Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 626 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 9 sati, djuka015 je napisao:


Koji vam je,mene bas lozi kad se on uvija i trese,kao riba koja nece da ti da na kecaemoji4.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

XR je za tebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Kolege, treba mi mala pomoc. Trenutno sam u CG, juce sam bio u Ulcinju i motor se nakupio peska i prasine, pa sam ga po povratku u Becice isprao vodom iz creva. Jutros dok sam podmazivao lanac sam primetio da je upalio engine lampicu i prijavljuje gresku 069. Koliko sam ja uspeo da vidim na netu, to je senzor obrtaja prednjeg tocka ili tako nesto... Da li je neko imao slicnog iskustva ili zna o čemu se radi? Sutra se vracam za BG, pa ne bih da brinem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
pre 7 minuta, Endurado je napisao:

Kolege, treba mi mala pomoc. Trenutno sam u CG, juce sam bio u Ulcinju i motor se nakupio peska i prasine, pa sam ga po povratku u Becice isprao vodom iz creva. Jutros dok sam podmazivao lanac sam primetio da je upalio engine lampicu i prijavljuje gresku 069. Koliko sam ja uspeo da vidim na netu, to je senzor obrtaja prednjeg tocka ili tako nesto... Da li je neko imao slicnog iskustva ili zna o čemu se radi? Sutra se vracam za BG, pa ne bih da brinem.

Gde si video koja je greska u pitanju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
2 hours ago, DjoleLO said:

XR je za tebe...

Bogu mi i za mene je, i merkam ga već dugo i želim but Srbija, nemaš keš, moraš kredit a nov XR je van mog domašaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Koji vam je,mene bas lozi kad se on uvija i trese,kao riba koja nece da ti da na keca


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo nije riba koja neće da da, nego riba koja je u fazonu : "Zaklaću te na spavanju, smrdljivko mali"



Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Izgleda da se to dešava  mnogima kada puste da se vrti točak na centralnim nogarama, a prednji točak stoji u mestu... Elektronika misli da se pokvario senzor (senzor ABS-a ?) pa ne javlja da se prednji točak vrti. Evo, izguglah nešto na tu temu:

https://www.tracer900.net/topic/700-check-engine-light-code-069-less-than-5-miles/page/3/#comments

 

A ovde ima kako se resetuje:

https://www.tracer900.net/topic/4922-2017-fj-09-how-to-reset-check-engine-light/page/2/

 

Btw. da ne bude zabune ja sam noob za većinu ovakvih stvari, ali mi neko zatišje na poslu... :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Mali update što se tiče greške 069. Izgleda da jeste bio u pitanju senzor brzine prednjeg točka koji je zabagovao kad sam podmazivao lanac dok je motor bio na štenderu u prvoj brzini. Kada sam krenuo u vožnju, posle par stotina metara sam je isključio lampicu.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
3 minutes ago, Endurado said:

Mali update što se tiče greške 069. Izgleda da jeste bio u pitanju senzor brzine prednjeg točka koji je zabagovao kad sam podmazivao lanac dok je motor bio na štenderu u prvoj brzini. Kada sam krenuo u vožnju, posle par stotina metara sam je isključio lampicu.

Mani se ciscenja i podmazivanja lanca na upaljenom motoru u prvoj, ne daj boze ostaces bez prstiju iz bezazlene gluposti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Ne znam kako može da ode prst dok prskam lanac sprejem sa razadaljine od jedno 15ak cm, koliko je dugačka ona cevčica. Govorim o podmazivanju, ne čišćenju. Sigurno ga ne čistim dok je u brzini, tu kapiram da može da dodje do povrede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Dabome.

I ovako se dovoljno igramo sa tim motorima kad ih vozimo, ne treba ti i taj rizik dodatno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: -
On 7/9/2021 at 1:06 PM, MrWhite said:

Pozdrav kolege,

Da vas ima jos koji su narucili novog tracera a da cekaju, porucen je 22 maja sa obecanjem da stize za 2 nedelje i svake nedelje od tada dobijam odgovor da je u putu i da stize sledece nedelje. Postao sam vec sam sebi dosadan vec sam poceo da razmisljam o drugom modelu.

Da li ima neko slicno iskustvo sa Plattner-om iz NS-a i da li mogu da trazim kaparu nazad posto je proslo vise od mesec dana?

Identicno iskustvo sam imao isto kod njih. Zvao sam ih jedno 3-4 nedelje svake nedelje po jednom i uvek kao stize sledece nedelje. Prestao sam da ih zovem. Posle 5-6 nedelja kada su oni mene zvali ja se njima nisam javio. Nisam davao kaparu kada sam ih prvi put kontaktirao. Cak sam i pitao jel treba, rekli su da nema porebe.

Promenio član Kristijan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 7
On 9.9.2021. at 21:08, Kristijan_ je napisao:

Identicno iskustvo sam imao isto kod njih. Zvao sam ih jedno 3-4 nedelje svake nedelje po jednom i uvek kao stize sledece nedelje. Prestao sam da ih zovem. Posle 5-6 nedelja kada su oni mene zvali ja se njima nisam javio. Nisam davao kaparu kada sam ih prvi put kontaktirao. Cak sam i pitao jel treba, rekli su da nema porebe.

Motor je stigao posle 3 meseca ali agonija i dalje traje, posto nosac i kofer nisu stigli zajedno, ista prica se nastavja, jos ovo da pokupim i da ih vise nikada ne vidim. Propao mi je planiran godisnji zbog njih. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Drugari evo i mene kod vas :D
Ja otisao video sta imaju na stanju i doterao kuci :D, do duse Plattner Beograd ali to je to. Imaju problema sa motorima koje nemaju na stanju kao i svi ostali trgovci. Do duse dodatna oprema koju sam trazio sporo ali pristize jedno po jedno.

0-02-0a-6143341b61de9c7d1c7638ecef0b10231088a1bac80a80451921b5638bb06ddc_9d1c57414e7d6b3d.jpg

20210905_150706.jpg

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 1 sat, Tesla86 je napisao:

Drugari evo i mene kod vas :D
Ja otisao video sta imaju na stanju i doterao kuci :D, do duse Plattner Beograd ali to je to. Imaju problema sa motorima koje nemaju na stanju kao i svi ostali trgovci. Do duse dodatna oprema koju sam trazio sporo ali pristize jedno po jedno.

0-02-0a-6143341b61de9c7d1c7638ecef0b10231088a1bac80a80451921b5638bb06ddc_9d1c57414e7d6b3d.jpg

20210905_150706.jpg

E jbg, nema vise lajkica.

Za mene, najlepša kolor šema novog tracera. Prelep.

Neka uzdravlje služi.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Naleteo sam na interesantan klip vezano za remapiranje tracera. Momak je radio remap zbog ponasanja tracera izmedju 3-5.000 obrtaja, bas nesto sto i meni smeta. Govorim o prvoj generaciji, ne znam da li je bolja situacija sa novim... Da li neko ima iskustva sa ovim? Da li neko uopste radi to kod nas?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja