Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima,red je da se predstavim,zovem se Uros i iz Beograda sam.Trenutno polazem za A2 kategoriju jer godine mi dozvoljavaju tu kategoriju.Zelim da kupim Husqvarnu SM 610,mnogo mi je zapao za oko motor,ali naravno kao sto ljudi kazu,gde je zapadanje za oko tu je i zapadanje u probleme...Ona ima 40kw,a meni je dozvoljeno 35kw naravno.Hrvatski sajt koji sam nasao nudi prodaju restriktora snage i moj model motora je pokriven sto se toga tice.Kakva je procedura ovde,gde moram da ugradim taj restriktor,atest nakon ugradnje i na kraju policija? Motor nije registrovan tako da sam mislio sve od jednom to da sredim pa ako moze malo vise informacija oko svega toga.

 

E a sada,pravi,tezi problem,odnos snage i mase ne sme da bude preko 0.2kw/kg ali u ovom slucaju iznosi 0.24kw/kg.. Racunao sam snagu kada ugradim restriktor tj kada bude imala 35kw.. Da li je to toliko bitna cinjenica,da li cu imati problema sa policijom,da li uopste da uzimam taj motor? Da li neko zna da li racunaju toliko u detalj ili recimo moze da iznosi odnos i 0.29999 na primer ali ne sme biti 0.3? Ili je svaka brojka bitna tj i da je odnos 0.2000001? Ona ima samo 142kg i pitao sam se (imam osecaj da je ovo noob pitanje) da li mogu da joj stavim neke recimo tegice za volan,nesto,bilo sta da dobijem na masi motora,jer stvarno mi je glupo da motor iz snova ne mogu da vozim i zbog par kilograma...zelim da vozim motor lagano i bez ikakvog opterecenja i razmisljanja sta ce se desiti ako me zaustave,kakve su kazne,zelim da vozim slobodno..

Hvala vam svima unapred!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

To mi je druga opcija,ali naleteo sam na prelepu Husqvarnu i to za uzasno male pare (poredim cenu sa xt660x koja je skoro duplo skuplja)

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6832461/husqvarna-sm610

 

Zbog toga pokusavam da se informisem sto vise i nije mi tesko da se cimam sa svim tim stvarima,restriktor,atest,itd,itd

Samo mi je problem za taj odnos snage i mase da li bi to predstavljalo toliki problem za tih par kilograma manjka,da li moze nesto da se kombinuje,umetne,smisli ili jednostavno da pozovem miliciju i upitam,nemam pojma? 

 

I citao sam ovde negde da u vecini slucajeva taj odnos snage i mase u saobracajnoj nije tacno upisan,pogresno izracunali,dodali 75kg ili negde se uopste i ne pominje i ne trazi taj podatak,takvi primeri ukazuju da taj sam podatak i nije toliko bitan jer saobracajac kada te zaustavi gleda da li imas kacigu,kako si vozio i eventualno koliko ima kubika i koja je snaga motora,ali treba mi vase vidjenje svega ovoga,ja sam nov u svetu motora i cenim svacija misljenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

U redu,probacu da sakupim malo vise kesa i pravac po yamahu XT660X! Hvala na savetu,sto je sigurno sigurno je.I ne moram da se cimam,nabavljam restriktore itd itd.. Ako neko ima jos neki predlog za kupovinu motora od 400 kubika do 35kw (supermoto) neka se oseca slobodnim da podeli sa mnom  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

I zavisi kolko vec imas dugo a2 kategoriju ako je imas 2 godine imas pravo na punu A, a za punu A ti treba jos nekih 200 evra za auto skolu i polaganje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Pozdrav svima,red je da se predstavim,zovem se Uros i iz Beograda sam.Trenutno polazem za A2 kategoriju jer godine mi dozvoljavaju tu kategoriju.

 

 

I zavisi kolko vec imas dugo a2 kategoriju ako je imas 2 godine imas pravo na punu A, a za punu A ti treba jos nekih 200 evra za auto skolu i polaganje. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Vidi dete (mogu tako da te zovem jer imam dvojcu koji jasu) mozes ti da kupis I vozis I 1.000-ku ali problem moze da bude u sledecem:

- nedaj Boze da imas udes pa I najmanji pa I da nisi kriv, SUP ce podneti prijavu a kazna nije mala. Da objasnim. Moj mladji (Ivan) tera bandit 400 I on ima 37 kw I zbog tih 2 kw ima da pukne 25 somica plus zabrana za polaganje za A u sledece dve godine.

I zbog svega toga osiguravajuca kompanija ima totalno drugi pogled na sve.

Veruj mi da ti to sranje netreba osim ako imas para (a rekao si da nisi za razbacivanje)

A kao poslednje ili prvo treraj nesto slabije barem prve dve godine, posle stices pravo na jace. Ujedno manje su sanse da sebe dovedes u situaciju koju ti verujem niko pa ni ti sam ne zelis.

Mlad si I zivot a I hiljade kilometara I sati voznje je pred tobom ako budes pametan u svojim odlukama.

 

U voznji treba uzivati a ne silovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Jos nesto, ima nas (ljubitelja motorcikala) koji imamo para I za  M1 a I za RCV ali sve I da hocemo nemamo gde da ih vozimo.

Svedi svoje zelje na svoje I okolne mogucnosti I uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala svima,pogotovo vama Bruno 68,prihvatam vase savete i svi su na mestu,nema razloga za kupovinom jaceg motora i onda se suocavati sa nizom problema i komplikacija.Nikada nisam vozio ni skuter,jednom sam bio suvozac na 5min i to je to sto se tice mog "vozackog" iskustva,i znam da preko 600 kubika za aposlutnog pocetnika nije uopste mala stvar..Uvek su me zanimali motori ,supermoto,enduro, ali nikada nisam imao priliku u novcanom smislu da pirustim sebi to zadovoljstvo.Brza voznja me ne privlaci,uopste,zato sam se i odlucio za supermoto tip,jednostavno to je to.Privlace me lagane voznje,taj osecaj kada ustanete ujutru,popijete kafu,upalite cigaru,uzmete kacigu i zaurlate ukucanima "OTISO SAM" ,zatim,oslobadjanje celokupnog stresa i lucenje hormona srece dok se izmedju nogu nalazi masina..(poetski receno ako smem da primetim) Zbog toga zelim motor,to je sustina voznje,a ne ispasti frajer pa uletati u krivine sa 150,zao mi je silnih motora koji su zavrsili sa frakturama,a tih kretena za "kormilom" mi nije zao,sta si hteo,to si i dobio...elem,da se vratim na pricu od koje sam odavnina odlutao,da li smatrate vi iskusni bajkeri da je 660 kubika prejako za mene? 125cc bih izbegao iz prostog razloga sto ne zelim da se cimam kada izvlacim brdo (zivim u veoma brdovitom kraju Beograda) a imam suvozaca recimo,i razmisljam da li ce izvuci ili cemo morati kao veslacki tim,usaglaseno,nogama da dodajemo par konja. Od 250cc bih vozio yamahu WR250X/R ali nigde ne mogu da je nadjem,polovnu,nova je skoro 7000e sto je apsurdno,msm ima 250 kubika! Primera radi,yamaha MT-07 kosta nesto manje od 6000e a ima punih 700cc..recimo da mi je budzet oko 4000e,sta bi ste mi preporucili? Da li ipak da se drzim XT660X iako ima skoro 700 kubika? Sto se tice brze voznje tu nema brige,nego da li neko ko nema nikakvog iskustva moze da ukroti toliku kubikazu? Hvala svima unapred!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Imenjace :D,

Citam tvoje komentare i kao da vidim sebe. Ukratko...

Kupio sam Vespu LML 150ccm 2T proslog septembra. Pre toga sam se dvaput u zivotu vozio na motoru a kamoli vozio jedan. Na zimu sam polagao za A kategoriju po najgorem mogucem vremenu na NBG. Ucio sam i polagao na Kawasakiju ER-6N sto je prilicno vece od onoga sto sam pazario. Bilo mi je malo krivo nakon sto se zavrsila obuka sto cu sesti na moju malu Vespu. Elem, skontas brzo da za sve ima vremena i da mora malo po malo. Realno, ako ne divljas mozes odmah da sednes na 600ccm ALI da budes pazljiv. Vozis lagano bas onako kao sto si ti opisao. Ja sam tako upravo vozio tog Kawasakija kad god bi mi instruktor dao slobodno do kraja casa. Mada meni ta brzina ne predstavlja zadovoljstvo (cak imam strah) vec mi je dovoljno malo vetra i vibracija da odagnaju sav stres... Sta god da uzmes bice ti dobro, ako se sredis u glavi. Meni je sad bas zelja da uzmem neki naked i cisto da imam motor koji ima veci tocak i s kojim mogu u neku medjugradsku voznju. Iako imam te zelje smatram da nemam dovoljno iskustva ni za Vespu pa cu vrlo verovatno nastaviti da se kalim na njoj. Sa devojkom iza mene, vuce uz brdo bez problema sa svojih 150ccm i 9 konja. Mada subjektivan osecaj je drugaciji kod svakoga. Kada bih sad uzeo neki od 600ccm shvatio bih tu stvar vrlo ozbiljno i otvorio cetvoro ociju, gledao bih da mi svaki dan bude kao u atoskoli, kao da sam u ucionici...

Izvini sad ti zbog suvisnog sadrzaja mog odgovora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pozdrav, dobrodosao u zajednicu! Pogledaj ti malo Kawasaki KlE, njega za 3k evra mozes da kupis da je kao nov, a jako jako dobar motor! Jeftin, mirnog temperamenta a opet kad ga stisnes popece se uz masnu banderu.. 500ccm jeftin za registraciju i jos jeftiniji za odrzavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Imenjace :D,

Citam tvoje komentare i kao da vidim sebe. Ukratko...

Kupio sam Vespu LML 150ccm 2T proslog septembra. Pre toga sam se dvaput u zivotu vozio na motoru a kamoli vozio jedan. Na zimu sam polagao za A kategoriju po najgorem mogucem vremenu na NBG. Ucio sam i polagao na Kawasakiju ER-6N sto je prilicno vece od onoga sto sam pazario. Bilo mi je malo krivo nakon sto se zavrsila obuka sto cu sesti na moju malu Vespu. Elem, skontas brzo da za sve ima vremena i da mora malo po malo. Realno, ako ne divljas mozes odmah da sednes na 600ccm ALI da budes pazljiv. Vozis lagano bas onako kao sto si ti opisao. Ja sam tako upravo vozio tog Kawasakija kad god bi mi instruktor dao slobodno do kraja casa. Mada meni ta brzina ne predstavlja zadovoljstvo (cak imam strah) vec mi je dovoljno malo vetra i vibracija da odagnaju sav stres... Sta god da uzmes bice ti dobro, ako se sredis u glavi. Meni je sad bas zelja da uzmem neki naked i cisto da imam motor koji ima veci tocak i s kojim mogu u neku medjugradsku voznju. Iako imam te zelje smatram da nemam dovoljno iskustva ni za Vespu pa cu vrlo verovatno nastaviti da se kalim na njoj. Sa devojkom iza mene, vuce uz brdo bez problema sa svojih 150ccm i 9 konja. Mada subjektivan osecaj je drugaciji kod svakoga. Kada bih sad uzeo neki od 600ccm shvatio bih tu stvar vrlo ozbiljno i otvorio cetvoro ociju, gledao bih da mi svaki dan bude kao u atoskoli, kao da sam u ucionici...

Izvini sad ti zbog suvisnog sadrzaja mog odgovora.

 

Hvala na savetima imenjace :D Takodje imam strah od brze voznje,ali sam siguran u sebe tako da imam lepe predispozicije za savladavanje masine od 600cc po mom skromnom misljenju (to sam zakljucio iz voznje auta u trajanju od 20min po selu i voznje bicikla sa jednom rukom i uspostavljenom kontrolom kao da vozim sa tri,sta da kazem,bio sam mangup  :sampion: ...alii idalje se racuna!).Znaci sto se tice divljanja,na to i ne pomisljam,ne treba mi to u zivotu.Nego cisto taj osecaj,vece gume,siri motor i ne razmisljas da li ce ti nekad zatrebati vise snage a i za dalja putovanja svakako bolje.I drago mi je sto razmisljas na isti nacin,pravi primer zrelog i pravog bajkera,motor se ne uzima zbog drugih,vec zbog sebe! Mislim na izivljavanja i lude i besne voznje kako bi ispao smeker i zbog toga rizikujes zivot,to mi ne ide u glavu nikako..Mada nije na izmet ako opazis dok cekas na semaforu neku simpaticnu tetu i odvrnes malo gasa dok stojis,cisto da gajis lazne nade da ce da ti se baci zbog toga u narucje.Bukvalno znacenje i ne bi toliko lepo zvucalo jer..  :moto2: Elem,motor uzimam zbog sebe i tog uzivanja u voznji,tako da smatram da bih mogao da ukrotim 600cc jer je najbitnije kakav si sa glavom,mozes i da padnes i sa 50cc i da se ne provedes lepo ako radis ono sto ne treba.. Ako nisi pri nekom kesu,a verovatno nisi kao vecina nas,preporuka http://www.polovniautomobili.com/motori/6099415/kawasaki-650Ako si delimicno u kesu onda  http://www.polovniautomobili.com/motori/6763108/kawasaki-er6n a ako obitavas u istom onda svakako  http://www.polovniautomobili.com/motori/6861545/yamaha-mt-07  Cisto da pogledas i ovo se zove suvisan odgovor! Mislim na ono iznad ovih oglasa,oglasi su jedino pametno sto sam uradio i rekao.nadam se   :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav, dobrodosao u zajednicu! Pogledaj ti malo Kawasaki KlE, njega za 3k evra mozes da kupis da je kao nov, a jako jako dobar motor! Jeftin, mirnog temperamenta a opet kad ga stisnes popece se uz masnu banderu.. 500ccm jeftin za registraciju i jos jeftiniji za odrzavanje...

Hvala,pogledao sam i super je motor ali jednostavno nije to taj tip koji zelim,hvala vam u svakom slucaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

I da,husqvarna 610 sm koju sam postavio negde gore u ranijim odgovorima na ovoj temi,idalje mi ne izbija iz glave i jednostavno sam zaljubljen u motor a tu je i divno pristupacna cena da upotpuni nas emotivan odnos.Razmisljao sam i shvatio da mogu "jednostavno" da je ogranicim na 25kw i onda ne bih imao problem sa odnosom snage i mase,tj mogao bih da je vozim sa A2..Znam da sam dosadan i naporan,ali da li neko zna gde mogu da kupim taj restriktor,gde da ugradim i jos po koji detalj u vezi toga??? Cenim svaki vid pomoci i hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Ma ja sam shminker, ja bi sada ovako nesto za sebe: http://www.polovniautomobili.com/motori/6875676/yamaha-caffe-scrambler

Obozavam naked i caffe racer motore. Ovo je konverzija jedne Yamahe, bas nesto sto bi mi odgovaralo. Mada ne volim ova "sebicna" sedista. Jednostavno mora da bude mesta za curu pozadi. Da greje bubrege :D

Vec cetiri meseca sam poslom u Kanadi i jedva cekam nedelju da sletim u BG i provozam svoju Vespu. Iskreno, posto devojk sigurno ne cita ovaj blog, vise se radujem tom motoru. :D

Razmisljao sam da mozda pogledam neki motor do 2000-2500eura ali ne mogu da se oprostim od Vespe a nisam ni nju doktorirao jos.

A idu neke vaznije stvari. Videces, to ide s godinama.

Dok sam bio ovde shmekao sam jednog Ducatija Monster ali je prodat ubrzo. Sve u svemu, krivo mi je sto nemam neki motor poput tog Kawasakija sa polaganja, drugacije je u odnosu na Vespu. Secam se da sa jednom, nakon sto sam dobio voljno od insturktora, vrsljao sam po blokovima, I bas dok sam bio na semaforu malo sam se zezao sa gasom dok je neka cica prelazila peshacki. Bas sam bio smeker sa sve onim fluorescentnim prslukom auto skole, ne koji sam poptuno zaboravio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Hahahaha svidja mi takav motor,bas sam gledao pre nekoliko dana,ali ne svidja mi se vise od supermoto tipa,jednostavno to je to.I jeste malo manje sediste,tj vise je za samo vozaca,isti problem je i kod supermotora,ali neka,blizina nikom nije naskodila,sta vise,devojka bi ti se vise osecala sigurno pribijena uz tebe,a da ne pominjem to grejanje bubrega plus,meni bi nazalost samo drugovi odrzavali telesnu toplotu i nisam bas srecan zbog toga ali zaustavljam se tu.Mislim da bez imalo muke mozes da predjes na nesto jace,ne bi ti trebalo mnogo vremena da savladas,naravno lagano samo i to je to,mislim mladji sam,nemam iskustva u svetu motora ali to je moje misljenje,kupi ono sto bi ti srce grejalo i uzivaj! I ako si emotivno vezan sa Vespu,zasto je ne bi zadrzao?   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Vazi,hvala ti na odgovoru,raspitacu se,postavicu ovde tacno sta su mi rekli da bi i ostali saznali kakve su procedure i da li je to uopste moguce u nasoj zemlji.Verujem da mnogo ljudi ima slicnih problema,za svaki slucaj sam nasao alternativu,megelli 125m ako sve ovo ispadne previse komplikovano ili jednostavno ne budem mogao da izvedem taj proces,a povecao bih kubikazu na bar 150cc i to bilo sasvim ok onda,hvala jos jednom  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd

Ja se evo "nepristojno" ubacujem na temu, ne zamerite... Ja sam zapravo isti slucaj kao i kolega Delija97...treba da polazem za A2, imam 20 godina, 5 puta sam se vozio na motoru a djirao sam nesto malo skuter, dakle iskustvo minimalno....... imam isto stanje razuma sto se tice brze voznje i uzivanja u pravim vrednostima motocikla, dakle glava mi je bitnija od svega, motor ide onoliko brzo koliko ja zelim a ne koliko on moze....mozda nemam toliki budzet ali opet nisam ni toliko izbirljiv! hahaha (bez uvrede)  :)

 

Bio bih pesrecan kada bi mi neko dao savet o kupovini prvog motora, naravno u skladu A2 kategorije. Sto se tice tipa najpozeljniji su naked ili supermoto i dualsport, ali me brine ta kubikaza i velicina. Ja sam imam maltene 100kg(-.-) i 190cm a da ne pricam o mogucem suvozacu. Dakle koja je najbolja kombinacija cene-snage-pouzdanosti (pa i lepote).

 

Hvala svima unapred i izvinite ako sam dosadan.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidim,stvarno si nepristojan,kako mozes tek tako da se ubacis,al ajd,petak-izuzetak pa da tolerisem.Nadam se da shvatas da je ironija u pitanju :D Pa pazi,naked za A2 je tesko naci,tebi bi onda po opisu trebalo nesto sto ima 500cc+,zbog navedenog "problema" .Ali to je tesko naci za A2..250cc bi ti bilo premalo,takvi motori su lagani,mada starijih motora imas dosta koji mogu,zato me interesuje minimalno godiste kako bih bacio savete? Mozda nemam iskustva u voznji,al ne skidam se sa stranica za oglasavenj motora :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

A sto se tice mog problema,jednostavan odgovor,zivimo u Srbiji i kaskamo za vecinom,tako da teska,teska problematika oko smanjivanja snage na tih 25kw,u medjuvremenu je prodat motor,dok sam pokusavao da resim tu zagonetku tako da idemo dalje,cisto da kazem jer sam rekao da cu reci sta se desilo na kraju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd

Da znas da sam i ja iskrivio kicmu po oglasima i yt klipovima :D E pa upravo za neke naked postoji mogucnost da se nabave tako limitirani, ali retko, tako da si verovatno upravu, i nisu neka opcija. A minimalno godiste opet zavisi od modela, bitno je da je stanje okej...nekako me najvise privlace Aprilia Pegaso 650 ili Suzuki DR650 ili KLR...ne znam, koje su prednosti a koje mane svakog od njih? Ovo je vec pitanje za nekog iskusnijeg nazalost :(

 

Zao mi je sto se tice tog limitiranja, obojici otezava, prosto me cudi da u ovoj prevarantskoj zemlji ne moze to da se izvede ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Ima ona Honda NC700x ili 750x, ona ti je...hm... pa ne znam kako bih ga nazvao. Nije enduro, nije naked, nije tourer, on ti je kao i svi novi motori - nedefinisana komercijala koja se pravi da se svidi sto vecem broju ljudi, izgubila se ona gruba i jasna razlika iz davnih godina. Da se razumemo, malo i ovo pisem kao razocarenje ponudom, a licno obozavam Honde, nju i vozim, tako da se ovo odnosi i na ostale marke. Za ovu Hondu NC znam sigurno da se vozi sa A2, jer sam je ja vozio malo u auto skoli, ali nisam mogao do kraja jer sam polagao za A, a ona je bila za A2, odlican motor, za pocetnika bombona. Pogledaj i to.

 

Pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja