Jump to content

Moto Zajednica

Predlozi za izmene i dopune zakona vezane za motorcikliste

Zakon o sezonskoj registraciji motora  

87 članova je glasalo

  1. 1. Da li ste za sestomesecnu registraciju (April-Septembar)



Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Kolega to nema veze sa drzavom. Motoristi imaju iste probleme u svim drzavama.

Tvoje misljenje o R-ovima kako kazes je pogresno isto toliko kao kad bi neko rekao da najvise motora kradu vozaci skutera pa hajde da ih svi legitimisemo i hapsimo.

Prosetaj po beogradskim kaficima gde se skupljaju bajkeri pa ces da vidis da kafu u jednakom broju piju i vozaci "putnih motora" kao i vozaci R-ova

i na kraju BTW procitaj malo o Nick Sandersu pa ces promeniti tu terminologiju o "putnim motorima"

Pozdrav

Sa prvom recenicom se ne bih bas slozio a sve i da je tako zar treba da skacemo u bunar ako svi skacu.Znali su da uvedu el. naplatu parkinga preko mobilnih,nesto sto bas i ne postoji u mnogim zapadnim drzavama pa zasto opet mi ne bi bili prvi sa nekim da kazem tehnoloskim resenjima koja bi doprinela bezbednosti u ssaobracaju.

Pratim i Nicka sandersa.

Ako si mislio na ovo :

"Which has been the best/worst?

The best is definitely my 2005 R1, the bike I rode around the world 19 days. It is light at 171kg, skittish, super quick for overtakes and undertakes in India and perfect for short arses like me. The worst would have to be my Enfield. It broke down every three days and made me cry with frustration."

to nista ne znaci.99% mojih po RS voze R-ove,svakog da pitas reci ce da posle sat vremena ruke otpadaju na duzem putovanju.Jednostavno nije pravljen za to kao ni za gradsku voznju.Cist mazohizam zarad malo uzivanja i mangupiranja.

Moje misljenje o R motorima je takvo kakvo je,verovatno subjektivno ali mislim da sam za svojih 50 godina ipak malo pameti pokupio usput.Ja na to ne volim ni da sednem (a vozio sam kao klinac)jer znam da ce me povuci da odvrnem gas.Povuci ce svaki motor ali R-ovi su opasne igracke.

Slazem se da ne treba generalizovati ali nadam se da se slazes sa tim da kada nas dvotockase pljuju ostali vozaci da su za to procentualno najzasluzniji vozaci R-ova,uz jos masu dostavljaca na skuterima.

Da odgovorim jos i Robinu Hood-u cije misljenje odavno delim po raznim temama al se ovde razidjosmo;

pratim crnu hroniku i mozda gresim ali najvise nesreca sa smrtnim ishodima je bilo sa nekim aj da ne kazem bas R motorima ali generalno trkalicama a narocito medju mladjom populacijom.

Nego da ne idemo vise u OFF,podatke u vezi osiguranja koje je izneo Itenej bi bilo pametno doturiti nekim novinama jer je za bilo kakvu uspesnost neke nase akcije i zahteva najbitnija jaka medijska podrska.Ja iako sam otprilike znao da nas osiguravajuca drusta sisaju kao ovce ostao sam zaprepascen citajuci te statistike a verujem da bi i mnogim gradjanima to bilo interesantno i da bi bar malo stali na nasu stranu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

ne petljam se u osiguravajuca društva jer možeš birati a ja mogu osigurati u europi di me volja tj. di je povoljnije.

država ti nije dala 100 eura ili više u novcu ali dala ti je npr. ceste po kojima voziš ( sada ceš ti ono pa ja placam cestarinu a ja cu ok. ceste po kojima voziš košaju bilion eura a to sigurno za 300 života neceš platiti tj. nikad ) vodu koju koristiš ti je dal država  ( sada ceš ti ono pa ja placam vodu a ja cu ok. voda po kojima piješ košta po kubiku1 euro a  mrežu održavanje, kontrole, to sigurno za 300 života neceš platiti tj. nikad ) šume po kojima se voziš i odmaraš su državne i njih netko održava i sva ostala državna bogatsva neko održava i to košta pa se novac za to mora namaknuti nekim nametima i pošteno je da to placaju oni koji voze ferarije, motore, imaju pune ormare lovackog oružja i onog drugog, piju viskije po restoranima, kupuju zlato i dijamante i ...........

taj dio koji država uzima je sigurno maksimalni ali ne više negoli je drugdje.

ti razumješ poreze na luksuz za alkohol i cigarete i sl. ali za motore ne. pitaj one koji vole potegnuti alkohol i cigarete dali razumiju tebe?

svi mi bi krojili državu po našim mjerama i kriterijima ali ne ide. država košta i to je to.

Mile, a bio si cool lik. Mnogo filozofiras...

 

dobro neka bude tako kako ti kažeš, mnogo filozofiram, ali isti sam od 2009.te i vjerovatno cu i ostati isti u razmišljanju i želji da kažem što mislim.

" cool lik " sam bio kako kažeš do sada a od sada više nisam pa bi te pitao jeli to zato što se ne slažem sa ražmišljanjima u temi i imam svoje vlastite stavove na bit teme. jeli to zato što ti ne misliš kao ja pa onda ono " bio si cool lik "

zapravo bitnije mi je da znam šta dobar dio ljudi u ovoj temi misli o problemu koji je na dnevnom redu i o nacinu na koji vecima ucesnika misli da može rješiti taj problem.

mislim da se previše traži za samo jednu stranu, vas, a da vecina nije spremna napraviti kompromis i prihvatiti pola od onoga što tražite a mislim da ni pola necete dobiti. ako i dobijete nešto malo biti ce dobro.

vecina traži ukidanje ili smanjenje davanja na luksuz i na registracije a lancanom reakcijom bi to trebali dobiti svi kojima je obracunat takav porez ili akcizu kako bi bilo pravilnije kao što šumadinac rece.

ne shvacate da ako država popusti vama mora onda svima kojima se zaracunava posebni porez ili akciza a država to nece dati.

vaša je to stvar pa meni je kako god ispalo tako je ispalo i to je to. na kraju price jedino što cete dobiti, ako dobijete? je vožnja unutar žute trake, vožnja između kolone, i tu mislim da ce se država zakonski ograditi da ce u slucaju nezgode uvjek motorista biti kriv, sa iskljucivo vašom odgovornošcu iz razloga što je zakonom o saobracaju definirano da je zabranjeno preticati kolonu vozila a to znaci više od jednog. i šta ste dobili? opet ništa. budala u autu ce otvorit vrata da .......  vi naletite i krivi ste.

nekad treba paziti šta tražimo jer može se desiti da to i dobijemo.

i na kraju dobro da sam bio cool lik i više nisam, za tebe i za sve koji tako misle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Pa kada me vec pitas, bio si mi cool ranije jer sam postovao tvoje stavove, poglede na zivot...

Nisi mi "cool" ovde, tj nije da mi smeta tvojs tav, vec tvoj nacin nabacivanja svog misljenja ostalim ucesnicima u ovoj temi. Dodao bih jos da previse "filozofiras" i "pametujes" drugima, a ne ide uoste po tvojim ledjima, tj nije tvoje dvoriste da ga uredjujes, to je samo moj emisljenje.

Zamisli, i dalje cu te postovati ako te moj stav ne pogodi previse, to znaci da postujes i tudje stavove.

U zdravlje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Kako stvari stoje neko ko odlučije kad bi video ovo, poveo bi se onom čolinom, Ništa tu ja ne bi diro'

 

Ili verovatnije, Narani prasiće i ne pipaj.

 

 

A sad što se tiče zahteva, ja bi uveo važenje B dozvole sve do 125 kubika, i maksimalnu olakšicu funkcionisanju motorima u gradu. Što podrazumeva dozvoljeno parkiranje osim gde nije zabranjeno kao i žutu traku i još šta vam padne na pamet.

 

Povod je sasvim jednostavan. I višestruko koristan.

Mnogo veći broj ljudi će se odlučiti da koriste motor kao prevoz do posla, tj. totalno nova kategorija vozača će nastati(englezi ih zovu Comuter bikers) a to su oni koji voze dvotočkaš zbog praktičnosti a ne ljubavi. Sam ishod su manje gužve, a i još jedna veoma bitna stvar a to je da pored toliko dvotočkaša oni koji voze automobil će mnogo više pažnje obraćati na njih jer će biti svesni njihovog prisustva.

 

Krajnji pozitivan efekat je da će potražnja za moto opremom biti veća tako da je izvesno da će izbor a i cene biti bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

 

 

motor je luksuz i tko dođe do granice da mu je nešto u vezi sa njim opterecenje treba ga odmah prodati.

Kolega, motor nije luksuz nego prevozno sredstvo. kad se takvo razmisljanje promeni bit ce i manjih dazbina a vecih cena osiguranja. 

 

kupi si avioncic ili ferraija, i oni su osobna prevozna sredstva. placanje poreza na luksuz pomažeš i sebi i siromašnijima od sebe jer u protivnom socijalne razlike u društvu bile bi sve vece i vece a bogatii još bogatii.

ovo što sam ti boldao ne mogu shvatiti ali ti prvi promjeni mišljenje ili racunaj na to da ce ti se država zvati Pinkilandija ili Karicolandija jer ce propasti bez alata za punjenje buđeta i kupice je gorenavedeni.

jbt. ne razumijem filozofiju mnogih samo daj mi, daj mi a kada treba rec evo uzmi od mene onda ovakve stvari na forumu.

moped nije luksuz, po stoti put. luksuz je sve ono bez cega se moze najnjormalnije živjeti a za tebe sam siguran da bez motora možeš isto kao i ja samo te svrbi porez kojeg treba platiti.

 

Prijatelju pojma ti nemas dali ja mogu ili ne mogu bez motora. Porez me ne svrbi, sve ima svoju cenu ali je bitno da bude u proporciji sa ostatkom grupe. Da si procitao moj predlog video bi da se zalazem za smanjenje poreza tj dazbine koji oni mogu da zovu kako god hoce. Licno cak nebi imao problem da te pare idu za osiguranje pa da lakse naplacujemo stete. 

Porezom ne pomazemo siromasnim nego izdrzavamo nasu drzavu, koja onda pomaze siromasne.

Ovo ostalo iz posta necu ni da komentarisem posto mislim da ni pisac nije znao sta pise.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

ne petljam se u osiguravajuca društva jer možeš birati a ja mogu osigurati u europi di me volja tj. di je povoljnije.

država ti nije dala 100 eura ili više u novcu ali dala ti je npr. ceste po kojima voziš ( sada ceš ti ono pa ja placam cestarinu a ja cu ok. ceste po kojima voziš košaju bilion eura a to sigurno za 300 života neceš platiti tj. nikad ) vodu koju koristiš ti je dal država  ( sada ceš ti ono pa ja placam vodu a ja cu ok. voda po kojima piješ košta po kubiku1 euro a  mrežu održavanje, kontrole, to sigurno za 300 života neceš platiti tj. nikad ) šume po kojima se voziš i odmaraš su državne i njih netko održava i sva ostala državna bogatsva neko održava i to košta pa se novac za to mora namaknuti nekim nametima i pošteno je da to placaju oni koji voze ferarije, motore, imaju pune ormare lovackog oružja i onog drugog, piju viskije po restoranima, kupuju zlato i dijamante i ...........

taj dio koji država uzima je sigurno maksimalni ali ne više negoli je drugdje.

ti razumješ poreze na luksuz za alkohol i cigarete i sl. ali za motore ne. pitaj one koji vole potegnuti alkohol i cigarete dali razumiju tebe?

svi mi bi krojili državu po našim mjerama i kriterijima ali ne ide. država košta i to je to.

Evo jos jednom i necu vise odgovarati na ovakve gluposti.

Nemoj nam vise prodavati ublehe molim te. Mi nismo skup penzionera iz '90 niti smo grupica polupismenih ispijaca piva ispred samoposluge.

Ti ces u Evropi provesti citav dan na internetu svake godine birajuci osiguranje i ustedit ces 20e i vise ce te kostati nego nas

Drzavne resurse necu ni da ti objasnjavam posto ne mogu da poverujem da neko moze da razmislja na taj nacin nego cu da podvedem pod bla,bla nek se nesto napise da bude kontra.

Ti bas nemozes da prihvatis one sto imaju novac i i koji su kupili ono sto vole i za to platili porez pri kupovini.

I za kraj dali ti to navijas da nam se vrati veme u kome se porez placao i na TV, masine za ves,masine za sude i sl ili nam zelis da postanemo drzave u kojima je normalno imati automobil ili motor jer su to prevozna sredstva i za sta nije potrebno placati nikakav poseban porez, ipak na kraju placamo porez na gorivo. Putarine, osiguranja i tehnicki pregledi su normalna evropska davanja za automobile i motore.

Molim te postuj integritet i intelekt clanova foruma i postedi nas mentalnog izdrk.....

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja