Jump to content

Moto Zajednica

Molim vas za pomoc,ovo nije normalno. problem oko registracije!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da li ste trazili broj motora na pravom mestu. Kod tvog motra broj masine nije na plocici vec je ukucan direktno na blok sa desne strane odmah ispod desnog cilindra pored kucista za lanac bregaste : 

 

   03525458748999073861_thumb.jpg

 

   cmVnSWqs.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo da obnarodujem da sam registrovao motor danas!  :jee1:   Put je bio trnovit i nisam mogao ni da sanjam da je toliko komplikovano ,a u stvari nije.

Komplikacija zvana "homologacija motora'' koju ne znam kako bih resio da kolega sa foruma Darko nije intervenisao!

Hvala Darku evo i u ovde na forumu,stvarno se pokazao kao pravi covek,kolega, zemljak, bajker kako hocete.... :)

 

Cim sam dobio papir od agencije za bezbednost saobracaja (u cemu mi je pomogla i poznanica koja u njoj radi), sve ostalo sam zavrsio glatko.

Savet svima koji uvoze motor PROVERITE DA LI JE UKUCAN BROJ MOTORA NA AGREGATU. Dakle da je broj ostecen ili korodirao mnogo bi manja peripetija bila,nego kada ga nema. Danas sam u Kompresoru skinuo onu ogromnu bocnu stranicu (posto oni nisu hteli da nesto ne ostete ;) )i broja nema nigde,odmah je ukucan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Hvala! Ziveo ovaj forum i ko ga izmisli :) I ljudi na ovom forumu su normalni i posteni. Ja sam se par nedelja lomatao i prakticno nisam znao sta da radim,dok nisam postavio temu ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo malo i lepih vesti sto se tice mog agregata na BMW-u. U toku onih mojih muka sa neukucanim brojem motra na agregatu obratio sam se i BMW-u u Nemackoj,jer od ovih nasih seljaka iz  Delte nisam nista dobio. Imali smo prepisku ovih dana tek i evo da vam prenesem sta su mi rekli.

 

Na osnovu mog broja sasije pronasli su mi broj motra ,manjaca itd... rekli su mi gde je ukucan broj bio kada je izasao iz fabrike. Objasnio sam im da tu nije, da je bio policijski ,stanice te i te...  rekli su mi da je agregat sigurno zamenjen tj da je stavljen nov. Onda sam ih pitao da li se kada se menja agregat anulira kilometraza. Odgovorili su mi da se to ne radi tj da kilometraza nije menjana nego da je od pocetka eksploatacije motora, tim pre sto je bio policijski u to mogu biti siguran. Sto sve govori da je moj motor presao manje nego sto pise na kilometar satu  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Mozda je kasno, ali da odgovorim zbog ostalih. Kupio sam moped polovnjaka, uredno registrovan ali na bloku agregata nije bilo broja. Odmah sam prepisao vlasnistvo (sreca). Na ramu (sasiji) stoji broj, ispravan je a na agregatu prazno mesto. Prethodni vlasnik mi je objasnio da je zbog ostecenja bloka kupio u prodavnici NOVI BLOK BEZ BROJA, prepakovao utrobu i vozio. To se zove i BLANKO BLOK rezervni deo. Negde vlasti traze da se ukuca isti broj na blok kao prvobitni u fabrici, negde to nece ni da gledaju (Nemacka) a negde (ovde) cepidlace, traze da ukucaju neki svoj novi policijski broj.... Za taj naknadno kupljeni blok je prethodni vlasnik mopeda dobio racun u prodavnici gde ga je kupio, i meni uredno dao da ga imam. Do sada mi to nije bio problem jer jos imam belu S.O. tablicu, i necu ni cackati dok nebudem bas morao.    Dakle, prethodni vlasnik motocikla BMW (Nemacka policija) je zbog kvara ili ostecenja bloka kupila novi blok ili ceo agregat, on nije imao serijski broj jer je rezervni deo. To se proizvodi i prodaje (kako gde). Fabrika nezna u koji deo sveta taj rezervni deo (blok) ide, mozda mora dobiti isti broj kao prvobitni osteceni blok i kakvi su propisi u drzavi kupca. Nas covek (punisa16) kupuje polovan motocikl bez broja na bloku koji je naknadno ugradjen rezervni deo. Prethodni vlasnik BMW-a Nemacka policija nije ukucavala nista jer to nece gledati ni drugima, pa zasto bi sebi pravili komplikacije. Nasi mu zato traze bar racun o kupovini blanko bloka (ili celog agregata). Kolega punisa 16 je verovatno trebao da malo prignjeci Nemacku policiju dok ne iznudi priznanje od njih koji im je broj ........ Srecno!


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Lepo....Ovu priliku bi iskoristio da se slatko poserem na agenciju za bezbednost sabraćaja.

Iscitah celo putesestvije kolege punise i njemu nek je sa srecom motor i lepa voznja, a kolega Cvijanovic cista petica na objektivnom sagledavanju stvari :)  :jee1: , slatko se nasmejah

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja mislim da bi post kolege Cvejanovica bio sasvim adekvatan kao kraj ove teme :) . Neka sluzi u pretrazi  po netu  i nadam se da ce nekome pomoci da ne prodje kao ja ili gore. Naravno svu zahvalnost jos jednom da napomenem dugujem kolegi Darku.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja