Jump to content

Moto Zajednica

Predlog evroposlanicima za zabranu motocikala...

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Po ekspertima za bezbednost je neophodno zabraniti motocikle kao sastavno deo plana za eliminisanje smrtnosti na putevima.

Vise zemalja se ukljucilo u program sa nazivom „Vision zero“(vizija nula),ciji je cilj eliminisanje smrtnosti na putevima.Norveski strucnjak za bezbednost saobracaja Rune Elvik je izjavio da bi politicari u tom smislu ozbiljno trebali da razmotre radikalni korak zabrane motocikala.“Ako u vezi sa bezbednoscu saobracaja imaju ozbiljne namere,kao sto su izjavili,mislim da je diskusija o ovom pitanju neophodna“ izjavio je Elvik u intervuju za MCN.Elvik,rukovodeci istrazivackog odelenja Norveskog instituta za saobracaj, je takodje izjavio da motocikli nisu „kompatiblni“ sa ciljem eliminisanja smrtnosti na putevima.Na ove izjave je odmah reagovao Stefan Pierer,predsednik udruzenja evropskih proizvodjaca motocikala,koji je i sef KTM-a,i rekao da politicari u Briselu nemaju pametan predlog kako da povecaju bezbednost motociklista,i vide iskljucenje motocikala iz saobracaja kao put najmanjeg otpora.“Problem je u tome sto zakonodavci ne razumeju motocikliste“ rekao je Pierer , „samo 1% ili 2 % njih vozi motocikle a ostatak ne razume rizike vec samo misli da su motocikli nebezbedni“ Piererova strahovanja deli i predstavnik asocijacije motociklisticke industrije Velike Britanije Craig Carey-Clinc.Optuzio je Evropsku komisiju da se trudi da stvori negativan stav o bezbednosti motocikala,i da istrazivanje nije verodostojno jer nije obuhvatilo sve vrste motocikala.“Pricaju o povecanju smrtnosti,a u stvarnosti u istrazivanje nisu ukljucili motocikle sa zapreminom do 50ccm.Ukoliko bi bili ukljuceni u istrazivanje dosli bi do rezultata da ukupna smrtnost opada“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nema od toga nista. ;)

To su budalastine.

 

Bas tako .

 

Mada s druge strane , to bi za nas bilo dobro - pokupovali bi polovnjake iz EU za bagatelu ... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Nema od toga nista. ;)

To su budalastine.

 

Bas tako .

 

Mada s druge strane , to bi za nas bilo dobro - pokupovali bi polovnjake iz EU za bagatelu ... ;D ;D ;D

Imas vijugu za pos`o... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
ha ha ha, jos ce da nam zabrane sex da bi iskorenili sidu! ha ha ha, dokone budale nemaju pametnija posla.
..otprilike... Pa 2/3 motociklista ubiju četvorotočkaši nepažnjom i oduzimanjem prednosti, pre bih zabranio automobile, pa nek se ljudi voze par godina van-ovima i bus-evima, da vidimo ''dali je pola - dobra fora'' i ko će kome loptu da buši ili zabranjuje ovo ili ono >:( Kako se nije setio da ''ukine'' ili ''zabrani'' drogu, koja ubije ovoliko ili onoliko stotina hiljada dece/ljudi godišnje, nego BAŠ motocikle...  Kakav JAZZAVAC!!!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

rece jedan covek da  "Centralni Komitet" u Briselu donosi ponekad cudne odluke...pomalo podseca ovo na stari SSSR i planske mere i zabrane u zemljama iza gvozdene zavese. Kako nasi stari kazu - izgleda se okrenulo vreme. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

...pomalo podseca ovo na stari SSSR i planske mere i zabrane u zemljama iza gvozdene zavese. Kako nasi stari kazu - izgleda se okrenulo vreme. ;)

 

odluka nije doneta a svako poredjenje sa nakaradnim sistemom o kome govoris je u najmanju ruku neadekvatno

 

 

ovaj trazi se da se ukinu kubikaze vece od 600ccm

 

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/mcn/2008/march/1-9/mar0808stephenplowdens100mphpolo/?&R=EPI-99115

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

U Njemackoj je, mislim, bila aktuelna rasprava da se zabrene motocikli jaci od 100 KS...

 

U Crnoj Gori je tokom devedesetih jedan predsjednici kandidat u svom programu imao ukidanje automobila ,,kao luksuzne izmisljotine trulog zapada''...

 

Smjesno, zar ne, e, takvom kontekstu treba gledati ovu vijest  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Kolko god bude pljuvanja po ovom mom misljenju, ipak cu ga izneti:

 

DA, treba zabraniti motocikle preko 100ks.

 

Ali ne samo motocikle, vec i svako drugo vozilo koje postize vecu od najvece dozvoljene brzine u drzavi ili u svetu (izuzimajuci "Autobahn" u Nemackoj).

Ako je najveca dozvoljena brzina u Srbiji na autoputu 120Kmh (ili mozda 140Kmh) kako je moguce registrovati vozilo koje moze da razvije takvu brzinu za 5 sekundi - R1, GSXR 1000, 314, 999... ??? Totalna ludost! Ali nemislim samo na motore, sta je sa kolima? Koja je to fora da na primer mercedes ogranicava max.brzinu svojih vozila na 250kmh (?) To je za mene LICEMERJE! Sto ga ne ogranice na 140Kmh???

Nemojte me pogresno shvatiti, ja sam ljubitelj motocikala i ljubitelj brzine i kolko god mogu ja cu da zavrcem gas!

Brzina je Adrenalin, Endorfin - ali - brzina ubija!

Nekazem da se nece dogadjati nezgode sa najtezim ishodom makar budemo svi vozili 100Kmh, ali moramo biti svesni da ce npr. Suzuki svake druge godine da podize snagu masinama - pre samo 20god, supersport je bilo 100konja a sada ako neizbaci 200 nemoj ni da gledas! Skidam kapu, ali ljudi dokle vise? 300, 400konja? 500 na sat??? A onda nam djavo kriv!

 

Inace droga je zabranjena, barem ona "psihoaktivna". Nece se zabranom bilo cega resiti i iskoreniti bilo kakva nezeljena pojava ali se ipak moze dosta smanjiti problem uvodjenjem nekih strozijih normi. Rekonstrukcija saobracaja - ali i puteva zajedno sa vozilima.

 

Stvarno, jel neko sa jacom masinom nije barem jednom prekoracio max. dozvoljenu brzinu u celoj drzavi bar za 50%?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

U Njemackoj je, mislim, bila aktuelna rasprava da se zabrene motocikli jaci od 100 KS...

 

U Crnoj Gori je tokom devedesetih jedan predsjednici kandidat u svom programu imao ukidanje automobila ,,kao luksuzne izmisljotine trulog zapada''...

 

Smjesno, zar ne, e, takvom kontekstu treba gledati ovu vijest  ;)

 

 

 

Slazem se sa Wulfy-jem i mislm da tako treba posmatrati stvari ,ali za svaki slucaj neka ***** evropski poslanici malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kolko god bude pljuvanja po ovom mom misljenju, ipak cu ga izneti:

 

DA, treba zabraniti motocikle preko 100ks.

 

 

NIKAKO!

Ukoliko si primetio, ni jedan motocikl ne ide 300 na sat sve dok mu vozac to ne naredi.

 

Sankcionisite nedozvoljeno ponasanje. Pogledajte koliko je "stranaca" kod nas, koliko "rossija" na ulicama. Prvo njih sklonite, ako treba i par dana iza brave, pa onda i izgradite jednu pristojnu trkacku stazu i da vidis bato kako ce se smanji broj povredjenih/nastradalih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Kolko god bude pljuvanja po ovom mom misljenju, ipak cu ga izneti:

 

DA, treba zabraniti motocikle preko 100ks.

 

 

NIKAKO!

Ukoliko si primetio, ni jedan motocikl ne ide 300 na sat sve dok mu vozac to ne naredi.

 

Sankcionisite nedozvoljeno ponasanje. Pogledajte koliko je "stranaca" kod nas, koliko "rossija" na ulicama. Prvo njih sklonite, ako treba i par dana iza brave, pa onda i izgradite jednu pristojnu trkacku stazu i da vidis bato kako ce se smanji broj povredjenih/nastradalih...

 

Delimicno se slazem sa tobom, ali...

Hajde da sada izadjemo iz Diznilenda i pogledamo sta se stvarno desava na putevima: Jesi li upoznao barem jednog bajkera koji nije po gradu vozio 120 - 150kmh a po autoputu 290-300kmh sa R1 ili ekvivalentnom masinom od 180konja? Zasto bi iko pri zdravoj pameti kupio motorcinu od 180konja za 12000 eura i jos placao 25000RSD na registraciju takvog cudovista svake godine? Da ide 50? Ma da...

A sto se tice Rossija po ulicama, svi smo mi Rossiji - kako se reklamira i prodaje najnoviji Gixxer 1000? Pa na Superstok sampionatu...To je sustina - da budes kao Rossi! (ako uzimas 180 konja u R pakovanju). Drogo je enduro, nijedan enduro nema vise od 100konja. Jesi li video turing masinu sa vise od 120 konja (ali pri tom ima i 220kila)? Ne, a koji motori se kupuju, pa R modeli a Turing masine su za "matorce". Sta ce ti vise od 100konja? Sta ce ti auto sa vise od 200konja - pa da budes Rossi ili Sumaher!

CAST IZUZECIMA! (ali ih ima jako malo)

 

Opet da se razumemo, ja bih prvi uzeo R1 da imam para da ga vozim i odrzavam i sve sto uz to ide...ali sam za uvodjenje nekog "reda" medju proizvodjace!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Kolko god bude pljuvanja po ovom mom misljenju, ipak cu ga izneti:

 

DA, treba zabraniti motocikle preko 100ks.

 

 

NIKAKO!

Ukoliko si primetio, ni jedan motocikl ne ide 300 na sat sve dok mu vozac to ne naredi.

 

Sankcionisite nedozvoljeno ponasanje. Pogledajte koliko je "stranaca" kod nas, koliko "rossija" na ulicama. Prvo njih sklonite, ako treba i par dana iza brave, pa onda i izgradite jednu pristojnu trkacku stazu i da vidis bato kako ce se smanji broj povredjenih/nastradalih...

 

Delimicno se slazem sa tobom, ali...

Hajde da sada izadjemo iz Diznilenda i pogledamo sta se stvarno desava na putevima: Jesi li upoznao barem jednog bajkera koji nije po gradu vozio 120 - 150kmh a po autoputu 290-300kmh sa R1 ili ekvivalentnom masinom od 180konja? Zasto bi iko pri zdravoj pameti kupio motorcinu od 180konja za 12000 eura i jos placao 25000RSD na registraciju takvog cudovista svake godine? Da ide 50? Ma da...

A sto se tice Rossija po ulicama, svi smo mi Rossiji - kako se reklamira i prodaje najnoviji Gixxer 1000? Pa na Superstok sampionatu...To je sustina - da budes kao Rossi! (ako uzimas 180 konja u R pakovanju). Drogo je enduro, nijedan enduro nema vise od 100konja. Jesi li video turing masinu sa vise od 120 konja (ali pri tom ima i 220kila)? Ne, a koji motori se kupuju, pa R modeli a Turing masine su za "matorce". Sta ce ti vise od 100konja? Sta ce ti auto sa vise od 200konja - pa da budes Rossi ili Sumaher!

CAST IZUZECIMA! (ali ih ima jako malo)

 

Opet da se razumemo, ja bih prvi uzeo R1 da imam para da ga vozim i odrzavam i sve sto uz to ide...ali sam za uvodjenje nekog "reda" medju proizvodjace!

 

 

 

 

Dosta si kontradiktoran u svojim izjavama.S jedne strane zabranio bi sve preko 100 ks a s druge kupio bi R 1 al da imas para da vozis i odrzavas, a zaboravljas da R 1 ima 180 ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

babyboy nemoj da gledas da kupis R1 nego prodaj motor i kupi 4t 125ccm skuter, nemoj da cekas da ti neko zabrani nego zabrani sam sebi, posteno jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kolko god bude pljuvanja po ovom mom misljenju, ipak cu ga izneti:

 

DA, treba zabraniti motocikle preko 100ks.

 

 

NIKAKO!

Ukoliko si primetio, ni jedan motocikl ne ide 300 na sat sve dok mu vozac to ne naredi.

 

Sankcionisite nedozvoljeno ponasanje. Pogledajte koliko je "stranaca" kod nas, koliko "rossija" na ulicama. Prvo njih sklonite, ako treba i par dana iza brave, pa onda i izgradite jednu pristojnu trkacku stazu i da vidis bato kako ce se smanji broj povredjenih/nastradalih...

 

Delimicno se slazem sa tobom, ali...

Hajde da sada izadjemo iz Diznilenda i pogledamo sta se stvarno desava na putevima: Jesi li upoznao barem jednog bajkera koji nije po gradu vozio 120 - 150kmh a po autoputu 290-300kmh sa R1 ili ekvivalentnom masinom od 180konja? Zasto bi iko pri zdravoj pameti kupio motorcinu od 180konja za 12000 eura i jos placao 25000RSD na registraciju takvog cudovista svake godine? Da ide 50? Ma da...

A sto se tice Rossija po ulicama, svi smo mi Rossiji - kako se reklamira i prodaje najnoviji Gixxer 1000? Pa na Superstok sampionatu...To je sustina - da budes kao Rossi! (ako uzimas 180 konja u R pakovanju). Drogo je enduro, nijedan enduro nema vise od 100konja. Jesi li video turing masinu sa vise od 120 konja (ali pri tom ima i 220kila)? Ne, a koji motori se kupuju, pa R modeli a Turing masine su za "matorce". Sta ce ti vise od 100konja? Sta ce ti auto sa vise od 200konja - pa da budes Rossi ili Sumaher!

CAST IZUZECIMA! (ali ih ima jako malo)

 

Opet da se razumemo, ja bih prvi uzeo R1 da imam para da ga vozim i odrzavam i sve sto uz to ide...ali sam za uvodjenje nekog "reda" medju proizvodjace!

 

Ima ih. U zrenjaninu imas jednog coveka koji vozi ZX12R, od kad znam za sebe NIKAD, ali NIKAD ga nisam video da je vozio iznad ogranicanja. A ima jos par njih, u koje mogu da ubrojim i sebe jer brzinu prilagodim uslovima saobracaja.

Da se ne lazemo, i ja volim da poteram masinu, ali dok ne dobijemo stazu, to cinim na lokalnim vangratskim (ne magistralnim) putevima. Ima dosta krivina i mali protok saobracaja- nije idealno ali bolje od toga nemamo.

 

Ne kazem da je potrebno voziti 50na sat u gradu, ali ako magistralom svi voze 70-80 onta se i ti uklopi tu negde, a nemoj da vozis 150 i to na jednom tocku. Takvi verovatno misle da se sranja dogadjaju drugima, i da su ovladali situacijom. Svi znamo sta se na kraju ispostavi. I bice dok cuvari reda kaznjavaju one sto sa yugom voze 67km/h po gradu, dok su im indijanci bez kacige i tablce nevidljivi. I na kraju motor kriv za sve. Ljudi, motor samo radi ono sto mu ti kazes, a to sto ti hoces vise nego sto mozes/umes je tvoj problem. To bi se trebalo regulisati na drugi nacin, ali necu sad da pocinjem o tome...

 

Kazes sta ce kome 180ks? Pa ako moze da priusti i vidi uzivanje u voznji toga na NORMALAN nacin- sto da ne. Sad dal je on zdrave pameti ili ne, to najbolje da zadrzimo za sebe. Blesimetar jos nisu izumeli, sto se najbolje ogleda u politici, ali  :-X ...necu na tu stranu.

 

Za kraj, evo jedan tekst (bio na forumu, ali ponavljam ga)  na slicnu temu:

"Vozite 100, 200, 300 km/h, ukoliko tako želite, vozite koliko god ide, ali tamo gdje možete, kada je sve jasno, kada nema ostalih i tamo gdje se oni ne mogu iznenada pojaviti. Samo zapamtite, sve dok niste u stanju voziti 20 km/h tamo gdje ne ide, vi ste mrtav čovjek"

(ceo tekst na http://www.motori.hr/Brzina_kretanja_i_sigurnost_prometa_1255.html)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Mene licno je iznenadilo (zato sam i preneo tekst) da je neko uopste i predlozio takvo resenje problema.Makar do sada nisam cuo za slicne predloge iz ozbiljnijih institucija.Naravno da od toga nece biti nista jer je ipak velika lova u igri ali ono sto je danas predlog za 10 godina moze biti...Posledica globalizacije, ne uklapas se u kalup - nisi "kompatibilan"! Resenje : ukloniti uzrok neuklapanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

babyboy nemoj da gledas da kupis R1 nego prodaj motor i kupi 4t 125ccm skuter, nemoj da cekas da ti neko zabrani nego zabrani sam sebi, posteno jbg.

 

I to sto kazes! :D

 

Ali ja hocu da se vozim ko coek a ne ko baba!

 

Jesam kontradiktoran - kazem sta bi ja radio da predlazem zakon i da vrsim neke reforme. Ovi politicari lupetaju bezveze, Mecka ogranicava svoje masine na 250kmh U BEZBEDNOSNE SVRHE  ::)...ali posto sam covek koji voli motore - naravno da bi vozio R1 ili slican motor!

 

Nesvidja mi se politika reklamiranje motora - kupi da budes ko mi na stazi - ali ga vozi na ulici... :-X

Kazem, nemojte me pogresno shvatiti, volim motore vise nego leba! Al daj 200 konja na 170 kila je mnogo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Maki, cast izuzecima. Sa ovom poslednjom tvojom izjavom se slazem potpuno. Al sta cemo sa "lignjama" koji to neshvataju i uzimaju pakleno brze i jake masine da nadoknade nedostatak muskosti? Slicna fora i sa kacigama i pojasevima, kaznjivo je ne nositi kacigu ili pojas i to krsi slobodu izbora i uopste zivljenja, "sto bas moram?" "Idem samo u prodavnicu iza ugla ili do parkica da se provetrim" ali MORA! Jel to u redu? Valjda sam dovoljno pametan da stavim kacigu kad sedam na ozbiljan motor - pa i neozbiljan, ali ima puno onih koji nisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ma sta se brines o takvim primercima. Pa vidis da su pola njih smesni kako ne umeju da se snadju na tim ultrabrzim RR-R ovima. Ali dokle god voze tako da ne ugrozavaju druge, nema problema. Kad se to promeni onda treba cepati dozvole, a ako se i posle junacimo, par dana "neplacenog odmora"  ;D ce svakog opametiti. Daleko smo od toga, ali je mnogo razumnije od zabrane motocikla, to resenje mi je nekako tipa 'sklanjanje pod tepih'

 

I, nema ozbiljnih i neozbiljnih motocikala, samo vozaca!  ;)

 

Ziv bio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja