Jump to content

Moto Zajednica

R1150RT: Prepravka policijskog modela u regularan

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo gotovo da sam dogovorio kupovinu pomenutog modela,koji inace trebam da uvezem iz Nemacke. Medjitim mislio sam da je da kazemo banalna stvar zameniti zadnji deo u kome je  stojala radio stanica sedistem. Prodavac mi kaze da mora da me upozori da to bas nije tako samo da se skine plastika i da se stavi novo sediste. Moje pitanje je da li je iko radio nesto slicno a ja cu ako uspem postaviti slike posto mi to na ovom sajtu ide veoma tesko.

post-35878-0-99329600-1448715339.jpg

post-35878-0-19135800-1448715386.jpg

post-35878-0-99939000-1448715398.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Meni stoji takav u garaži,koliko sam gledao treba ti mesto onog zelenog dela,drugi,skineš kofer,i treba ti zadnje sedište koje se dosta retko pojavi na ebay.Delove možeš pogledati i na nekom online katalogu,ima ih više na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pa jesi li ti nesto radio oko toga? video sam da mi treba ta zadnja plastika od stopa ka sedistu.mada sam ja nesto mislio da secem i varim tu plastiku.ajde sediste i da napravim ali ne znam da li imami kakvu osnovu koja bi drzala sediste. sta ce mi toliki motor ako nije za dvoje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Mozda sto je pandurski pa zbog toga nena ukucan broj. Burazer imao slicnu stvar na autu , sve zavrsio za desetak dana.Inspektori pregledali, napisali uput za ukucavanje i to je to.

 

Послато са GT-I9301I

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pa i carinik tako rece,da mozda i nema zato sto je pandurski. nego ja nisam ni imao pojma ,a ni oni gde da gledaju. pa jos zovu mene kao da ja znam!  Hvala zeko na odgovoru iz tvoje price se nadam da  to nije neka velika zaebancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Pa prodao bi ti ja mog za te pare(dodaj još i reg.+200e=oko3900e) i imao bi samo prenos i komplet motor sa svim koferima i mnogo dodatne opreme.Znači ne bi imao oko čega da se zezaš i bilo šta da ulažeš do reg.X.2016.Da te zagolicam(evo kako izleda spreman za put).Pozzz  :BMW2:   :BMW2:   :BMW2:

post-21377-0-56956400-1449795029.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Eee ali tvoj ima ruzniji far , 50ccm i 5 ks manje i koju godinu vise  :P zato sam se i odlucio da preko kupim motor.ovde za iste pare uvek dobijas stariji model,a ako ces isti onda ga je neko uvezao ,potom vozio god ili dve i onda ga ceni barem 500e vise nego sto bi posle svega kada je kupljen preko kostao. Mislim da sam ga video pre nekoliko nedelja na Banjici ispred ser Zileta. Taj je izgledao bas dobro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1211 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Pa prodao bi ti ja mog za te pare(dodaj još i reg.+200e=oko3900e) i imao bi samo prenos i komplet motor sa svim koferima i mnogo dodatne opreme.Znači ne bi imao oko čega da se zezaš i bilo šta da ulažeš do reg.X.2016.Da te zagolicam(evo kako izleda spreman za put).Pozzz  :BMW2:   :BMW2:   :BMW2:

Ovo nije spreman za put, ovo je kad te zena otera od kuce, ali bez povratka. :jee1:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo gotovo da sam dogovorio kupovinu pomenutog modela,koji inace trebam da uvezem iz Nemacke. Medjitim mislio sam da je da kazemo banalna stvar zameniti zadnji deo u kome je  stojala radio stanica sedistem. Prodavac mi kaze da mora da me upozori da to bas nije tako samo da se skine plastika i da se stavi novo sediste. Moje pitanje je da li je iko radio nesto slicno a ja cu ako uspem postaviti slike posto mi to na ovom sajtu ide veoma tesko.

 

Kad se vec deklarises kao "punisa" sto ne kupis nov motor, vec polovan i to pandurski. ;)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

U Nemačkoj se to u glavnom održava muški i u ovlašćenim servisima, nije kao kod naših državnih službi gde su vozila u raspadu što od lošeg održavanja što od buzdovana koji ih voze. Ako ne planiraš da ga prodaješ prvih nekoliko godina već da se lepo vozaš, samo napred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Većina dobrih i skupljih automobila koji se uvezu kod nas dolaze mahom od firmi, odličnog stanja uprkos većoj kilometraži. BMW ima za svaki model propisanu obaveznu servisnu listu plus se dosta toga van nje proverava i održava i sasvim sigurno je policijski motor još ozbiljnije održavan jer se oni voze svih 365 dana u godini i ne smeju da zataje ni slučajno. Održavanje se vrši kod servisera koji su ovlašćeni od BMW-a za razliku od nas gde taj posao obavljaju SZR ala Đunte i moroni ko što je Denkovski itd., bitno je da je jeftino a što je loše nema veze. Ako ne može da se uzme zbog cene primerak sa pedigreom, ovo je odlična i sigurna kupovina. O kupovini kod nas, čas izuzecima, pojedinim primercima ne da nije odlažući dupliran ili tripliran  pojedini servisni interval nego nije nikad ni taknuto bez obzira na kilometražu i godine. Kod nas je sramota reći a kamoli održavati, jedini adut i obrazloženje "perfeknog" stanja je, ništa nije pipano, nije problem u novcu već u mentaitetu. Ovaj primerak je sigurno dobar, BMW se ne kupuje da bi se prodao već dugo i lepo vozao, samo polako i temeljno, vratiće ti se tokom  eksploatacije višestruko i kroz zadovoljstvo i kroz novac, nisi pogrešio Puniša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Hvala Djunta na ohrabrujucem tekstu.Upravo tom logikom sam se i vodio kada sam kupovao motor,kupio sam ga za sebe i nadam se da ce me dobro sluziti jer mi nije u planu da ga menjam skorijih godina. A ime mi je Punisa tako da se ne deklarisem kao pun samo sam svoj nik nazvao po svom imenu,posto nema ni jedan drugi Punisa. Tomi je ime od pradjeda  ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala Djunta na ohrabrujucem tekstu.Upravo tom logikom sam se i vodio kada sam kupovao motor,kupio sam ga za sebe i nadam se da ce me dobro sluziti jer mi nije u planu da ga menjam skorijih godina. A ime mi je Punisa tako da se ne deklarisem kao pun samo sam svoj nik nazvao po svom imenu,posto nema ni jedan drugi Punisa. Tomi je ime od pradjeda  ;)

 

Kumin otac se zvao Puniša, ne zovu se svi po Luki i Mateji.

 

Ako se primiš na BMW, teško da ćeš poželeti išta drugo, RT je prilično teži od GS serija al uprkos tome se vozi neverovatno lako, svi policajci iako imaju na raspolaganju i skoro stotinak kila lakše motore, kad mogu da biraju, grabe se za njega. Sigurno si kupio dobar primerak ali  ne gubi iz vida da je ipak polovan.

 

Pogledaj pažljivo agregat i odozdo, čini mi se da sam negde pročitao da je bio slučaj sa brojem na drugom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Motor ipak predat na carinjenje sa neutvrdjenim brojem motora. Tako da me ceka ukucavanje PUS-aaaaaa.....  ;)  Hvala svakako svima koji su se potrudili da mi pomognu. Nadam se Djunta da je dobar primerak ,stici ce za neki dan pa cu zakaciti i neku sliku.

 

Posto je ovo za mene potpuno novo nisam imao licnog iskustva sa BMW, a od caleta i strica ceo zivot slusam kako su se oni naputovali sa R51/3 nadam se da cu i ja imati prilike u buduce o nekim putovanjima da pisem... :BJB3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

 A ime mi je Punisa tako da se ne deklarisem kao pun samo sam svoj nik nazvao po svom imenu,posto nema ni jedan drugi Punisa. Tomi je ime od pradjeda  ;)

 

Da nije Račić?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 Nadam se Djunta da je dobar primerak ,stici ce za neki dan pa cu zakaciti i neku sliku.

 

Posto je ovo za mene potpuno novo nisam imao licnog iskustva sa BMW, a od caleta i strica ceo zivot slusam kako su se oni naputovali sa R51/3 nadam se da cu i ja imati prilike u buduce o nekim putovanjima da pisem... :BJB3:

 

Ako se primiš na BMW, teško da ćeš ga menjati. Svakom polovnjaku nešto mora da fali, često je to možda i stvar ličnog kriterijuma ali jednostavno nije nov. Nek je sa srećom :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

 

 A ime mi je Punisa tako da se ne deklarisem kao pun samo sam svoj nik nazvao po svom imenu,posto nema ni jedan drugi Punisa. Tomi je ime od pradjeda  ;)

 

Da nije Račić?  ;)

 

Taj sam! cuvajte se neistomisljenici  :tras2:    :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja