Jump to content

Moto Zajednica

sudar na Avali

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Bolesno društvo, u nekim drugama bi ga žigosali ako ne bi nosio kacigu. Na Islandu te rođena majka prijavi ako sedneš pijan za volan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2485 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Meni je najbolje kad mi drugar rekao "ja vozim skuter, ne jurim ja ko ti, ne treba meni kaciga!"

Rekoh mu: "ti ne treba? ti ne juriš? aj majke ti skoči samo sa svojih nogu, ovdu ispred garaže na beton, upijač, sa 0 na sat, da vidiš da dal je tvrd asfalt i dal ti treba!"

Pizdim i kad vidim jet kacige, ili još bolje one što ih ni ne zakopčaju... 

Ko jednom padne sa motora, ako doživi da ispriča priču, posle je u full kožuri!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Primecuje se u zadnje vreme da je sve vise klinaca ali i starijih koji voze bez kacige.Ili ih stave na glavu a ne vezu kais,nego onako. Ne vezati kacigu je isto kao da je uopste i nema , Takodje me nerviraju oni koji stave kacigu na vrh cela,kao oni seljaci - piljari na pijaci kada  stave kapu na potiljak a celo im bude golo.Stvarno,kakva je to neodgovornost prema sebi i svojim najblizima,pa na bicikli treba nositi bic kacigu ,a kamoli na motoru ili skuteru. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

 

Meni je najbolje kad mi drugar rekao "ja vozim skuter, ne jurim ja ko ti, ne treba meni kaciga!"

Rekoh mu: "ti ne treba? ti ne juriš? aj majke ti skoči samo sa svojih nogu, ovdu ispred garaže na beton, upijač, sa 0 na sat, da vidiš da dal je tvrd asfalt i dal ti treba!"

Pizdim i kad vidim jet kacige, ili još bolje one što ih ni ne zakopčaju... 

Ko jednom padne sa motora, ako doživi da ispriča priču, posle je u full kožuri!

 

 

Ja pao 2 puta ali vozim jet kacigu kad je toplo. Bolje jet kaciga nego toplotni udar

 

Ocigledno ne dovoljno dobro..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Meni je najbolje kad mi drugar rekao "ja vozim skuter, ne jurim ja ko ti, ne treba meni kaciga!"

Rekoh mu: "ti ne treba? ti ne juriš? aj majke ti skoči samo sa svojih nogu, ovdu ispred garaže na beton, upijač, sa 0 na sat, da vidiš da dal je tvrd asfalt i dal ti treba!"

Pizdim i kad vidim jet kacige, ili još bolje one što ih ni ne zakopčaju... 

Ko jednom padne sa motora, ako doživi da ispriča priču, posle je u full kožuri!

 

Ja pao 2 puta ali vozim jet kacigu kad je toplo. Bolje jet kaciga nego toplotni udar

 

i ovi su to mislili...

post-13797-0-45186300-1437080491.jpg

post-13797-0-66168500-1437080496.jpg

post-13797-0-75258600-1437080500.jpg

post-13797-0-22042800-1437080508.jpg

post-13797-0-20001200-1437080513.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

a prikazah samo one naivne... :Momak je direktno licem udario,i sve traume su u predelu lica.Jet mu ne bi pomogla u ovom slucaju,ali nimalo,jos bi parcad vizira nanela mozda i dodatne povrede.Niko od nas ne upravlja sopstvenim telom u udesu.Inercija radi svoje,a gde cemo udariti...to niko nikad ne zna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd
Inace izgledao sam daleko gore od ovih poslednjih slika posle svake prosecne tuce.

 

Au sine, kakvi su ovi drugi bili? :DПослато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd
Svako ima pravo na svoj izbor.

Ja otvorim vizir, al uvek Full Face.

Nikad mi nije toliko toplo.

 

 

Sta predstavlja ovo? Procenat udaraca po regijama?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3138 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Bolje da ogulim glavudzu nego da se slogiram od vrucine. Ne plasim se povredjivanja. Izlomio sam i ogulio skoro sve na sebi, i ne plasim se toga.

Ko nema problem sa vrucinom svakako treba da vozi full opremu. U medjuvremenu nemojte maltretirati ljude. Ok kad neko vozi bez kacige da mu napomenes ali sad je i jet u kategoriji kenjanja, pa kad nemas full opremu na 40 stepeni, to takodje. Sta je sledece? Merenje debljine kocionih paknova? Znaju ljudi sta rade, pa neka ih neka rade

ˇ@ admini , PABLO

 

hajde uvedite minuse.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Dosta sa autokratijom vlasnika foruma i admina! Hoćemo demokratiju na forumu! Banovanje nije dovoljno!

Izvinjavam se, ali ponela me atmosfera. :lol:

A sada ozbiljno, slažem se  u potpunosti sa prethodnim diskutantima i mislim da ne bi bilo loše da se uvedu minusi zbog onih koji šire netrpeljivost, vređaju druge članove foruma, imaju neprimerene komentare, jer je nemoguće da admini isprate sve postove, a mislim da brojno članstvo davanjem minusa može da ukaže na one koji se neprimereno ponašaju na forumu! Tačno je da postoji opcija "prijavi uredniku", ali mi to liči na denuncijaciju, a ovo je izražavanje svog stava, koje urednici-admini moraju uzeti u obzir, posebno ako bude bilo uvedeno pravilo da član sa određenim brojem minusa, odlukom urednika i admina, bude banovan na određeno vreme. Ukoliko vlasnik foruma, urednici i admini na sličan način razmišljaju, ne bi bilo zgoreg da otvore posebnu temu za raspravu o Mrletovom predlogu, jer je rasprava u ovoj temi malo neprimerena, čega sam potpuno svestan, ali nisam znao na koji drugi način da podržim Mrletov predlog. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Kaciga na laktu je hit ovde u pazovi,ili je nemaju uopste..e sad kad padnes razbijes glavu,ruku izlomis o kacigu sve ti bude jasno,pre neki dan je marsovac zaustavio dve devojčice na skuteru i pustio ih...nit kaciga nit vozačkih,maloletne.al sise su im tu skoro pa napolju,bataci sevaju,neka spika smeh,ono ovo....a mene kad zaustave..ma bris iz dupeta ako nemam najebo sam..toliko o edukaciji mladjih vozača..negó dobro pre ili kasnije djavo dodje po svoje..pa kako kome naplati.Ma dodje im više i da nestajem kad me zaustavljaju,ma imam kacigu registrovan sam pustite me upm,jurite ove papučare sto voze prvom da ih svi vide...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2508 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Kad sam počinjao da upoznajem svet motora dalekih 80-tih prošlog veka počinjali smo od jave babete i tomos automatika pa lagano na jače i brže. Tad, da budem iskren, retko ko je nosio ful opremu od mojih drugara a ja samo kacigu i to više ne nego da i to tek kad sam prešao na malo jače - MZ i Javu. U to vreme nije bilo ovoliko kola, razgovor mobilnim u kolima, kupljenih dozvola a da im se ne zna broj, oduzimanja prednosti i vožnje u pijanom stanju. Bilo je ali mnogooo manje nego danas. Ja smatram da me je bog tada pogledao i moju ludost nije kaznio padom i povredama. Sada u ovoj ludnici i džungli na ulicama je itekako potrebna oprema. I ja pokušavam mlađima da objasnim zašto treba uvek nositi kacigu, rukavice + još nešto od opreme kad se vozi po gradu na ovim vrućinama. Van grada sam za opciju ful oprema. Ja priznajem da po gradu ne nosim ono što nosim van grada. Zato sam kupio skuterče za grad a velikog dečkonju vozim 99% van gradske ludnice ali i tu se ne smatram bezbednim i pazim koliko mogu. I još ovo meni se manje znoji glava u FF kacigi nego u ovim drugim modelima koji manje štite.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 864 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ovde u centru ako u Srpskih Vladara nisi prosao bez kacige ili sa kacigom na laktu u suprotnoj traci obilazeci kolonu pretezno u 1 ili eventualno drugoj brzini-onda si kurton. A slavija uvek puna pandura i nikada ama nikada nisam video da su nekoga zaustavili u srpskih vladara dok divlja bez kacige.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

A ja iskreno dugo vremena nisam video nikog u gradu (Beogradu) bez kacige na glavi, ako ne računam dečurliju na mopedima. Ne bih baš rekao da je situacija tako strašna, čak naprotiv, mislim da je svest kod motociklista na poprilično višem nivou nego ranije.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

A ja iskreno dugo vremena nisam video nikog u gradu (Beogradu) bez kacige na glavi, ako ne računam dečurliju na mopedima. Ne bih baš rekao da je situacija tako strašna, čak naprotiv, mislim da je svest kod motociklista na poprilično višem nivou nego ranije.

To sto ti nisi video,ne znaci da je istina.Ja recimo vidjam svakodnevno.Ali nadrk stavovi nisu tema.Ovaj momcic je kako smo ukapirali samo jednom krenuo bez kacige,i nastradao bas od povreda u tom predelu.Ne daj boze da ostane invalid,nije se jos ispilio,a tek treba da formira porodicu-zavrsi skolu-radi svoj posao.I sve to dodje u pitanje zbog jednom zaboravljene kacige.O tome mi pricamo moj BJB vitezu.Da ne spominjemo dete od prekjuce ,koje je palo i preminulo zbog direktnog udarca glavom o ivicnjak.Decurlija na mopedima,kako si ih nazvao,su Necija-decurlija-deca svojih roditelja.Treba da zive,a oni su 90% stradalih koliko primecujem.Vec ovo dvoje stradalih mladih deckica jeprevise.Sve ovo pricamo,iz razloga sto neki omladinac i procita ovo,pa ako jednog nateramo da shvati da je oprema krucijalna za manje povredjivanje i prezivljavanje,mi smo uradili posao.Da situacija nije strasna,i nije dok se radi o drugima.Kad situacija dodje do nas-postaje najvaznija strasna stvar u nasim zivotima.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 864 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Sto se tice u srpskih vladara tu uopste nije retkost videti momke bez kacige ,doduse od 22h uvece. A sto se tice ovoga sto prica Sashac. Evo ja sam zivi primer. vozio sam pre bandita skuter 7 godina ,prvo agility 50 pa beverlija 500. i tih 7 godina kada kod sam mogao da dodjem do faxa u Rankeovoj i po klinikama u dr Subotica bez kacige -dolazio sam. znao sam ulicice po vracaru i lekinom brdu gde ih nikadA nema tako da me panduri nisu smarali. Vazno mi je bilo da sidjem sa skutera i koleginice  da me vide.

Bio sam mladji, gluplji ,neodgovorniji. sada su delimicno godine ucinile svoje ,pa kacigu ama bas svai put stavljam na glavu.Ali i dobrim delom me je ovaj forum mogu reci kultivisao.Tako da sada smatram dziberom onoga ko vozi ozbiljan motor bez kacige, a detinjastim ponasanjem voznju skutera bez kacige.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Baš sam povodom tvog pređašnjeg posta obratio pažnju kad sam se vraćao danas sa posla. Video sam barem 10-15 što skutera što motora. Samo je jedan tip na bmw 1200gs bio bez kacige, svi ostali su nosili. Ne kažem ja da nema ali danas je retkost dok je nekad bilo pravilo. Uvek će biti ljudi koji će da voze bez kacige ali danas je taj broj veoma manji dok je nekada retkost bilo videti nekoga sa kacigom.

 

Evo, idem večeras da se provozam kroz Kralja Milana posle 22 pa ću da obratim pažnju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Robine,nije poenta da ti sad juris da li nose kacige.Svi vidimo da nose,ili ne nose.Sustina je da ovoj deci kako na skuterima tako i na motorinima,usadimo svest i objasnimo sta se desi kad si bez kacige.Kao u ovom primeru,jedno nenosenje...i cvrc.A matori glupanderi koji se vozaju bez kacige...pravo da vam kazem nesto mi se bas hebe za njih.Los su primer mladjima,pa me u tom kontekstu nerviraju.

Ako neko ima jos neki info o stanju ovog mladog nam kolege neka napise.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2508 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ma nevažno je da li si na skuteru ili motoru bez kacige, jedan bezazlen pad i udarac glavom, ako se tako slože nekom kockice, može nekog koštati i života. Može ali i ne mora, sudbina je čudo. Evo ga primer u ovoj temi kratka vožnja na poznatom terenu i veliki problemi, dok neko može da vozi godinama bez kacige i nikom ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ti sto godinama voze bez kacige,za njih se ne brinem.Edukujmo decu tako,da im bude nelagodno bez kacige ali i ostale opreme-bukvalno neprirodno.Daj boze da niko nikad ne padne,i ne povredi se.Ali kacigu neka nose,i nemojmo pricati kako neko godinama vozi bez iste.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

 

Bolje da ogulim glavudzu nego da se slogiram od vrucine. Ne plasim se povredjivanja. Izlomio sam i ogulio skoro sve na sebi, i ne plasim se toga.

Ko nema problem sa vrucinom svakako treba da vozi full opremu. U medjuvremenu nemojte maltretirati ljude. Ok kad neko vozi bez kacige da mu napomenes ali sad je i jet u kategoriji kenjanja, pa kad nemas full opremu na 40 stepeni, to takodje. Sta je sledece? Merenje debljine kocionih paknova? Znaju ljudi sta rade, pa neka ih neka rade

ˇ@ admini , PABLO

 

hajde uvedite minuse.

 

 

Ajde ti meni objasni zasto bi mi dao minus? Jer se moje misljenje ne poklapa sa tvojim? Pa to je moja glava, nije tvoja.

Sumnjam da ce neko zbog mog komentara bataliti fullface i krenuti da vozi sa onim slemicem, a ako to uradi onda je prosto glup.

 

Dakle, upravo si predlozio da admini uvedu nacin da vas par istomisljenika mene oblatite i ako je moj stav validan kao i vas. Divni ste. Ko ne bi pozeleo takve ljude oko sebe, a?

 

Da ne ofujemo vise temu,Boco ja bih sa tobom popio jedno pivce,pa da se izrazgovaramo kao ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Provrzmao sam se po gradu, nema nikog bez kacige. Bio je doduše jedan, ali imao ju je na tanku i vrteo se od trafike do trafike tako da ga ne računam.

 

Pozdrav iz kafane!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

A ja iskreno dugo vremena nisam video nikog u gradu (Beogradu) bez kacige na glavi, ako ne računam dečurliju na mopedima. Ne bih baš rekao da je situacija tako strašna, čak naprotiv, mislim da je svest kod motociklista na poprilično višem nivou nego ranije.

Jeste definitivno za razliku od pre nekih 5 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja