Jump to content

Moto Zajednica

problem sa ler gasom - Tiger 1999.

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Imam problem sa povisenim ler gasom. Naime desava mi se da kad u voznji pritisnem kvacilo dok je motor u brzini umesto da se gas spusti na normalnih oko 1000 obrtaja on stoji na nekih 1500-1700 obrtaja i tek posle nekih 30 sekundi se spusti na normalan ler gas. Ukoliko iz brzine ubacim u neutralnu kada se tako ponasa motor ler gas momentalno pada na normalan broj obrtaja bez onog zakasnjenja. 

Cini mi se da je ova pojava ucestalija kada je toplo, iako mi kazaljka za temperaturu nikad nije presla polovinu skale.

 

Ako je kojim slucajem povezano sa ovim, pre par meseci kada je bilo malo hladnije, oko 15C, imao sam par puta pojavu da kada naglo pritisnem kvacilo ler kazaljka padne maltene skroz pa mi se par puta i ugasio motor zbog toga.

 

Motor je Triumph Tiger 900 - 1999. godiste. To je prva generacija sa elektronskim ubrizgavanjem goriva. U motoru je na pocetku sezone sipano Motul 5100 10-40 ulje. Motor po pravilu uvek grejem, ekstremno retko sedam bez bar nekoliko minuta grejanja.

 

Ima li neko prestavu sta bi mogao biti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Druže, promeni filter za vazduh......isti simptomi su kod BMW-a starije generacije sa ubrizgavanjem.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Palo mi je na pamet da je do filtera ali buduci da je majstor kod koga sam odrzavao motore relativno skoro radio servis i izmedju ostalog rekao da je ocistio filter(K&N filter) a kako je nezgodno doci do njega nisam dugo razmisljao u tom pravcu.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Ventil za regulisanje ler gasa glavi /pokvaren ili treba da se resetuje  tj. da mu se da opet osnova...moguce samo preko racunara /dijagnostike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nisam uspeo da pre vikenda nadjem komplet za ciscenje K&N filtera. Trebalo bi sutra da ih bude na stanju.

Probacu da ocistim filter pa ako to ne pomogne skoknucu do MCMa da srede problem,

 

Ono sto mi ostavlja nadu jeste to sto motor ne radi stalno tako, vec nekad radi normalno a nekad se ponasa na gore opisan nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Moto prodavnica jos uvek ne dobija komplet za ciscenje filtera.  <_<

U medjuvremenu juce sam imao jos jedan problem. Na semaforu mi je zmirkala indikacija za ulje(ne kao da upozorava vec kao da sijalica gubi kontakt). Kada sam stao video sam da mi je curelo ulje na vrhu dekle na mestu gde sajla kvacila ulazi u motor. Jutros kad sam svratio do motora pre posla bacio sam pogled na nivo ulja i ne samo da nije falilo nego je bilo i viska prema prozorcetu za proveru. Da li je moguce da se ulje toliko rasirilo zbog toplote i da li treba da menjam neki dihtung ili nesto sl. na mestu ulaza sajle u motor? Ovo situacija mi se vec jednom ponovila ali sam mislio da motor izbacuje visak ulja. Naravno nisu u pitanju potoci ulja.

 

Ulje u motoru sam zamenio pre 3 meseca(oko 1500km). Stavljen je po preporuci Motul 5100 10-40 kupljen kod Lakija tako da bi trebalo da je original. Prilikom menjanja sipano je 4l, kao sto pise u manuelu i nakon toga nivo ulja na prozorcetu je bio ok, izmedju min i maximuma.

DSC_0107_zpsjun12dow.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa može da se desi da si preterao sa uljem. U servisnim uputstvima postoje tri mere za ulje, bez zamene filtera ulja, sa zamenom i ona treća, za generalnu. Sve tri se razlikuju i za po 200 grama.

 

Kakav set za čišćenje filtera tražiš? Ja imam za BMC filtere pa ako ti radi posao, daću ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Obratio sam paznju i na te stavke. Ako se dobro secam 3,8l se sipa kad se ne menja filter za ulje, a 4l sa zamenom filtera. Ja sam naravno menjao i filter, sipao 4l i nakon sipanja je nivo bio ok.

 

Trazim set za ciscenje K&N filtera kojeg bi trebalo da ima u Biker House-u, medjutim stalno me odlazu za dva dana. Ako nista porucicu iz Louis-a.

Hvala na ponudi u svakom slucaju!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ako meris ulje na HLADNO i bude na MAX, normalno je kad se zagreje da bude iznad MAX linije....

Manje je stetno da budes u plusu nego minusu, ali isto moze da napravi probleme.... jedan od njih je i takav da izbacuje u airbox, i jos ponegde gde se ne bi ocekivalo....

Tu ne bi smelo da baca, verovatno ili imas PREVISE ulja, ili ti prevelik pritisak u kucistu agregata, usled propustanja karika ili neceg slicnog.... vidi da li baca na iberu u airbox-u. Imas prekidac kvacila na rucki? Proveri i da li je bio, pa eventualno prespojen....

A za ciscenje filtera slobodno blagi deterzent za sudove i mlaka voda, pa dobro osusi jedan dan.... naulji blago menjackim uljem

ako nemas set za odrzavanje vec.... pa posle nabavljaj ako hoces!

 

P.S. s obizirom da mislis da sad imas vise ulja po tvojoj proveri, OBAVEZNO skini cep i pomirisi ulje u agregatu

da slucajno nema miris benzina.... pitam zbog zmirkanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

kolega prvo uradi ovo sto ti rboban savetuje, ukoliko mirise ulje na benzin-ne vozi tako. male su shanse da je KN toliko zapushen ako je skoro radjen servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Sad sam stigao kuci i prvo sto sam uradio jeste obilazak motora.

Uz bratovljevu pomoc sam proverio jos jednom nivo i definitivno ima jos uvek malo viska, kako ne znam ranije je nivo bio ok.

Otvorili smo i deo gde se dosipa ulje i ni cep ni rupa ne smrde na gorivo. Normalan miris ulja.

 

Jedino sto mi je privuklo paznju jeste sto je ulje na prozorcetu vec crno. Znam da mi je i pri zameni ulja staro bilo crno ali da li je ok da za ovako relativno kratko vreme pocrni ne znam.

Prilikom zamene motor je prvo ugrejan a zatim je ispustano ulje sigurno bar sat dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Imao sam hronicni nedostatak vremena pa nisam stigao ni da vozim ni da se bavim motorom do danas.

U medjuvremenu mi je Robin Hood pozajmio svoj komplet za ciscenje filtera tako da sam imao cime da ga operem.

 

Ovako je izgledao filter pre pranja:

DSC_01121_zpss2nrn1b2.jpg

 

Ovako je izgledao nakon pranja:

 

DSC_01141_zpsvaihvrpo.jpg

 

Posto mi je ovo prvi put da cistim filter ne znam kako izgleda kad je jako zaprljan.

Uglavnom od petka bi tebalo da pocnem da vozim motor pa cu tada videti da li ima boljitka i sta dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imas neku gumu ili nesto tako na mestu gde ulazi vazduh u airbox?

Rekao bi da tu nesto fali ili nije kako treba cim si toliko pcela i ostalih cuda nakupio na filteru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nemam nikakvu gumu a kako sam gledao na youtub-u nemaju je ni ostali.

Zvucace malo morbidno ali u pitanju je samo jedna pcela, prepolovljena, u dve razlicite komore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja