Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT
Mene vise muci mekan prednji kraj koji na zalost nije podesiv, jbg navikao sam na tvrdju viljusku, mada, s druge strane prija mi kako Bandit lepo pegla neravnine na putu kojih ima kolko ti dusa pozeli, tako da ne moze i jare i pare... kontam jedina solucija bi mi bila da probam da sipam gusce ulje u viljuske, fabricki ide 10W, pa da probam 15W,
ali, mozda je ovo ulje sto imam u viljuskama staro razbijeno ulje, pa bi mozda i 10W bilo ok sipati samo da je frisko :neznam:
Kod mene se dosta popravila situacija posle servisa viljuške. Ulje je 10w. Zasad ne bih sipao gušće, čini mi se taman.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Banditosi, obilazite li vi vaše ljubimce?! Tema zamrla skroz!

Ja sam danas malo palio makinu a montirao sam i bele stakliće na migavce.  ;)

 

IMG_20211128_102457.jpg

IMG_20211128_125036.jpg

IMG_20211128_125045.jpg

IMG_20211128_131149.jpg

IMG_20211128_141522.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Otkrio danas, pogledao i pokrio. Poručujem neke dalove, spremam polako da preko zime zamenim ono što smatram da treba periodično. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja moj motor oterao kod majstora koji je zamenio pločke na sva 3 diska, zamenio kočiono ulje, posle 42 000 km zamenio samo prednji lančanik (majstor je savetovao komplet, ali mislim da je ovo bilo dovoljno za sada, jer je lanac po meni još uvek ok a i zadnji lančanik), prekontrolisao zazore ventilima (sve u granicama), proverio španer lanca bregaste i sam lanac bregaste je ok, ne čuje se, nije istegnut, menjan je kod nekog od prethodnih vlasnika i DID-ov je. Moglo bi se reći da mi je ostalo još da zamenim prednju gumu i eventualno krajem 2022. svećice i to je to.

 

Ulje i filter ulja ću isto uskoro zameniti sam.

 

Ja ne praktikujem da palim motor preko zime ako se ne vozim, skinem aku i dopunim isti jednom u 2 meseca. To povremeno paljenje agregata mu ništa ne znači, džabe arčiš gorivo.

 

Jedna iz Kotora i jedna sa našeg jezera.

241370604_168575662071349_7397752606022529535_n.jpg

DSC04321.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Lep Banditos, svaka čast!  :takoje:

Ja sam od onih koji smatraju da je pametnije paliti motor povremeno a kada ima mogućnosti i provozati ga po kraju. Mislim da za mašinu nije zdravo da klipovi nekoliko meseci stoje u istom položaju osim ukoliko nisu skinute svećice i naliveno malo ulja odozgo u cilindar, tj. ukoliko nije konzerviran.  Ali to je moje mišljenje i moguće da nisam u pravu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Hehe hvala, ne vidi se na slici, ali estetski nije baš tip top, može to mnogo bolje.

 

Ja na njemu imam mehaničku slavinu i na prvom paljenju tamo negde u martu, ne pustim mu gorivo, a zaverglam ga jedno 5-6 puta "u prazno". Onda mu pustim gorivo i odvrnem sauh i zabava kreće.... Možda i preterujem, ali ovaj postupak mi nije nešto naporan, a mirnija mi savest kad znam da su suve hilzne i karike dobile malo ulja pre detonacija.

 

 

U suštini je svejedno, neće mu faliti ništa u oba slučaja, nego je meni garaža udaljena 3.5 km od stana u kom sam zimi, pa i zbog toga mi je cimanje da nosam aku stalno, ovako kad otvorim sezonu, to je to. Ali nekad se zadesi neki lep vikend u februaru, pa čak i pre, e onda mi je krivo što nisam i zimi u kući gde mi je motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja juce provozao moj Banditos, al kontam da je to to za ovu godinu, mada videcemo, dok ima bar 10 stepeni moze tu i tamo da se napravi neka voznjica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Vozim šta mi se sviđa ali sam svestan da ima i boljih i lepših,

Ali meni Bandit radi posao, zadovoljan sam, jedina mana mu je što mu fali 20 i nešto konjića pa da zaokružimo ergelu na 100ks, bio bi top motor ili da su mu šuknuli mašinu 750cc od Katane. 

Čitao sam negde da je bila mala serija Bandita sa 750 mašinom ali naravno samo za Japansko tržište, i to ista kao na Inazuma modelu, malko udavljena na 85ks

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Banditosi, jeste li obišli vaše zverke u ovoj godini?!  :)

Ja sam danas konačno montirao zaštićen rezervoar, dolio svežeg goriva, napravio jedan krug do Pančeva i nazad i malo smo se sunčali po dvorištu.  ;)

 

IMG_20220103_141832.jpg

IMG_20220103_141908.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ja danas otkrio,malo sedeo ,gledali se i to je.Spremio sam stvari za zamenu,nešto preventivno nešto redovno,a pogledam danas juče vreme perfekt.Nisam pao u iskušenje,spremam polako,demontiram jedno po jedno.Brzo će Mart.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 6 sati, bajker71 je napisao:

Ja sam danas konačno montirao zaštićen rezervoar, ...

Jesi li imao negde temu oko sređivanja rezervoara?
Moj ima tragova rđe oko čepa, pa kad mu majstor Bokilić tu prevuče prstom i oboji prst onom finom prašinom od rđe, tu sve priče oko valjanog rada karburatora prestaju :tras2:, i za sve je kriva rđa.

Zbog toga me interesuje koliko te je to zadovoljstvo sređivanja istog koštalo?
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nisam otvarao posebnu temu u vezi sređivanja rezervoara.

Pošto je moj motocikl godinama stajao (prvi vlasnik u CH preminuo) a rezervoar je bio poluprazan i doslovno se probušio u zoni ispod sedišta. Dečko koji ga je uvezao ovde je kupio odličan rezervoar ali crne boje a drugar, farbar, mu ga je ofarbao za džabe. Kako je platio farbanje tako je i ofarban. Nijansa tamnija itd. Pošto mi je to smetalo rešio sam da ga ofarbam u fabričku boju ali da pre toga odradim i zaštitu pa da budem miran. Zaštitu mi je radio Nemanja Ugrešić - Njanja po ceni od 80 evra pošto je rezervoar bio dobar a farbanje Marko "Afrikanac" i zadovoljan sam radom obojice. Marko mi naknadno reče da tu zaštitu radi i on...

Inače, ta zaštita rezervoara je kvalitetnija od fabričke i preporučujem je svima koji planiraju da motocikl voze duži period.

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

Koje ste slavine goriva ubacili umesto vakuma originala?
Dosta njih prica da su imali problem sa slavinom i posle reparacije.. pa nebih da se meni to dogodi pa reko da ubacim mehanicku slavinu da budem siguran al koju ?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja sam stavio od Yamahe r6 1. generacije, ima 2 pipka iste dužine i samo on i off opciju. Izgubio sam rezervu i komfor da automatski otvara i zatvara, tako da sad moram ručno da puštam i zatvaram gorivo. Ali može da se ugradi elektroventil koji će da zatvara kad se ugasi kontakt na bravi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja