Jump to content

Moto Zajednica

Tomos automatik A3 T15 SLC tuning,styling

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova

Danas sam se upustio u novi projekat, T15 sa apn hladjenjem pa ovako sam to radio ceo dan nisam izlazio iz radionice , nisam mislio da ce toliko biti posla oko pripasivanja poklopca cilindra, da nalegne kako to treba da bude sve full naravno sve ce biti ofarbano i sredjeno klip cu da stavim obican ...

post-27360-0-18929600-1457382212.jpg

post-27360-0-49241200-1457382240.jpg

post-27360-0-54272200-1457382260.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Glava mi nije odgovarala klip je udarao u dihtung glave ako stavim 42 dihtung glave prevelik je za glavu probije cim upalim a 40 je mali pa nisam uspeo naci glavu ili su sve ostecene pa sam se odlucio za apn glavu i hladjenje kao bolje resenje posto na apn odgovara 42 dihtung ima vecu pofrsinu naleganja neko a5 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Po meni ovo bi se trebalo dobro hladiti  posto je gore apn glava hladice se jos bolje nego apn apn je vrteo 6 hiljada obrtaja t15 vrti 8000 samim tim ce se glava jos bolje hladiti posto su veci obrtaji , tu je veca temperatura nego na cilindru 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nije trebalo da skineš toliko mesa sa cilindara... Što više metala to se više odvodi temperatura, jer je veća površina na kojoj se temperatura razmenjuje.
A zašto stavljaš zaptivač glave uopšte? Da li je preveliki stepen kompresije ako ga nema? Vh/Vc na 15 nije pravelik i kad nema zaptivač, ali ne znam kolika je zapremina u glavi od APN u odnosu na glavu T15?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

pa tolika je duzina rebri i na glavi i na cilindru od apn taman da stane pod kapu glava od apn je slicna kao t15 dihtung glave mora obavezno bez njega nemoze em ce da pusta em povecati kompresiju a ovako kad stavim imacu normalnu kompresiju i jos ce se manje grijati stim prorezima sto sam dodatno isekao sam povecao strujanje vazduha i da odvodi toplotu jos bolje posto trebra stoje kontra neko kod apn 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Iz jako puno razloga to se ne radi,jednostavno taj cilindar nije predvidjen za takav nacin hladjenja.Posebna prica je sto T15 cilindar nema problema sa pregrevanjem ako je sve podeseno kako treba.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Klip ne sme da ti udara u dihtung glave, trebao si samo da stavis dva ili tri dihtunga ispod cilindra da ga izdignes, i ne svidja mi se sto ti je paljenje na 6v, motor bi ti mnogo bolje radio na 12v ili jos bolje bezplatinsko. I vozis li ti to motorce ili ga samo sredjujes. Ja kuci imam apn 6, koji mi sluzi kao magare, leti idem snjim na pecanje i po 30 km u jednom pravcu nikad me nije izdao, sredjen pre oko 4 godine, nabavio sam mu bio nekoriscen originalni cilindar star  preko 20 godina, elko klip original, paljenje 12v, klipnjacu alfaere i to je to. Ti motori nisu da se iz njih izvlace velike brzine, i da se budze, mogu ali to traje mesec dana, i radi se za trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Tomos94: Morao sam da napisem samo toliko da ti je motor ispao ko secer hehe . Svaka

cast za trud i izbor boja . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Ja necu nista da budzim bice skoro pa standardno sad nece udarati kad sastavim klip i sve lepo sklopim Laganica hvala videcemo kad se  zavrsim kako ce da izgleda sa apn deklovima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

radi odlicno ja zadovoljan radi kao sat :D polako se razradjuje laganica voznja 150km najmanje mesavina 4 posto i udri lepo se hladi nema sta jos cu ga testirati pa cemo videti krajnji rezultat 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Zelim svima da se zahvalim koji su pratili moj projekat od pocetka do kraja, motor super ide radi nikakvih problema ja prezadovoljan hvala svima jos jednom. Veliki pozdrav od mene. Izgleda da je ventilatorsko hladjenej uspelo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam imao na apenu,nekad davno, cilindar sa kosim usisom ošišan da stane pod deklu. Apn glava,klip 42,karburator bing 18. Isao je kao metak,ali ni deset km nije mogao pun gas a da se ne pregreje i ne posustane. Onda moram da pustim na 80% gasa i laganini. 3-4 godine sam ga vozio bez otvaranja. Dok nisam zaboravio da sipam ulje u benzin...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

:D meni se odlicno hladi nema sta  neplaniram da ga odvrcem pun gas 10 km najvise 1 km ostalo srednji gas ponekad ga samo cepnem :)

dobro ustelovana masina dobra mesavina nesme da se pregrijava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja