Jump to content

Moto Zajednica

Zaraditi putem dostave skuterom?

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

Pomaze Bog. Ja sam Farko iz Novog Pazara. Da li je prema vasem misljenju moguce zaraditi dostavama putem skutera? Da li imate neka iskustva, saznanja? Poznato mi je o pica dostavama, ali znam i za neke firme, sve sa nazivima potrcko, koje u Beogradu rade 365 dana slusajuci po pozivu? Da li ste nekada koristili takvu uslugu? Pozdrav. Veliko hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Krvav leba. Stavljaš glavu u torbu u saobraćaju i ostavljaš zdravlje na ulici. Leti slabija zarada, zimi razbijanje. Po principu - što lošije vreme, veća zarada. Sve zavisi šta gazdina firma vozi. Mi smo vozili samo velike firme, od dokumenata preko mobilnih u i iz servisa, laptopova, keša do plišanih mečki od 3 kubika i rođendanskih torti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

Aha. Dakle ti si dijamant za ovu temu. Pocinjem raditi taj posao. Mozda se jos neko opredeli ili dobije unapredjujucu ideju. Ovde to nije razvijeno. Nema toga. Uradicu vizitke i oglase na lokalnom radiu i televiziji. Dati vizitke po avencijama sto zavrssvaju dokumenta. Kaxes lose vreme dobra zarada. Kad vozadem po ledu zaradjivacu gileru vidim ja.hvala ti. Ohrabrio si me. Samo ne znam kako do firmi i takvih saradnji koje si pomenuo. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

Sta je to harac? Mislim, ne znam da li me razumes, ali nakon prvog objasnjenja ja sam se sada sav pretvorio u oko. Nisam tek tako napisao da si pravi dijamant. Imas tako vazne informacije. E sad, da imam dijamanata da platim te informacije islo bi lakse. Znam, moram da spustim gas i motorno kocenje, mada ovo moje kovi na trenje vazduha. Jos kad bude klizavo.. Ugradicu sistem punjenje baterija pri ubrzanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako se budeš javno reklamirao moraš da imaš prijavljenu firmu. Moraš da imaš prijavljenu firmu i ako hoćeš da radiš sa drugim firmama a to znači i fiskalni račun i plaćanje poreza.

Harač je u turaka što kod nas zovu porezom u današnje vreme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

Aha. U ponedekjak idem u poresku upravu. Posto nemam nikakav promet valjda mi nece pdv. Al ko zna. Raspitacu se sve sta mora jedan raznosac pica, da prostis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Samo napravi reklamne nalepnice za ulaze zgrada, izloge, oglasne table. Znam decka koji radi kod nas vec 2-3 godine ako ne i vise, ima tu love iako je mali grad u pitanju. Naplacivao je ranije 40 din po racunu tj. dostavi a kupuje i nosi sve za sta ga pozovu, nekad ga zovu brze hrane, nekad gradjani itd. Deli reklamne flajere usput dok radi dostavu a to mu placaju po principu 5000 kom 5000 din ( toliko treba da pokrije kljucna mesta, sanducice u zgradgma itd). Letos kada smo pricali imao je i po 100 dostava dnevno, to je 4000 din a skuterom potrosi 500, zaradi lepu dnevnicu. Sada ima i jednog radnika a pored 2 skutera koriste i auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

Pa to je savrseno. Odmah bih mogao poceti zaradjivati. A posto ima i uposlenog i jos i kola, pitanje je mada manje bitno, da li su registrovani , i racuni. Ovo je vrh. Ranije je u postu receno, sto hladnije to vise poziva. Da li rade po kisi snegu ledu? Ja cu tako raditi. Kad bi neko dao takva saznanja.. Ovo su vrh informacije, svaka pojedinacno. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Novi Pazar nije isto što i Beograd, Beograd nije isto što i London, Pariz... ne mogu se jednostavno prekopirati rješenja.

Formiraj neki svoj cjenovnik, razglasi poznanicima, nekim firmama, picerijama, aščinicama... i budi uporan i dostupan. Posle se stvari razvijaju same od sebe.

Dobra ti je ideja i neka ti je srećan početak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

Hvala. Odmah cu uloziti umarketing materijal. Ako bude moguc regidtracija firme za male pare na to cu se delom fokusirati. Mada za start bolje u vizitke i zvim radnjama picerijama agencijama itd raspodeliti kvalitetne vizitke i oglase na radiju koji svi slusaju i jako su popularni, na tv takodje, pa da vidimo. Sto se tice cene, naplacivacu koliko daju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

mislim da ti nije dobra ideja da naplacujes koliko ti daju. retko ce se naci oni koji ce ti platiti vise nego sto usluga kosta, ali ce zato oni drugi biti u vecini. sedi, izracunaj koliko te kosta gorivo, potrosni delovi, dodaj koliko kosta tvoje vreme i lepo napravi neki cenovnik. ne kaze se uzalud "cist racun, duga ljubav" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Farko, ne bih ti, za početak, savetovao osnivanje firme. Često sam u NP i znam da tamo veoma slabo radi poreska, odnosno, da izuzetno mali broj ljudi izdaje fiskalne račune. Lord ti je lepo objasnio, ne trubi na sva zvona, već kreni skromno, dok ne vidiš kako to ide, a ako bude sve u redu, lako ćeš osnovati firmu, državi platiti harač i imati za sebe i za zaposlene. Moj ti je savet da prvo proveriš tržište, pa tek onda razmišljaj o tome. Sa srećom!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Kod nas te stvari - dostave, vec godinama unazad rade taxisti, i to po ceni lokalne voznje, 100-150 din po gradu. I uplate racuna, i kupovine, i prevoz razne robe, hrane, pijacnog pazara...

A puno puta je lepse terati kupus i luk, nego nekoga ko se istih ozdrao... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

To su super baksisi. Od toga bih napravio, dogradio skuter da ide i po arktiku, vrlo brzo. Nego, i ideje sta moze da se usluzuje jako su bitne. Samo odmah, sto pre revistrovati firmu, jer musterije onda imaju drugaciji oslonac na poverenje. Mada, poverenje je kad svi veruju u Hrista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

Kad bi se nasao pisac koji vec dostavlja brzu hranu pomocu skutera to bi bilo idealno. Iz prve ruke dobiti informacije. Time ne bi bilo samo pitanje da li, vec i kako, zahvaljujuci toj komunikaciji, kako postojecu zaradu unaprediti, posao, i koje su granice unapredjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Brate Farko kupi kamion kao i svaki normalan pazarac i pravac turska, sa tim stavom imas siguran uspeh ;)  Sala mala , samo napred i srecno u poslu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Kreni ti da se reklamiras, najbolje flajerima i nalepnicama i da radis, ostavi otvaranje firme za kasnije kad vidis ima li izgleda da posao zazivi. Ja bi tako uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

Bice i eksera. Samo da zaradim прву лову и то одмах иде на најсавршеније гуме за лед. Биће посла, осећам то. Тако да нећу знати где да станем. Толико ће бити лове и посао ће се разгранати таквом брзином да ћу морати муњевито да поклањам новац да се не бих удавио. То је хришћански. Тако ће бити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja