i tezini a ne po najpovoljnijoj ceni.

 

Izvini, da li si vozio te gume na svom motoru? I ako jesi, koliko si prešao i po kakvim terenima? Rado bi podelio znanje i iskustvo sa tobom...

A koliko vidim ni jedna od navedenih nosivosti ne udovoljava zahteve putnog velikog endura natovarenog svim potrebnim stvarima...

I pročitaj moje predhodne postove u ovoj temi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Al zaboravi da dodam - čak i sa izduvanom prednjom viljuškom odlično upija neravnive u krivinama - naravno pri umerenoj vožnji :)

 

Znaš šta je najbolje za naravnine ? Gume sa čepovima tipa T63, E09, MT21 i slično i vozit na

pritisku 1.4-1.6 bara. Može i manje, samo malo mijesi. Nenadjebiva kombinacija za loše ceste

i offroad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

dragi cope,

ja sam ti dao samo podatke o nosivosti prednje gume koja je 212 kg, zadnja guma ide u dimenziji 140/80-17 69H.

a to H znaci da guma ima dozvolu do 325 kg opterecenja. tvoj motor ni u snu ne moze dostici ukupnu tezinu od 537 kg !

dugo sam u svemu ovom.

licno sam ucestvovao i pomagao  par godina u pripremama nemackog privatnog tima  za paris-dakar relly 2000-ite  i cesce za faraon-relly.

uzmi obicnu kucnu vagu za merenje u koju si siguran da meri dobro, motor koji je  napunjen gorivom i opremom, izmeri se prvo tezina prednjeg tocka vagom(zapises), zatim sa istom vagom izmeri zadnji tocak (zapises). kad se saberu te dve tezine dobices tacnu tezinu kompletnog motora, kao i pojedinacno osovinske tezine.

po tome se bira i gleda kakva ti guma treba za motor (ukoliko si sam vrsio neke vece prepravke i izmene na motoru).

daj mi adresu i ja cu ti poslati catalog conti-moto 2008  sa milion podataka u njemu, sve marke, svi modeli, dimenzije itd (takvi su nemci, opsirni i tacni).

 

ovo nema veze sa temom ali cu napisati,

honda je napravila jednu od vecih gresaka sto je prestala da proizvodi jednu takvu legendu kao sto je afrika i probala da je zameni sa varaderom.

varadero je super motor, ali je afrika bila ( i ostala ) jedini pravi motor za avanturiste  i za nepredvidjeno.  izdrzljiva, jednostavna, sigurna i ekonomicna.

jednom recju prava mazga koja sve trpi i retko se uzjoguni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

street triple dal bi bio malo precizniji posto se ovde radi o spomentim gumam da li su dobre ili su lose evo konkretno za moj motor suzuki xf freewind koji suv tezak oko 180kg. Kako bi se po tvom misljenu pokazala ili kako su se iz tvog iskustva pokazalae.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

dragi road gunner-u,

da bi rekli o nekoj gumi dali je dobra ili losa moramo prvo pogledati dali smo ugradili ispravnu gumu ( tj. sa odgovarajucim oznakama ).

tek kada je guma sa pravim dimenzijama , mozemo pricati o gumi kakva je na motoru, a ne sa pogresnom gumom.

na freewind-a napred ide 100/90-19  57H , nosivost prednje gume je 230 kg

                        nazad ide 130/80-17  65H , nosivost zadnje gume je 290 kg

  prednja se duva 2.0  a  zadnja  2.25  bara.

conti escape je ( doslovce ) jedna prava enduro guma , pitoma, sigurna , izdrzljiva i povoljna.

enduro motore 95 % motorasa voza po putu i za njih motor ima upotrebnu vrednost tokom cele godine ( na posao, na more, u izlazak, na skupove itd ).

guma se pokazala kao dobra i sigurna, sa dobrim gripom u krivini i  mirna u voznji.

 

cena prednje je 6.300 din

a zadnje  6.700 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Od 4 TKC80 posle 2 000km offroada (kamenje, makadam, zemlja, pesak...), 2 su krenule da se raspadaju iznutra. Na jednom motoru prednja a na drugom zadnja. Krenuo je da se odlepljuje prvi sloj iznutra i onda su te neravnine zuljale unutrasnje gume koju su pucale na tom mestu.

E sad to mi je posadilo zrno sumlje u Continental, ali opet kada pogledam, ko zna sta bi bilo da sam imao neku drugu gumu. Vidiecemo dogodine ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Imao sam dva potpuno neverovatna pada sa Conti escape gumama. Prvi pad je bila prodaja gume na dobro utucanom makadamu, a drugi je iz čista mira na vlažnom putu.

Malo zatim sam napravio komparaciju guma za motor sa obućom na nogama...

Mekane cipele - dobar osećaj ali meka podloga velike površine nikada ne može da ostvari trenje u kritičnim trenucima te se samim tim dešava da se okliznem i padnem. (bavio sam se alpinizmom i uverio u ovaj zakon fizike)

Tvrda vibrom guma na obući - malo manje komotiteta, ali jako dobar grip u extremnim situacijama, dosta brzo se troši. U nekim situacijama sam uspevao da ostanem stabilno oslonjen čak i na jedan jedini rubni krampon.

 

-E pa to iskustvo sam potvrdio i preneo pri upotrebi guma na motoru.

Conti escape guma je jako mekana i gipka. Posle otprilike 5.000 km potrošila se skoro neznatno, guma se totalno decentrirala već posle 2000km i neupotrebljiva je, a i dalje izgleda kao nova. A zašto? Upravo zato što u vožnji ima karakteristiike balona, i tom prilikom ostvaruje malo trenje sa podlogom što pozitivno utiče na malu potrošnju gume, ali zato negativno na grip. Ima po meni jako mali opseg delovanja, kao i usku upotrebnu vrednost. Opet ponavljam - guma ima svoju namenu na lakšim motorima i može da zadovolji prosečnog vozača u potpunosti. Svako ima pravo da brani proizvod koji prodaje, ja jednostavno prenosim svoja iskustva. Ne vozim reli, ali često  sidjem van asfalta, vozim motor cele godine i zaista dosta kilometara prelazim po raznim površinama i uslovima. Brojke koje je utisnula fabrika su jedno, a iskustvo na trerenu je nešto drugo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja