Jump to content

Moto Zajednica

WTCC 2015

Recommended Posts

  • Drug član, 2087 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Cenjene kolege i koleginice da Vas podsetim da danas pocinje WTCC

 

Nadam se zanimljivoj godini i zelim puno srece i uspeha u novoj HONDI nasem "kosarkasu" Dusanu Duci Borkovicu !!

 

Da podsetim u sampionatu je i stara kuka Ricard Ryedell , pored ostalih imena koje vec dobro poznajemo ocekujem

 

zanimljivu sezonu (pod uslovom da Citroen ne udavi kao prosle godine)

 

sve informacije mozete dobiti ovde http://www.fiawtcc.com/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2896 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Citroen će u najavi biti isto dominantan kao i prošle.

 

Kvalifikacije su završene i Duca kreće sa 13. pozicije. Još uvek nisu rešili problem sedenja pa je zbog toga bio tako loš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12923 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ne mogu da verujem da ne može da se nađe rešenje da čovek ne sedi s volanom u guzici!?! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Nekada najzanimljivije takmicenje postalo najdosadnije.... pravila smrdljiva !!!

Nažalost, postoje zbog velikih. I ovde.

 

 

Ne mogu da verujem da ne može da se nađe rešenje da čovek ne sedi s volanom u guzici!?! 

Kao u Jugiću, izbace prednje sedište pa sedi na zadnjem.

Čini mi se, na panju ili gajbi piva da sedi, udobnije bi bilo. Bar bi noge opružio.

No, pravila postoje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2896 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ne mogu da verujem da ne može da se nađe rešenje da čovek ne sedi s volanom u guzici!?! 

 

Fora je što je FIA propisala mesto na kojem mora da se nalazi sedište zvog rasporeda mase. To odgovara 99.9% vozača sem ovom ludaku koji je 2.10 :D

 

Na žalost i ja mogu da se složim da je nekada najzanimljivije trkanje na četiri točka postalo skoro najdosadnije (F1 je i dalje br 1). Ono što mi nikako ne ide u glavu je kvalitet prenosa jednog svetskog takmičenja. Blago rečeno katastrofalan. Celu trku, koja je inače dosadne, prate Citroene i to je to. Desi se neki karambol na stazi i ne retko on prođe ne snimljen, a i kad se vidi ponovljeni ili ne daj bože usporeni snimak istok su ređi od prolaska Halejeve komete. Čak i tabelu prikazuju na svakih par krugova i to obično samo prvih 6, a za ostale možemo samo da konsultujemo karte pošto ih i ovako ne vidimo u toku trke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2087 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sto se tice izvestavanja na ekranu navodno je promenjena kompanija koja se bavi time i ovo je prva trka tako da predpostavljam da ce biti regulisano.

 

A stvarno si u pravu za kamere... da nije bilo Benani-a ne bi videli akcije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5422 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kako rece voditelj na RTS-u. Duca sada odlazi u Italiju da mu naprave novo sjediste, ali ne po njegovoj mjeri, vec samo novo, posto su ovo morali da razbucaju. A i da mu "uzmu mjeru" za novo sjediste koje ce moci da koristi na zalost, tek slejdece godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2896 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ekipa na 4 točka ovog vikenda vozi u Maroku. Da li će među njima biti i Duca (zbog smtnog slučaja) ne znam.

 

Prenosi:

 

Subota 14:00 uživo kvalifikacije na ES2 

 

Nedelja 12:15 snimak kvalifikacija ES1

             17:00 uživo trka 1 ES1

             18:00 uživo trka 2 ES1

 

Čisto da podsetim, ovog vikenda se vozi WSBK u Asenu, BSB na Brandsu, MotoGp u Argentini, 24h Le Mana i WTCC u Maroku .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Ducin problem nije sa sedistem vec sa rolbarom. Kavez ne dopusta da se sediste pomeri vise u nazad, a prepravke kaveza su, naravno, zabranjene bez ponovne homologacije. A homologirati deo poput kaveza je.... u najmanju ruku problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4733 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Izgleda da se pokačio sa Hondom i Protimom.

I ja bi se pokacio da me toliko zezaju. Ne mogu da ne mogu da mu srede to sediste. I pored svih propisa i standarda kontam da su vec mogli da mu to srede a o ostalim stvarima tipa elektronika i ostalo da ne pricamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2313 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Sta se stvarno desavalo to se nikada nece ni saznati. Protim ima reputaciju aljkavog tima ali u svakoj prici odgovornost je obostrana.

Ja nekako mislim da je Dusan u sve ovo usao prebrzo i da je jos jednu god trebao da ostane u ETC, jer realno osim jugica i brda Dusan nema prevelikog iskustva. Ovde mislim na tehnicko znanje i osecaj da se pomogne mehanicarima da setuju auto.  Ali opet da je ostao pitanje je da li bi za ovu god uspeo da nadje sponzore. Pametnog odgovora nema....

Sta god da se desavalo svaki ozbiljan trkac (po meni) ne zaostrava odnose ovako teatralno kao u Marakeshu jer zatvara vrata sebi za bilo kakvu buducu pricu. Na zalost treba biti taktican.

Na kraju krajeva ne mozes stalno kriviti druge i hvaliti se brzim sektorima...

Dusan je posle treninga izjavio "Nisam valjda zaboravio da vozim u odnosu na proslu god kada sam bio 5-ti a sada sam u Hondi 14-ti na kvalifikacijama".

I nije zaboravio, prosle god je vozio identicno vreme kao i ove i to se ne spominje. Jednostavno svi su se ubrzali i popravili. 

Dusanu sve najbolje i zelim mu da se sto pre oporavi i ponovo sedne u auto.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Upoznao sam Dusana i ne deluje kao momak koji ne zna da bude taktican,

 Kao kod vecine nasih sportista koji se ne takmice u popularnim sportovima ili su u skupim sportovima a  nisu jos na samom vrhu, on je sa svojim timom morao da juri sponzore ( licno da ide na svaki sastanak, da vodi razgovore...), plus pritisak zbog neudobnog polozaja i tima koji mu ne resava probleme i nazalost iznenadna smrt oca, su bili uzroci da i on negde popusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja