Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
3 hours ago, DaliborBP said:

Mali update. Nakon 10tak dana od kupovine, konacno moje table. Registracija ,prenos,prijava ,odjava ili kako vec nazvati ovde ide jako jednostavno. Termin se zakaze online,sednes u cekaonicu i na 2 velika tv-a idu brojevi,kad zatreperi tvoj broj ulazis. Nema preko reda,nema bez termina,nema samo nesto da pitam,nema poznajem radnika na salteru,veza,vezica... 

Od papira/dokumentacije. 

1. Stara tablica od vlasnika ( u mom slucaju je tako bilo jer sam dovezao motor do mog grada njegovu tablicu).

2. Saobracajna

3. Papiri od motora (tkzv. brif),to je dokaz da sam vlasnik

4. Moja tablica (ako je nemate od proslog motora,predjete preko puta ulice i napravite po zelji,odmah bude gotova)

5. Pasos

6. Sifra od osiguranja (osiguranje se uzima online,prilikom kupovine dobijate 'kod' i njega napisete na papir prilikom dolaska u 'sup') 

7. Potvrda da je motor redukovan na 35kw (u mom slucaju ovo treba jer imam A2 kat.) 

8. Papir ispunjen za porez (skidaju 1 godisnje u mesecu u kom si prijavio,konkretno meni ce u martu,iznos jos ne znam). 

 

Kad udjes,predas papire... Preko puta platis izradu saobracajne 43e i vratis se nazad. Dobijes 2 nalepnice na tablicu,jedna je do kad vazi tüv (tehnicki) a druga je u kojoj regiji zivis. Potpises dokument i to je to. Saobracajna i tablica u rukama za 5 minuta.  

 

Osiguranje sam uzeo online, 6000km sam naveo da cu da vozim ,da sam jedini vozac i da imam garazu. Osiguranje se uzima na kalendarsku godinu od januara do decembra. Konrektno od marta do decembra mene izadje 80 e plus 6 e sam platio neku dodatnu podrsku i 15e dodatno osiguranje u inostranstvu. Sa prodajom motora ,imas pravo na refundaciju troskova osiguranja (sto nisi vozio) ,tako isto i za porez. Top stvar. 

 

P.S. Kad smo vec u 'butiku' skinuo sam ruzne fuzastere... Ako nekom treba,poklanjam. Farbika je mama. :takoje:

 

 

20230323_182647.jpg

20230323_183250.jpg

20230323_183854.jpg

Pa neka je sa srecom!!!!

 

Te fuzastere koje si skinuo su spusteni, ako dobro vidim?

Ako su ti visak, salji da ih probam :)

 

Vec neko vreme sam gledao da uzmem spustene, da vidim da li ce mi poboljsati udobnost.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Pre par dana smo diskutovali o dog bones-ima (koskicama) za spuštanje/podizanje motora. Da podsetim, moja NC750X 2014. je spuštena 2,5cm. Ukoliko neko ima potrebu da svoj NC sa standardne visine spusti za 2,5cm, možemo da menjamo koskice i ćope. Uz motor sam iz CH dobio i sertifikat/atest (zaboravio sam kako se zove) za koskice. Hoću reći da nisu pravljene ,,kod kovača''. 

Dog bones.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Pozdrav i svima sretno otvaranje moto sezone. Što manje kiše i stabilnu moto sezonu svima želim. Imam pitanje. Od 1.6.2019. napravio sam 46.500 km, n ikakvih problem. Jučer, prvi puta, motor nije bio hladan, kod paljenja je minimum bio ispod 1.000 o/min, (oko 750 o/min), nije prihvaćao gas, gušio se i ugasio. Nakon toga, još 2 puta. Sve to je bilo neposredno nakon tankanja goriva. Ipak, upalio sam ga i postepeno krenuo, od 1. do 6. brzine, vozio 10 km i došao kući. Motor je išao dobro, ali nisam forsirao. Imam novi filter zraka, novo ulje, servisiran je bez greške, ali ne znam što bi to moglo biti? Ne znam da li može biti do goriva? Shell ne bi trebao imati nekvalitetno gorivo. Imam u zadnjih mjesec dana više od 1000 km, vozio po autocesti do 170 km/h , pa ne bi trebao biti zagušen od gradske vožnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9090 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako je upalio zutu lampu (motora) na inst. tabli (trebalo bi) odradi dijagnostiku da vidis sta je prijavljeno.

Ovako se moze bezveze nagadjati samo..... proveri kleme na akumulatoru da li su dobro stegnute.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9090 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Gospodja prebacena iz tazbine

viber-slika-2023-03-25-08-56-43-834.jpg

 

zadnjake ostade da zamenimim

viber-slika-2023-03-25-08-56-43-740.jpg

 

viber-slika-2023-03-25-08-56-43-918.jpg

 

cicia mica gotova prica

viber-slika-2023-03-25-08-56-43-999.jpg

 

Vizuelno su dosta lepsi, bolje čuće od oem varijante. Kanda mi je i palejnje bolje zbog defekta sa bravom koji sam imao.... sve u svemu sad je ful, koza, klima :)

I pranje ribanje je palo, ma uglancao sam je za medalju.

 

Ostaje da vidim i polako nabavim YSS pa da se sigram kad dodje vreme za amorte.

Da podsetim, bese 52K kad ih je Djunta radio, propisai su u roku od odma.... ima lani kako je to sve izgledalo...uzas!

64K bese na satu kad sam ih odradio, sad je skoro 77K .... nista nije mrdnulo.

Sto bi Djunta rekao (sto cesto ponovim sebi) "Bice majstor od tebe".

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
Pre 2 sati, redonaldo je napisao:

Pozdrav i svima sretno otvaranje moto sezone. Što manje kiše i stabilnu moto sezonu svima želim. Imam pitanje. Od 1.6.2019. napravio sam 46.500 km, n ikakvih problem. Jučer, prvi puta, motor nije bio hladan, kod paljenja je minimum bio ispod 1.000 o/min, (oko 750 o/min), nije prihvaćao gas, gušio se i ugasio. Nakon toga, još 2 puta. Sve to je bilo neposredno nakon tankanja goriva. Ipak, upalio sam ga i postepeno krenuo, od 1. do 6. brzine, vozio 10 km i došao kući. Motor je išao dobro, ali nisam forsirao. Imam novi filter zraka, novo ulje, servisiran je bez greške, ali ne znam što bi to moglo biti? Ne znam da li može biti do goriva? Shell ne bi trebao imati nekvalitetno gorivo. Imam u zadnjih mjesec dana više od 1000 km, vozio po autocesti do 170 km/h , pa ne bi trebao biti zagušen od gradske vožnje. 

Bilo je do goriva. Ispraznio tank, autom otišao po 5 litara, probao, motoru je trebalo 2 km da se stabilizira, natočio do vrha i sada je to dobro. Sad ću na otvorenu cestu i to bi trebalo biti dobro. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

Ako je upalio zutu lampu (motora) na inst. tabli (trebalo bi) odradi dijagnostiku da vidis sta je prijavljeno.

Ovako se moze bezveze nagadjati samo..... proveri kleme na akumulatoru da li su dobro stegnute.

Hvala, na odgovoru. Očito je bilo do goriva. Nije upalio žutu lampu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Honda nc 700 x, Yamaha Tracer 900

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1164 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Porucio ove, za ruke ce biti ok al za neku zastitu motora tesko, od plastike je i nema nista jace u njemu, sigurno puca odmah. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Došao je i taj dan, preuzeo sam Hondu :jee:

 

U salonu su mi rekli samo prvih 100km lagano.

Meni je neki plan da ga vozim kroz sve brzine od niskih do nekih 5-6k rpm, pa ga pustim da se spusti.

Znači malo gas, malo pustim, šetam ga kroz brzine tako.

Sve to miksano sa normalnom gradskom vožnjom.

I svako malo pauza, da se ugreje pa ohladi pa ugreje pa ohladi.

Da bude što više različitih, da se sve lepo istrlja jedno o drugo, da bude ulja gde treba, da ne bude gde ne treba.

Danas 50ak kilometara, pa idemo lagano dalje.

 

@Satelis zauzet naredna dva meseca, @seba011 mi ne odgovara na poruke, izgleda da će morati u Hondi da mi montiraju kreš bar i centralni štender koje sam uzeo GP Kompozit.

 

 

Za proceduru, koja čeka i @RankoBg87, odma pored salona ima neki tehnički, tu sam došao sa papirima iz salona, oni mi dali neke druge.

Sa tim papirima u SIV3, tamo dobio tablicu, vratio se, namontirali mi je i to je to.

Prva registracija i agencija - 30.800 RSD.

 

Sada da se provoza tih 1000km, pa prvi servis.

 

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9090 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 28. 3. 2023. at 17:17, RankoBg87 je napisao:

Porucio ove, za ruke ce biti ok al za neku zastitu motora tesko, od plastike je i nema nista jace u njemu, sigurno puca odmah. 

https://a.aliexpress.com/_mPpfNHy

 

Slični SW Motek koje onomad platih 180€ sa sve proširenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1164 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Oni mi deluju lepo, videcu kad budu na motoru, za prvu ruku ce biti ok, to mi se prvo svideo a sta cu mu kad nema metala u sebi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
2 hours ago, Skittles said:

Došao je i taj dan, preuzeo sam Hondu :jee:

 

U salonu su mi rekli samo prvih 100km lagano.

Meni je neki plan da ga vozim kroz sve brzine od niskih do nekih 5-6k rpm, pa ga pustim da se spusti.

Znači malo gas, malo pustim, šetam ga kroz brzine tako.

Sve to miksano sa normalnom gradskom vožnjom.

I svako malo pauza, da se ugreje pa ohladi pa ugreje pa ohladi.

Da bude što više različitih, da se sve lepo istrlja jedno o drugo, da bude ulja gde treba, da ne bude gde ne treba.

Danas 50ak kilometara, pa idemo lagano dalje.

 

 

Ti si mu ga bas razradio ideju razradjivanja mašine...

Honda veli da ga prvih 1k teras manjim gasom i lagana ubrzanja... Ali bitno je da uzivas u tome :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@skittles centralni stender mozes i sam da namontiras. Ako sam ja uspeo sam, moze svako. Prljav i krvav, ali sam uspeo....:sampion: i stoji jos. Evo ti par linkova za montazu pa probaj sam.

 

A kres bar mi je majstor postavljao.

Srecno drug.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Ako sam dobro upamtio, većina nesreća se dešava na motorima koje ljudi voze manje od 6 meseci.

 

A svaki novi motor je nepoznata stvar i iskusnom vozaču.

Novi motori dolaze sa novim gumama, koje takođe treba malo ugaziti.

 

Postoje generalno dve škole, soft i hard, jedni kažu to, samo lagano, mali obrtaji itd, drugi su u fazonu gazi ga.

 

Ja kontam negde između je istina.

 

Poenta je da se klipovi lepo naviknu na cilindre i da se protrljaju jedni o druge da bi se to dobro zapečatilo i da ne prolazi ništa ni gore ni dole.

Od svega po malo, malo niskih malo srednjih malo srednje viših obrtaja, da se radi i menjačem i bude to sve okej.

Znači ni babski, ni staza, ni konstantno autoput, nego lep brdovit putić sa povremenim pravcem da se malo revne. I pauze da se ohladi između.

 

 

E sad Honda ne sme da novom vozaču na novom motoru kaže odvrni ga s vremena na vreme zbog onog prvog podatka :) 

 

 

Za instalaciju, ajde kreš bar bih se i snašao, ali centralni imam traume od kada mi je na prethodnom motoru pukao šraf i pao mi motor sa centralnog. Hvala na linkovima :) 

 

edit:

 

Sada sam pogledao, ovo je presmešno.

Amer ga radi prvo kilo masti loctite nameštanje, naočare, rukavice, gurtna da navuče oprugu...

 

Rus ni pljuca, ništa, al zna da prvo stavi oprugu pa tek onda da montira da ne bi morao da je razvlači :lol3:

 

Možda se i upustim u ovo, deluje baš jednostavno.

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Centralni sam i ja montirao sam. Dusu mi je uzeo, ali sam uspeo :sampion:

 

Nisam mehanicar, ali sa cisto inzinjerske tacke gledista, razrada masine se radi zbog uhodavanja elemenata.

Trenje u svim pokretnim delovima masine u prvih par stotina km je drasticno vece nego kasnije.

Razlog zasto se ulje menja nakom samo 1000km je taj sto je pun metalnih opiljaka od trenja.

 

Grejanje i hladjenje masine je veoma pogresna ideja jer je potrebna optimalna radna temperatura za optimalan rad gde se i trosenje elemenata minimizuje. Ulje najbolje podmazuje na radnoj temperaturi i time najbolje cisti masinu od opiljaka.

 

To je razlog zasto se masina ne gura u ekstreme, vec je preporuka inzenjera koji su je dizajnirali da se vozi blago i bez ekstrema.

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09
Pre 1 sat, Skittles je napisao:

Lego centralni i rol bar, fale mi 3D Honda stikeri za ove šipkice koje vire, čekam @NalepniceZaMotoreNis :) 

 

DA54D6E2-7AE9-49AF-B243-57F89165D5E0.thumb.jpeg.5579d6dd121a3867d51f93046324e286.jpeg

 

BC3EAF4D-EFCF-4E90-B307-4B8808BE2CE0.thumb.jpeg.d09be9f77197be6215129e6da5844a10.jpeg

 

Sledeća stanica Ivan za vizir.

I kad stignu maglenke od braće kineza :) 

Cestitke na kupovini i da te lepo sluzi!!

Kakav vizir radis kod Ivana? Jel imas vec nesto ili ces tek da vidis? Koliko para?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

@Kursulla dobro je da si napisao par opaski za uhodavanje mashine

@Skittles hondin user manual predvidja uhodavanje motora do prvih 500km!!!

Mashina treba biti opreznom i umjerenom voznjom doobroo ugrijana i treba ostati takva do konacnog gasenja za taj dan. Do prvih 100km mijenjati obrtaje u umjerenom rasponu izbjegavajući pun gas i takodjer puno kocenje. Nakon toga može u kratkom intervalu veći broj obrtaja do 300km. Od 300km do 500km moze povremeno i duzi intervali jaceg gasa. Od 500km ( a iz moje prakse može već i od 300/400km voziti slobodno.

Ima mnogo teorija i rasprava o uhodavanje mashine a ja sam napisao vlastito iskustvo koje se pokazalo uspješnim u primjeni i ništa više.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Videćeš kad se nađemo @RankoBg87 :lol3:

 

Hvala @DarkoB, nemam još u planu šta i tačno kako, ali mislim da su mu viziri 50-70€.

 

Hvala @Limeni67, kao što rekoh gledam da sve bude umereno.

Simuliram mu različite situacije.

Danas sam obrnuo krug nekih 130ak km, krenuo pored avale ka Mladenovcu, pa u nekom trenutku desno preko brda do ibarske pa nazad.

Lagano.

 

edit: dajte definiciju šta je "jači" gas u RPM ili kmh.

 

I da li sam ja slep pa ne vidim gde mi pokazuje temp, ili sam uspeo nekako da ugasim kad sam čačkao meni?

 

edit2: biće sedište pre vizira vidim ja :) 

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja