Jump to content

Moto Zajednica

Magneti - tank torba - rucni rad

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...samo je problem kako posle tu nahvatanu rđu izbaciti iz rezervoara?? Šetaš magnet po rezervoaru dok ne dođeš do čepa? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

...samo je problem kako posle tu nahvatanu rđu izbaciti iz rezervoara?? Šetaš magnet po rezervoaru dok ne dođeš do čepa? ;)

 

Ma super, tada namagnetišeš ceo rezervoar i piljevina nikad ne ide ka karbovima  ;D . Posle N vremena, isprazniš rezervoar od benzina, brenerom zagreješ rezervoar, i piljevina ispadne napolje  ;D

Farba, ako izgori, i nije frka  ;) Ofarbaj rezervoar ponovo. A ako rezervoar eksplodira zbog zaostalih gasova, eto rupe kroz koju ćeš izvaditi rđu i piljevinu, ako već nisi u bolnici za Plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju  ;D ;D ;D

 

Onda(k) je mnogo bolje magnet na kanapče pa u rezervoar  ;D

 

Čitajući ove postove upali mi se lampica.  Pošto su magneti jaki i jeftini, skoro džabe, mogu da se koriste za grubu filtraciju goriva. Dakle zalepiš magnet sa donje strane rezervoara, što bliže slavini, i sva rdja bi trebala da bude pokupljena, pre nego udje u sistem. E sad idem da probam da li magnet "vata" rđu.Ako sve radi može da se stavi i pored filtera za gorivo i čisto da ne ostaje u rezervoaru skuplja đubre malo niže. ;D ;D ;D

 

Moj pobratim ima u Novom Slankamenu firmu za prodaju poljoprivrednih mašina i Termogena, za zagrevanje prostora (staklenika, hala...) na naftu, kerozin i plin. Došao je na istu ideju kao ti, i napravio magnetni filter za bilo koje gorivo, koji magnetom sakuplja piljevinu. I da vidiš, ovo stvarno radi. Filter se stavi iza rezervoara ka potrošaču (karb ili plamenik). Pošto je filter aluminiumski i rasklapa se na navoj na svojoj polovini, lako se otvara. Na dno filtera, stavio je metalni magnetni prsten (velike magnetne snage), te gorivo mora da prođe oko magneta. Posle 7 dana, rasklopiš filter, izvadiš magnet, koji btw nije ničim fiksiran, te ga opereš mlakom vodom i deterdžentom. Ima piljevine kolko nećeš. Filter je inače trajan, zbog svoje konstrukcije. Jedino mora da se pazi da ti magnet ne upadne u kanalizaciju kada ga pereš  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Sada videh temu,jedna od boljih u poslednej vreme tema na forumu(a nije ih mnogo dobrih bilo ;)),svaka cast za ideje i hvala ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Pa mogu da se kupe i oni obični plastični filteri za gorivo koji mogu da se otvore na sredini i onda može da se ubaci magnet u sam filter i problem bi trebalo da bude riješen. Jednom napraviš magnet koji odgovara filteru goriva i poslije toga samo mijenjaš filtere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Pa mogu da se kupe i oni obični plastični filteri za gorivo koji mogu da se otvore na sredini i onda može da se ubaci magnet u sam filter i problem bi trebalo da bude riješen. Jednom napraviš magnet koji odgovara filteru goriva i poslije toga samo mijenjaš filtere...

 

Da, trebalo bi da može, ali retko gde ima da se nađe kvalitetan filter na rasklapanje, koji posle prvog rasklapanja neće cureti na spoju.

U svakom slučaju, može.

Filter, koji sam opisao, namerno je pravljen na strugu, da bi se dobio uzorak za masovnu proizvodnju, i koj bi trebalo da se lije, jer je naravno jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jake magnete imate i u CD plejerima, sa obe strane lasera, al su mnogo mali, kao nokat, mada s obzirom na velicinu izuzetno su jaki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Takodje u hardu izmedju diskova ima i ovakvih prstenova(koje ne privlace magneti),a mogu se prisiti na torbu pa da se npr na njih kace kljucevi,ili otvarac za pivo(za one koji cirkaju)

 

post-4164-12879007716394_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Za vikend sam batalio HDD, izvadio magnete...Nikad u životu jače nisam video!Kada se spoje treba mi bar pola minuta mučenja da ih odlepim.Samo sam se napatio dok sam otvorio hard, nemam zvezdasti šrafciger pa je radio omiljeni srpski alat, čekić i kombinirke. ;D

 

Ubacio sam na svako krilo u džep po jedan, tako da sad imam 6 magneta u torbi.Da sam malo jači mogao bi da uhvatim za torbu i dignem ceo motor. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja sam kupio kod kineza "pederusu" za 120din i usio dva magneta iz HD i tank-torbica ko grom.

 

Takodje, isto sam kao Kiro (u istu takvu torbu) ubacio jos cetiri magneta iz HD da moze kulturno da se nosi na GSX-Ru (jer je kod njega polovina rezervara od plastike)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Ja sam kupio kod kineza "pederusu" za 120din i usio dva magneta iz HD i tank-torbica ko grom.

 

To sam i ja resio da uradim,ipak nije prosto sasiti torbicu da bude funkcionalna sa vise dzepova i rajsfeslusa a uz to da kulturno izgleda

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Problem sa magnetima ispod rezervoara je evidentan, problem sa megnetom u rezervoaru, je njegovo postavljanje i vadjenje u rezervoar, kad se "zalep" za dno obicno klikne i malo osteti farbu i na tom mestu pocinje rdja... sta si dobio skoro nista (isto se desava ako vise puta sakupljas eventualnu metalnu piljevinu iz rezervoara onim magnetnim dohvatacem srafova i matica) rezervoari narocito starijih god. vec imaju slabiju unutrasnju zastitu i ako je malo ogrebes posle nekog vremena hoce da se pojave tackice rdje.

Ideja sa hdd magnetima mi se svidela, bar za pojacanje postojecih magneta jer sumnjam da je vecina sposobna da za male pare sashije ili kupi adekvatnu torbu koja ce biti bas kao tank torba, mada ko zna :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

u cemu je problem ako magnet iz harda privezemo za plasticni filter za gorivo? vremenom ce se u filteru skupiti jos vise piljevine tamo gde je magnet, potom skinemo filter, isperemo ili zamenimo, i to je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

O čemu pričate ljudi kakav magnet na filteru u rezervaru ili na rezervaru da bi sakupljao rdju.

Kada se primeri da ima rdje rezervoar se jednostavno skine ispere i teraj dalje pa sledeće godine ponovi isto :zbunjen::neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

@lazakamikaza ..... Posto su magneti dovoljno jaki opusteno mogu da se zaviju u neko parce tkanine ili zamotaju u deblji sloj gaze kako ne bi ostetili a i dalje ce da skupljaju opiljke....

 

 

 

@ drilling Itd... eeee moj kolega.pa ti ne znas kad rezervoar pocne da rdja pa bude toliko porozan da ne mozes da ga isperes jer se non stop kruni farba i metal....

 

 

Sto se tice tank torbe ja sam napravio i sam osmislio ideju pa sam tek onda naleteo na temu...Stvar je prosta i bas jednostavna,kupio sam kod kineza za 250 din sa vise dzepova,usio 2 magneta i probao na brzini od 140,nece da spadne,ali zavisi od velicine torbe.inace torba je takva da moze da se nosi u ruci,oko struka i preko ramena,totalno funkcionalna i na izgled odlicna ali ne i klasicna tank torba.... 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

@ drilling Itd... eeee moj kolega.pa ti ne znas kad rezervoar pocne da rdja pa bude toliko porozan da ne mozes da ga isperes jer se non stop kruni farba i metal....

 

 

Kolega znam kad rezervoar pčne da rdja ali neznam da još neko farba rezervoar iznutra pa mi nije jasno odakle farba :zbunjen:

Kada se nahvata toliko rdje u rezervoaru da nemože da se ispere onda se sipa antirost i uradi postupak prema priloženom upustvu, ako je rezervoar baš mnogo pjeden od rdje na nekim mestima (uvek u najnižoj tačci) onda sorry procureće što žnači da je vreme za drugi.

Postoje još neke metode čisćenja rezervoara koje nisu toliko efikasne, sitni kamenčići, lanac itd ali treba mućkati drmati ispirati više puta i opet to nije to. Toliko o čišćenju rezarvoara ako te još nešto zanima pitaj samo nebi da off-ujemo temu ovo je tank torba ručni rad :zdravo::Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Obicna torbica,mala, za sitnice tipa mob,kljucevi,novcanik.... Torbica ima dzepce koje je bas za poledjinu,tu sam zasio magnete kao sto se vidi...Prakticna je jer posle voznje moze oko struka i preko ramena... 1moto3.gif

http://imageshack.us/photo/my-images/607/photo007small.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/197/photo017small.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/254/photo015small.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/38/photo008small.jpg/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Rasturio sam dva hard diska i izvadio 3 magneta. Western Digital ima dva manja magneta a u Maxtor-u je jedan zaista jak magnet. Pa ko je u mogućnosti da bira neka zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

usio sam magnete .svaka cst na ideji ,toliko sa jaki da moras da se pomucis da odlepis torbicu. ustedio para.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 412 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja ušio 3 manja i jedan veći magnet na polo ranac, drži extra. Čak sam probao da pun ranac (jedno 7-8 kg u njemu) prislonim na vrata od automobila, i drži kao od šale celu težinu :) pazite samo kad skidate magnete sa harda da ih oštetite jer su malo krti, i nikako ne skidati onu metalnu pločicu na kojoj se nalaze jer ona usmerava daje tu jačinu magnetima, eventualno ispraviti ili skratiti ćoškove pločice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja