Jump to content

Moto Zajednica

Sipao gorivo na Dejtonki i sad se motor gasi...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Pozdrav bajkeri! 

Treba mi pomoc. Juce sam sipao pun rezervoar u svoju Vespu LML 2T iz 2008. godine. Nedavno je bila u servisu kod Moto Davora i zaista je sjajno radila do momenta kada sam juce sipao gorivo na benziskoj pumpi Dejton. Sipao sam bezolovni 95. Tacnije to je uradio radnik dok sam ja otisao da platim. I od tada mi se gasi motor na svakom semaforu, jednostavno umre ako ne dajem gas. Da li neko prepoznaje simptome i da li zna lek za moj problem? Idem u petak za Kanadu na par meseci pa bi zaista da vozim ovih par dana svoj motor a i taze sam vozac. Hvala unapred za odgovore!

Uros

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

@Branilo,

Kad pre odgovori, svaka cast! :D

Sta bi to trebalo da bude tacno, da gledam ispod "bubrega" na strani motora ili ispod sedista? Jbg, laik sam, ali zeljan znanja. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Kako da zalecim to, je l' imate predlog? Uzivao bih u ovih par dana na Vespi ali ovako nije bezbedno. Da li mozda mozete neku sliku ili link da mi navedete da znam kako da dodjem do ler dizne :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Ово би требало  да изгледа отприлике овако  $T2eC16RHJHkFFlyOpRf)BSFfcmIgtw~~60_35.J

 

Потражи овакав вијак на карбуратору, одврни, прочисти и пажљиво заврни назад...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Да то је то... Идл јет или ти дизна за лер гас :)

п.с. што немаш у вугла имаш на гугла :stabre:  што би рекла данашња омладина ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

@Branilo,

I moje poslednje pitanje: Da li je potrebno uraditi prethodno nesto, tipa isprazniti rezervoar? Na jednom od tutorijala sam nasao podatak da treba izvozati motor dok se ne ostane bez goriva (sto implicira da se moze isprazniti i rezervoar pre obavljanja ove radnje).

Da, zaista moze svasta da se nadje na netu :D

Hvala jos jednom, obavicu ujutru ovu radnju, kako ne bih ostao bez dnevnog svetla pa javljam rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Очисти дизну и врати је на место. Пали и вози :takoje: ...

Пошто имаш неког талога у резервоару или карбуратору, највероватније ћеш чишћење морати да поновиш . Једино трајно решење је чишћење резервоара и карбуратора. И евентуална уградња филтера горива :popovanje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne pise se  Идл, nego ajдл.   :b :D

 

Ah taj filter za gorivo, eno mi ga u ladici vec 3 motora prelezao, a kad ovako nesto dodje onda ce biti kuku lele.

 

Turajte ljudi. :)

 

brandstof_benzine_filter.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Ne pise se  Идл, nego ajдл.   :b :D

 

Ah taj filter za gorivo, eno mi ga u ladici vec 3 motora prelezao, a kad ovako nesto dodje onda ce biti kuku lele.

 

Turajte ljudi. :)

 

brandstof_benzine_filter.jpg

Јбг... ја учио Руски  :neznam:

 

:givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Isti problem imao i ja juce. Sipao na Knez Petrolu bezolovni ( namestili me i u bezolovnom bilo i vode), posle 200m poceo da se gusi motor pri velikim obrtajima kasnije i pri malim i stao odjednom. Ispraznio ceo rezervoar, ocistio ga , zamenio svecicu, malo verglao i sad radi. Kad sam ispraznio sipao 100oktanski bezolovni i sad sve super, ide ko metak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Meni cak i razum nisu izdali. Inace, prijava trzisnoj inspekciji , ali cisto sumnjam da im ista mogu ipak jake veze u politici i sve sto ide uz to.. Od sad sipaj samo na proverenim pumpama OMV, NIS, LUKOIL i tako te, na privatnim pumpama nikad vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Meni cak i razum nisu izdali. Inace, prijava trzisnoj inspekciji , ali cisto sumnjam da im ista mogu ipak jake veze u politici i sve sto ide uz to.. Od sad sipaj samo na proverenim pumpama OMV, NIS, LUKOIL i tako te, na privatnim pumpama nikad vise

Izlaskom sa pumpe odavno ostavljamo svaki razum tamo (pored sve više para), iluzorno je očekivati da će ti ga oni izdati, razum mislim. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Zahvalicu vam se na obe teme koje sam u panici otvorio  :)  :

Uradio sam kako ste mi rekli, rastavio sam karburator i izvadio ler diznu i "ono drugo", iliti na engleskom "main jet air corrector" i "idle jet", sve kako sam i video na tutorijalu sa YouTube-a.

E sad, nisam imao onaj komprimovani vazduh iz limenke nego sam ih jednostavno oprao na cesmi i produvao ustima. Malo sam ih cacnuo, ali pazljivo, tankim iglama. Zaniomljivo da nisam naisao ni na kakve trunke i prljavstinu koje sam ocekivao da su naci. Nakon sto sam pazljivo sve to vratio nazad upalio sam motor i posmatrao kako radi. Nakon pocetne sumnje u svoj uspeh sve brige sau nestale. Ono sto se pre popravke desavalo, tj. usporeno gasenje motora na leru, sada je nestalo. Minut sam ga pustio da radi i sve je ok. Idem sad na test voznju i da kupim ulje za svaki slucaj.

Hvala svima na savetima, ovaj forum zaista pomaze. :2kolce:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 783 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ja nesto mislim da svi kupuju gorivo od jednog dobavljaca, mislim na pumpe, e sad od pumpadzije do pumpadzije ti od firme do firme zavisi sa cim ga filuju. Pominjalo se neko markiranje goriva koje treba da spreci prodavce da muljaju al videcemo da li ce biti nesto od toga. Inace sipam bezolovni 95 na nisovoj pumpi u carli caplina. Na toj pumpi se tankuju I policiska vozila iz 29-tog pa se nadam da nece svoj svome da uvaljuje. do sad nisam imao problema sa gorivom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja recimo sipam isključivo na NIS-ovim pumpama. Imao sam isti peh kada sam sipao na Eco pumpi kod Bogoslovije. Posle 1 km, motor mi se ugasio i nisam mogao da ga upalim. Posle čišćenja karba, sve je u redu. Gorivo je bukvalno bilo beličasto, ko zna šta su mi sipali pumpi. Da ne bude zabune-lično sam sipao bezolovni, tako da nije napravljena greška sa sipanjem pogresnog goriva.

 

Moje je iskustvo da je bezolovni najbolji na NIS-u, dok je evrodizel bolji na MOL-u ili Eco pumpama. A mi ipak sipamo bezolovni u naše motore :)

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja