Jump to content

Moto Zajednica

ZRENJANINSKI put

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma nije dvostrana vec trostrana krivica ! Zaboravili ste na putare i njihovo traljavo obelezavanje ! Nisu izbrisali ili prefarbali oznake na kolovozu, na putu sa dve saobracajne trake su postavili samo jedan mali znak za obavezan smer kretanja sa desne strane koji vozac automobila koji vozi levom trakom moze da ne vidi ako mu se u desnoj traci nalazi kamion ( sto se ovde i vidi na snimku ) - trebali su da postave jos jedan sa leve strane kolovoza . 

  Imace tu sud puno posla da utvrdi ko je i koliko kriv za ovo sto se desilo ! 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Putari nece sigurno biti krivi, oni su se pravno pokrili, iako bi, da smo neka drzava, trebalo da neko tu snosi ozbiljne posledice

Inace, tezak prekrsaj obojice, ali mislim da je kolegin tezi. Da je, hipoteticki, bio uz vece prekoracenje brzine motociklista dolazio iz suprotnog smera, a ovaj auto skrenuo gde je skrenuo, krivica bi bila nedvosmislena, ali u ovoj situaciji ce sud imati ozbiljan posao. Ili ce dosuditi podjednaku odgovornost i nikom nista.

I ja pitam da li iko zna sta je sa motociklistom? U vrlo zajeban cosak se slomatao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8N

Svi mi volimo da ubacimo malo egzibicije u vožnju baš zato što nam motori daju prednost koja naočigled može da bude fatalna, neopravdavam lika na motoru ali hoću da kažem da automobil nije skretao ništa od ovoga ne bi bilo. Nikakav info o čoveku, ne bi bilo loše da se solidarišemo ako čoveku treba neka pomoć!   :rat3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

^ Onda moze da se kaze da kolega nije izvodio "egzibiciju" nista od ovog nije bilo... Tako da prica sta bi bilo kad bi bilo....

Moje misljenje je da kolega na motoru bas "rizikovao", u 13:15:52 poslednje vozilo Daewo prolazi pored ovog sa kamerom verujem da i iza njega ima vozila a vidi se da je kolega u zaletu sudar je 5 sec kasnije... moja procena je da je vozio oko 80km/h a to je oko 22m/sec

 

Koliko je njemu ovo za nauk toliko je i nama...

 

Nego zna li se sta je sa kolegom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8N

^ Onda moze da se kaze da kolega nije izvodio "egzibiciju" nista od ovog nije bilo... Tako da prica sta bi bilo kad bi bilo....

 

 

Dobro, ja sam se možda malo izleteo tj. nastupio pristrasno ali je očigledno da je mnogo veći krivac vozač automobila i naravno „Nije moglo ništa da mu se desi” dok je još uvek veliko pitanje složićeš se sa mnom kako je prošao ovaj momak, pomenuo sam da ovo može biti fatalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

 

^ Onda moze da se kaze da kolega nije izvodio "egzibiciju" nista od ovog nije bilo... Tako da prica sta bi bilo kad bi bilo....

 

 

Dobro, ja sam se možda malo izleteo tj. nastupio pristrasno ali je očigledno da je mnogo veći krivac vozač automobila i naravno „Nije moglo ništa da mu se desi” dok je još uvek veliko pitanje složićeš se sa mnom kako je prošao ovaj momak, pomenuo sam da ovo može biti fatalno.

 

zasto je mnogo veci krivac vozac automobila??

 

on je sacekao da nema vise vozila koja idu iz suprotnog smera...kako je mogao da pomisli da ce neko pametan da obilazi na duploj punoj???

 

koliko puta tako ni ja ne pogledam kad skrecem levo( nikad ne pravim ovakav prekrsaj, cak rekao bih da nikad sa kolima ne pravim skretanje tamo gde nije dozvoljeno), jer NE ocekujem nikoga tu....jednostavno nije logicno da tu bude neko....

 

 

i da kolega nije obilazio svega ovoga ne bi ni bilo......

 

krivica je obostrana, samo sto kolega nije bio pazljiv, a mnogo je u ranjivijem polozaju od vozaca automobila....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8N

@Zeka Peka i drugari 

 

Prvo to je mesto gde nikako nije smeo da se zaustavlja odnosno da usporava saobraćaj jer je to brža traka, drugo to je bila raskrsnica posle duple pune i najbitnije skrenuo je u jednosmernu ulicu iz suprotnog smera, sve u svemu ravno atentatu. Zamisli da je neki pešak prelazio ulicu koja je jednosmerna i obratio pažnju na saobraćaj iz pravca iz kojeg nailazi ... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

mislim da brkas babe i zabe, da kolega nije bio ishitren, nista od ovoga ne bi bilo...pa on je taj koji je nezasticen,...zasto bi vozac automobila vise pazio na tvoj zivot od tebe samog??ako ide tenk a ti si pesak, ne gledas ko ima prednost, samo se sklonis....

 

a i sad teras da zamisljamo...kolega je ugrozio SVOJ zivot a ne zivot vozaca automobila...za to je KRIV!

 

prvi cas voznje, stali smo na raskrsnici, instruktor i ja, i rekao mi je: ovde je grob onog ko je mislio da ima prednost....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I kao pešak sam učio da pogledaš uvek levo-desno-levo pre nego zakoračis na ulicu. Tako učim i decu isto.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

 

 

^ Onda moze da se kaze da kolega nije izvodio "egzibiciju" nista od ovog nije bilo... Tako da prica sta bi bilo kad bi bilo....

 

 

Dobro, ja sam se možda malo izleteo tj. nastupio pristrasno ali je očigledno da je mnogo veći krivac vozač automobila i naravno „Nije moglo ništa da mu se desi” dok je još uvek veliko pitanje složićeš se sa mnom kako je prošao ovaj momak, pomenuo sam da ovo može biti fatalno.

 

zasto je mnogo veci krivac vozac automobila??

 

on je sacekao da nema vise vozila koja idu iz suprotnog smera...kako je mogao da pomisli da ce neko pametan da obilazi na duploj punoj???

 

koliko puta tako ni ja ne pogledam kad skrecem levo( nikad ne pravim ovakav prekrsaj, cak rekao bih da nikad sa kolima ne pravim skretanje tamo gde nije dozvoljeno), jer NE ocekujem nikoga tu....jednostavno nije logicno da tu bude neko....

 

 

i da kolega nije obilazio svega ovoga ne bi ni bilo......

 

krivica je obostrana, samo sto kolega nije bio pazljiv, a mnogo je u ranjivijem polozaju od vozaca automobila....

 

Postovanje doktore,

 

Pratim ovaj forum dugo godina, puno citam i mnoge osobe koje cesto ucestvuju u diskusijama znam, pa cak i nacin na koji pojedinci pisu. Tako i tebe zapazih kao nekoga ko cesto pise i trudi se da bude objektivan, pa cak i cesto kriveci bajkere pozivajuci se na svoju profesiju i cega se sve nagledao, na to da pored motora vozis i auto kao i na objektivnost.

 

No, isprovocirao si me da i ja napisem nesto, iako nije direktno vezano za temu, mada sve je to saobracaj. Glupo je sad da ti ja pisem ko sam, o sebi i sl., ali iz tvojih reci koje sam obojio i boldovao se mnogo da videti. Izuzetno je lose napisano, nadam se da ne mislis to, jer ako su ovo tvoji stavovi morali bi glasati za neku sankciju jer si em kontradiktoran em pogibeljno razmisljas.

 

Kazes kako je moguce da pomislis da ce neko da.... (dopuni sam nedozvoljenom radnjom iz saobracaja)? Uz to kazes da i ti "ne gledas kad skreces levo...". Ne znam da li si cuo za "anticipato" tj. predvidjanje tj. analizu mnogih faktora za sto krace vreme uz "osecaj" koji se stice iskustvom pa se nekad nesto radi bas kontra od nekih tamo pravila. Krecem od sebe, ali verujem i vecina ovde, kad vozi upravo ocekuje sve zivo da bi sacuvali sebe + kada skrecemo levo, bilo autom ili motorom, uvek pogledam(o) u retrovizor iz milion razloga, ali oni su mnogo skuplji od jeftine pola sekunde koliko oko baci pogled na ogledalo, narocito na magistralnim putevima, pravcima i ovakvim skretanjima.

Takodje, iako se ne ocekuje, ne znaci da neko nece pogresiti ili jednostavno izdivljati, a odlika odlicnog vozaca nije da nabuba zakon napamet niti da lazno moralise i jos manje da za sto krace vreme negde stigne, vec da moze da odreaguje na tudje greske tj. da ih ispravlja uz vec pomenuto predvidjanje koje se gradi godinama jer sto vise ludosti dozivimo i vidimo to su sve potencijalni momenti na drumu, ali za to je potrebna svest.

 

Kao primer svega ovoga voleo bih sa tobom da odem do raskrsnice Brace Jugovic i Dobracine, pa kad se kreces B.J. u smeru ka Studentskom parku imas prednost, a niz Dobracinu, a i uz, jurcaju i niko ne jebe "stop" 2%, cak ni trole. Tvojom logikom, posto kazes "zasto bi neko nesto ocekivao", ja tu, recimo, dosta prikocim kada dodjem na tu raskrsnicu, ali samo ako imam zalihu koju sam dobio u prethodnih 200m, pocevsi od pozorista, jer je ulica nepregledna, puna rupa i uska je. Ti bi mene udario jer "ne ocekujes to", iako moras imati svest da ja kocim da me neko ne pokupi, dakle, shodno onoj da kad vozis, vozis i prevozno sredstvo onog ispred, iza i onih sa strane.

 

A, ako bi i 100 puta prosao na ovoj raskrsnici ziv, 101 bi bio razmazan. VIse puta mi se desilo da mi tu sviraju jer sam stao, a posle pola sekunde prolece auto, obavezno tog idiota sto svira pitam zasto ne razmislja i sto je tako samoziv, likovi od reda nemaju sta da kazu, jer da on nije svirao, bio bi svedok.

 

Malo obrti paznju kad hoces da ispadnes objektivan i na recima, saobracaj je mnogo ziva stvar da bi bili tako decidni "ja ne gledam", "ja imam prednost", "onaj je kriv" i sl. Ovde su obojica krivi i ne branim niti napadam nekoga. Ova tema je jasna, nazalost, u misljenjima mnogih se vidi materijala za buduca sranja.

 

Budi pozdrvljen, sve najbolje i srecne kilometre zelim!

:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U ovoj temi sam već dao par komentara, pa bih za kraj dodao još samo sledeće:

Sinoć sam malo popričao o ovom događaju sa poznanikom kome je saobraćaj (i ovakvi događaji u saobraćaju) baš uža specijalnost. Pokazao sam mu i snimak.

Izveo kratku analizu i izneo svoje mišljenje (pozivajući se na odgovarajuće navode i konkretne članove i odredbe iz ZOBS-a).

Ukratko, vozač automobila verovatno neće da snosi bilo kakvu odgovornost kao izazivač udesa, a od kvaliteta njegove odbrane (advokata), zavisi hoće li da bude sankcionisan za (navodno) nepropisno skretanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Vuki pozdrav druze...pogledaj samo 2 posta iznad tvog, tu sam napomenuo to za prednost.....

ovo sta si ti citirao je situacija kad sam u kolima, kad skrecem ulevo, neka raskrsnica, i ne ocekujes da ti neko dodje sa leve strane(tj iz tvog smera- kao npr motor) jer si skoncentrisan na vozila iz suprotnog smera...mozda nisam lepo objasnio situaciju.....moja greska....

 

 

realno, kad vozimo motor, cinimo prekrsaje, neke namerno neke u cilju da se zastitimo...pokusavam da objasnim kolegama da ti namerni mogu biti pogibeljni, bas iz tih razloga sto vozacima automobila , to sto mi radimo, je neocekivana akcija...kao u slucaju ovog kolege....dok na primer, vozaci automobila , po mom misljenju, imaju indicije da cemo se pr0vlaciti na semaforu izmedju njih(to smatram vise zastitnim krsenjem propisa, kao i voznju po sred trake)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1964 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Svi mi volimo da ubacimo malo egzibicije u vožnju baš zato što nam motori daju prednost koja naočigled može da bude fatalna, neopravdavam lika na motoru ali hoću da kažem da automobil nije skretao ništa od ovoga ne bi bilo. Nikakav info o čoveku, ne bi bilo loše da se solidarišemo ako čoveku treba neka pomoć!   :rat3:

Svestan sam da medju nama motociklistima vlada solidarnost kada je rec o ovakvim sluvajevima, ali da hajde da razgranicimo simpatije i solidarnost sa realnoscu. Egzibicija je jedno a svesno krsenje propisa je drugo. Ako ovakva vrsta "egzibicija" predje u naviku onda je neizbezno da se nesto ovako odesi. Ovde je rec, ma koliko mi zagovarali solidarnost medju motociklistima, o teskom prekrsaju. Uostalom takva nepromisljena "egzibicija" je najverovatnije, buduci da istraga jos nije zavrsena, naseg kolegu Pera Bogicevica , ni krivog ni duznog,  kostala zivota. Najgore u svemu je kad ti sve ovo nekome pokusas da objasnis je sto te gleda blagoteleci, klima glavom, a u sebi misli ne seri matori tebe je vreme pregazilo, sta ti znas kako se vozi. Poznajem mnogo onih koji su bas tako razmisljali i ponasali se i danas trpe  posledice svojih egzibicija. Ali ni to nije najgore najgore u svemu je kad njihova deca stasaju za motor pa im oni onako dobronamerno, kako samo roditelj ume, kazu-ma bezi sine od motora, motor je tati upropastio zdravlje. Naravno ni u teskom pijanstvu ni sebi ni drugima nece priznati da su bili neoprezni, cesto cak, i bahati, da ne kazem budale, i da nisu zarezivali propise kao lanjski sneg a uz sve su jos glumatali Rosija na srpskim kolskim putevima dovodeci u opasnost i sebe i druge.

Ali sta da se radi to smo i takvi smo mi, barem veliki deo. Uostalom ne kaze se bez veze-ako se sam cuvas i Bog ce te cuvati. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

@Zeka Peka i drugari 

 

Prvo to je mesto gde nikako nije smeo da se zaustavlja odnosno da usporava saobraćaj jer je to brža traka, drugo to je bila raskrsnica posle duple pune i najbitnije skrenuo je u jednosmernu ulicu iz suprotnog smera, sve u svemu ravno atentatu. Zamisli da je neki pešak prelazio ulicu koja je jednosmerna i obratio pažnju na saobraćaj iz pravca iz kojeg nailazi ... 

Prvo hajde molim te objasni nam pojam "Brza traka",posto mi nismo culi za tako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1599 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

 

 

Da stavimo zakonske regulative na stranu, da je kolega vozio kuda treba da se kreće ili bar sporije ili pak da je vozač automobila proverio ogledalo pre nego je smotao volan svega ovog ne bi bilo.

 

Nadam se da je ok?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Ne shvatam zasto bi vozac u ovom konkretnom slucaju morao da proverava ogledalo. Nalazi se u krajnjoj levoj, iza njega je dupla puna i svi bi trebali da sacekaju da se on skloni a njegovo je da osmatra obe trake iz suprotnog smera i da se skloni sto pre a ne da gubi jos dodatno vreme na osmatranje retrovizora. Ljudi koji zive u Beogradu znaju koliko je ova ulica prometna i da retko ko po njoj vozi po ogranicenju tako da je vreme za manevre ovog tipa, cak i na mestima gde je dozvoljeno a nema semafora izuzetno ograniceno.

Pa ne bi možda morao ali mene su učili da svako malo gledam oko sebe i osmatra šta se dešava. Takodje pri svakoj promeni pravca, dobro osmotriti oko sebe. Koliko se sećam prilikom vožnje si morao baš naglašeno da proveravaš redovno ogledala da bi se ekzaminator uverio da posmatraš oko sebe.

 

I eto i snimka koji to potvrđuje, ne znam sta je tu još nejasno. Jedan pogled je mogao možda da znaci razliku izmedju života i smrti. U ovom slučaju ne njegov život ali drugi put ce biti kamion umesto motora.

 

Ali kreće od motoriste koji se kreće potpuno bezglavo i da ne kažem divljački mimo svih pravila, i kao takvo bi trebali da prestanemo da ga opravdavamo.

 

Nadam se da će se izvući i da će sam doći da kaže kako je to bilo jako glupo sa njegove strane kako bi nekog drugog spasao da ne napravi istu grešku.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

Dobro je pogledati kada je rasterecen saobracaj iz suprotnog smera, kada cekas kolonu, dok sve pogledas, skrenuo bi za 3 dana i to mozda.

 

Tipican primer podeljene krivice, motociklista vozi, po meni, nasilnicki, a automobilista seljacko-idiotski i to je to. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1599 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

U ovoj temi sam već dao par komentara, pa bih za kraj dodao još samo sledeće:

Sinoć sam malo popričao o ovom događaju sa poznanikom kome je saobraćaj (i ovakvi događaji u saobraćaju) baš uža specijalnost. Pokazao sam mu i snimak.

Izveo kratku analizu i izneo svoje mišljenje (pozivajući se na odgovarajuće navode i konkretne članove i odredbe iz ZOBS-a).

Ukratko, vozač automobila verovatno neće da snosi bilo kakvu odgovornost kao izazivač udesa, a od kvaliteta njegove odbrane (advokata), zavisi hoće li da bude sankcionisan za (navodno) nepropisno skretanje.

 

 

Ako je ovo istina, jos jedan dokaz banalnosti i idiotluka u srpskom tumacenju saobracaja (ovde mislim na zakone). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

A sto je dokaz banalnosti i idiotluka? Da, covek je iz KRAJNJE LEVE trake, nepropisno skrenuo u levo i verovatno posao u jednosmernu ulicu u kontra smeru. Iza se, preko DUPLE PUNE linije, u KONTRA traci, kroz RASKRSNICU, ZALECE lik na motoru i zabada u auto. Zar je vazno da li se zabo u auto koji nepropisno skrece ili u auto iz kontra smera, on tu NE SME da bude. 

Ponavljam, da je motociklista, pa sve i pod velikim prekoracenjem brzine, dolazio iz suprotnog smera, a ovaj svojom nepropisnom radnjom izazvao udes, krivica bi bile 1000% na njegovoj strani, a motociklista bi eventualno odgovarao za prekoracenje brzine, ukoliko se na bilo koji nacin utvrdi da je do toga doslo. U ovom ovde scenariju, automobilista ce sigurno prekrsajno odgovarati za nepropisno skretanje, a motociklista krivicno za izazivanje udesa.

 

Zar je toliko tesko da budemo objektivni?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1599 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ni AUTOMOBIL TU NE SME DA BUDE!!!!! Vazno je, jer nije sve crno-belo, nekada ima i sivog, ozbiljni saobracajni prekrsaji sa obe strane koji su uzrokovali udes s teskim posledicama. Sankcije treba da snose oba vozaca i ne vidim sta tu nije jasno. Najbolji primer podeljene krivice i nema ovaj je manje, ovaj je vise kriv, PODJEDNAKO je u ovom slucaju. Kao sto je ovaj preticao preko duple pune, i automobil je skretao preko duple pune, ja se i trudim da budem objektivan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Vozim i auto i motor, vise volim motor, cesto sam "vise" sam na strani motorista ALI u ovom slucaju ne moze biti podjednako. Vozac automobila ima jedan prekrsaj, zabranjeno skretanje, koje je uzeo da vrsi po svim pravilima, usporio, dao levi migavac, sacekao da prodju sva vozila, koliko vidim normalno i relativno polako poceo skretanje. Kolega pretice preko duple pune i to ko zna koliko vozila pritom je sigurno prekoracenju brzine, dali ima ili nema upaljen migavac je totalno nebitno.

 

Ponovicu

1. 80km/h = 22m/s

 

2.Koliko je njemu ovo za nauk toliko je i nama...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@milomir22

Ако се трудиш да будеш објективан, како онда видиш дуплу пуну на месту где ауто скреће?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ljudi....iskreno...da prostite...: kad se ovo desi jebe ti se ko je kriv vise a ko manje......kolega je sigurno pretrpeo povrede.......ono sto pokusavam da vam kazem je:

 

- vozaci motora su manje zasticeni od vozaca automobila- kao sto se vidi na snimku....

 

- moramo voziti tako da vozaci automobila imaju makar neka saznanja gde mozemo da se nalazimo- vozac automobila nije ni pomislio da kolega moze tu da proba da ga obidje, jer verujem da je imao indicija, ne bi skrenuo...

 

- moramo smanjiti rizik voznje motorom- obilaziti i praviti prekrsaje tamo gde ima minimalne opasnosti po nas i ostale ucesnike u saobracaju...

 

 

dakle faktori iznenadjenja(po druge ucesnike u saobracaju), brzine(nase) i gresaka(nasih) moraju da budu smanjeni.....

 

 

kad se izgubi zivot, koga vise briga ko je kriv...zivot je izgubljen...a onaj ko je to uradio, odradice nekoliko godina robije(ako se to i desi)..i sta posle....jednog zivota nema....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8N

 

@Zeka Peka i drugari 

 

Prvo to je mesto gde nikako nije smeo da se zaustavlja odnosno da usporava saobraćaj jer je to brža traka, drugo to je bila raskrsnica posle duple pune i najbitnije skrenuo je u jednosmernu ulicu iz suprotnog smera, sve u svemu ravno atentatu. Zamisli da je neki pešak prelazio ulicu koja je jednosmerna i obratio pažnju na saobraćaj iz pravca iz kojeg nailazi ... 

Prvo hajde molim te objasni nam pojam "Brza traka",posto mi nismo culi za tako nesto...

 

Pa obično je prva traka najsporija kako u gradu tako i van njega tako da nemoj da postavljaš suvišna pitanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

To sto se u udesu, bez obzira na krivicu, nama motociklistima uvek obije o glavu, je samo razlog vise da shvatimo da smo iskljucivo sami odgovorni za sopstvenu bezbednost i nikada se ne smemo oslanjati na tudje procene, logiku i znanje. Ovde u udesu je motociklista najpre kriv sebi, pa tek onda eventualno zakonu i osiguravajucim kucama.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

To sto se u udesu, bez obzira na krivicu, nama motociklistima uvek obije o glavu, je samo razlog vise da shvatimo da smo iskljucivo sami odgovorni za sopstvenu bezbednost i nikada se ne smemo oslanjati na tudje procene, logiku i znanje. Ovde u udesu je motociklista najpre kriv sebi, pa tek onda eventualno zakonu i osiguravajucim kucama.

 

AMIN druze!

 

nema dalje!

 

:care:  :care:  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja