Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7148 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 59 minuta, Aleksandar0102 je napisao:

Nasao sam, za 2004 izbacuje hfa3615, a u hiflo katalogu kaze da je hfa3621, sad mi nista nije jasno haha

Godinama uzimam potrosni materijal kod njih, uvek posalju ono sto treba, ni jednom nisu zeznuli, cimni ih na Viber, pitaj da potvrde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Pozdrav drugari, prije 20tak dana kupio sam Suzuki GSF 600 Bandit u papirima stoji da je 2005 godina proizvodnje, uvezen iz CH. Mada mislim da je neka greška vezano za godinu proizvodnje ali hajd, ko će ga znati.

 

Mijenjao sam ulje, filter i te stvari, također sam muku mučio sa pronalaskom adekvatnog filtera zraka, te sam i to rješio. Kočnice sam očistio sa brake cleanerom.

 

Međutim imam jedan problem, na prednjem desnom kočionom cilindru, curi mi na sisici "bleed nipple" kočiono ulje. Da li je neko imao sličan problem i kako ga je riješio, je li moguće problem riješiti zamjenom sisice.

 

Također, istraživao sam po netu da je odgovarajuća M7x1mmx27,5mm. Ako neko može da pomogne i da odgovor na gore postavljena pitanja.

 

Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 804 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

U Moto delovima Senta prodaju Kappa kofere 22, bocne za 20k. A lik na kp prodaje za 19k polovne 🤣 No da se vratim na temu. Skinuo sam rezervoar. I vidim dzek od dve zice, prazno. Nema funkciju. Da li je to ostavljena instalacija za merac goriva? Beli plasticni dzek sa dve zice. I da li bi taj dzek mogao da iskoristim tipa za maglenke? Nisam ga proveravao unimerom. E da, nasao sam sam i amortizer od gsx750f, mator al kaze prodavac dobar. Elem, gornje kacenje je nesto uze 27mm. Da li moze da mi strugar ostruze dve caure od po 1.5mm? Mislim znam da je to izvodljivo nego da li je pouzdano? Bezbedno. Sto bi rekao Jurej Sebalj ispravno je bezbedno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 944 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Pre sat vremena, Dindash je napisao:

I evo jedna slika zmije ljute 😀

IMG_20240215_203220.jpg

Lep lep, nema šta. Daj još koju sliku, nemoj da štediš. :D Nek te lepo služi prijatelju! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1623 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
2 hours ago, Dindash said:

Pozdrav drugari, prije 20tak dana kupio sam Suzuki GSF 600 Bandit u papirima stoji da je 2005 godina proizvodnje, uvezen iz CH. Mada mislim da je neka greška vezano za godinu proizvodnje ali hajd, ko će ga znati.

Ovo je bandit MK2, proizvodio se od 2000-2004. godine, ali ako je prvi put registrovan u CH 2005. oni upišu datum prve registracije, a ne datum proizvodnje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4537 postova
2 hours ago, Dindash said:

Pozdrav drugari, prije 20tak dana kupio sam Suzuki GSF 600 Bandit u papirima stoji da je 2005 godina proizvodnje, uvezen iz CH. Mada mislim da je neka greška vezano za godinu proizvodnje ali hajd, ko će ga znati.

 

Mijenjao sam ulje, filter i te stvari, također sam muku mučio sa pronalaskom adekvatnog filtera zraka, te sam i to rješio. Kočnice sam očistio sa brake cleanerom.

 

Međutim imam jedan problem, na prednjem desnom kočionom cilindru, curi mi na sisici "bleed nipple" kočiono ulje. Da li je neko imao sličan problem i kako ga je riješio, je li moguće problem riješiti zamjenom sisice.

 

Također, istraživao sam po netu da je odgovarajuća M7x1mmx27,5mm. Ako neko može da pomogne i da odgovor na gore postavljena pitanja.

 

Hvala! 

Ne bi trebalo tako da vozis ako curi ulje iz kocionih klesta. Ako curi na srafu za ispustanje, onda je sigurno do njega (ne verujem da je neko uspeo pojebati navoj u klestima). Trebao bi da kupis drugu i zamenis.

Ovako ce ti ulje zavrsiti po kocionom disku a i ulazice ti vazduh u sistem.

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit
pre 26 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ne bi trebalo tako da vozis ako curi ulje iz kocionih klesta. Ako curi na srafu za ispustanje, onda je sigurno do njega (ne verujem da je neko uspeo pojebati navoj u klestima). Trebao bi da kupis drugu i zamenis.

Ovako ce ti ulje zavrsiti po kocionom disku a i ulazice ti vazduh u sistem.

I ne vozim, vec stoji u garazi dok ne nadjem rjesenje i sam sam razmisljao o zamjeni tog sarafa (ventila), sad po specifikacijam stoji da je to M7x1mmx27,5 pa ga trenutno trazim, ali koji god sam shop nazvao nema, kao ni prodavnice auto dijelova, ostalo jos da provjerim u prodavnicama za poljoprivredne masine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit
pre 35 minuta, milomir22 je napisao:

Ovo je bandit MK2, proizvodio se od 2000-2004. godine, ali ako je prvi put registrovan u CH 2005. oni upišu datum prve registracije, a ne datum proizvodnje.

I meni tako lici, kad sam gledao po tom broju sasije, cini se da je zadnja serija 2004 godina a u svim dokumentima stoji 2005. Na to su mi skrenuli pažnju i prodavci dijelova jer kažu da je drugačije u CH.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1932 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Treba raskačiti cela kočiona klješta,i proveriti kakav je navoj u klještima,ako je tu stradao,onda tražiti sisku sa većim navojem,i normalno ureznu burgiju za taj navoj.Moguće da je siska stradala,i da na dnu,gde je konus,ima prljavštine ili kamenac,treba sve lepo očistiti,i proveriti.Utvrdi gde ti je problem,onda traži rešenje.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Znaci moguce su dvije stvari da je navoj na klijestima stradao  ili ventil, nista veceras raskupusavanje. Pa idemo dalje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1932 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Moguće da je od merača goriva,moguće je da je za grejače karburatora(za neka tržišta su išli grejači)a moguće i za TPS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 804 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Nisam znao da je postojala opcija grejaca karburatora. A tps zar nije isao samo na 1200? Ili je bilo i na 600. Meni deluje da su oni stavljali svugde istu instalaciju. I za 600 i 1200. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6936 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako je samo do ventila javi se da ti poručim nov.

 

Šta je čudno kod grejača karburatora? Kawasaki ER5 je imao grejače. Vukao je mali vod rashladne tečnosti do karbova.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1623 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
1 hour ago, Zarkela said:

Nisam znao da je postojala opcija grejaca karburatora. A tps zar nije isao samo na 1200? Ili je bilo i na 600. Meni deluje da su oni stavljali svugde istu instalaciju. I za 600 i 1200. 

Moj bandit 600 2001. ima tps, iako je karburatorski...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 804 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

 

Šta je čudno kod grejača karburatora? Kawasaki ER5 je imao grejače. Vukao je mali vod rashladne tečnosti do karbova.

Nije cudno. Vec nisam ni razmisljao da je tako nesto bilo u opticaju u moto svetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 804 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Grejaci ne znam da li su preko potrebni. Al tps definitivno jos jedna stvar koja moze da zeza a nije neophodna. Kod automobila je to uglavnom umelo da zeza. Ne znam kakva su iskustva kod motora. Generalno svi dodaci izmedju klasicnih karbova - mehanike i injection je nesra po meni. 

Promenio član Zarkela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja