Jump to content

Moto Zajednica

K: BMW R1150GS

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Malo je to vise za go motor bez ikakve opreme ( tj samo bocni koferi) , bez Abs-a i 2000 godiste. Jedino ako ke bas u perfektnom stanju a kilometraza naravno da je bila sa barem jedniom jedinicom ispred. Hvala . Kad ga pogledam napisacu utiske.

 

Послато са GT-I9301I

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Video na brzinu, ucinilo mi se sa slika da nema na prednjem tocku zupcanika za Abs pa sam pomislio da je skinut. Nisam imao danas bas vremena ali cu se vratiti za par dana da oogledam detaljnije.

 

Послато са GT-I9301I

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Ma ja video oglas pa reko ajd da prosledim nadam se da nije problem sto se stavlja link ka drugom sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja pre godinu dana uvezoh iz Švajcarske (od prvog vlasnika, sa 41600 km) GS 1100. Tamo ga platio 3300 franaka, lično ga dovezao ovde i ukupno mi izašlo sve (bez registracije) blizu 4.400 evra. Drugar koji živi u Švajcarskoj (i bavi se uvozom i prodajom motora) tvrdi da sam napravio odličan pazar i da sam motor od vlasnika uzeo dosta ispod realne cene.

Nije mi onda jasno kako ovde noviji model (GS1150) nude za ispod 4000?

Pazi šta i od koga kupuješ, jer mi nije realno da neko prodaje motor po manjoj ceni od one koja se plaća u Nemačkoj ili u Švajcarskoj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Sto se uvoza tice. Jedino ako bi motor nasao da kupim direktno od svabe , svi ovi preprodavci su isti kao i kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja pre godinu dana uvezoh iz Švajcarske (od prvog vlasnika, sa 41600 km) GS 1100. Tamo ga platio 3300 franaka, lično ga dovezao ovde i ukupno mi izašlo sve (bez registracije) blizu 4.400 evra. Drugar koji živi u Švajcarskoj (i bavi se uvozom i prodajom motora) tvrdi da sam napravio odličan pazar i da sam motor od vlasnika uzeo dosta ispod realne cene.

Nije mi onda jasno kako ovde noviji model (GS1150) nude za ispod 4000?

Pazi šta i od koga kupuješ, jer mi nije realno da neko prodaje motor po manjoj ceni od one koja se plaća u Nemačkoj ili u Švajcarskoj.

 

Očigledno nije milo što se snilo pa obrisah; upravo tako Žiko, kad se pogledaju i automobili i motori, sve jeftinije kod nas pa čak i kad su uvezeni juče. Savršeno si prošao, skoro je bio isti GS al sa još manjom kilometražom, oko 25K, 4600 franaka, otišo za par dana.

 

 

Nego, spomenuste ADV, zanima me  šta pored nalepnice taj model ima a da je baš preko potrebno?

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Izvinjavam se za off, jel moze da se dotera motor iz inostranstva sa nasom vozackom, mislim jel zakonski moguce. Planiram i ja nesto da uzmem napolju i jel bih ja mogao da ga doteram sa nasom dozvolom i nasim pasosom ili mora slep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

...Na zalost, ono sto mene zanima je trenutno van mog finansijskog domasaja, a to je kao i kolegi iznad, R1150GS Adv iz poslednjih par godina proizvodnje, sa sve fabrickim alu koferima

 

kao bivsi imalac takvog modela tvrdim da su upravo njegovi fabricki bocni alu koferi i njihovo kacenje njegov najlosiji deo. savetujem model sa Zega (pro) koferima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da li vredi gledati onog ofarbanog bordo iz LE? Stoji vec dugo u oglasima, meni ne smeta sto je ofarban samo da nije uvaljen posteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Da,narocito sa pozutelom farbom na menjacu,bez jednog suvozackog fuzastera i potrosenim gumama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Za cene koje figuriraju kod nas a naspram mobilovih, ne može se očekivati top stanje kao što ni kupljen u Nemačkoj sigurno nije apsolutan osim onih primeraka sa vršnim cenama. Svaki polovnjak traži više stotina ulaganja, možda ne istog časa jer je potrebno neko vreme da se zapaze svi detalji i detaljno prečešlja motor, ali savršenog polovnjaka nema, čak ni za svoj primerak koji sam prešao od a-š ne mogu da kažem da ne bi još nešto, doduše i to sve zavisi od ličnog kriterijuma mada neka realna crta postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za cene koje figuriraju kod nas a naspram mobilovih, ne može se očekivati top stanje kao što ni kupljen u Nemačkoj sigurno nije apsolutan osim onih primeraka sa vršnim cenama. Svaki polovnjak traži više stotina ulaganja, možda ne istog časa jer je potrebno neko vreme da se zapaze svi detalji i detaljno prečešlja motor, ali savršenog polovnjaka nema, čak ni za svoj primerak koji sam prešao od a-š ne mogu da kažem da ne bi još nešto, doduše i to sve zavisi od ličnog kriterijuma mada neka realna crta postoji.

Pa za motor koji sam uvezao iz Švajcarske (GS 1100, 1997. god. 41.600km) i koji mi je (bez registracije) izašao na oko 4.400 evra, mogu da tvrdim da je bio u izvanrednom stanju. Bez i jedne ogrebotine, bez mehaničkog oštećenja, sa potpunom dokumentacijom (i računima) prilikom redovnih servisa (godišnjih ili po pređenoj kilometraži).

Uz to sva tri originalns BMW kofera i originalna BMW tank torba. Plus sedište od prave kože, plus MRA vario-vizir, plus Touratech maska sa dvostrukim farovima.

Ali ipak (što reče Đunta) ne može sve da bude baš ... !

Gume (Metzeler Tourance) su imale još uvek dovoljno duboku šaru, ali su bile stare već desetak godina (motor gotovo i ds nije vožen u tom periodu), i pametan vozač (koji uz to ima i para) bi to odmah zamenio (što ja nisam učinio), a i akumulator je bio (a i sada je još uvek) u lošem stanju (praktično bio nov, ali opet zbog nekorišćenjs motora oslabio totalno).

Pri kraju bile i pločice kočnice na zadnjem točku.

sve u svemu još oko 300-350 evra.

Međutim svestan sam činjenice da ja nisam kupio nov nego polovan motor, što podrazumeva i dodatne troškove , kao i mogućnost za da nešto "rikne".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ajd da i ja kazem nesto za dnevnik :)

 

Ustvari evo jedna slika a vise informacija bice u temi za predstavljanje motora :)

 

Hvala ucesnicima na savetima ;)

 

829180061d2fbeac73c5b58b32548c18.jpg

 

Послато са GT-I9301I

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Čestitam! Suzdržo sam se od nagovora pri razmišljanju između Pan Evrope, (imo sam dobar primerak),  i GS-a, podsvesno je delovalo izgleda. Sa srećom se vozio, dugo je već podrazumevano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Hvala Djunta,

 

Zracis ti necim dobrim i verujem svojim postovima koje pises o BMW - u na forumu privlacis buduce sektase.

Izgleda da sam i ja podlegao tim pozitivnim vibracijama ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja