Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 352 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Moj moped je 2017. i nema nikakve modove, tj. ima samo one u glavi...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Moto sezona zvanicno zatvorena.  Garazu nemam, tako da sam nasao neki magacin. 15e mesecno ,uplatio sam 6 meseci do polovine aprila pa cemo videti. S obzirom da se motor preko 'lifta' ubacuje u magacin,tj.prostor za cuvanje do proleca nema vozanja. 

 

Bilans 6000km za ovu godinu. Moj neki prosek otkako vozim skutere/motore. 

Za narednu sezonu plan je nabaciti maglenke,uticnicu 12v ,novi akumulator i nosac navigacije ,ali pre svega vise vozati. Jedna fotka za kraj sezone 2023 i jos koja sa 'utovara...' 

20230923_141816.jpg

20231012_171841.jpg

20231012_172138.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Bas... sa jedne strane razmisljam,ako pljackaju magacin,motor ne ide lako dole... a sa druge,vidi skalameriju. Kako god,ova zima ce ovako proci. Resenje za garazu nisam nasao. >:(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
7 hours ago, jasminko VIR said:

Verovatno glupo pitanje ali me zagolicalo pa moram.

Da li postoje modovi vožnje i kod NC sa manuelnim menjačem ?

Ustvari, da li se modovi odose samo na menjač ili i na rad same mašine

Juče sam vozio DCT i baš se oseti razlika a treba da kupim jednu sa običnim mernjačem pa me zaintrigiralo.

 

Modovi su moguci samo kod modela sa ride-by-wire. Prakticno "kompjuter" kontroliše gas u zavisnosti od moda vožnje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9024 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je. 

Stariji modeli sa klasičnim menjačem nemaju  modove koji bi mogli uticati na rad menjača i agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

2018. ima TC, pre restylinga ako se ne varam! Mada je taj koji znam sa DCT-om! Nisam video manulać svojim ocima.

 

Mislim da je samo model sa DCT-om dobio TC.

Promenio član Chika Jimi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ja imam,moja honda je 2019.

 

Na ranijim nisam vidjao,pa sam pomislio da je za EU drugacije od Srb,ali posle vidim da je to nadogradnja na novije modele. Meni uvek stoji na 2 'kocki' ,tj.max. 

 

Imao sam priliku da okusim kako radi,kisa,krecem iz mesta na semaforu preko zebre (idem ravno) i dodajem jaci gas jer sam taj dan dolazio u BG po motor,avion kasnio 4 sata i onako umoran samo cujem kako nesto brunda i pogledam na tablu treperi zuta T lampica. Prvo sam se uplasio da je nesto sa motorom,a onda shvatio da je to TC. :lol3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kod mene TC sija na svakom semaforu :D , bude zabavno al svaka zabava zna nekad i da iznenadi :lol2:
Ne znam kako radi kod tih prvih modela, na 2022 u rezimu sve na max oduzme gas ie ne pusta naglo nego linearno dodaje, ne moze da vas cimne, skoro sam uz neku ulicu bila vlazna i bas testirao, koliko god drzao gas od oduzme i polako dodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja ga nemam svakako na mom 2016. manulacu ali osetih jednom pri prestizanju na vlažnom, po beloj liniji, da je falio. Guza je pobegla malko u stranu po liniji.

Drugi put, sto kolega rece, na zebri start i zaplesa guza... Nije lose to imati, narocito za one sa slabijim refleksima koji ne ocekuju takva desavanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1442 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Modovi voznje i TC su neophodni na tim zverinama od 50-tak ks. Nije ni cudo sto je sve manje motorasa starog kova - izginuse svi bez tih novotarija...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 5
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ima istine, no svakako danas svako seda na 2 točka. Više su dostupni i sve je više "pozera" sa 100+ks kojima mašine u 90% služe za kafu. Svako naravno ima svoje i trudim se da poštujem svačije, svoj novac daju gde žele ali zbog takvih ljudi i postoje novotarije, pa i ovakvi saveti.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 908 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 4 sati, SHOKLA je napisao:

Modovi voznje i TC su neophodni na tim zverinama od 50-tak ks. Nije ni cudo sto je sve manje motorasa starog kova - izginuse svi bez tih novotarija...

Pa i mi bez ikakvog iskustva volimo da vozimo motor, šta da se radi... mnogo mi dugo da čekam da postanem motoraš starog kova, proći će me volja. Sad mi se vozi motor.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1442 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 1 minut, Yanco je napisao:

Pa i mi bez ikakvog iskustva volimo da vozimo motor, šta da se radi... mnogo mi dugo da čekam da postanem motoraš starog kova, proći će me volja. Sad mi se vozi motor.

I "motorasi starog kova" su nekada pocinjali, ali su ucili da voze motore, a ne da se vozaju na motorima... Znas ono, kvacilo, brzine koje se saltaju nogom, TC u glavi, ABS u ruci, koja je, opet, povezana sa glavom, i tako to. Kada je mokro, vozis kao u RAIN modu, kada se peglaju krivine koristis neki drugi mod...

I TAKO TO.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1598 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ko ne voli novotarije i tehnologiju kupi konja pa jase, za udobniji mod kupi i kociju.


Salu na stranu, ljudi su nekada shvatali motore ozbiljno, danasnji pocetnici (pozeri) ne shvataju koliko motor moze da bude opasna igracka dok se nesto ne desi, cesto posle bude kasno

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750XA
Pre 2 sati, mali_veseljak je napisao:

Svako od nas je nekada bio pocetnik....

Početnik danas, i početnik pre 20 godina ni približno isto. I sami smo svedoci koliko je vozača poginulo od početka godine. Mčadima je sada sve dostupno, hoće sve sada i odmah. Sa fakulteta na direktorsko mesto, sa položenim vozačkim na 200 konja i rezultat je prošla nedečjja četvotica mrtvih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 455 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ne mozete nikako porediti saobracaj pre 30 godina i saobracaj danas... 

Banalni primer: pre 7-8 godina sam se iz svoje ulice na glavni put ukljucivao odmah, bez cekanja. Danas cekam po 5min da se ukaze prilika da se ukljucim, jer je protok vozila enorman.

Promenio član Rider000
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ako gledamo ta pomagala, sto svi onda uzimate novija auta sa ABS, jastucima, senzorima ovim, onim, koliko je motociklista palo zbog klizavog asfalta na semaforu ili slicnoj situaciji zbog proklizavanja prednjeg tocka, tu je abs da ispravi gresku, kad mi dodje bas hocu da se ispalim tu TC pomogne a mogu da dam 10% manje gasa i nece nista da se desi, meni abs i tc daju neku sigurnost i ne zanima me sta drugi pricaju, tudja misljena me hlebom ne hrane. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
pre 15 minuta, mali_veseljak je napisao:

Sve sto moze da pomogne u spasavanju moje glave ili tudje...uzimam. To je to, nema tu puno mudrolije.

Bas tako, svestan sam da je NC da kazemo slab u svetu motora, nisu dzaba oni stavili kontrolu, eno ktm 690 ima fabricki podešavanje osetljivosti gasa iz razloga sto je lagan i moze bez problema da izvrne, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750XA
Pre 3 sati, RankoBg87 je napisao:

Ako gledamo ta pomagala, sto svi onda uzimate novija auta sa ABS, jastucima, senzorima ovim, onim, koliko je motociklista palo zbog klizavog asfalta na semaforu ili slicnoj situaciji zbog proklizavanja prednjeg tocka, tu je abs da ispravi gresku, kad mi dodje bas hocu da se ispalim tu TC pomogne a mogu da dam 10% manje gasa i nece nista da se desi, meni abs i tc daju neku sigurnost i ne zanima me sta drugi pricaju, tudja misljena me hlebom ne hrane. 

Nisi razumeo poentu priče. Ta pomagala prvi put kada zataje a desava se, ode glava. Niko ne spori napredak tehnologije, vec veliko oslanjanje na istu. Pravi bajker sedi i vozi i po kisi i po snegu i bez čepova za uši... Sada kupujete motor pa odmah vizir da vas ne bije vetar, motori vam izgledaju kao da radite u pošti...sediste vas žulja, zuji vam kaciga i tako dalje mrzi me da pišem... Kao pičkice neke

  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ne oslanjam se bas na sve to, gledam da vezbam taj osecaj, ne jurcam po krivinama, vozim koliko je meni ok, sediste nisam menjao i navikao sam se, vizir sam stavio iz razloga sto ima jake turbulencije, bukvalno mi radi glava kao ono kuce u autu sto je pre bilo, nisam ja kriv sto je tako projektovan pa sav vetar dize okolo pa direktno u glavu, trese se ceo motor i bas nije prijatna voznja, sad sa vecim vizirom ima vetra, šušti vetar i kacigi ali nema cimanja glave. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja