Jump to content

Moto Zajednica

Navigacija za Iphone

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Mozda nekog i zanima ??

 

Vec duze vreme (2-3 godine) koristim Iphone 4s.

 

Iz cistog zezanja skinem na njega iz APP Store 3 navigacije i pocnem da ih testiram.

Prve dve su vrlo brzo odpale, a trecu i dan danas koristim.

 

Navigacija se zove "Sygic GPS"

Ima je i za Androide.

Redovno se azuriraju mape  i odlicna je.

 

Ja sam svoju u medjuvremenu odkljucao i kupio za nekih 20€ "Full Evropa" mape.

Svoju staru navigaciju sam prodao iz razloga sto je nisam palio od kako sam ovu probao ;)

 

Proveravana je u austriji, bosni, srbiji, crnoj gori, makedoniji, rumuniji i albaniji, i za sada joj nisam nasao mane.

 

Moja preporuka svima :

Kada krenete na sledece putovanje skinite i probajte.

Prvih 7 dana je besplatna i sve je odkljucano, posle toga pojedine stvari rade samo kada je odkljucate.

 

pozz

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Imaš potpuno besplatno i za I phone i android...za ceo svet.

 

HERE

 

Fenomenalna i savršena.

Probana već mnogo puta na raznim destinacijama.

 

Radi i off line.

Sve besplatno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kod mene u Xperiji i Here i Sygic...dobri su oba ali Sygic je ipak malo jednostavniji za upotrebu, bolji mu je interfejs što se moderno kaže :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

HERE isprobana i proverena, ali sto kolega Arakis kaze nije bas (kako se moderno kaze) userfrendly. Ali zavrsava posao kada se naviknes vise nego dobro.

Ako sam dobro shvatio iste mape koristi i iGo navigacija. Neka me neko ispravi ako gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

HERE isprobana i proverena, ali sto kolega Arakis kaze nije bas (kako se moderno kaze) userfrendly. Ali zavrsava posao kada se naviknes vise nego dobro.

Ako sam dobro shvatio iste mape koristi i iGo navigacija. Neka me neko ispravi ako gresim.

 

Prakticno postoje samo dve vrste mapa - Here i Tele Atlas.

 

Firma nekad poznata kao Navteq je prodavala mape velikoj vecini ovih softverasa. U medjuvremenu, Nokia je kupila Navteq, preimenovala ga u Here, i dala sve mape za dz, svima (procitah skoro clanak o nekom novijem Garminovom uredjaju koji koristi Here mape), a prosle godine konzorcijum Audia, BMW-a i Mercedesa je kupio Here, i za sad i dalje drze pricu da ce mape ostati za dz.

Izmedju ostalih, i Info Team, koji je radio (po meni najbolju) mapu Srbije je prodao svoje podatke Navteq-u.

 

Jedina druga kompanija koja radi na mapama je Tele Atlas, ali oni su u vlasnistvu TomTom-a.

Oni imaju neku kombinaciju sa Google-om - ne znam ko tu kome sta dodje, ali eto...

 

Meni licno je jako lako da vidim ko koristi koje mape - ogromna je razlika u ucrtanim ulicama u mom komsiluku, pa jednim pogledom vidim cije su mape osnova.

Poslednjih godina sam prilicno malo putovao, pogotovo putevima koje ne znam od ranije, i ne mogu da sudim o trenutnom stanju, ali su mi ranije mape Garmina/Here bile neuporedivo preciznije od bilo cega sto je bilo na Google maps osnovi (TomTom jos nije ni imao mapu Srbije).

 

A verujem da je sad vise stvar pomenutog interfejsa i subjektivnog osecaja, nego realnih razlika u mapama.

I naravno, ja sam "Garminovac" - jako dugo ga koristim, i znam tacno kuda i kako moze da me proveze, i kako da me zaj... :) , a verujem da je svima koji dugo koriste navigacije stvar navike presudna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

here ne moze vise na iphone 4 i 4S zbog softvera ali zato moze maps.me koja je vise nego slicna sa here. offline je i ima mapa kao i za here, skoro da identicno rade, provereno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

U pravu si padobranac.

I ja koristim maps.me, na iphone 4. Samo treba imati dovoljno slobodne memorije u telefonu pošto se skidaju pojedinačno zemlje sa rutama sa svih kontinenata. To je potrebno ako se putuje kroz bezbroj zemalja ili brisati kada se prođe određena džava kako bi se oslobodila memorija a u dometu wi fi skidati novu za tekuću deonicu u trenutnoj državi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki STROM 650

i za here isto skida i jedno i drugo al kad je free i zavrsava posao ok je. iskreno preferiram ka ozbiljnijim uredjajima sa full podrskom al eto za ovo da se premostim n atelefonu dok n estigne porucena navigacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

here ne moze vise na iphone 4 i 4S zbog softvera ali zato moze maps.me koja je vise nego slicna sa here. offline je i ima mapa kao i za here, skoro da identicno rade, provereno

 

Mozda nece na iphone 4, to nisam proveravao ???

 

Kod mene je na 4s, i radi. ;)

 

99s9x2bf8wnj.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8372 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Iphone 4 je na ios 7.2.1 i HERE ne podrzava isti... 4S ios 9.2.1 i tu pomenuta navigacija radi lepo...

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4324 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Tražih neku temu gde se pominje Here navigacija u paru sa iPhone-om.

Otkad se update-ovala, i kad su promenili ikonicu i ulepšali je - od tada ne mogu da je prebacim u horizontalni položaj, ranije je sve radilo normalno bio telefon uspravno postavljen ili horizontalno.

Nemam ideju šta bi moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Alex, imas sada TomTom za IP nisam je koristio mnogo ali vidim da mogu da se skinu mape OFFLINE i deluje mi vizuelno da je dobro uradjena pa probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Meni takodje na iPhone Here od pre mesec dana zabogavala ili sta vec.. npr- zadam joj lokaciju , nadje rute i kada treba da joj stisnem start ona ne daje tu mogucnost..?!

 

do sada za nju sve pohvale!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
On 18.5.2021. at 18:10, Alexa90 je napisao:

Tražih neku temu gde se pominje Here navigacija u paru sa iPhone-om.

Otkad se update-ovala, i kad su promenili ikonicu i ulepšali je - od tada ne mogu da je prebacim u horizontalni položaj, ranije je sve radilo normalno bio telefon uspravno postavljen ili horizontalno.

Nemam ideju šta bi moglo biti?

Slikaj ikonicu ako nije problem., kod mene je jos ona stara..:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja