Jump to content

Moto Zajednica

6. Moto GP Mugello, Italija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 666 postova

 

 

 

 

 

 

 

 kao i onaj pozdrav sa 2 prsta dukatijevoj tribini, imitacija pozdrava koji je valjda dan ranije uputio vozac dukatija.

 

Pusti Ercega, lupeta gluposti. Lorenco je prvi put mahao Dukati tribini 2012, isto u poslednjem krugu, tada je pobedio a Rosi je bio u Dukatiju (nešto nisam siguran za 2011) i od tada redovno maše kada je prvi. Radio je JL to i na drugim stazama, ali je mahao svojima.

A Erceg je ubeđen da Motogp počinje sa Stonerom, a završava se sa Markezom. I niko nikada nije bio niti će biti bolji od MM i svi ga u svemu imitiraju. Zato i ona priča kako Lorenco kopira Markeza sa predsezonskih testiranja itd. Uhvati se jedne priče kao pijan plota i ne ladi. Valjda sam sebe ne čuje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4957 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Janone ušao u pucanj na startu, možda i prestupio.

 

 

Prestupio 100%!!

malo su popustili sa pravilima ove godine, nije više automatski drive through nego po proceni - samo ako je stekao nekakvu prednost. 

A Iannone je prešao bar pola metra pre nego su se svetla ugasila i još je bio u pokretu kad je dodao gas... 

 

Neki lik sa crash foruma je radio video montažu, frejm po frejm - kaže da nije.  :neznam:  

 

http://www.crash.net/motogp/news/219461/1/race-direction-explains-iannone-start-line-incident.html

Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5323 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Hehe 17 krugova do kraja onaj brbljiviji komentator predvidja da rosi uz puno srece tesko moze da dodje medju prvih pet, vec sledeci krug govori da mozda ipak moze do podijuma :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Hehe 17 krugova do kraja onaj brbljiviji komentator predvidja da rosi uz puno srece tesko moze da dodje medju prvih pet, vec sledeci krug govori da mozda ipak moze do podijuma :)

Ma Erceg je juče prešao igricu i postavio novi rekord. Toliko je lupetao da sam u pojedinim momentima psovao kao kočijaš (iako sam bio u društvu roditelja). Malo mi je žao što smo Džankića onako opleli iako je veći problem definitivno u ovom liku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12109 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mene je ovog puta najvise nerviralo sto malog naziva markmarkez - posto sam imao zadovoljstvo da odgledam sve treninge, kvalifikacije i trku, mislim da ga je samo jednom nazvao Markez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4656 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Melandiju je ovo izgleda bila poslednja trka za Apriliju u motoGP. Nista jos nije zvanicno, cuce se uskoro.
Barbera otisao pod noz, video da svi operisu arm pump pa i on prati trend :)
Suzuki za sledecu trku dobija jaci agregat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Mogao sam da se zakunem da je startovao ranije, što i jeste. Ali je onda stao pre gašenja semafora, a da li je pri tom dobio prednost bila je procena u okviru diskrecionog prava. Procenili su da nije.

 

Lično mislim da je ipak zaslužio kaznu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4656 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Mogao sam da se zakunem da je startovao ranije, što i jeste. Ali je onda stao pre gašenja semafora, a da li je pri tom dobio prednost bila je procena u okviru diskrecionog prava. Procenili su da nije.

 

Lično mislim da je ipak zaslužio kaznu...

Mike Web je rekao da je Janone najsrecniji covek na gridu, pogodio je pravi momenat da startuje. Da je startovao jednu milisekundu ranije bio bi diskvalifikovan.

http://www.crash.net/motogp/news/219461/1/race-direction-explains-iannone-start-line-incident.html

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Upravo tako. Objasnio je da imaju 500 frame-ova u sekundi kamere za jump start u svakom redu.

U jednom frame-u su crvena svetla upaljena - Janone stoji, sledeci frame svetla ugasena - Janone na putu.

Zaista mu se posrecilo. Webb kaze: *ne mogu za to da ga kaznim.*

Sve je jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5386 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Nakamoto: "Marc’s complaint is that there is too much power"

 

Dovizioso: “My GP15 had a problem with the rear sprocket”

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Marquez not out of the title fight, says Honda 

motogp-italian-gp-2015-jorge-lorenzo-yam

http://www.motorsport.com/motogp/news/marquez-not-out-of-the-title-fight-says-honda

“I believe that the championship is still open,” Suppo told Italian newspaper Gazzetta dello Sport.

“The gap between Marc and the Yamahas is significant, but is the result of two non-scores, not a lack of competitiveness.

“It would be more difficult had he done sixth or eighth places. Instead, he failed to score when he was fighting for the podium.

“For every rider it’s normal that there are problems, even in the best years – last year there were three bad races and in 2013 two non-scores [for Marquez].

“Statistically, this should and could happen to his opponents. Marc must not make mistakes, while the others have two jokers to play.”

Nonetheless, Suppo admits that Honda needs to play its part to allow Marquez to remain in the running, adding: “The priority is to give Marquez the confidence in the bike that he had last year.

“He has the potential to win on any track; we must give him a chance t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5386 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa najbolje da ce reci da je puk`o za ovu sezonu. Eto cisto da se vidi da ni On nije svemirac i da i pored banzai voznje nekad ne moze pobjediti, ukoliko sve nije spakovano kako treba. U vrhu je bas zestoka konkurencija i bilo kakva greska se placa.

 

Dukci ove godine ne prastaju bas mnogo. Ove godine, samo u Jerezu nije bio Ducati na podijumu. Ducati dvojac je do sada nakupio cetiri druga mjesta, dva treca, jedno cetvrto, dva peta, po jedno sesto i deveto i samo evo ovaj put Dovi odustao. Svaka cast, nema sta. Red je da ove godine uzmu makar jedno prvo mjesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Ako ON batali pecanje i raskine ugovor sa Hondom, na Ducatiju koji se ponasa skoro normalno kao  drugi motori pobeda garant.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ako ON batali pecanje i raskine ugovor sa Hondom, na Ducatiju koji se ponasa skoro normalno kao  drugi motori pobeda garant.

 

Sa strane to deluje kao sasvim jednostavno ali par godina pauze u vrhunskom sportu je kao večnost. Pitanje je da li bi bio onaj stari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Bio bi u malo brži od Aoyame, u početku :D  I ja mislim da bi mu trebalo dosta vremena da se vrati u formu, ali isto tako bih bio presrećan da ga vidim ponovo, nekom bi pomrsio račune u svakom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Ja mislim da bi na pocetku sa fabrickom Hondom bio oko Kalovog vremena, on je ipak po ugovoru placeni Hondin test vozac i ima sigurno ove sezone vise kilometara na stazi od nekih aktivnig takmicara moto gp klase. Ako Troy posle nekoliko sezona nije zaboravio da vozi Panigale, koji nikad u trci nije vozio,  Stoner bi za pocetak bio na nivou najbrzioh privatnika.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja