Jump to content

Moto Zajednica

Ostale umetničke fotografije (vaše, a ne tuđe)

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Da...tako bi trebalo,....

 

No, stavi na manual, pa probaj, .....

makar meni tako funckionise.

Ovako kako ti kazes radi na auto;)

Na manual, prvo puca preflash (af assist ako nisi iskljucio), onda opali flash na pocetku expozicije 1 x pa na kraju 1x.

 

I meni je cudno moram priiznati...

 

I drugo, tvoje fel dugne je funkcija u sustini a ne posebno dugme da tako kazem, i to na okidacu, osim ako mu ne dodelish drugo dugme, ...tako da fel funkcionise kada stisnesh okidac na pola fabricki na skoro svakom aparatu. Nemna neke mudrolije niti posebnog fel dugmeta. Mislim zasto komplikovati. Ali potpuno je tacno da expoziciju treba zakljucati.. Zakljucava svetlo, ili, flash ili  oboje na pola hoda...

 

I druga stvar, verovatno nisi probao, canon nema sanse da ti sinhronizuje drugi canonov ili bilo koji drugi flash na kockici a kamoli canonov flash. Posle prvog bljeska canonovog blica na kockici, i to triggerovan ne canonovim blicom (dakle ni fabricki niti drugi canonov se nece tacno sa njim sinhronizovati) svaki canon na kockici zablokira pa morash da ga ispucash 1,2 x rucno da bi opet opalio na kockici ili da koristish master/slave opciju..... Kockica ne radi sa Kanonom, samo ako pucash sa blic glavom sinhronizuje i josh neke lude situacije...

 

Ali voleo bi da mi otkrijesh ako si usao u neke tajne u vezi ovoga u prakticnom radu;)

 

Zato je Nikon majka, i za manual shooting sa blicom, i za same bliceve...

 

I josh 1 sitnica ali ne i manje bitna, u vezi second curtain-a, FEL treba meriti na krajnjoj poziciji predmeta ili subjekta, tamo gde se otprilike zavrsava expozicija i puca second c. flash,  jer ako fel podesish prema pocetnoj poziciji krecuceg subjekta, merenje nece biti tacno jel, obzitrom da je izmereno na first a ne na second curtain polozaju, a dakle subjekt npr koji se krece se pomerio 3m iza. Dakle treba ga naciljati na kraj kretanja pa subjekt vratiti na pocetni polozaj, jerbo ce onda on ili to bito pod/pre exponirano.......

 

Ili sam ja totalni diletant ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Endurac, FEL je isto sto i EL samo se ovo F odnosi na rad sa blicem. I EL/FEL definitivno nije to sto ti mislis da jeste (okidac do pola), EL/FEL ti je ono dugme oznaceno sa * i nalazi se odmah do dugmeta za promjenu AF tacaka. Kada nakacis blic i kada stavis u M, EL se pretvara u FEL i na stisak ce opaliti taj preflash i time izmjeriti koliko treba da bljesne glavni bljesak i tada malko sacekas da se blic dopuni i okines, onda ti mora dati samo jedan bljesak ;)

 

Ne koristim kockice jer imam wireless trigger, ali pored toga imam i jednu slave flash glavu i nju sam okidao bez ikakvih problema na ovu foru. Najcesce radim tako sto povezem externi blic sa trigger-om i podesim ga na manual snagu (tada ima samo jedan bljesak) i onda on svojim bljeskom okine ostatak rasvjete.

 

Kazem ti, probaj na ovu foru, mor da uspije. Dakle stisnes onu dugmence * i malko sacekas da se blic napuni pa okines i eto pravog rezultata ;)  Jedinam mana ovoga je sto ce model da ti se smori od tih prvih "laznih" bljeskova ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Vidi, malo si se zablokirao u teoriju a ne u sustinu... Mada mislim da si uglavnom u pravu.

 

Flash se "zakljucava" na poziciji na pola dugmeta (okidaca), radi pravilnog exponiranja, u AF rezimu ako su mesto gde je flash zakljucan i fokus u istoj tacki. Da ne izmisljamo toplu vodu. Tako radi ettl (II) sistem. Dodatno u P modu pravilno tako exponira najblizi objekta a u AV modu pravilno exponira celu scenu, pa tu moze doci do blura zbog duze expozicije...

 

Jeste u pravu si, i zvezdica ima funkciju FEL-a ali samo ako zelish da ti flash lock bude na drugom mestu, tj da bljesak bude druge duzine trajanja od onog koji bi bio da exponirash pravilno ono sto fokusirash sta fokusirash....i to pod uslovom da koristish auto fokus.

 

Ako stisnesh okidac do pola, zakljucas flash xpoziciju na 1 mestu, prebacish objektiv na Manual fokus, fokusirash nesto trece, ono ce imati apsolutno i potpuno isti efekat kao ovo sto ti postizes sa tvojim fel dugmetom;) Tj objekat ce biti "nepravilno" exponiran jer je flash zakljucan na mestu gde si kliknuo sa pola dugmeta....  :P

 

Canonovi modeli koliko znam ,a pucao sam sa 10 ak aparata, zvezdicu koriste kao custom funkciju, osim kao sto si rekao samo kada se flash koristi  kao FEL dugme.

 

A ono sto je najbitnije, zaista sa fel dugmetom, flash na second curtain puca na second curtain a prvog flasha nema. Prvi bljesak je af assist beam, drugi , ovaj problematican je fokus exposure lock, a treci sc.

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Al' ste se obojica spalili i besmisleno posvadjali !!! NE VERUJEM !!! MAGARCI !!!

 

Teoretisete o necemu u sta ste tek zakoracili i odma svadja !!! Alo bre !!!

Lopta dole i polako !

 

Kad stavis blic na aparat i na blicu namestis ETTL onda aparat daje instrukcije blicu o snazi bljeska t.j. trajanja ! ako stavis kockicu pa fles na nju onda se gubi razmena podataka i tada fles puca samo koliko mu zadas, ili ako je na auto modu sam nesto meri pa puca !

 

Front sync ! Aparat otvara zavesicu i opaljuje fles !

Rear sync ! Aprat otvara zvesicu i opaljuje fles pred zatvaranje !

ostalo je na vama ! t.j. na vasoj kreativnoj ideji !

Ajd sad smirite stvari i iskuliraj te !

 

(ne morate da se ljubite  ;D)

 

Ako vec na forumu postoje pro fotografi a i ovaj pod forum je zato i napravljen, pitaj te ! ja ne znam i ne zelim da teoretisem o necemu sto ne znam, agregat, ventili, menjac, boxer, redni....... vec pitam one koji to znaju !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

stvarno da covek ne poveruje  :o

 

 

drugari, brojte do deset pa da nastavljamo u lepom tonu kakav je i do sada vladao u ovom delu foruma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Da se vratimo na kolosek...

Evile, kako (u 3-4 koraka  :D) do onog(ili slicnog) efekta?

Da li ja to mogu sa mojim F s5600 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Izvinjavam se, nisam bio u toku. Obrisao sam prvi deo poruke, a drugi u svakom slucaju vazi: "...jednom ce nekome biti interesantno da iskoristi i uporedi iskustva iz malopredjasnje prepiske."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

  Ja ovo gore nisam shvatio kao svadju vec kao retku priliku kada se neki od nas otvore i razmene misljenja. Jednom ce nekome biti interesantno da iskoristi i uporedi iskustva iz malopredjasnje prepiske.

 

Nisi bio tu jutros u 3-4 kad se svashta neshto pisalo  ;D ;D ;D ;D  Malo je Mrlja ochistio nered  :)

 

Ajmo ljudi dalje , dajte neku fotku jbt prodjoshe 3 strane bez slike  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Da se vratimo na kolosek...

Evile, kako (u 3-4 koraka  :D) do onog(ili slicnog) efekta?

Da li ja to mogu sa mojim F s5600 ?

;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Meni su u petak posredestvom UPS iz daleke i nam prijateljske zemlje Engleske stigle nove "igracke": Pocket Wizard Mutimax remote okidachi.

 

Okidaju kamere, bliceve, kombinacije, na daljini od oko 500 m - jos nisam skroz procitao uputstvo

 

http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/multimax/

 

Nisam ih jos isprobao na sportskim dogadjajima (posto ih nije bilo) ali jedva cekammmmmm....

 

post-621-12879024912151_thumb.jpg

post-621-12879024913111_thumb.jpg

post-621-12879024913881_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Uh sto je ovo dobro za paparazzo fotke, posle 'ladno kazes nisam ja, ja bio 500-metara od tog mesta  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Uh sto je ovo dobro za paparazzo fotke, posle 'ladno kazes nisam ja, ja bio 500-metara od tog mesta  ;D

 

Pa jeste, ali mogucnost da namestis sve i da znas da ce se osoba X pojaviti bas na tom mestu na koje si postavio focus, da ti sigurnosne sluzbe ne provale radio frekvenciju, a samim tim i opremu i uhapse te - je realno jako mala.

 

Ovo je vishe set za sportsku fotografiju, postavicu par primera od prosle utakmice Partizan-Panathinaikos. Takodje za politicke dogadjaje, inauguracije i svasta josh - ali za paparazzo nije - to zahteva stalno prisustvo fotografa i cetvoro otvorenih ociju da osoba X ne promakne.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ih kad ti priđem sa mojom ručnom Motorkom od 7W izračene snage... :D ima da škljocaš pa da se pitaš šta te snašlo ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

... ali za paparazzo nije - to zahteva stalno prisustvo fotografa i cetvoro otvorenih ociju da osoba X ne promakne.

 

;)

 

Nije promakla... :)

 

Sorry za OF

post-2435-12879024916414_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Meni su u petak posredestvom UPS iz daleke i nam prijateljske zemlje Engleske stigle nove "igracke": Pocket Wizard Mutimax remote okidachi.

 

Okidaju kamere, bliceve, kombinacije, na daljini od oko 500 m - jos nisam skroz procitao uputstvo

 

http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/multimax/

 

Nisam ih jos isprobao na sportskim dogadjajima (posto ih nije bilo) ali jedva cekammmmmm....

 

 

 

E Srki !

http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-9884-9966

 

@Zoo & Endurac

I dalje ne verujem !!! Koji djavo vam bi ?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

@Zoo & Endurac

I dalje ne verujem !!! Koji djavo vam bi ?!?

 

amo dalje drugari bwe ...

 

peace ... unity ... love ...  and having fun!

 

Even sex...

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

Meni su u petak posredestvom UPS iz daleke i nam prijateljske zemlje Engleske stigle nove "igracke": Pocket Wizard Mutimax remote okidachi.

 

Okidaju kamere, bliceve, kombinacije, na daljini od oko 500 m - jos nisam skroz procitao uputstvo

 

http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/multimax/

 

Nisam ih jos isprobao na sportskim dogadjajima (posto ih nije bilo) ali jedva cekammmmmm....

 

 

 

E Srki !

http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-9884-9966

 

@Zoo & Endurac

I dalje ne verujem !!! Koji djavo vam bi ?!?

 

Sta ? Pa znam ja za ove nove modele ali Mulitimax je the best off...

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2644 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Mislim da mogu i neki modeli FUJI...Koliko ja znam na EOS-1D Mk II - ne moze...A i zabranjeno je u firmi gde ja radim...

 

;)

Fuji 9600 može.

 

Nikada više neću noću spavati. Šta se sve propusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

2 Endurac & Evil ... Jel ste wi ozbiljni oko one rasprawe ?

 

p.s. Chika Gremline a kad cete wi da kacite aparate na konstrukciju od kosewa pa da imate onako lepe slicice basketa fishajem odozgo ko one chike iz Rojtera ?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ajd i ja da stavim koju slicicu,a vi recite kako su mi "ispale" :)

 

Iako se u praxi "ozbiljnije" bavim oko 2 nedelje,eo nekih,po meni boljih primeraka :)

 

Naravnjo,svaki komentar je i vise dobrodosao...

 

V5mLT_resize4h.jpg

 

bgEnh_resize5.jpg

 

9Yv6a_resize3.jpg

 

8dWbl_resize1c.jpg

 

 

ps: Nadam se da ce biti mesta i za moje radove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5355 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evile i Endurce, preporucujem da se lijepo nadjete i ispletete po jedan ovakav nizak, pa cete sve lako. Tako to ide kod nas sa ETF-a ;D

 

IMlpx_img4465otkinuto.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja