Jump to content

Moto Zajednica

Predlozi za izmene i dopune zakona vezane za motorcikliste

Zakon o sezonskoj registraciji motora  

87 članova je glasalo

  1. 1. Da li ste za sestomesecnu registraciju (April-Septembar)



Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

 

Ja bih licno, kao sto rece kolega isao malim koracima - prvo ka najbitnijem.

1 Da se ukine porez na luksuz, da se obavezno osiguranje ne placa prema kubikazi jer motorcikli u sv slucaju olaksavaju i ubrzavaju saobracaj a voze se stare masine
2 Da se registracija motorcikala obavlja na 12 i 6 meseci, kao specificnog vozila, sa srazmernim umanjenjem troskova
3 Da se tabela pravilnika i pravilnik urede tako da se oznake na kolovozu boje ne ne klizajuucim materijalom vcec onim koji sprecava klizanje, za ovo ima dosta izvora u uporednom pravu evropskihg zemalja
 

 

 Bravo, ovo bi trebalo da bude suština.

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Trenutni rezultat glasanja je: - za registraciju na 6. meseci 26 glasova, protiv toga je 14, a neopredeljeno (možda) 12. Pa kad mi ne možemo da se usaglasimo oko jedinstvenog predloga, zašto bi onda zakonodavac nešto menjao? Za sada nisam glasao, jer se još dvoumim. Imam dva motora koje klinci i ja vozimo skoro čitave godine. Mislio sam da ćemo brzo dostići neku razliku u broju glasova, pa da se tada opredelim, jer želim da budem solidaran sa kolegama čiji je pretežniji interes i mišljenje. Ne bi mi smetala ni kvartalna registracija, čak sam najviše za tu opciju, u zavisnosti od razlike u ceni registracije za 12 meseci i za 8. Ako bi bila neka vidljivija razlika, izbegao bih period od decembra do marta, jer je tada mali broj dana kada, koliko -toliko opušteno može da se vozi. Smatram da je ideja o glasanju dobra i da treba izaći sa predlogom koji usvoji većina. I apsolutno podržavam Endurca da se insistira na poštovanju pravilnika, koji se tiče saobraćajne signalizacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Trenutni rezultat glasanja je: - za registraciju na 6. meseci 26 glasova, protiv toga je 14, a neopredeljeno (možda) 12. Pa kad mi ne možemo da se usaglasimo oko jedinstvenog predloga, zašto bi onda zakonodavac nešto menjao?

Da si postavio 8-9 meseci imao bi sigurno drugaciji i usaglaseniji rezultat.

6 meseci je malo za nase podneblje.

Pitanje ti je formulisano u stilu jel znaju tvoji da si gej....zato imas 12 neopredeljenih :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Trenutni rezultat glasanja je: - za registraciju na 6. meseci 26 glasova, protiv toga je 14, a neopredeljeno (možda) 12. Pa kad mi ne možemo da se usaglasimo oko jedinstvenog predloga, zašto bi onda zakonodavac nešto menjao?

Da si postavio 8-9 meseci imao bi sigurno drugaciji i usaglaseniji rezultat.

6 meseci je malo za nase podneblje.

Pitanje ti je formulisano u stilu jel znaju tvoji da si gej....zato imas 12 neopredeljenih :)

 

Nisam ja postavio pitanja, samo komentarišem rezultate glasanja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ако већ плаћамо тај порез на луксуз, зашто онда цео закон иде против мотоциклиста? Плаћамо што нико не плаћа, а ипак немамо никакве повластице због тога. Шта више, само нас гледају као дивљаке и главне кривце у било којој несрећи.

 

 

Ја (лично) бих кренуо управо од првог места на семафору, и "филтрирању" до истог. Значи лагано се провучеш (где може) кроз колоне и станеш први на семафор.

 

Јер:

  • мотоцикли се много више греју у месту од аутомобила;
  • много брже крену из места од просечног аутомобила тако да својим убацивањем на прво место уопште не ремете кретање колоне аутомобила;
  • много лакше их уоче возачи из супротног смера који скрећу лево када су први него када су заклоњени аутомобилом и сматрам да би то довело до смањења броја "исецања" и одузимања предности
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

 

Trenutni rezultat glasanja je: - za registraciju na 6. meseci 26 glasova, protiv toga je 14, a neopredeljeno (možda) 12. Pa kad mi ne možemo da se usaglasimo oko jedinstvenog predloga, zašto bi onda zakonodavac nešto menjao?

Da si postavio 8-9 meseci imao bi sigurno drugaciji i usaglaseniji rezultat.

6 meseci je malo za nase podneblje.

Pitanje ti je formulisano u stilu jel znaju tvoji da si gej....zato imas 12 neopredeljenih :)

 

Mislim da cemo se lako sloziti da bude 8 umesto 6.

 

vaznije je da nas ima (barem 1.000)  glasanje je samo pomoc nama da smislimo nesto pametno I prihvatljivo.

 

Kao sto je receno realno I konkretno

 

Sa sto vise komentara

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

 

Ja bih licno, kao sto rece kolega isao malim koracima - prvo ka najbitnijem.

1 Da se ukine porez na luksuz, da se obavezno osiguranje ne placa prema kubikazi jer motorcikli u sv slucaju olaksavaju i ubrzavaju saobracaj a voze se stare masine
2 Da se registracija motorcikala obavlja na 12 i 6 meseci, kao specificnog vozila, sa srazmernim umanjenjem troskova
3 Da se tabela pravilnika i pravilnik urede tako da se oznake na kolovozu boje ne ne klizajuucim materijalom vcec onim koji sprecava klizanje, za ovo ima dosta izvora u uporednom pravu evropskihg zemalja
 

 

 Bravo, ovo bi trebalo da bude suština.

+1

 

ako hoceš ici malim koracima onda nemoj zahtjevati ukidanja vec zamoli da se nešto smanji ili umanji za neki %.

ovo je ultimatum a predstavnicima vlasti je zid.

 

sve nabrojano je nerealno i država vam nece izaci u susret jer niste predvidjeli prostor koji bi ostao njoj i koji bi je zadovoljio. jednostavno ne mislite i na potrebe države pa cete si stvoriti zid između vas i nje.

1. ukidanjem poreza na luksuz vama morao b se desiti i drugima: a - proizvođacima i dilerima te kupcima plovila

                                                                                                        b -  ....................................................... aviona

                                                                                                        c - .........................................................alkoholnih pica

                                                                                                        e - ......................................................... duhanskih proizvoda

                                                                                                        f - .........................................................fashion odjece i obuce

                                                                                                        g - ........................................velikog broja proizvoda iz polja

                                                                                                                                                     elektronike i elektrotehnike, te građevine.

                       i još puno toga

država ubiranjem ovog poreza na luksuz placa svoje obaveze kakve god one bile tako da ukidanje NE DOLAZI U OBZIR.

neko manje smanjenje  da i to možda.

2. registracije na 12 ili 6 mjeseci. pa na 12 vec imate pa smatram da se radi za onu od 6 mj. opet tražite samo ono što bi vama pasalo a ne mislite na državu. niko nije rekao 8 mjeseci pa da i vi i država podjelite razliku. država malo izgubi vi malo dobijete ali kako te svako malo gurne naprjed treba biti zadovoljan.

3. ovo trece cete najvjerovatnije ishodovati samo na miran nacin. statistikom padova na zebri, studijom skliskosti kolovoza na obojenim plohama a zakon o cestama izricito nalaže upotrebu ne klizajucih materijala kod horizontalnih signalizacija. demonstracijama, uz medije kako se ponašaju motori nailaskom na skliske ofarbane površine.

 

 

to što tražite je proces koji traje do konacnog uspjeha ali treba krenuti sa onima koji su najlakši za dobiti ih, žute trake, prolaz između vozila, posavljnje ispred kolone vozila na raskršcima ... zašto bi njih prve dobili. pa zato što ne koštaju državu i država ce biti spremna pregovarati da se pokaže kao ona nešto ispunjava narodu.

 

kasnije kada se to dobije opet selektivno tražiti od države ali po principu ono što nju najmanje košta pa ako ne da javnosti reci da je država spremna davati sve samo ne ono što bi joj malo umanjilo prihode pa makar se građani poubijali zbog tih  nedavanja. pa mediji, pa komparacije sa državama koje to imaju pa statistika. pa neki mirni prosvjed, pa opet red ozbiljnijih medija.

 

ovo što vi mislite napraviti je silovanje države  i da sam ja država odmah bi imao u sebi neki odbrambeni stav.

 mislim da je BJB dobar medij da se na njemu nešto izdogovara a da dalje treba ici ka institucijama koje su partneri države na nižim nivoina tipa MAS, AMSS koji bi u ume klubova i raznih moto foruma prezentirale potrebe motorista.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Evo koristio sam Kalkulator registracije vozila za moj motocikl, R1100GS:

 

1. Osiguranje 16093 dinara

 

2. Registracija u sledecim stavkama:

    1. Komunalna taksa 1290 dinara

    2. Budzet RS           5196 dinara

    3. Nalepnica MUP     204 dinara

    4. Nalepnica ZIN       236 dinara

 

Da ne mesamo pojmove osiguranje i registracija.

 

Koje stavke od ovih gore bi vi smanjivali? Predpostavljam ovu stavku od 5196 dinara? Za koliko? Koliko bi to umanjenje znacilo na ukupnu cifru? Da li je 5196 dinara toliko nepremostiv trosak (40e)? Tu sumu cu potrositi bez problema za jedan jedini dan na putu (gorivo, hrana, neko pivo).

 

Ili mozda osiguranje? Koliko ja znam, osiguranje pokriva stetu nanetu trecim licima. Ja kao laik, to vidim ovako - zamislite da ste udarili u prednje krilo nekog Mercedesa. To krilo neko mora da plati (osiguravajuca kuca). Krilo treba kupiti, platiti na njega porez i carinu, transportne troskove do Srbije i samu zamenu i farbanje. Cena krila je slicna za celu Evropu, verovatno je u Srbiji cak i skuplje nego u Nemackoj. Ako hocemo da sistem osiguranja funkcionise, onda cena osiguranja mora da bude slicna kao u EU, inace nista od naknade stete.

 

Dakle, koju varijantu zelimo - osiguranje koje ne funkcionise ili skupo osiguranje? 

 

Hocu da kazem da troskovi "registracije" tesko mogu da budu manji. Ono sto moze da se trazi to je "registracija" na odredjeni broj meseci. Ali imajte u vidu ono krilo iz gornjeg pasusa... Nikad "registracija" na 6 meseci nece biti polovina "registracije" na 12 meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: bajmok/Wien
  • Motocikl: suzuki GSX 1100f

Ne mogu da verujem da odrasli i ozbiljni ljudi veruju u bajke i deda mraza.Kao da se nezna u kakvoj i kojoj drzavi zivimo i ko su pretstavnici iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

mislim da velika vecina " nešto hoce " ali zbog neupucenosti ne zna šta želi. prije ovoga kako sve funkcionira na slikoviton i odlicnom primjeru sa krilom nekog mercedesa treba prouciti kako se pune buđeti države kojoj nakon svih rasprodaja vlasništva nije ostalo puno resursa za punjenje buđeta, pa onda kada se još i vi javite pada joj mrak. konacan ishod ovog cackanja mogao bi biti nekoliko primjera država koje namaju to što želite i nekoliko u kojima je to još skuplje pa vam država poskupi ovo što sada imate.

sa državom uvjek oprezno i polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Mile, veoma trezveno razmišljaš, kao da si učestvovao u mnogim pregovorima. I to ozbiljnim.

 

Druga pregovoračka strana, pogotovo ako je jača, mora se ubediti da i ona nešto dobija. Znamo da je cilj svake države da iscedi što više od poreza, ali ipak ne previše, može se čak ubediti neko ko odlučuje da napravi analizu koja može da pokaže da ko vozi cele godine, on će i onako platiti registraciju, a da neko ko nije često tu, radi u inostranstvu itd. koji inače ne plaća reg. zato što mu se ne isplati, sad odluči da plati, pošto mu je cena za pola godine prihvatljiva i eto, u konačnoj računici, država ne samo da nije izgubila, već može i dodatno da prihoduje.

 

Postoji cela nauka iza toga, zato pregovorač mora da bude neko hladne glave i sa dosta znanja, a ne onaj što je najglasniji u kafani.

Isti je princip kao i kod PDV-a, manji porez po transakciji-manje para, ali ako je veći porez, država će zaraditi više po transakciji ali mnogi će odlučiti da ne kupe to nešto, tako da se transakcija neće ni desiti i država neće zaraditi ništa.

 

Tako da manje je više ponekad

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@lalajko

 

Nije ti baš najbolja računica. Ne udara svako od nas motorom jednom godišnje tuđi mercedes... Čak šta više, na primer, ja u poslednjih 15 godina nisam imao NI JEDAN štetni događaj u kome bi bila pokrenuta moja polisa (niti je mene neko opalio pa da se pokrene njegova) ni sa jednim vozilom koje posedujem ili sam posedovao. Polisa osiguranja za moj motocikl iz '96 godine od 600 ccm i 25 kW je skuplja od polise za moj daleko noviji automobil. Znači samo na meni, osiguravajuće kuće su tom periodu imale čistu zaradu u iznosu od cca 2500 EUR. Koliko vas je u poslednjih 10 godina napravilo nekome štetu tako što se motorom zakucao u auto, kamion, avion svojom krivicom?!?

 

Dalje, sistem bonus/malus ne ide prema vozaču - ja evo sada treba prvi put da registrujem ovaj Piaggio Hexagon na svoje ime i bez obzira što ja kao vlasnik i vozač nisam ni sa jednim vozilom u prethodnim godinama imao štetni događaj, nemam nikakvo pravo na bonus. Polisa će mi biti u punom iznosu.

 

Osiguravajuće kuće se bave predviđanjem i verovatnoćom... Ja bih voleo da vidim statistiku koja kaže da je verovatnoća nastanka štetnog događaja kada je motocikl u pitanju u odnosu na ukupni broj štetnih događaja (jer samo tako i ima smisla posmatrati) tolika da opravda činjenicu da mi je polisa osiguranja za motocikl veća od polise osiguranja za automobil :) Naravno da ne postoji način da se dobije takva statistika najpre zbog broja registrovanih motocikala u odnosu na ukupan broj registrovanih vozila.

 

I u ovoj temi u X prethodnih kada je godišnja registracija u pitanju, ja samo, jedino i isključivo imam zamerku na visinu polise obaveznog osiguranja - nemam problem sa troškovima koje ubira država - tu jedino imam predlog koji sam u prethodnom postu naveo a to je da obračun varijabilnih dažbina bude prema odnosu kW/kg a ne prema kubikaži, uz stepen umanjenja u zavisnosti od starosti kao i do sada.

 

Isti princip bih uveo i za obračun osnovne cene polise obaveznog osiguranja - jer ako pričamo o verovatnoći nastanka sranja, veća je verovatnoća da sranje napravi neko ko vozi motor od 180 kila i 150 konja nego neko ko vozi motor od istih 180 kila i 40 konja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Znam ja da racunica nije najbolja, izneo sam je kao primer zasto cena osiguranja nema veze sa standardom onih koji ga placaju - mnogi troskovi su diktirani od spolja. Kome je (pre)skupo moze da kupi mirniji motor. BTW, ni ja kao i ti nisam imao udes dugo, cak i ne pamtim od kad :) 

 

Sto se tice ovog odnosa KW/kg, ako bi to prihvatili, mislim da bi osiguravajuce kompanije uzimale cak i vecu sumu nego sad. Ovde se vozi puno R-ova, a kod njih je KW/kg dosta nepovoljan, sto se cene tice.

 

Ja licno bih tu dobro prosao sa 59KW/243Kg :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja ne mogu da verujem da je glavna nit ovog posta ponovo postao balkanski sindrom "nemojte, nemojmo, a sta bi ste vi, nemoguce je...) i td, ono zbog cega nas ceo svet jebe vec par stotina godina. I ponovo se vecina ubacuje u ulogu onoga kome zahtevi treba da budu upuceni, jer je sujeta srpska velika muka, mislite da sve treba da znate, izracunate i uredite unapred, da budete i bajkeri i vlast i sudija i tuzilac.

 

Retko sta se ucini uspesno odmah i na prvu loptu. Za neke stvari je potreban trud i vreme. Koliko sam shvatio, gotovo svi su odustali od bilo kakve akcije jer bolje znaju sta ce drzava i osiguravac uraditi i pre nego sto ta drzava ili osiguravac znaju o cemu se radi. Jest, doduse, nije nova tema...... al nijedan rat nije bio gotov za dan ili iz prvog.....

 

Mozda nekom 40 evra nije mnogo. I potrosi to za jedan dan. Pa mu smesno sto kukamo. Nekom nije. I znamo sto nije. Jedna smo od naj jadnijih zemalja u Evropi. Malo krivicom onog sindroma sa pocetka teksta. Velika je vrlina da tak koji ima 40 evra dopusti da drugi nemaju, i da se upravo zbog toga sve pokrece. Ja ih eto imam ali imam i drugare i komsije i slusam i njih.

 

Porez na upotrebu se placa prema kubikazi, ne prema konjazi. Potpuno je drugo pitanje sto i konjaza ulazi u cenu registracije.

 

Gde se moze ici na ustedu. Od toga treba krenuti.

 

1. Smanjiti ili ukinuti porez na upotrebu motorcikala. prihvatam kritiku za ukidanje.

2. Smanjiti cenu osiguranja imajuci u vidu rizicnost motorcikala i udeo u ukupnom broju steta.

 

Ima metod i nacin obracanja za oboje, a MAS je vec pisao zahteve. Prva adresa je Drzava. Druga adresa je Udruzenje osiguravaca koje odredjuje minimalnu cenu i osiguravajuca drustva. Rizicnost je osnovni faktor. Ako hocete da se utvrdi rizicnost motorcikala i udeo u ukupnom broju steta ta informacija se moze dobiti. Ako je rizicnost motorciklista manja, mislim da ima mesta pisaniju.

 

Naravno cena odstete za krilo mercedesa u Srbiji nije skupa kao u Nemackoj, jer osiguravac u Srbiji, kao i u nemackoj, ako je Mercedes noviji, ne uzima samo cenu krila vec i cenu satnice rada, farbe, amortizaciju itd. Satnica je u Srbiji mnogo niza nego u nemackoj kod nemackog radnika, a pravo na cenu popravke po cenama kao u Nemackoj ima samo vozilo sa nemackim tablama kome se od strane srpskog Osiguravajuceg drustva placa steta i to uz postojanje jos nekih uslova. Cene osiguranja motorcikala u Engleskoj i Francuskoj su tu negde, s tim sto se uzima ogroman broj faktora prilikom odredjivanja cene polise i vrlo su individualne (osudjivaniost za kr delo iz obl,asti saobracaja, za prekrsaj, da li ce neko drugi voziti bajk, koja je kategorija (touring, sport itd), bonus, malus itd...). A poznato nam je da su iznosi stete u njihovoj valuti za istu stetu daleko vece u poredjenju sa onima kod nas, takav im je standard. O troskovima izdrzavanja poginulog maloletnog lica, i skolovanja da ne govorim, imajuci u vidu cene studiranja i skolovanja tamo.......Znaci tu nesto nije u redu kod nas.....

 

Ako neko stvarno hoce da se pozabavi sa ovim, mislim da uvek ima nacina. Ili ste vec unapred odustali slusajuci bukacce po temi koji ce vas odvratiti i od sebe samih.....

 

Da li je drzavi bolje da ima registrovana ili neregistrovana vozila na putevima.......

 

Mislite da je smesno poslati svim osiguravajucim drustvima u Srbiji ozbiljan dopis sa hiljadama potpisa da nacin obracuna cene polisa nije adekvatan itd----

 

Doduse, samo moje misljenje...ja sam kao klinac verovao u bajke i neke su se ostvarile.

 Ali ako je bajka dobiti rat za jedan dan onda u bajke ne verujem.

 

Na kraju, sustina pregovora je da se nadje kompromis a to je da obe strane popuste tj dogovore se. Nije valjda jedini cilj drzave i osiguravaca da odrape. Ekonomski interes je slozen. Manja registracija vise registrovanih vozila. Veca mogucnost naplate stete (osiguravac placa, stetnik mozda nema ako nije osiguran). itd itd..... Veci broj kazni za budzet jer negeristrovani motorcikli nece bezati od policije pri kontrolama. Opstra sigurnost, zadovoljni gradjani, veci protok saobracaja, manje stetnih emisija, manja potrosnja goriva, itd itd.

 

Dakle nije drzava stranka u postupku da mora nesto da dobije a mi smo ti koji treba da razbijamo glavu sta cemo to uciniti drzavi da bude mnogo zadovoljna i da nas potapse po glavi kao male kucice dok mi masemo repom. Drzava treba da postupa u opstem interesu. Nesporno da mora da ubira takse. Ali treba imati mere i racija.

 

Pitanje je samo da li postoji kriticna masa da se nesto proba......

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Lalajko, posle ovih tvojih komentara, zaista ne znam čije stavove ti zastupaš? Namerno nisam raščlanjavao tvoje komentare i davao suprotne argumente, jer bi to zahtevalo mnogo strana diskusije. Generalno, moj stav je da si, ili promašio temu, ili si u teškoj zabludi, ili...

 

Za početak je dovoljno ovo što je napisao Icatenej:

Nije ti baš najbolja računica. Ne udara svako od nas motorom jednom godišnje tuđi mercedes... Čak šta više, na primer, ja u poslednjih 15 godina nisam imao NI JEDAN štetni događaj u kome bi bila pokrenuta moja polisa (niti je mene neko opalio pa da se pokrene njegova) ni sa jednim vozilom koje posedujem ili sam posedovao. Polisa osiguranja za moj motocikl iz '96 godine od 600 ccm i 25 kW je skuplja od polise za moj daleko noviji automobil. Znači samo na meni, osiguravajuće kuće su tom periodu imale čistu zaradu u iznosu od cca 2500 EUR. Koliko vas je u poslednjih 10 godina napravilo nekome štetu tako što se motorom zakucao u auto, kamion, avion svojom krivicom?!?

 

Dalje, sistem bonus/malus ne ide prema vozaču - ja evo sada treba prvi put da registrujem ovaj Piaggio Hexagon na svoje ime i bez obzira što ja kao vlasnik i vozač nisam ni sa jednim vozilom u prethodnim godinama imao štetni događaj, nemam nikakvo pravo na bonus. Polisa će mi biti u punom iznosu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

motor je luksuz i tko dođe do granice da mu je nešto u vezi sa njim opterecenje treba ga odmah prodati.

 

Ko postavlja kriterijum da je motor luksuz?

Pola zemalja trećeg sveta se samo motorom i vozi jer je tamo auto luksuz.

Hajde onda da predložimo da se dodatno oporezuju štapovi za golf ili snowboard recimo?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Apsolutno treba država nešto da dobije, ili da misli da dobija. Prosto je, niko ne daje nešto osim ako nije nateran ili ne dobija nešto za uzvrat.

Kako stoje stvari, nije moguće naterati državu a razloge imate i ovde, ni ovo šaka jada ne može da se dogovori šta uopšte hoće a kamoli da ima istrajnost a o kritičnoj brojnosti da ne pričamo.

Znači potrebno je koristiti model mirnog pristupa, nešto slično kao i Karadjordje i Miloš, a videli smo čija se taktika isplatila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Sto se tice ovog odnosa KW/kg, ako bi to prihvatili, mislim da bi osiguravajuce kompanije uzimale cak i vecu sumu nego sad. Ovde se vozi puno R-ova, a kod njih je KW/kg dosta nepovoljan, sto se cene tice.

 

Upravo za R-ove i treba da bude veca registracija kao i da za njih vazi porez na luksuz pa neka se oni ljute koliko hoce.

R-ovima i slicnim nije ni mesto u saobracaju a mislim da bi i statistika pokazala da na njima gine najvise mladih vozaca-dece.

Zasto za tvoj BMW da bude tolika registracija ?Putni motor koji sluzi za putovanja (btw i ja ciljam ka toj klasi) i koji vecina i koristi svakodnevno umesto automobila a ne da se svrcka od kafica do kafica,sto priznacete rade najvise tih na trkalicama a to je cisto luksuziranje.

 

Nema u ovoj drzavi nista normalno i pametno tako da se ne lozite preterano kako cemo nesto postici.Mozda nam i uvale neku kosku da glodjemo,kao recimo zutu traku,i to je to.

Dok god biramo dokazano nesposobne i korumpirane politicare i njihove podrepne muve nema napretka.

 

p.s. kome ja da se zalim sto me je lik danas umalo izbacio iz moje trake i oborio ?Sve i da imam snimak mogao bi snjim da obrisem bu....e to je nasa drzava!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja