Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Jel ide dihtung na dekli od namotaja??  I da li kojim slučajnim slučajem dođe uz namotaje,ako ga i ima??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Super,planirao sam kupiti jedan stator za ne daj Bože,a imam Joškin regler u šteku,isto za ne daj...  Naravno kad bude nekakav višak novca. A istina je košta oko 350 eura.

Što se tiče led sijalica,ja ću ih skinuti,sve je ok preko dana,al preko noći previše raspršuju snop. Vraćam se na klasiku... Svakako izbjegavam noćnu vožnju,a za vidljivost sam izabrao fluo prsluk,već sam drugi po redu kupio!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imas u Louis-u JMP namotaj za 100e, pred n. godinu bio na popustu za 80e. Ovaj sa slike iznad je porucen iz Delte, vise verujem originalu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

I ja iskreno da ti kažem,a ljudi koji ih previnklavaju,neće da ih poprave na kinezima recimo,jer ne mogu dati garanciju. Barem za ove za koje sam ja čuo,majstore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imao sam i ja gde poslati da se odradi jeftino, tast mi se penzionisao kao sef vikleraja kragujevacke "Zastave", ceo radni vek mota zicu :D

Odneo sam mu ovaj izgoreli, kaze da je posao bas lagan, fora je naci zicu u trazenoj toplotnoj izdrzljivosti izolacije (Valjda sam dobro preneo info)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I to je zabluda, namotaj nije ni blizu nivoa ulja u mirovanju niti sam video magistralu kojom se forsirano dovodi. Ima odozgore kanal za slivanje i to je to, i to sto se sliva izudara magnet, uljne pare ima svuda....

To je verujem i uzrok pregorevanja, nema ulja da odnosi toplotu. 

 

Na mom je motoru a dok je bio u garanciji (ako je verovati papirima, 2010 godine!) zamenjen namotaj i magnet revizija, zvanicno kod Honda dilera.  Nisam uspeo da nadjem u cemu je razlika izmedju osnovnog i te revizije, po stranim se forumima nagadja da je magnet manje snage (pa se i manje struje indukuje a to znaci i manje toplote) :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo na Kawi crkavanje namotaja, bas losa situacija... Zato uvek pod sedistem valja imati onu lampu za bicikle, treptac... Da se stavi nazad, iza motora. (Ako si ovako u mraku)

 

Postoji i android aplikacija "Police lights", ukljucis sto pre ako si u zaustavnoj traci a nevidljiv!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Mislim ovo je palamuđenje,ali naprave odlican motocikl,koji uz normalno održavanje može preći boga oca kilometara,i zajebu mu struju!! E do k...ca!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: CF MOTO 700 MT
14 hours ago, N.F.S. said:

I to je zabluda, namotaj nije ni blizu nivoa ulja u mirovanju niti sam video magistralu kojom se forsirano dovodi. Ima odozgore kanal za slivanje i to je to, i to sto se sliva izudara magnet, uljne pare ima svuda....

To je verujem i uzrok pregorevanja, nema ulja da odnosi toplotu. 

 

Na mom je motoru a dok je bio u garanciji (ako je verovati papirima, 2010 godine!) zamenjen namotaj i magnet revizija, zvanicno kod Honda dilera.  Nisam uspeo da nadjem u cemu je razlika izmedju osnovnog i te revizije, po stranim se forumima nagadja da je magnet manje snage (pa se i manje struje indukuje a to znaci i manje toplote) :stabre:

Mare Vikler iz Kaluđerice inače kolega bajker i Rajko Arakis obojica istu priču, ako crknu namotaji, menjaj i regler!:neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kratko je imam (hondu) za neki licni sud... Ovom drugaru sto sam menjao crkao je posle 15000km predjenih, pojma nemam koliko je star stator.

Regler smo slali g.Ziki @zika56 koji je ustanovio ispravnost, namotaje sam porucio iz delte.

Po zameni poskidali smo sve dodatno od potrosaca (grejace rucica, dodatna svetla, zamensku sirenu...) ali krucijalno je mislim bilo to sto ja radim na svakom motoru odmah po kupovini,

zamenim kabl mase i dovodni pozitivni pol sa akumulatora zicama veceg preseka i novim papucicama, regleru dovodim direktnu masu (uz postojecu iz instalacije) i izmenjam kontakte u dzekovima naizmenicne i ispravljene struje. (Zamena mora da bude adekvatne snage i u kvalitetu, nikako obojene kineske buksne!!!).

Dodat voltmetar i pratimo..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da,

vrtim ideju po glavi, dosta mojih drugara samo voze, kakvi voltmetri i pracenje... Da napravim pistavac koji ce zvukom signalizirati anomaliju punjenja.

Znaci, povezivanje direktno na akumulator, preko releja da se kontaktom (odlozeno 15 sec) ukljucuje kako bi izbegli pistanje prilikom startovanja i inicijalnim padom napona.

 

Diskretno, ugradis i zaboravis, pisti ako ostanes bez punjenja, oko 11v npr...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: CF MOTO 700 MT

Pa dobro, ti si ekstrem, ti bi i novu, ispod čekića prešarafio:sampion:Jel normalno da na leru puni ispod 13v? Ja kod mene pratim i u vožnji sve ok al se štrecnem kad stanem na semafor.

 

 

Promenio član Vojkan
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Los, polu prazan akumulator puni tako niskom voltazom... 

Ili je ler nizak ili los akumulator, za 600 pitas?

Moja sestotica je u leru punila 13.8v- 14v, imam snimak negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 36 minuta, N.F.S. je napisao:

Verovatno si na granici obrtaja gde punjenje krece, ako dodas minimalno gasa voltaza "ode" na bar 14v?

Što se napona na leru tiče, kod većine motora punjenje kreće već oko 1200 obrtaja (bez upaljenih svetala), a sa opterećenjem (zavisno od snage potrošača) od oko 2000-2500 obrtaja.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ja sam skontao jednu stvar,sve je ok dok ne uđeš u grad i ventilatori za hlađenje na semaforu se ne popale,onda mu srče struju nasmrt!! Čim si na otvorenom putu,uz neku normalnu vožnju,sve ok!! I klasične sijalice vuku dosta struje. Ledovi su tu puno bolji,al ja ih nisam doživjep,loše noću osvjetljavaju. Pa se vraćam na klasiku,jbg. ti farovi nisu pravljeni za led i jbg.

Sent from my 2201116TG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8417 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sutra planiram da se provozam malo :D 

Dve su Honde kod mene, pade mi na pamet da sediste zamenim i vidim ima li razlike u osecaju (ovo krilo u kontra stranu me uzasava!!!)

 

Sediste sa crvene honde je musavo pa sam ga prebrisao, zato na slikama ovako izgleda. Uslikao sam poredjenja radi, moje je sediste odradio Ivica iz Nis-a, ovo drugo LLC Zrenjanin...

Na crnom je radjena rekonstrukcija i promenjen polozaj sedenja, ovo sa crvene Honde okrecem, vrtim, rekao bih da je samo presvuceno drugim meblom.

Koliko me secanje sluzi (pitacu bas!) mislim da je par desetina evrica i rad vise placen (ovo samo presvuceno). 

Evo par slika, poredjenja radi, firma do firme (tapetari).

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja