Jump to content

Moto Zajednica

ZRENJANINSKI put

Recommended Posts

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Gos'n Žiko, da vas podsetim na http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107974-ili-je-veliko-zlo-u%C5%A1lo-u-ljude-ili-sam-ja-magnet-za-budale/. Ovde, beše, niko nije stradao? Ili jeste kasnije? A ako jeste, zašto? Da li zbog postupka u saobraćaju ili onoga što se desilo posle Vašeg zaustavljanja (pretnje, psovke...)? Elem, poenta mog pitanja je: ako se ništa nije desilo u toku vožnje (a nije jer niko nije oboren, udaren...) mi smo samo mogli da pretpostavimo šta je moglo da se desi. Ovde imamo slučaj da je automobil na mestu gde ne bi nikako smeo da bude i zbog toga imamo za posledicu saobraćajni udes. Dakle pretpostavke su isključene i imamo delo koje je kažnjivo po Zakonu o saobraćaju. Da li će biti podeljene krivice ili ne, sada nije ni bitno. Krivica postoji kod obojice i nikako ne smemo isključivati ni jednog učesnika u nezgodi.

 

edit: Duple pune nema jer je ukrštanje, odnosno uključivanje sporednog puta na glavni. Ni u jednoj raskrsnici ne postoji linija koja ide kroz nju. Završava se zaustavnom-poprečnom i nastavlja se kad se prođe sam raskrsnica. Zar ne?!

Promenio član misko_kolo
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pricam uopsteno,znam Ziko i vidim da isto razmisljamo,ali da ne preterujemo u objasnjavanju onoga sto vec svi znamo.Moze-ne moze levo,itd,itd.Pogotovo kolege koji ne poznaju raskrsnicu.Samo iz tog razloga.Voleo bih da mi objasnis ako znas,ili neko ko zna,ko ce ovde sad zakonski da nagrabusi,posto su oba ucesnika grubo prekrsila zakon o saobracaju.Po meni da je skretanje izazvalo udes i povrede lica koje je dolazilo putem sa prvenstvom prelaza-onda je jasno.Ovo mu dodje kao da je kao tvoj padobranac neki sleteo sa neba...jer nije predvidjeno da neko moze pored duple pune u raskrsnici da zapocinje obilazenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Gos'n Žiko, da vas podsetim na http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107974-ili-je-veliko-zlo-ušlo-u-ljude-ili-sam-ja-magnet-za-budale/. Ovde, beše, niko nije stradao? Ili jeste kasnije? A ako jeste, zašto? Da li zbog postupka u saobraćaju ili onoga što se desilo posle Vašeg zaustavljanja (pretnje, psovke...)? Elem, poenta mog pitanja je: ako se ništa nije desilo u toku vožnje (a nije jer niko nije oboren, udaren...) mi smo samo mogli da pretpostavimo šta je moglo da se desi. Ovde imamo slučaj da je automobil na mestu gde ne bi nikako smeo da bude i zbog toga imamo za posledicu saobraćajni udes. Dakle pretpostavke su isključene i imamo delo koje je kažnjivo po Zakonu o saobraćaju. Da li će biti podeljene krivice ili ne, sada nije ni bitno. Krivica postoji kod obojice i nikako ne smemo isključivati ni jednog učesnika u nezgodi.

 

edit: Duple pune nema jer je ukrštanje, odnosno uključivanje sporednog puta na glavni. Ni u jednoj raskrsnici ne postoji linija koja ide kroz nju. Završava se zaustavnom-poprečnom i nastavlja se kad se prođe sam raskrsnica. Zar ne?!

Sa ovim što ste sada napisali slažem se potpuno!
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Drago mi je da smo saglasni. Znači, ne treba se posipati pepelom više od neophodnog. Odnosno, treba izvući pouke iz navedenog slučaja i probati da nam se ne dese iste greške. Što ne znači da treba voziti motor kao da ima 4 i više točkova (čitaj stajati u koloni), već da sve to treba raditi promućurnije, sa više predviđanja, manjom brzinom u gradu... Ovakve diskusije me podsećaju na NVO koje deluju u Srbiji i najglasnije su u optužbama na račun Srba i Srbije za događanja u prethodnih 25 godina. A za svađu je potrebno dvoje. Zar ne?!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Ovo je raskrsnica kod kafane Bitolj u Krnjaci,kriv bajker obisao duplu punu , auto nepropisno skretao ulevo dozvoljena brzina 50 km .Ta raskrsnica postoji oduvek i moglo je pre  da se skrece ulevo  sada nisam siguran da moze ulevo.Zbog nepropisnih skretanja i prelazenja duplih punih linija od ove godine putari postavljaju betonske pregrade na duplu liniju od Pancevackog mosta do Borce u celoj duzini Zrenjaninskoig puta oko 6 km .Verovatno nije poznavao put ili se presao u proceni da moze da prodje dok ostala vozila krecu sa semafora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

Prvo ne mogu da verujem da citam kako ljudi u ozbiljnim godinama pokusavaju da opravdaju krsenje zakona stecenim navikama. Znaci da ja mogu da predjem most kod Beske u suprotnom smeru jer sam vise od 20 godina isao tako dok je postojala jedna traka?

Drugo Sashac je napisao na predhodnoj strani da "ni sebe ne zali kada odvrne gas" a onda na ovoj pita kako je kolega??? Ziko Vi ste do sada milion puta ucestvovali u diskusijama u kojima ste osudjivali krsenje zakona ili propisa a sada jedno krsenje stavljate kao vaznije nego drugo zbog cega? Kakve veze ima da li sam iz Nisa ili Novog Sada a Vi iz Borce ako svuda u svetu postoje znakovi i propisi koji su opet svuda isti bas da bih ja iz Novog Sada mogao da dodjem u Borcu normalno.

 

I na kraju kolega ddimic podvlaci diskusiju tako sto je vraca na pocetak i tvrdi da je dozvoljeno skretanje. Da li znate uopste razliku izmedju dozvoljenog i onog sto ljudi rade po navici?

 

Podvlacim za kraj SKRETANJE NA OVOM MESTU NIJE DOZVOLJENO 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Pogledajte snimak u 1, 37 do 1,42 vidi se izbledela ili lose obrisana strelica ulevo PUTARI ZAJEBALI LOSE OBRISALI STRELICU da nisam pogledao snimak pazljivije i ja bih mozda tu skrenuo levo ali  vidi se na snimku motocikl presao u kontra smer a auto dao migavac levo mozda i on nije znao da vise tu ne moze levo i da je ulica sada jednosmerna.Ja tu prolazim svaki dan dvaput i ja nisam znao za ove izmene verovatno su od skoro a mi vozaci  u Srbiji vozimo i dalje po navici a  ne po saobracajnoj signalizaciji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

Pogledajte snimak u 1, 37 do 1,42 vidi se izbledela ili lose obrisana strelica ulevo PUTARI ZAJEBALI LOSE OBRISALI STRELICU da nisam pogledao snimak pazljivije i ja bih mozda tu skrenuo levo ali  vidi se na snimku motocikl presao u kontra smer a auto dao migavac levo mozda i on nije znao da vise tu ne moze levo i da je ulica sada jednosmerna.Ja tu prolazim svaki dan dvaput i ja nisam znao za ove izmene verovatno su od skoro a mi vozaci  u Srbiji vozimo i dalje po navici a  ne po saobracajnoj signalizaciji.

 

E vidis ja samo to i tvrdim. Po navici da ga je zaustavio pandur bi platio debelu kaznu plus tackice a mozda i oduzimanje dozvole (mislim da je to takva tezina prekrsaja) ali umesto toga stigao ga je motor koji bi isto takvu kaznu dobio po tezini ucinjenog prekrsaja. Podrzavam kada kolege sashac ili Zika ili Savan kazu da moramo sami da se cuvamo i da je prvenstveno sebi naudio jer je ranjiviji i to je sasvim ok razmisljanje ali ne mogu da podrzim da neko pokusava da objasni da je zato sto tamo ljudi skrecu po navici kriv samo motorista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Prvo ne mogu da verujem da citam kako ljudi u ozbiljnim godinama pokusavaju da opravdaju krsenje zakona stecenim navikama. Znaci da ja mogu da predjem most kod Beske u suprotnom smeru jer sam vise od 20 godina isao tako dok je postojala jedna traka?

Drugo Sashac je napisao na predhodnoj strani da "ni sebe ne zali kada odvrne gas" a onda na ovoj pita kako je kolega??? Ziko Vi ste do sada milion puta ucestvovali u diskusijama u kojima ste osudjivali krsenje zakona ili propisa a sada jedno krsenje stavljate kao vaznije nego drugo zbog cega? Kakve veze ima da li sam iz Nisa ili Novog Sada a Vi iz Borce ako svuda u svetu postoje znakovi i propisi koji su opet svuda isti bas da bih ja iz Novog Sada mogao da dodjem u Borcu normalno.

 

I na kraju kolega ddimic podvlaci diskusiju tako sto je vraca na pocetak i tvrdi da je dozvoljeno skretanje. Da li znate uopste razliku izmedju dozvoljenog i onog sto ljudi rade po navici?

 

Podvlacim za kraj SKRETANJE NA OVOM MESTU NIJE DOZVOLJENO 

Bato,sem sto kudis tudja misljenja,citiras nase reci non stop u negativnom kontekstu,imas li svoje licno misljenje?Prvo govoris da pokusavam da opravdam te sto krse zakon-???.Sve je to meni jasno,kad bi imalo smisla.Citirao si me o zaljenju sebe,ali izvadjeno iz konteksta recenice,a to onda predje u rdjavu konotaciju.Pitanje o tome kako je kolega stavljas u formu sarkazma...Mnogo ti toga radis...Kapiram tvoju poentu,ispravna je,ali ovo je razgovor kolega,pa budimo konstruktivni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Pogledajte snimak u 1, 37 do 1,42 vidi se izbledela ili lose obrisana strelica ulevo PUTARI ZAJEBALI LOSE OBRISALI STRELICU da nisam pogledao snimak pazljivije i ja bih mozda tu skrenuo levo ali  vidi se na snimku motocikl presao u kontra smer a auto dao migavac levo mozda i on nije znao da vise tu ne moze levo i da je ulica sada jednosmerna.Ja tu prolazim svaki dan dvaput i ja nisam znao za ove izmene verovatno su od skoro a mi vozaci  u Srbiji vozimo i dalje po navici a  ne po saobracajnoj signalizaciji.

 

E vidis ja samo to i tvrdim. Po navici da ga je zaustavio pandur bi platio debelu kaznu plus tackice a mozda i oduzimanje dozvole (mislim da je to takva tezina prekrsaja) ali umesto toga stigao ga je motor koji bi isto takvu kaznu dobio po tezini ucinjenog prekrsaja. Podrzavam kada kolege sashac ili Zika ili Savan kazu da moramo sami da se cuvamo i da je prvenstveno sebi naudio jer je ranjiviji i to je sasvim ok razmisljanje ali ne mogu da podrzim da neko pokusava da objasni da je zato sto tamo ljudi skrecu po navici kriv samo motorista

 

I opet banalizujes...O skretanju mi pricamo izmedj sebe.Motorista to nije morao da zna,ili nije ni znao...ili je znao.Nebitno za cinjenicu da se kretao prebrzo,krenuo u preticanje preko duple pune...Tu je vec debelo sa Djavolom tikve sadio.Bolje da je auto skrenuo,nego da je neko dete zakasnelo pretrcavalo...Onda bismo krivili dete...ili sta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

 

Prvo ne mogu da verujem da citam kako ljudi u ozbiljnim godinama pokusavaju da opravdaju krsenje zakona stecenim navikama. Znaci da ja mogu da predjem most kod Beske u suprotnom smeru jer sam vise od 20 godina isao tako dok je postojala jedna traka?

Drugo Sashac je napisao na predhodnoj strani da "ni sebe ne zali kada odvrne gas" a onda na ovoj pita kako je kolega??? Ziko Vi ste do sada milion puta ucestvovali u diskusijama u kojima ste osudjivali krsenje zakona ili propisa a sada jedno krsenje stavljate kao vaznije nego drugo zbog cega? Kakve veze ima da li sam iz Nisa ili Novog Sada a Vi iz Borce ako svuda u svetu postoje znakovi i propisi koji su opet svuda isti bas da bih ja iz Novog Sada mogao da dodjem u Borcu normalno.

 

I na kraju kolega ddimic podvlaci diskusiju tako sto je vraca na pocetak i tvrdi da je dozvoljeno skretanje. Da li znate uopste razliku izmedju dozvoljenog i onog sto ljudi rade po navici?

 

Podvlacim za kraj SKRETANJE NA OVOM MESTU NIJE DOZVOLJENO 

Bato,sem sto kudis tudja misljenja,citiras nase reci non stop u negativnom kontekstu,imas li svoje licno misljenje?Prvo govoris da pokusavam da opravdam te sto krse zakon-???.Sve je to meni jasno,kad bi imalo smisla.Citirao si me o zaljenju sebe,ali izvadjeno iz konteksta recenice,a to onda predje u rdjavu konotaciju.Pitanje o tome kako je kolega stavljas u formu sarkazma...Mnogo ti toga radis...

 

 

Izvini ali ne kudim nicije misljenje nego samo stav da je jedan vise kriv od drugog. Neka bude da nemam licno misljenje mada sam bio ubedjen da ga iznosim. Citirao sam te samo i jedino iz razloga sto iako te licno ne poznajem mislim da nisi mislio da kazes da ne zalis coveka. Ne zelim zaista da vise talasam po ovom pitanju ali te naj iskrenije pitam da li zaista mislis da ovaj u kolima sme da skrene samo zato sto je ranije moglo?

 

Napisao si post pre mog poslednjeg u kojem sam i rekao da razumem potpuno stav da je covek na motoru sam stvorio preduslove da mu se ovo dogodi time sto je obilazio kolonu i da u tom kontekstu nemam nista drugaciji stav ni od tebe ni od Zike a ni od Savana.

 

Ukoliko mislis da je nesto usmereno protiv tbe licno mogu samo da ti napisem da nije i da nemam nikakav razlog za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Prvo ne mogu da verujem da citam kako ljudi u ozbiljnim godinama pokusavaju da opravdaju krsenje zakona stecenim navikama. Znaci da ja mogu da predjem most kod Beske u suprotnom smeru jer sam vise od 20 godina isao tako dok je postojala jedna traka?

Drugo Sashac je napisao na predhodnoj strani da "ni sebe ne zali kada odvrne gas" a onda na ovoj pita kako je kolega??? Ziko Vi ste do sada milion puta ucestvovali u diskusijama u kojima ste osudjivali krsenje zakona ili propisa a sada jedno krsenje stavljate kao vaznije nego drugo zbog cega? Kakve veze ima da li sam iz Nisa ili Novog Sada a Vi iz Borce ako svuda u svetu postoje znakovi i propisi koji su opet svuda isti bas da bih ja iz Novog Sada mogao da dodjem u Borcu normalno.

 

I na kraju kolega ddimic podvlaci diskusiju tako sto je vraca na pocetak i tvrdi da je dozvoljeno skretanje. Da li znate uopste razliku izmedju dozvoljenog i onog sto ljudi rade po navici?

 

Podvlacim za kraj SKRETANJE NA OVOM MESTU NIJE DOZVOLJENO

 

Kolega pojma nemam u kom kontekstu si me pomenuo ovde jer ja nisam nikog ni pravdao ni osudio, niti sam tvrdio da treba voziti po stečenim navikama. Tvrdim samo da je ova raskrsnica loše obeležena i da u realnim uslovima može da dovede u zabunu vozače koji tu prolaze.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

I opet si bio brzi pa samo da dodam da ovo poslednje sto si napisao je i te kako istina i podrzavam 100%. On je ovako samo sebe ugrozio a da bi ugrozio pesaka morao bi i na crveno da prodje no nije bitno.

 

Potpuno si u pravu da nije trebao da ide kako je isao ali ne menja stvar da ovaj nije trebao da skrece. Da je kolega naleteo na vozilo iz suprotnog smera umesto na ovog ja jednu rec ne bih napisao veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Kolega sve je u redu,nema ovde mesta ljutnji.Ne brani se ovde nikomniti krivi.Nema potrebe citirati u nekakvim kontekstima ispravnosti tudje recenice.Kazes svoje misljenje i to je to.Tako se vodi konstruktivan razgovor...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

 

 

iz mog ugla gledanja (sto naravno ne mora da znaci da je pravilno) motociklista je kriv... auto nista nije uradio rizikujuci bezbednost (jedino da mu je isao neko u susret a nije) tako da je mogao na mesec da se popenje odatle..

Borko, nedozvoljeno skretanje preko duple pune, prelazak preko dve saobraćajne trake, zatim skretanje u jednosmernu ulicu tebi nije ništa riskantno?!

U diskusijama oko ovakvih događaja nije loše da budemo i malo objektivni i da eventualne neke zaključkedonosimo na osnovu onoga što se dogodilo (ili što je neko učinio), a ne na osnovu naše predpostavke šta je neko nameravao da učini!

A u konkretnom slučaju vidimo samo da je automobilista skrenuo ulevo do polovine trake za suprotni smer i tu se zaustavio (u momentu udesa).

Dakle automobilista nije prešao duplu punu liniju (jer na mestu gde je skrenuo nema pune linije), niti je ušao u jednosmernu ulicu (verovatno je nameravao ali je to samo predpostavka).

A motociklista je istovremeno preticao dva vozila preko duple pune (vozeći trakom za suprotni smer.

Pri tome niti znamo zbog čega je svako od njih uradio to što je uradio, niti znamo šta je svako od njih nameravao da uradi u sledećem momentu, pa nije u redu da bilo koga niti opravdavamo niti da osuđujemo po svojim predpostavkama.

Mislim da u ovakvim stvarima navijačke strasti treba da isključimo.

 

 

Ziko samo zbog ovog dela koji sam "boldovao".

 

Izvinjavam se i tebi i sashcu i evo necu vise ni slovo napisati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

 

Prvo ne mogu da verujem da citam kako ljudi u ozbiljnim godinama pokusavaju da opravdaju krsenje zakona stecenim navikama. Znaci da ja mogu da predjem most kod Beske u suprotnom smeru jer sam vise od 20 godina isao tako dok je postojala jedna traka?

Drugo Sashac je napisao na predhodnoj strani da "ni sebe ne zali kada odvrne gas" a onda na ovoj pita kako je kolega??? Ziko Vi ste do sada milion puta ucestvovali u diskusijama u kojima ste osudjivali krsenje zakona ili propisa a sada jedno krsenje stavljate kao vaznije nego drugo zbog cega? Kakve veze ima da li sam iz Nisa ili Novog Sada a Vi iz Borce ako svuda u svetu postoje znakovi i propisi koji su opet svuda isti bas da bih ja iz Novog Sada mogao da dodjem u Borcu normalno.

 

I na kraju kolega ddimic podvlaci diskusiju tako sto je vraca na pocetak i tvrdi da je dozvoljeno skretanje. Da li znate uopste razliku izmedju dozvoljenog i onog sto ljudi rade po navici?

 

Podvlacim za kraj SKRETANJE NA OVOM MESTU NIJE DOZVOLJENO 

Bato,sem sto kudis tudja misljenja,citiras nase reci non stop u negativnom kontekstu,imas li svoje licno misljenje?Prvo govoris da pokusavam da opravdam te sto krse zakon-???.Sve je to meni jasno,kad bi imalo smisla.Citirao si me o zaljenju sebe,ali izvadjeno iz konteksta recenice,a to onda predje u rdjavu konotaciju.Pitanje o tome kako je kolega stavljas u formu sarkazma...Mnogo ti toga radis...Kapiram tvoju poentu,ispravna je,ali ovo je razgovor kolega,pa budimo konstruktivni.

 

Radim u jednoj privatnoj medijskoj kompaniji kao vozac putnickog vozila svakog dana predjem sa novinarom i fotografom  od najmanje 200 km pa do 900 km  DNEVNO .NEMAM nameru ovde da palamudim i polemisem sa bilo kim .Pre neko vece vracam se sa posla oko 03 00 casa kod skretanja za Kotez policijski radar snima nocu pridjem policajcu za kamerom i kazem VIDE li plavog vw pola sto sad prodje pored tebe,policajec rece videh a ja mu kazem PROSAO JE NA 4 CRVENA svetla od mosta pa dovde.Policajac rece ko ga jebe ne mogu sad da ga jurim smestio sam se ovde da vatam na prekoracenje preko 60 km tolerise  10 km ,SJEBACE se on na neku banderu.A ja mu kazem ali ubice nekog u raskrsnici a policajac kaze ma ko ga jebe budala aj laku noc.E to je prava slika saobracaja u SRBIJI i onog ko treba da sprovodi zakon nije sve bas po PROPISU.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

 

 

iz mog ugla gledanja (sto naravno ne mora da znaci da je pravilno) motociklista je kriv... auto nista nije uradio rizikujuci bezbednost (jedino da mu je isao neko u susret a nije) tako da je mogao na mesec da se popenje odatle..

Borko, nedozvoljeno skretanje preko duple pune, prelazak preko dve saobraćajne trake, zatim skretanje u jednosmernu ulicu tebi nije ništa riskantno?!

U diskusijama oko ovakvih događaja nije loše da budemo i malo objektivni i da eventualne neke zaključkedonosimo na osnovu onoga što se dogodilo (ili što je neko učinio), a ne na osnovu naše predpostavke šta je neko nameravao da učini!

A u konkretnom slučaju vidimo samo da je automobilista skrenuo ulevo do polovine trake za suprotni smer i tu se zaustavio (u momentu udesa).

Dakle automobilista nije prešao duplu punu liniju (jer na mestu gde je skrenuo nema pune linije), niti je ušao u jednosmernu ulicu (verovatno je nameravao ali je to samo predpostavka).

A motociklista je istovremeno preticao dva vozila preko duple pune (vozeći trakom za suprotni smer.

Pri tome niti znamo zbog čega je svako od njih uradio to što je uradio, niti znamo šta je svako od njih nameravao da uradi u sledećem momentu, pa nije u redu da bilo koga niti opravdavamo niti da osuđujemo po svojim predpostavkama.

Mislim da u ovakvim stvarima navijačke strasti treba da isključimo.

 

 

Ziko samo zbog ovog dela koji sam "boldovao".

 

Izvinjavam se i tebi i sashcu i evo necu vise ni slovo napisati

 

Molim te ne izvinjavaj se nema nikakve potrebe.Meni nisi nista skrivio,za sta bi morao da se izvinjavas... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Verovatno sam pogresno protumacio napisano i jos jednom se izvinjavam Ziki

Nema potrebe, nije bilo ni uvrede ni loše namere.

A dobro je da shvatimo da smo na istoj strani čak i kad imamo različito mišljenje o nečemu.

Motor vozim već četrdeset godina (poslednjih sedam godina i nemam auto pa sam svakodnevno na motoru bez obzira na godišnje doba). Vozim i po poljskim putevima, ali i po Beču, Minhenu, Beogradu, .... .

Znači da se svakodnevno susrećem sa debilima koji me guraju, seku, udaraju, pljuju i psuju, .....!

Zato nikako ne može neko da mi "prišije" da imam negativan stav prema motociklistima, nego jednostavno samo pokušavam da budem objektivan u svakoj konkretnoj situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

Evo da kazem da mi je drago da smo svi ovo onda shvatili kao normalnu diskusiju. Koliko videh sashac i ja imamo 40+ a Zika 50+ pa mi je i bilo nejasno da imamo razlicite poglede bas toliko.

 

Vidis Ziko bas to sto si i napisao da bi mogao da ze vozis po Becu, Minhenu i svim ostalim mestima koja slabije poznajes ili uopste ne poznajes postoje pravila i zakoni. I ja samo mislim da iako su cesto glupi i protiv logike zakoni jedini omogucavaju da imamo kakav takav red i ista prava. Kolega ddimic je pisao o rak rani naseg drustva a to je nesposobnost ovlascenih lica da te iste zaakone sprovode ali to je vec sasvim druga tema. Ja hocu sebe da unapredjujem tako sto cu prihvatiti da idem u "tor sa ostalim ovcama" ali onda trazim od "cobana" da kazni ovce koje su van tora.

 

Do k..ca sada sam poceo slikovito da se izjasnjavam i stvarno je vreme da odmorim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Vi bre ko najbolji ortaci, kad se pofajtaju medjusobno, pa onda sednu svi zajedno na pivo  :lol:  :lol:

 

Mene interesuje, zna li ko sta je sa bajkerom? Vidim na snimku, da nosi boje nekog kluba, nadam se da je dobro?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1981 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Fakat je da je covek na motoru nastradao, ali fakat je da je preticao na duploj punoj liniji, kao sto je fakat da je auto skrenuo tamo gde nije dozvoljeno i sta tu ima vise da se razglaba i naglaba. Krivica je obostrana i to je jasno, ali mi nije jasno da upkos svemu sto se desava motociklistima na nasim putevima i ulicama ima onih koji svakodnevno okusavaju srecu i izazivaju sudbinu iako su svesni koliko smo na motociklima nezasticeni i ranjivi.

Alo bre ljudi, dupla puna linija nije tu da se ulepsa krajolik. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja