Jump to content

Moto Zajednica

Odmor za dušu -Etno kuća Vodenica-selo Vrmča

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Nisam baš vešt u postavljanju više fotografija odjednom, ali se nadam da će biti vidljive, ako mi ne uspe odmah, moraću da zatražim pomoć prijatelja!

Sa suprugom sam za vikend bio na Bovanskom jezeru, blizu Soko Banje i od meštana sam čuo za Etno kuću Vodenica, koja se nalazi u selu Vrmča, na pola puta između Aleksinca i Soko Banje. U Vrmči se, kod seoske prodavnice, na jednoj uzbrdici, skreće lovo (putokaz je slabo vidljiv, ali svi seljani znaju za ovo mesto), nakon čega se , nakon otprilike 500 metara skreće desno,  za jezero Vrmča (slabo vidljiv putokaz). Put do etno kuće je makadamski, ali sasvim solidan, tako da se motorima (a i kolima) bez problema dolazi do etno kuće, a i do jezera, koje je udaljeno oko kilometar od etno kuće. Nakon toga, prema Rtnju, mogu samo braća enduraši! Makadamski put vodi kroz šumu, a ispred nas je, na visini od oko tri metra, leteo orao (ili "oro") i leteo je tako oko 100 metara. Do Vodenice se dolazi preko malog, drvenog, mostića, ispod koga protiče kristalno bistar potočić iz koga se može piti voda! U Vodenici nema struje, ali je opremljena solarnim panelima i domišljati vlasnik Marko je led diode stavio u starinske fenjere, što uzgleda fenomenalno! U sklopu etno kuće se nalazi i vodenica, gde deda Mija melje pšenicu, od koje Markova majka, odmah nakon narudžbine, sprema sveže, vrele lepinje. Iznad vodenice je krak potoka, u kome su pastrmke, koje se, nakon narudžbine i hvatanja meredovom) odmah pripremaju. Rakija je domaća, vrhunska, sokovi takođe domaći (u svakoj čaši soka je i po nekoliko drenjina). Šopska (ili srpska salata, pošto je bez sira) je sa dosta domaćeg kajmaka. Svo povrće koje se služi je iz plastenika, koji se nalazi pored potoka. Vikendom, ili po narudžbini,  sprema se jagnjetina ispod sača. Marko je, kao i svi iz njegove porodice,  izuzetno prijatan, predusretljiv i nakon posluženja hrane, počastio nas je po čašom (normalno domaćeg) vina.

Što se tiče cena, situacija je ovakva: Dve kafe, tri rakije, dva domaća soka od drenjina (ima i drugih), porcija pilećih ražnjića u mesnatoj slanini, dve pastrmke (jedna je u porciji), pola porcije vrhunskih domaćih kobasica, dve šopske-srpske salate sa dosta domaćeg kajmaka, dve sveže (vrele) lepinje, kačamak gratis, dve pečene, ljute paprike i dva vina gratis - 1900 dinara. Ova količina hrane je dovoljna, za barem tri osobe, normalnog apetita.  Ali, zbog čenjenice da sam hedonista što se tiče ukusne hrane, a i zbog samog ambijenta, uspeli smo tu količinu da savladamo, ali ne preporučujem, ukoliko se put nastavlja motorima. Krajnjim naporom sam se dovezao do Bovanskog jezera.

U Vodenici je moguće kupiti i domaći med i propolis, rtanjski čaj i brašno!

Zaista svakom preporučujem, ko planira vožnu u tom pravcu, da svrati u ovu prelepu etno kuću i da uživa u prelepoj prirodi!

Jedino što nedostaje su bungalovi za prenoćište, ali sam u razgovoru sa Markom saznao da planiraju njihovu izgradnju. Takođe sam mu najavio dolazak forumaša, koji kod njega imaju po jedno besplatno piće! Svaka preporuka za prelep izlet i uživanje!         

 

P1110037.jpg

 

P1110049.jpg

 

P1110050.jpg

 

P1110051.jpg

 

P1110055.jpg

 

P1110057.jpg

 

P1110060.jpg

 

P1110062.jpg

 

P1110068.jpg

 

P1110075.jpg

 

P1110077.jpg

 

P1110080.jpg

 

P1110083.jpg

 

P1110085.jpg

 

P1110087.jpg

 

P1110089.jpg

 

P1110091.jpg

 

P1110095.jpg

 

P1110098.jpg

 

P1110101.jpg

 

P1110103.jpg

 

P1110104.jpg

 

P1110107.jpg

 

 


  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Samo jedna mala ispravka. Selo se zove Vrmdža, a ne Vrmča.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svaka čast za tipovanje ovako finog mesta.

 

Kome je skupo neka prepolovi porcije. Ili neka produži dalje gde je možda jeftinije.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Imaš li neki kontakt, svidelo mi se ovo mesto i ja i žena ga stavili u obaveznu posetu kad se bude išlo do Sokobanje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1282 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sta ste se uhvatili za to sto sam rekao da je papreno. Sigurno nije u odnosu na roterdam, ja sam se osvrnuo na cene po selima u Srbiji. Cesto putujem, pa svratim na pice, kafu ,klopu. Kafa ne prelazi 50 din, rakijica takodje, sokovi idu kolko idu, al za casu nekrstenog soka oko 100 din. Pola porcije je ako je sudeci po slikama bedno mala, jedino su pastrmke kako treba.. Kajmak oko 400din vrh cena po kg, a tamo oko100 gr ima. Ocemo li da nabrajam jos.  Plastenik je preblizu ,okucnica oko restorana cak nema ni kameni trotoar..

Ne kazem da nije lepo al nije sigurno u odnosu na etno sela ,kojih ima podosta po Srbiji, i koja imaju potpuniji sadrzaj. Nocenje, jezero, ili bazen, muzicki program itd.

Uosatalom imate cenovnike restorana naci po netu, pa vidite, koliko sta kosta. 

 

Sve sam ovo rekao samo zato da bi covek ,koji zeli da opstane na ovim prostorima kao samostalni ugostitelj, mora biti realniji. Lako je odrati nekog, treba napuniti objekat gostima, i cenom i kvalitetom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaka čast za tipovanje ovako finog mesta. Kome je skupo neka prepolovi porcije. Ili neka produži dalje gde je možda jeftinije. Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Ako produzis dalje stignes na jezerce Vrmdza odlicno za samostalni rostilj  ;) a moze i da se peca ko voli   . Svracali smo prosle godine do vodenice , zabacena je prilicno (makadam je bio u losem stanju) sto nekome moze biti prednost a drugome mana . Meni licno se svidja gde se nalazi . Ispricasmo se s cica vodenicarem kao s najrodjenijim :gej: . Vredi obici te krajeve  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Slave, dve kobasice su pola porcije, ali kobasice od čistog mesa, predivnog ukusa. Ne znam odakle si, ali kajmak u KG je između 600 i 800 dinara. U pravu si da je po selima jeftinije, ali moraš zamisliti i ambijent. Etno kuća u sred šume sa kristalno čistom vodom u potoku, vrele lepinje od brašna koje je malo pre toga samleveno u vodenici, sve sveže i domaće. Ona hrana koju smo naručili je dovoljna za tri osobe, takođe i salata, ali smo poneseni fenomenalnim okruženjem i prirodom malo preterali sa narudžbinom, a nismo ni žurili. Prosečna cena pića (kafe, žestine i sokova) u KG je iznad 100 dinara, što znači da bi samo za piće platili oko 700 dindži. Ali onakav domaći sok teško da bih mogao da dobijem u KG-u, a o radži i vinu da i ne pričam.

Vlasnik je Marko, unuk deda Mije, telefon 063/70 50 686. ZEMZEM, preporučujem ti da sa suprugom odeš u Vodenicu, siguran sam da ćete biti prezadovoljni. Obzirom da nema signala mobilne telefonije u Vodenici, možete ga zvati posle 20 časova. Već sam mu najavio da će ga sigurno obići neko od članova BJB-a, koji uživaju u prelepoj prirodi i domaćoj hrani.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala puno, idemo sigurno jer smo planirali Sokobanju sa 1 noćenjem. Cene nisu jake, meni sve do 1.000 din komplet ručak po osobi je dobra cena ako je klopa dobra i ukusna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1282 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ma samo uzivajte, i ja volim prirodu. Nema nista lepse, a i redje u Srbiji od ciste reke , potoka.. Sve sto su mogli dohvatiti ,ljudi su zagadili..

O cenama, necu vise  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kome god je skupo neka ponese sendviče od kuće. Pa bre čovek treba i da ti spremi i posluži te za te pare, ne gleda se tu samo cena materijala već sve kompletno. Neko treba da ti titra jajca, a da ti naplati samo onoliko koliko je njega koštalo? Voleo bih da vidim te koji kukaju kako je skupo kakve bi oni cene formirali u svojim prodavnicama/restoranima.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

A ako ponesete fiskalni racun moze SVEVISNJI  i da vam da vaucer ili oprosti porez na ocevo imanje ...!!!!!!!!! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Ako tako gledas na stvari onda bolje ni to gorivo da ne sipas da ne plairas nista i da sedis kuci...Svestan je svako od nas da su stigla neka teza vremena ali mora covek sebi i malo oduska da da...Mesto je super slike su extra cista priroda sta reci nego posetiti prvom prilikom  :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ja reko lepo al kad ste seronje , pocev od ace

 

To što si stipsa to je tvoja stvar ali bih te molio da prostakluk u komunikaciji zadržiš za sebe 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

To je! Iz pravca Aleksinca se prođe pumpa u izgradnji (sa leve strane puta) pa nakon par stotina metara je putokaz i skretanje za Vrmdžu! Iskreno, buni me malo ova žuta traka, nju nisam primetio, ali je to skretanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

To je! Iz pravca Aleksinca se prođe pumpa u izgradnji (sa leve strane puta) pa nakon par stotina metara je putokaz i skretanje za Vrmdžu! Iskreno, buni me malo ova žuta traka, nju nisam primetio, ali je to skretanje. 

zuta traka u stari ne postoji, ona je samo deo ovog nacina "gledanja"! 

vazi i za ljubicaso "parce" kod raskrsnice, to su pomocni "markeri".

od ovo raskrsnice, do kuce pratite instrukcije koji su dati u prvom postu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja