Jump to content

Moto Zajednica

Moze pomoc oko kupovine motora i aktuelne ponude na oglasima GPZ i GS500

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav,

 

Davno nekad pre 6 godina sam se registrovao na ovaj forum sa namerom da tad uzmem neki motor. Ali se to nikad nije desilo. Tacnije burazer je uzeo zx6r ninja i to sam par puta vozio a pre toga nikad nista. Ali to je vise bio stres za mene nego neko uzivanje. Jednostavno kad imas 30godina i vozis auto preko 10godina i prvi put sedas na motor od 120ks ili koliko vec, uopste mi nije bilo svejedno. Tad sam i polozio za A kategoriju. U medjuvremenu je motor prodat. Elem, sad bih uzeo nesto jeftino, da naucim da vozim, a R-ovi nek sacekaju. Interesantni su mi GPZ i GS500.

 

Ima par linkova sa oglasa, pa ako nije problem da iskomentarisemo, mozda su neki i sa foruma pa se prepoznaju. Najbolje kad bi moglo da se uklopi ispod 1000eur ili oko te cifre, ne mnogo preko. Oni sto su meni interesantni su sledeci:

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6277031/suzuki-gs-500-e

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6404355/suzuki-gs-500e

 

http://www.moto-berza.com/polovni-motori/suzuki-gs-oglas-111549/

 

I od GPZ

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6481578/kawasaki-gpz-500s

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/5576038/kawasaki-gpz  (meni interesantan)

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6254532/kawasaki-gpz-500

 

 

Kako vam se cine? Neki da je isplativ? Koliko mogu ove cene da idu nanize? 

 

Poenta price je da npr. znam da je ovaj gpz 1995 god za 1390eur bolji od ovog 1992 god. Ali da li to vredi 600eur razlike, ako je poenta uzeti motor za pocetnika i za ucenje. Kapiram ako i spustim cenu i jednom i drugom ali da se to opet zadrzava na razlici od 600eur. Cisto bih voleo da cujem i ostala misljenja. A sto se Suzukija tice, kako vam deluje ovaj zadnji od 1250eur?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Gpz, mislim da je 600€ razlike previse ako gledas godiste, naravno pri kupovini se gleda vise stvari pa nije nemoguce doci do te razlike ako je motor dobar/los.. magnet na starim godistima je poznata mana ali usled eksploatacije godinama mozda je dobio jos neku, ipak je on 20+ godina na asfaltu.. ako dodas jos par stotina € mozda i mozes naleteti na neki valjan primerak mnogo mladji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

GS je odlican izbor za solo voznju po lokalu dok krene dalje pokaze svoje lose strane.

GPZ je solidan motor ali magnet,gume 16 koje su redje od 17 i malo mali.

Moj predlog je pogledati GSX600f stariji modeli su u tvom budzetu, a daleko su izdrzljiviji i sa toliko godina budu u boljem stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Suzuki gsf 600 bandit ti je bolji motor i za te pare moze se naci. Ovaj od 500ccm ce ti dosaditi za godinu dana a ovaj od 600 ces voziti dosta duze i sto je rekao Jefta daleko je izdrzljiviji !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto se tice da li ce biti mali, to sigurno nece. Moja visina 175cm, tako da tu pretpostavljam nema problema. Magnet? Citao sam o tome, sta je to uopste? Moze li to da se zameni od mladjeg godista? Nekako da se izvrsi neka prevencija pa da ne napravi problem? GSX600f i slicne kubikaze  ne bih zasad jer imam i auto koga registrujem, to mi je 250eur, pa bih se mozda zadrzao na 500ccm. 

 

@srbac

Bandit mi se svidja opasno i znam da je bolji motor, tu nema price. Nije da sam skroz otpisao i tu varijantu, ali mozda zbog troskova i jednostavnijeg odrzavanja bih isao na dva cilindra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Taj sa 2 cilindra i vodom je komplikovaniji i skuplji od ovih sa 4 cilindra i uljem hladjeni.

Vremenom crkne i uglavnom se skarabudzi,vodena pumpa,termostat,termo prekidac,hladnjaci dosta losi ili cure ili su krpljeni...

Jos kad se uzme u obzir da su ti od 500 uvek terani skoro na maksimumu da bi nesto pruzili,a ovi od 600 vec to daju na pola onda slika izgleda drukcije.

Inace posedovao gpz,diverziju,i sad vozim gsx 750 f

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Ja sam kupio suzuki gs pre mesec dana,odlican motor,ja sam pre njega vozio 50cc pa 125 i sad 500cc,odlicno ide,odlican za pocetak,ja cu kroz koju godinu da uzmem bandit i vise mi nista nece trebati,a sto se tice gs-a odlicno motorce,jeftino odrzavanje,vazdusar,ima da se navozis. Ima jedan decko prodaje za 650e full sredjen,trebaju mu pare pa je prodaje postavicu ti slike da vidis. Vredi svaku paru.

http://www.polovniautomobili.com/motori/6466725/suzuki-gs-500ena oglasu je 850 ali u jednoj grupi na fejsu je stavio cenu 650 koja vazi nekoliko dana posto su mu hitno potrebne pare. Mislim da motor vredi te pare,lepo je srednje,samo da se vozis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Cena novijeg gpz-a nije fiksna tako da mozes spustiti. Gledaj noviji model 94+ zbog magneta i 17ki tockova. I naravno da je u ok stanju sto ne mozes uvek videti na slikama. Ovo da ce ti dosaditi za godinu dana zavisi od vozaca do vozaca. Meni nije dosadio ni za ovih 7 godina, ali mi fali udobnosti na njemu. Ja sam 183cm i nekako mi je mali jbg pogotovo ako vozis suvozaca.

Gpz i ER5 su malo kvalitetnije uradjeni motori od gs-a, takodje imaju i malo vise snage, ali to ne znaci da ce se manje kvariti.

Sto neke kolege iznad kazu uzmi gsxf-a suzuki, to je dobar savet ali ne verujem da imas takav u oglasu da je u rangu 1000-1200 evra a da nije potrebno ulaganje od bar jos 300. Mozda gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Rascisti prvou glavi sta hoces od motora, recimo meni je keeway 150 ccm dovoljan za 70% mojih potreba i bice kod mene dok ga ne sahranim :-P , e sad ako nemas kesha gledaj kompenzuj to negde, recimo da motor bude mehanicki ispravan a estetika da ima po neku manu, e sad ako hoces perfektan motor onda uzmi stariji sa malo vecom cenom

 

Послато са HUAWEI Y300-0100

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Bitna stavka je i gde se nalazis.Motori iz tog cenovnog ranga su neisplativi preko 100 km udaljenosti.

Ja se nebih ovde slozio sa tobom. Danas motor moze da se posalje kurirskom sluzbom,a postarina je 4000din,toliko sam ja platio kad sam kupio cagivu koja je bila udaljena 300km od mene. Odes na bus 1500din sa povratnom kartom,pogledas motor,ako ti se svidja,zovete kurira,stavite ga u kamion i za 4000 + 1500din(karta) dovezes motor. Tako sam ja uradio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Da pa si onda išao još po koji put da praviš ugovor,prevodiš odjavljuješ plaćaš porez.....

To trgovci pričaju nij eništa to odma kad završiš da motor bude tvoj saberi pa reci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja sam kupio suzuki gs pre mesec dana,odlican motor,ja sam pre njega vozio 50cc pa 125 i sad 500cc,odlicno ide,odlican za pocetak,ja cu kroz koju godinu da uzmem bandit i vise mi nista nece trebati

To sad kazes, veruj mi treba vise itekako, samo je pitanje da li nam vreme ($$$$$$$$$$$$$) dozvoljava. Pre 10 godina sam i ja mastao o apriliji rs125 i mislio da mi vise nista nece biti potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Da pa si onda išao još po koji put da praviš ugovor,prevodiš odjavljuješ plaćaš porez.....

To trgovci pričaju nij eništa to odma kad završiš da motor bude tvoj saberi pa reci

Ja sam sve zavrsio u jednom danu,nije bilo potrebe da idem vise tamo. Ali opet sve zavisi kako se organizujes,nego da ne idemo vise u off sa temom. 

 

 

Ja sam kupio suzuki gs pre mesec dana,odlican motor,ja sam pre njega vozio 50cc pa 125 i sad 500cc,odlicno ide,odlican za pocetak,ja cu kroz koju godinu da uzmem bandit i vise mi nista nece trebati

To sad kazes, veruj mi treba vise itekako, samo je pitanje da li nam vreme ($$$$$$$$$$$$$) dozvoljava. Pre 10 godina sam i ja mastao o apriliji rs125 i mislio da mi vise nista nece biti potrebno.

Zavisi sta covek hoce od motora kao sto rece Nesic1. JA ne bih jace od 600 jer bi toliko finansiski mogo da ispratim,a da imam pare vozio bi R1 bez razmisljanja.Ipak kad se uporede registracije,odrzavanje oseca se razlika,ali mozda kroz koju godinu bude bolje vreme pa ce i R-da se vozi   :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

Evo i ja glasam za GS-a..kao sto Savic019 rece,povoljan za odrzavanje,malo trosi,mala registracija,gume jeftinije,nego kod vecih motora ...moj se vodi na 20kw tako da mu je i registracija smesna..a ima 49. ,cini mi se,konja.. :) Trenutno je na prodaju ,posto planiram nesto vece i skuplje da pazarim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd

Taj sa 2 cilindra i vodom je komplikovaniji i skuplji od ovih sa 4 cilindra i uljem hladjeni.

Vremenom crkne i uglavnom se skarabudzi,vodena pumpa,termostat,termo prekidac,hladnjaci dosta losi ili cure ili su krpljeni...

Jos kad se uzme u obzir da su ti od 500 uvek terani skoro na maksimumu da bi nesto pruzili,a ovi od 600 vec to daju na pola onda slika izgleda drukcije.

Inace posedovao gpz,diverziju,i sad vozim gsx 750 f

 

Nesto mi je sve bilo u glavi da je Bandit vodeno hladjen, sad tek kapiram da nije. Slazem se da je bolja masina ali bih mozda za pocetak uzeo nesto slabije i 500ccm. Izmedju ostalog zbog registracije, potrosnje, nize cene gume uopste odrzavanja redovnog i vanrednog. Uopste manjih troskova. Nije da necu imati sta da jedem ako uzmem jace, nego mi takva zamisao u glavi da pocnem sa motorom koji je manji trosak u svemu.

 

Bitna stavka je i gde se nalazis.Motori iz tog cenovnog ranga su neisplativi preko 100 km udaljenosti.

 

Nije toliko bitno. U BG radim, ali imam auto i mogu da skoknem gde god vikendom.

 

Cena novijeg gpz-a nije fiksna tako da mozes spustiti. Gledaj noviji model 94+ zbog magneta i 17ki tockova. I naravno da je u ok stanju sto ne mozes uvek videti na slikama. Ovo da ce ti dosaditi za godinu dana zavisi od vozaca do vozaca. Meni nije dosadio ni za ovih 7 godina, ali mi fali udobnosti na njemu. Ja sam 183cm i nekako mi je mali jbg pogotovo ako vozis suvozaca.

Gpz i ER5 su malo kvalitetnije uradjeni motori od gs-a, takodje imaju i malo vise snage, ali to ne znaci da ce se manje kvariti.

Sto neke kolege iznad kazu uzmi gsxf-a suzuki, to je dobar savet ali ne verujem da imas takav u oglasu da je u rangu 1000-1200 evra a da nije potrebno ulaganje od bar jos 300. Mozda gresim.

 

Ne verujem da ce biti mali. 175cm visine i nije neka visina :D Sta je problem sa 16 cola gumama? Nema ih uopste? Slabiji izbor? Veca cena nego 17? Koliko je realno to problem? I taj problem sa magnetom, koliko to kosta? Koliki moze da napravi problem? Moze li od novijeg modela da se stavi i da se resi trajno? Da li ce mi dosaditi ili ne. Nije toliko bitno, vozim godinu, dve, tri, pa cu onda razmisljati sta drugo.

 

Rascisti prvou glavi sta hoces od motora, recimo meni je keeway 150 ccm dovoljan za 70% mojih potreba i bice kod mene dok ga ne sahranim :-P , e sad ako nemas kesha gledaj kompenzuj to negde, recimo da motor bude mehanicki ispravan a estetika da ima po neku manu, e sad ako hoces perfektan motor onda uzmi stariji sa malo vecom cenom Послато са HUAWEI Y300-0100

 

U principu sam rascistio i pronasao neku racunicu da je 500ccm optimalna granica za pocetak i zbog troskova registracije, potrosnje i pratecih troskova odrzavanja. Tako da cu videti u narednom periodu sta i kako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

To što ćeš ti vikendom da skokneš bilo gde isto košta neke novce i ja to pokušavm da objasnim,sve je to cena motora.

To što si rešio 500 pošto je jevtinije. Mi upravo pokušavamo da ti objasnimo da to baš i nije tako 600 je optimum i ekonomski i za vožnju.

Ali sve se na kraju svodi na tvoje mišljenje i želje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja