Jump to content

Moto Zajednica

BMW F650CS

Recommended Posts

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Nazalost iako nisam planirao da se odvajam od njega uzeo sam drugi motor pa zbog nemogucnosti drzanja 2 motora moram se odvojiti od njega..

 

Svi znate koliko sam pedantan po pitanju motora i kakvog sam KLE prodao,nista manju paznju nije dobio ni BMW. Motor je prosle godine uzet i bio je na ceni ako se ne varam oko 3500e.

Ja sam ga sada dao za istu cenu sa brdo opreme,pa ko zeli da uzima proveren motor sa ovoliko opreme sada mu je prilika nece se pokajati.

Opis motora i link od oglasa : http://www.polovniautomobili.com/motori/7213533/bmw-f650cs

Motor je kupljen prosle godine u Beogradu oktobra meseca.
Motor nije bio predvidjen za prodaju i jedini razlog prodaje je sto je dosla druga masina/motor u garazu pa nazalost moram da se odvojim od njega.

U motor je za godinu dana ulozeno mnogo jer se islo sa njim i na put.
Jeste prefarban i to samo zato sto se meni licno nije svidjala siva boja,dakle motor nije havarisan niti lomljen,plastike mogu da se provere ko god bude bio zainteresovan.Takodje imam i slike motora u fabrickoj boji pre farbanja pa ko zeli moze i tako da proveri.
Boja je metalizirana plava sa sljokicama i imam sifru od iste,mesana i kupljena u Beogradu .

Motor se inace vodi na 25kw ali nema blokadu,jer na ovakvim agregatima samo je bila mehanicka blokada on je nema i motor je otvoren na svojih fabrickih 50ks.

Ovo je radjeno na motoru.

1.Sediste uradjeno kod Bobana.
2.Crash barovi + nosaci bocnih kofera Seba
3.Xenoni u farovima
4.Odlozeno paljenje xenona par sekundi nakon sto se startuje motor.
5.Usb prikljucak 12v
6.Koso voltmetar/thermometar
7.Apsolutno nov auspuh radjen prema njemu
8.Booster plug kompjuter koji podesava ubrizgavanje goriva prema spoljnoj temperaturi samim tim nesto vise snage i manja potrosnja
9.Komplet nove Brembo plocice napred i nazad i novi Brembo disk nazad
10.Promenjen lezaj zadnjeg tocka jer je bio dotrajao
11.Antifriz motul i ulje u kocnicama promenjene pre godinu dana
12.Filter goriva stavljen nov BMW 
13.Nov gel akumulator

Jedino od ulaganja na motoru je da se promeni Ulje . Sada je u njemu Castrol 10W50

Uz motor jos ide poklopac za prtljazni prostor napred nikada montiran,komplet Givi koferi kao sa slike bocni od 40L,tank torba njegova BMW i top case Shad od 50L.Da ne bude zabune idu i nosaci bocnih kofera sa sve kacenjima,oni su trenutno skinuti u garazi.
Uz motor ide jos i fabricki auspuh,fabricki vizir i fabricka prtljazna plastika koja se kaci kada se skine kofer.
Gume su Michelin Pilot Sport i kao nove su i ne treba da se menjaju,remen je kao nov i odrzavan je sa silikonom za remen.

Potrosnja motora je od 3.5L sa sve saputnicom i koferima na otvorenom putu do maximalnih 5 do 6 u zimskim uslovima taxi voznje po gradu.Motor je utegnut i nikada nije planiran za prodaju.

Neki dogovori su moguci ukoliko kupac ne zeli nesto od opreme. U svakom slucaju jedan od retkih oglasa gde od ulaganja nemate nista.

post-26304-0-86952700-1446135991.jpg

post-26304-0-56978000-1446136042.jpg

post-26304-0-86624600-1446136095.jpg

post-26304-0-78556800-1446136164.jpg

post-26304-0-33584500-1446136206.jpg

post-26304-0-52089900-1446136265.jpg

post-26304-0-44402000-1446136317.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Lep oglas, a izgleda je i motorce u korektnom stanju. Samo mi se ne svidja boja plastike oko km-sata... :-)

Zna li se istorija motora, prethodni vlasnik/vlasnici i tome slicno? Mozda taj podatak pomogne prilikom odluke kupca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Motor je uzet od Jasminka vlasnika autoskole Vir,pre toga je bio kod nekog decka i odrzavao ga je pokojni Pero Rep iz Cacka.

 

Msm da je motor vise nego u korektnom stanju :D

 

A sto se tice plastike samo ti zezaj :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Hahah Rakovica nije na prodaju :D , caletova je :D

 

Sto se tice BMW'a realno najinterestaniji motor koji sam vozio. Konkretno minimalna potrosnja,jako lako se ugreje agregat,prakticnost prtljaznog prostora ispred. Mala kilaza motora,elasticnost u gradu i dovoljno snage da iznese put koji sam imao letos do Krfa preko Albanije.

 

Apsolutno motor koji moze opravdati svako ocekivanje nekoga ko ne juri previse snage,a zeli motor koji moze da mu se nadje u svakoj prilici. I za put i po gradu i do kafica itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja ne vidim nigde da piše godište i kilometraža?

Totalno nebitni podaci. BMW je to...  :-D

Sada ozbiljno - bajk je sada salonski primerak, i godiste i kilometraza su gotovo nebitne stavke u ovom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Verujem da je jako praktičan i povozan uz svu potrebnu udobnost i ekonomičnost. Verujem da po Srbiji ne treba jači motor i da je ovo idealno. Sve preko je luksuziranje :) da živim u Srbiji ovako neki bi vozao pretpostavljam.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja se izvinjavam sto nisam napisao cenu i kilometrazu ostavio sam zato link sa ostalim kompletnim podacima naravno. Tamo i mogu menjati oglas i lakse mi je tamo menjati nego ovde,sta vise ovde vise ni nemam opciju edit :D

 

Sto se tice Shoklinog komentara covek ga je licno video letos pa sve vam je jasno ako se kaze da je salonski primerak tako je bar stalno kod mene sto se tice motora i znam da to nikada necu moci naplatiti u celosti ali dobro takav sam.

 

U vecini slucajeva motor kada se kupi ili mora da se uradi komplet servis ili nesto mora da se menja,ovde ne mora nista. Jedino sto ima kupac sl sezone jeste da promeni ulje i to je to... Dakle bukvalno je sve uradjeno po pitanju ulaganja .

 

 

****Savan 

 

Slazem sa tobom i ja ga ne bih ni menjao da eto mladost ludost zeli jaci motor ... A po pitanju vozivosti i generalno upotrebljivosti motora ovo je top prica . Ima ispod 180kg nisko teziste,jako dobru akceleraciju sa svojih 60NM + . Maximalna 200km/h , putna brzina koju sam imao letos je bila izmedju 120 km/h i 140km/h sve natovaren sa lepsom polovinom. Potrosnja bila smesna motor rasterecen ... 

 

Ali eto kad nemam uslova da drzim dva motora inace ga ne bih prodavao bar ne sada kada sam ovoliko ulozio ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pricali smo vec o ovome. Moj je bio u ozbiljnom vizuelnom zaostatku u odnosu na ovaj pa mu je to ubilo cenu. Mada sam i malo interesovanja imao. Uglavnom momak koji je kupio se vozi bez problema i smatram da je to bila fantasticna prilika.

Ali mogu da kazem da je ovo sjajan motor i da bih licno, bez preterivanja pre kupio ovaj motor za 2.500-2.700 nego novu Hondu NC750 za 6 i kusur hiljada. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Поседујем овај тип мотора, имао сам прилику да видим Александров мотор а са Бојаном у друштву сам прешао много километара. Могу само да потврдим све оно што је Александар написао о економичности и повозности овог типа. Наравно да ће око цене морати да нађе компромис са купцем али сам сигуран да ће купац добити заиста утегнут примерак. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

** Skyrunner

 

Ajde da pokusam da ovo kazem sto jednostavnije .

 

Ja za ove godine koliko vozim motore i kada ljudi slikaju i predstave motor i odes i pogledas ga uglavnom to nije to sto je na slici ili naravno ima da se uradi sve sto treba da se uradi.

 

U preko 90% slucajeva antifriz,ulje u kocnicama,svecice nisu menjane sigurno 3-4 sezone recimo . Gume su uglavnom razlicite i jedna je verovatno nova,druga jos moze da tera pa je kupljena samo ta zadnja. Ukoliko nisu razlicite bude vec stariji dot ili eventualno su pred zamenu. Uglavnom mogu da se teraju jos jednu sezonu varijanta. Jos cesci primer je da su akumulatori uglavnom pred menjanje pa su samo napunjeni pa koliko drze drze . Zivi bili pa videli crknu ljudima posle jedne sezone ajmo op 50e iz dzepa za to.

 

E sad zasto je ova cena koja je sad da pokusam da objasnim.

 

Bocni koferi Givi koji idu uz njega uzeti letos placeni 150e za istu cenu mogu sad da ih prodam

Shad top case u stanju 8/10 mogu za 120e da prodam sa sve rostiljem odmah danas.

Nosaci bocnih kofera za CS imam ponudu za prodaju dakle jos 70e lagano posto ima i kacenja za Givi.

Auspuh je bio prepravljen posle mora,nije ni vozen jer je montiran pre slikanja dakle stanje 10/10 . 200e je cena lagano moze da ide za 100e da ne razmisljam

 

Da stavimo na papir samo ove delove koje mogu danas prodati recimo 150+120+100+70 = 450e

 

Booster plug na motoru kosta 150e i njega mogu utopiti kolegi recimo za 70e al ajde nisam ga racunao neka ostane.

 

Ajde da vidimo sta motor nudi kao motor

 

Gume sa odlicnom sarom Michelin Dot 2013

Uradjen komplet servis prosle godine oktobra sve menjano antifriz,ulje u kocnicama,iridijumske svecice,castrol ulje 10w50

Delo iz Luisa gel akumulator stavljen u maju ove godine

Novi brembo disk zadnji stavljen u maju

Nove brembo sinter plocice stavljene u maju

Nove brembo zadnje plocice stavljene u maju

 

Famozni filter goriva promenjen prosle godine BMW mora original ( 100e )

 

I dalje da ne racunam sediste Boban,crash barove,poviseni vizir,dodatni vizir Puig,xenone, koso sat i USB uticnicu koju sam stavio. I Koso sat i tu Uticnicu mogu da skinem al ajde sto bih.

 

Dakle ovaj motor u startu spram svih motora u oglasima u cenovnom rangu od ispod 3000e kada se skinu ovi dodaci od gore ima ulaganja 0 i to odgovorno tvrdim i stojim iza toga.Evo neka mi neko nadje motor ispod 3000e bez opreme da ima samo da stavi novo ulje i TO je TO . Dakle da nije varijanta "moze to da ide" ne mora jos da se menja itd nego sve uradjeno, sve spremno kljuc u bravu i teraj.

 

Naravno zato sam i ponudio prodaju bez opreme i da nije fixna cena ni u jednom ni u drugom slučaju.

Čak sam i rekao u oglasu direktno na linku da ću izaći kupcu u susret i da neće morati odmah prevod. Ja mislim sa moje strane za ovakav motor maximalno korektno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepo si to izračunao i obrazložio, zato sam i rekao neću da te uvredim.

Ti ako dobiješ preko 3000€ za njega treba da častiš društvo.

 

Evo i bojan se javio i u kakvom god vizuelnom stanju da je bio motor bio je preko 50% jeftiniji.

I ja sam kupovao i prodavao motore pa znam šta je u oglasu a šta u stvarnom životu, ali isto vidiš da ima nerealnih ljudi.

Neklasični BMW i to model koji nije bio popularan a kamoli kod nas, koji je star 11(sad će kad dođe sezona biti 12) godina ne vredi na tržištu toliko osim ako se neko ne zaleti. Eto samo to kažem. Bolje je da rasprodaš opremu jer nikome ne vredi koliko si je ti platio ili planirao.

To je ako nećeš svake dve nedelje da bampujes oglase

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ako ćemo realno ne znam od kada se godine na motoru gledaju .

PO kataloškoj vrednosti se nijedna cena ne formira da je tako onda bi pojedini motori koji su na ceni 2000 e koštali 1000e itd .

 

Ja stvarno nekada ne kapiram jel se motor kupuje radi izgleda , pozicije u društvu ili zato što hoćeš da voziš dobar motor ?

 

Ja ne vidim gde je logika uzeti motor za recimo 3000e 2009 godište recimo koji je atraktivniji ali sa recimo startnih 500e ulaganja + obavezan prevod + još ko zna sta jos ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Nazalost, Skyrunner je apsolutno u pravu...sto puta do sada potvrdjeno. Evo meni konkretno da kupujem motor,auspuh i buster plug su mi totalno nebitni...samim tim nisu nikakva prednost pri kupovini. Koferi i nosaci...do sada se pokazalo da su prednost samo u slucaju kada postoje dva motora po slicnoj ceni pa da uzmes taj sa koferima. Jer kada se kupuje motor, vecina gleda da kupi motor i da se vozi...pa onda polako da dokupljuje sta mu treba.

Sve u svemu, mozda ti jeste bolje da prodas sve sto mozes od opreme pa motor klot. Ionako su ciljna grupa za taj motor "gradski" vozaci a ne neki "turisticki" orijentisani. 

 

A steta sto taj motor nije na ceni jer je super i siguran sam da ce buduci vlasnik da bude zadovoljan jer je konkretan primerak i ranije bio u dobrom stanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Pa kao sto rekoh videcemo , naveo sam u oglasu da motor ide sa opremom u toj ceni,dok je moguca kupovina motora bez opreme. Kapiram ko je zainteresovan da ce to procitati i pitati :D

 

Meni je bar najlakse da skinem sta god ko ne zeli i da tako prodam motor. A uopste ne sumnjam da cu tu opremu jako lako prodati,dakle motor moze i ovako ,a moze i onako sve zavisi od zelje kupca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Uopšte nisam registrovao link.......hvala puno  ;) 

@Gola: Klikni na link u prvom postu i samo ce ti se kasti :)

2004. godiste,, 27000km.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja