Jump to content

Moto Zajednica

17. Moto GP Sepang, Malezija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4977 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Here is the VR Race Direction announcement in full

 

http://www.twitlonger.com/show/n_1snnlat

 

On 25th October 2015 during the MotoGP race of the Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix, rider #46 Valentino Rossi deliberately ran wide on Turn 14 in order to force another rider off line, resulting in contact causing the other rider to crash. 

This is considered to be irresponsible riding causing danger to other competitors and is therefore an infringement of Article 1.21.2 of the FIM Road Racing World Championship Grand Prix Regulations.
Valentino Rossi was requested to attend a Race Direction hearing. Both riders involved were present at the hearing, both gave testimony, and video evidence was reviewed.

The decision of the Race Direction is to impose on rider #46 the addition of 3 penalty points on your record, according to Article 3.2.1. of the FIM Road Racing World Championship Grand Prix Disciplinary and Arbitration Code. Valentino Rossi lodged an appeal with the FIM Stewards against the decision of the Race Direction. He was requested to attend another hearing with the FIM Stewards.

The FIM Stewards unanimously confirmed the Penalty Imposed by the Race Direction.

According to Art. 3.4.2.2 of the FIM Road Racing World Championship Grand Prix Regulations no further appeal may be lodged when FIM Stewards confirm the previous decision of the Race Direction.
Since the rider already had 1 previous penalty point, the sanction for accumulating 4 penalty points is to start the next race from the back of the grid.

Thus Valentino Rossi will start the Gran Premio MOTUL de la Communicat Valenciana from the last position of the grid

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12920 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pretostavljam da to znači da slobodan posle FP4. Verovatno će sve vreme da rade na race pace, brzi krug ih ne interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

 

 

Inače, kad smo kod opstruisanja vožnje protivnika, hteo bih samo da podsetim vatrene navijače da kada je to Rosi radio Stoneru u Laguna Seki (njegove reči) Stoner je ispao plačip*čka, a ovaj heroj koji se sam, goloruk, bori protiv zla i sila nečastivih.

 

Druze, ajd da se složimo da to nije uporediva situacija. U LS su se borili za prvo mesto, a treći je svo vreme bio daleko iza i sporiji sekundu po krugu. Tako da u toj situaciji možeš da praviš taktiku u kojoj misliš da možeš da profitiras, a u ovoj današnjoj situaciji toga sigurno nije bilo. Jedino da se Markez jutros probudio,odvozao prvo vreme na warm-up, i rekao "u strava ovo mi je taman da budem treći". Mislim dajte ipak malo objektivnosti. Rosi je de facto kriv sto je ovaj šupak pao, ali je isto tako šupak sve uradio kako bi odvojio Rosija i propustio Lorenca. Ako smatrate da tu nema nikakve namere, onda ne vredi više da se zamajavamo sa gledanjem motogp. To nema veze sa trkanjem.

 

Situacija je uporediva. Okolnosti su drugačije, kao i akteri ali je modus operandi isti - p*dersko opstruiranje protivnika.

 

E sad, ne mislim da je ovde u pitanju konspiracija Markeza i Rosija to bi trebalo da izbacite iz glave. Gledajte na to ovako. Markez je u Argentini izjavio "da mora još dosta da uči". Da li stvarno mislite da mu je zaboravio na to? Da mu je zaboravio Asen? Jednostavno - payback is a bitch! A ovaj je rešio da mu je servira na način na koji će ovoga najviše zaboleti.

 

Koliko se sećam u LS je Stoner bio taj koji je bio za sekundu brži,a ovde je Markez bio brži i nije to koristio za trkanje nego za opstruiranje, jer da je koristio za trkanje ne bi čekao od starta Rosija da se uhvate u klinč, već bi jurio Pedrosu i prvo mesto. Ali dosta, nema svrhe da se prepucavamo, šampionat je rešen. Ko god da uzme titulu ona će ostati u senci današnjeg sranja, e to je problem veći od svega. Over and out...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4977 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Mogu samo da zamislim sledeću godinu. Zid u Yamahinoj garaži, obostrano ignorisanje, MM i Rosi kao nekad Maks itd...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4977 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Pretostavljam da to znači da slobodan posle FP4. Verovatno će sve vreme da rade na race pace, brzi krug ih ne interesuje.

 

Sigurno, iskoristiće vreme maksimalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2896 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Koliko se sećam u LS je Stoner bio taj koji je bio za sekundu brži,a ovde je Markez bio brži i nije to koristio za trkanje nego za opstruiranje, jer da je koristio za trkanje ne bi čekao od starta Rosija da se uhvate u klinč, već bi jurio Pedrosu i prvo mesto. Ali dosta, nema svrhe da se prepucavamo, šampionat je rešen. Ko god da uzme titulu ona će ostati u senci današnjeg sranja, e to je problem veći od svega. Over and out...

 

Ma neću da se svađam. Kažem samo da je modus isti. To opstruisanje mi ide na... Samo sam hteo da podsetim ko ga je uveo u šampionat.

 

Za senku današnjeg sranja se slažem 100% i ponoviću ono što sam već napisao - Sva trojca su ispali govnari svetske klase koji više od mene neće imati gram simpatije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5386 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Malo mi je zao starca..Citas ih kao bukvar i sve unaprijed znas sta ce da urade a nemocan si..pa on kukavac je svjestan da nije konkurentan i da mora da nalazi trik vise da bi bio tu..nasao ga je pred kraj prosle sezone i sve je islo dobro dok mrgudova strana garaze nije skontala foru a pod istim uslovima zna se da je mrgud brzi..sad kad je sve o koncu dizi zid pokusavaj neke fore(mozda cak i jeremijine) i opet si u prvom redu..ali mali žvalo...neka ga je omlatio...ali posto je sve ovo 'veliki brat' potrudice se glavni da to ispadne kako bi svi pisali sto vise, lajkovali itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nije nemoguce da imamo reprizu MM vs. VR duela u Valenciji. Realno, Rosija nema ko da zaustavi do negde 7-8-mog mesta (ukoliko prodje Barberu). Ali kako ce da prodje oba Ducatija (nema veze sto su Italijani), Cala... Verujem da ce sateitski Yamahin tim dobiti neke instrukcije u vezi toga, ali opet ostaje Pedrosa i na kraju Markez, koji moze da bude i oko 5-6 mesta i da ceka... Sve ovo uz predpostavku da je Lorenco ispred. Ipak, Lorencu je titula daleko od sigurnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

BTW, David Emmet je lepo danas napisao, da sublimiram u jednoj recenici: Rosijev problem je sto je naleteo na protivnika koji njemu radi ono sto on radi drugima. Na mladju verziju sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12920 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Sad sam opet pogledao trku,  mali je šta god da je ali nije apsolutno ništa uradio van uobičajenog tesnog trkanja. Ni jednom ga nije doveo u opasnost niti ga je igde gurnuo ili probao da gurne. Poslednje preticanje pred isšutiravanje je jedno od najboljih koje sam u Motogp video u poslednjih par godina. Da li je mpgao brže ili ne niko ne može da kaže a najmanje Rossi koji mu nije ni dao šansu da vozi normalan krug, kao ni Marquez njemu. Do izguravanja i šuta u glavu je sve bilo portuno regularno.

Niko nije dužan da pušta bilo koga!

 

 

FORZA BARBERA!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1103 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

A Markezu neka opomena,kazna,bod i sl?

Znaci svaki put moze da sece,usporava naslanja se, gurka kacigom i nista?

Dvojica su ucestvovala u incidentu a ne 1.

A komentatori na SK2 u tom trenutku,sta reci?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12920 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

@toreador

 

Pogledaj tih par krugova opet.. nema nikakvog guranja do poslednjeg incidenta. Rossi ga je izgurao, u momentu kad je izgledalo da će da krene u krivinu Marquez je započeo skretanje a ovaj je namerno ostao tu gde je bio... za to je kažnjen a ne za instinktivan potez nogom.

 

 

p.s. FORZA BARBERA!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

 

Nije nemoguce da imamo reprizu MM vs. VR duela u Valenciji. Realno, Rosija nema ko da zaustavi do negde 7-8-mog mesta (ukoliko prodje Barberu). Ali kako ce da prodje oba Ducatija (nema veze sto su Italijani), Cala... Verujem da ce sateitski Yamahin tim dobiti neke instrukcije u vezi toga, ali opet ostaje Pedrosa i na kraju Markez, koji moze da bude i oko 5-6 mesta i da ceka... Sve ovo uz predpostavku da je Lorenco ispred. Ipak, Lorencu je titula daleko od sigurnog.

 

 

Lorenzu je titulu danas obezbedio MM i jedino u slučaju da se sam zgemba neće osvojiti šampionat...dakle NAMEŠTALJKA....

 

 

To se vi rosijevci samo psihicki pripremate na to, a u sebi se nadate (kao i sam Rosi) da ce ipak osvojiti titulu. Ona varijanta: ako ne osvoji onda kazes "jesam li vam rek'o?", a ako osvoji, zna se: "Go Vale Go!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12920 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

 

 

 

Lorenzu je titulu danas obezbedio MM i jedino u slučaju da se sam zgemba neće osvojiti šampionat...dakle NAMEŠTALJKA....

 

 

Pre svega mu je titulu primakao Rossi. Da je iskulirao u gorem slučaju bi bio 4 ali je isto tako mogao da sedi iza Marqueza i da ga oladi u poslednjem krugu i izađe sa istim brojem bodova a bez ikakve kazne, drame, gotovo sigurne Marquezove osvete u Valenciji (ako mu Barbera dozvoli :D )

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12920 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Sve vreme mi je na vrh jezika neka reč kojom bih opisao ovo što je Rossi danas napravio i tek sad mi je legla: AUTOGOL!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

Ali isto tako mislim da niko ne moze da kaze da je Markez imao isti odnos prema Lorencu i Rosiju. U sustini ja uvek pokusavam da opravdam ljudsku reakciju koja dolazi iz onog emotivnog dela svakog od nas i nema mnogo veze sa racionalnim a upravo je to Rosi danas uradio. Verujem da bi sada i on drugacije postupio. Nekoliko puta sam uslovno receno branio i Markeza kada je ispoljavao taj nagon samo ovo je jako pederski bilo sa njegove strane da jednog pusti a drugog "maltretira"

 

Naravno da nije nista ne dozvoljeno uradio ali mogao je lepo kao Pedrosa da ih otkine obojicu i ceka sledecu sezonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12920 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma daj Štampar ne truckaj majke ti, izgurao ga je i skoro zaustavio motor. Zato je i kažnjen, Kakve crne putanje kakve budalaštine. Odgurao ga je do ivice staze i držao zatvoren gas da mu ne da da prođe a to je ZABRANJENO. Sigurno nije ima nameru da ga sruši ali je NELEGALNA OPERACIJA KOJU JE PODUZEO DOVELA DO SUPARNIKOVOG PADA.

Imaš Rossi-ev interview nakon izricanja kazne i odbijanja žalbe u kom kaže da ga je namerno izgurao sa staze i skoro zaustavio ali ga nije šutnuo i nije hteo da ga sruši ali jebi ga...

 

evo ti link: https://www.facebook.com/devino.class/videos/1506272059670877/

 

ako nemaš facebook nalog daću ti moj password pa pogledaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Kako god da okrenes, gotovo, osim ako se Lorenco ne napije, i to strasno, iducu nedelju ujutro. Vale je najpopularniji vozac, ali niposto ne medju vozacima i sigurno mu niko od tih dvadesetak ispred njega nece ciniti usluge. A najmanje tipa skucanje Lorenca, trt-mrt. Niti treba. Markes nije napravio nikakav faul prema slovu zakona, ali, lepo recce covek, videlo se da je petljao po Rosijevim racunima. To Crank rece da to obezbedjuje dobru predstavu u Valensiji, a zapravo biche show cele 2016.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja