Jump to content

Moto Zajednica

7. Moto GP Catalunya, Španija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Pa i ja šamaram po ulici, šta ću takav sam.

 

To "takav je" nije nikakav argument. I nisam govorio o bilo čijem fizičkom izgledu nego o ponašanju tokom trke. Maniri su mu seljački.

 

Šamraš dok ne dodje neki baja, pa te umlati kao vola u kupusu...Ista priča je i sa njim, dečko tako vozi i to je to...Postoje komisije koje se bave tim stvarima i da kažnjavaju koga i kada trebaju, kada se izazove trkački incident, što bi reko nama dragi komentator...Ljudi ovo su trke, voziš kao baba, i nema nagrade, a nama nema uživanja...Osim ukoliko ne volite da gledate Lorenca ili Markeza kako voze kao na treningu, sami za sebe, pa Moto2 je bila bolja trka od GP barem duplo, baš zbog tog što je Zarco odradio u poslednjem krugu, što je bilo duela...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Lepo sam se zabavila citajuci sve sto ste napisali o Marku, Lorencu......

Po mom misljenju, koje je najmanje merodavno jer su ovde ljudi koji mnogo duze prate sampionat, a usto se odlicno razumeju u sve one tehnicke stvari o kojima ja nemam pojma, Mark tek sada "uci" kako se vozi u najjacoj klasi.

2013, kada je osvojio titulu, greskama Lorenca i Pedroze,  put mu je bio otvoren, jer Rosi tada nista nije pokazao. Na kraju, to sto su se ova dvojica polomila, sopstvenim greskama, on je pametno iskoristio.

O 2014. ne bih da govorim. Cak i oni koji su tamo, na samim stazama, ne pricaju mnogo, osim sto su se tu i tamo mogle cuti neke insinuacije.

Ovde se kao kljucno pitanje postavlja......ko vozi kao baba, a ko ne.

I koji je to parametar po kome bi trebalo da se uporedjuje voznja ove trojice?

Da li je to sama voznja tokom trke, beskompromisna,na samoj ivici ili nesto drugo?

Mark vozi tako. Beskompromisno. Ali ......nadam se da niko nije zaboravio njegovu poslednju voznju pred osvajanje titule u 125cc. Tada je to bilo mucno gledati. Pa malo je falilo da padne koliko je sporo vozio i usto rukom davao znake drugim vozacima, sporijim, da ga obidju. Moze se reci da je bio isuvise mlad, da je to prva titula, da je isao na sigurno...I to je u redu.

2013. Valensija, ponovo ista stvar. Dovoljno mu je 3. mesto i titula je njegova. I on tako i vozi, iako moze da bude bolji, brzi. Te godine je Lorenco zadobio moje puno postovanje jer je vozio celu tu sezonu fantasticno, bez ikakvih kalkulacija. I opet se moze reci, zasto da rizikuje, poslednja je trka. I to je O.K.

Ali koje opravdanje postoji za proslu godinu? Japan, iza sebe ima 10 pobeda, ispred sebe jos nekoliko trka, titula je sigurno njegova, a on opet vozi samo onoliko koliko mu je potrebno.

Da, neverovatan je vozac, ali nije ni mrvicu hrabriji od drugih. Osim sto manje razmislja pa cesto obara vozace koji mu se nadju na putu. Ali i to ce se promeniti kada jos malo sazri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

 

Pa i ja šamaram po ulici, šta ću takav sam.

 

To "takav je" nije nikakav argument. I nisam govorio o bilo čijem fizičkom izgledu nego o ponašanju tokom trke. Maniri su mu seljački.

 

Šamraš dok ne dodje neki baja, pa te umlati kao vola u kupusu...Ista priča je i sa njim, dečko tako vozi i to je to...Postoje komisije koje se bave tim stvarima i da kažnjavaju koga i kada trebaju, kada se izazove trkački incident, što bi reko nama dragi komentator...Ljudi ovo su trke, voziš kao baba, i nema nagrade, a nama nema uživanja...Osim ukoliko ne volite da gledate Lorenca ili Markeza kako voze kao na treningu, sami za sebe, pa Moto2 je bila bolja trka od GP barem duplo, baš zbog tog što je Zarco odradio u poslednjem krugu, što je bilo duela...

 

 

Kao baba? Smesan si.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

Pa i ja šamaram po ulici, šta ću takav sam.

 

To "takav je" nije nikakav argument. I nisam govorio o bilo čijem fizičkom izgledu nego o ponašanju tokom trke. Maniri su mu seljački.

 

Šamraš dok ne dodje neki baja, pa te umlati kao vola u kupusu...Ista priča je i sa njim, dečko tako vozi i to je to...Postoje komisije koje se bave tim stvarima i da kažnjavaju koga i kada trebaju, kada se izazove trkački incident, što bi reko nama dragi komentator...Ljudi ovo su trke, voziš kao baba, i nema nagrade, a nama nema uživanja...Osim ukoliko ne volite da gledate Lorenca ili Markeza kako voze kao na treningu, sami za sebe, pa Moto2 je bila bolja trka od GP barem duplo, baš zbog tog što je Zarco odradio u poslednjem krugu, što je bilo duela...

 

 

E pa baš si promašio analogiju. Na stazi upravo treba da se poštuje drugi vozač i da se gaji ferplej a ne da se ponašaš kao siledžija i seljačina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2087 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Karel Abraham je baba ..... Rossi je doktor/deda, Lorenzo je (robot/mrgud), Padarosa (Hobit), Stoner(papucar/padavicar), Markes (supak/seljak), Dovi lezibezi, Ianonne Ludi Joe, Cal siledzija, Hayden pcelica/tvrdoglavko, SIC (supersic/idot), Colin *gospodin.... zaboravih za Smith-a i Bautistu nadimke

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4733 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

 

 

hahahah Koje tovarenje Markeza hahahahah...Iskreno ne vidim razliku izmedju njegovih prošlogodišnjih trka i ovog što sada radi Lorenco...Izbije na prvo mesto i vozi kao robot, totalno neinteresantan vozač(Lorenco), kao i same trke...Markez ima veća 00 i od Lorenca i od Rosija, ali eto nema sreće(strpljenja), što ne znači da ga neće uskoro pogledati, koliko već od sledeće trke...

 

Ne znam kada si im premerio 00, ali posto tvrdis tako decidno, da verujemo. Ako se velicina jaja izrazava time koliko ce vozaca da porusi oko sebe, onda svakako.

Samo, tesko da nije imao srece - imao je onoliko, sto nista ozbiljno do sada nije polomio ni sebi ni drugima - pritom, ne moze mu se zameriti da nije pokusavao.

 

 

Ne moram da opipavam 00 kao neki, mogu da vidim kao se ponaša na samom motoru...Veličina 00 se po meni meri koliko je spreman da udje u duele, a ne da vozi kao pičkica, kada je staza mokra...Izvini ako sam ti uvredio Rosija, eventalno Lorenca...Pljuvanje dečka da je seljačina ili već, zato što je ušao u duel i izvukao deblji kraj je čist navijački stav.

 

 

A Rossi nikad nije smeo da udje u duel? A i Lorenzo se nije stideo koliko se secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

 

 

 

hahahah Koje tovarenje Markeza hahahahah...Iskreno ne vidim razliku izmedju njegovih prošlogodišnjih trka i ovog što sada radi Lorenco...Izbije na prvo mesto i vozi kao robot, totalno neinteresantan vozač(Lorenco), kao i same trke...Markez ima veća 00 i od Lorenca i od Rosija, ali eto nema sreće(strpljenja), što ne znači da ga neće uskoro pogledati, koliko već od sledeće trke...

 

Ne znam kada si im premerio 00, ali posto tvrdis tako decidno, da verujemo. Ako se velicina jaja izrazava time koliko ce vozaca da porusi oko sebe, onda svakako.

Samo, tesko da nije imao srece - imao je onoliko, sto nista ozbiljno do sada nije polomio ni sebi ni drugima - pritom, ne moze mu se zameriti da nije pokusavao.

 

 

Ne moram da opipavam 00 kao neki, mogu da vidim kao se ponaša na samom motoru...Veličina 00 se po meni meri koliko je spreman da udje u duele, a ne da vozi kao pičkica, kada je staza mokra...Izvini ako sam ti uvredio Rosija, eventalno Lorenca...Pljuvanje dečka da je seljačina ili već, zato što je ušao u duel i izvukao deblji kraj je čist navijački stav.

 

 

A Rossi nikad nije smeo da udje u duel? A i Lorenzo se nije stideo koliko se secam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

 i Bautistu

Pa Batistuta, jesi slušao Džankića... (doduše, on je to stvarno mislio)

 

 

Vezano za temu, mali je imao neviđenu sreću sa padanjem do sada, obzirom kako je vozio, pa ni ovo mu nije loše - pada a ne lomi se.

A čupavi Simončeli je za slično ponašanje na stazi klečao na kukuruzu po kazni dorne.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2087 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da to nema veze sto je MM spanac mozda ??

 

Ali onaj pad sa preko 300 u Mugellu i prosao bez ikakvih problema...

 

Mada moram da priznam kao Rossijev fan da je i Rossi bio slicne srece , ako se ne varam slomio je ruku i to na kraju sezone neznam koje i nogu, a od kad je slomio nogu nije vise isti vozac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2087 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Realno gledano vozaci sa ovog dela sveta (supka evrope) su u startu hendikepirani poreklom i finansijama pa se njihov uspeh vazi duplo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja