Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 2059 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

Moj ti je predlog da ga otvoriš na nitnama,i da ga majstor lepo salije izznutra,a spolja samo ispoliraš.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Moj ti je predlog da ga otvoriš na nitnama,i da ga majstor lepo salije izznutra,a spolja samo ispoliraš.
Hvala na savetu

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2059 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez
pre 6 minuta, Aleksandar0102 je napisao:

Hvala na savetu

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk
 

Ipak je tvoj sud konačan,kako želiš da to saniraš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Ipak je tvoj sud konačan,kako želiš da to saniraš.
Sobzirom da sam vec neprimetno tako vozio mesec i malo jace ne bi smetalo da nastavim dok ga ne resim?

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2059 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

Pa pukotina nije velika,ali,sam si rekao da hoće da puca,to je jedini razlog pucanja.Plaši me da ne krene da se širi.Ponavljam se ,kako god,odluka je tvoja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Pa pukotina nije velika,ali,sam si rekao da hoće da puca,to je jedini razlog pucanja.Plaši me da ne krene da se širi.Ponavljam se ,kako god,odluka je tvoja.
To pucanje je mnogo blago, u voznji puca isto kao i pre na pusten gas na istim obrtaima kao i pre, samo sad na leru ume ponekad kao da ispukne blago, ona je sigurno bila tu ali se prosirila, videcu laksa ce opcija da mi bude ako to moze da se zagreje i vrati na mesto pa da se izvari malo i posle ispolira, ne bih bio bas siguran da skidam i posle trazim nitne i dobrog varioca da to sve lepo sanira iznutra.

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2059 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

Samo ću da te podsetim,tu su limovi tanki i nagoreli,pa spoljno ,,peckanje" može da napravi veći krater t.j. da progori i onda veća muka.Za nitne ne brini,sve gvožđare to danas imaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Samo ću da te podsetim,tu su limovi tanki i nagoreli,pa spoljno ,,peckanje" može da napravi veći krater t.j. da progori i onda veća muka.Za nitne ne brini,sve gvožđare to danas imaju.
Kad se razbuse nitne i skine selna sa tog dela gde je pukotina mocice skroz da se otvori i onda tako iznutra da se vari?

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

Kad smo kod izduva, po mom ukusu je ‘Hurric’ glasan vise nego sto treba. Hteo bih neki manje glasan, dublji zvuk. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

Od prije 15ak dana postadoh i ja vlasnik Bandita 2001god.
Uzet kao 2. motor, da posluzi za dodatno vozikanje pored Transalpa, a i da malo vidimo kako to ide na 4 cilindra.
Motor je stajao od prosle sezone, a protekle godine je veoma malo vozen.
Prva stvar koju sam uradio je zamjena ulja i akumulator. Staro ulje je bilo malo preko maksimuma sto mi je bilo sumnjivo.
Na novom ulju presao 30-40km i sve radi kao podmazano. 10ak dana nisam stigao da mu pridjem kad juce imam sta i da vidim ulje opet preko maksimuma. Znaci gorivo silazi u karter sto bi ako sam ja dobro upucen znacilo da imam problem sa dihtungom na plovku i slavinom na rezervoaru.
Ono sto me zanima je da li je validno rjesenje izmedju fabricke slavine i karburatora ubaciti dodatnu mehanicku slavinu i zavrtati gorivo posle svake voznje rucno, bar u narednih 15-20 dana dok ne prikupim dijelove potrebne za sanaciju karburatora i slavine?
A ne znam ni sta bih sad sa uljem. Novo ulje a vec kontaminirano benzinom. Da li je neki procenat benzina u njemu tolerantan ili da mijenjam bez obzira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4765 postova

Menjaj ulje. 

 

I preporucio bih ti da porucis potrebne dihtunge za reparaciju slavine i karburatora (kad uocis u cemu je problem) i saniras to. Moraces porucivati negde preko verovatno. Pogledaj WEMOTO i motorcyclepartseu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Proveri prvo da li je zaista ulje preko maksimuma. Dovoljno da je malo motocikl nagnut na desnu stranu pa da drastično više pokaže. Na kom položaju ti stoji slavinica? Na "ON", "RES" ili"PRE"? Treba da stoji na "ON". Ako je ostala na "PRE" a iglice plovaka ne dihtuju..

Ako je slavina na "ON" i iščupaš crevo za gorivo sa nje, ne bi smelo da curi (isključen agregat).

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2059 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

@boky327 nemoj da te mrzi,ispusti ulje,pa nosom proveri,miriše li na benzin.Sve ostalo je nagađanje.Ako se oseća,onda reparacija karburatora,ali je moja preporuka,nikako nešto delimično,ako želiš da to radi kako treba.Slavinu,klasičnu on-off možeš staviti,samo je tu ispod malo prostora.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

Mirise i to prilicno. Izvadio sam oko pola litra da bih dosao do onog nivoa na kom sam ga ostavio. Cak sam probao i upaljacem na tih izvadjenih pola litra i planulo je.

Povadio karburatore, izduvao cistacem za karburator. Kako sam ja to testirao: skinuo casice i okrenuo karburatore naopako tj. tako da plovke gravitacija drzi na zatvorenu poziciju. Spricom nalio benzina oko samih iglica i duvao(ustima) na ulaz goriva. One koje su pokazale mjehurice sam izvadio i mjesto gdje nalijeze konusna gumica rukom procistio burgijom koja odgovara konusnom dijelu same gumice. Veoma blago, cisto ako ima kakva necistoca da je nesto malo grublje od same tekucine dodirne. I tako dok nisam doveo situaciju da vise mjehurica nema. Ili veoooma malo. Za malo u nesvijest da padnem od duvanja.

Naravno, svjestan sam da to sto sam ja uradio nije bas mjerodavna metoda ali ipak morao sam da pokusam. Ako nista imam predstavu koji karburator je pustao ili jos pusta. Gore definitivno nece biti.

Sama slavina pusta i to prilicno, kap na svake 2 sekunde.

Kupio sam eksternu. Plan mi je da jos jednom testiram kako se ti karburatori ponasaju u relnim uslovima. Prikopcacu rezervoar i ostaviti ih van motora bar pola sata da vidim da li neki pusti koju kap. 

Sta god da se desi(osim ako ne bude ekstremno lilo iz njih) planiram da to tako za sad vratim nazad. Eksternu slavinu cu dodati i izdvojiti je negdje gdje mi je pristupacna za odvrtanje/zavrtanje.

Svjestan sam da tih dijelova i nema bas kod nas pa cu ih naruciti cim ustanovim sta mi sve treba, a za sad set za reparaciju slavine i iglice plovka.

Ono sto bih ja da pitam iskusnije od mene je da li bi bio problem da ja to tako vozim dok svi ti dijelovi ne stignu? Kad motor miruje gorivo bi bilo 100% zavrnuto te nikako nebi moglo do cilindra. A u toku voznje mislim da nebi trebalo da bude problema.

 

Pregledao sam i svjecice, sve 4 su iste boje i nebih rekao da neki od cilindara ima bogatu smjesu.

 

Hvala svima na pomoci i savjetima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1658 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Karburator nije pravljen da drži gorivo dok je motor ugašen, zato i stavljaju slavinu. Na suncu uglavnom puste.

 

Slavina sa yamahe r6 prve generacije ti pasuje šraf na šraf na rezervoar od bandita mk2.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ja sam reparirao njegovu slavinu i stavio dodatnu slavinu mehanicku. Napravio nosac i sad kad treba duze da stoji ja lepo na off. I dovidjenja, ne moram vise da razmisljam u zimskom periodu. Uzmi samo slavinu za crevo 8mm. I teraj. Nazalost nema fotografiju kako sam to uradio. Nema bas puno mesta. Ja sam hteo i filter goriva al iskreno ne zeza mi se da ne bude da ga gusi u voznji. 

Promenio član Zarkela
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

E da, od Yamahe pase, al dok nadjes slavinu to ti je 30 40 evra. Pa set za reparaciju 2500 din. Plus treba da stavis luk po 90 stepeni da ti crevo lepo skrece. I to sam kupio, al jedino slavinu od Yamahe nisam. A za te pare repariras njegovu. Samo nemoj jako da stezes srafove da ne iskrivis aluminijumsko kuciste. Blago zavrnes i kad osetis da je doslo do kraja za 45 stepeni jos zavrnes i to je to. I stezi jednako da se lepo diht guma, membrana stegne. I po meni amortizer na svakom banditu treba zameniti. Ja sam stavio od gsxf750. Nebo i zemlja u voznji. Jos kad bih mu druge viljuske stavio.... Ih

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Samo ću da te podsetim,tu su limovi tanki i nagoreli,pa spoljno ,,peckanje" može da napravi veći krater t.j. da progori i onda veća muka.Za nitne ne brini,sve gvožđare to danas imaju.
Evo kako je ispalo, ko ne zna da je vareno reko bih i da se ne vidi IMG_20240703_171418.jpg

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
A sad lepo udri finom smirglo i posle poliranje, i će bude ko novo :takoje:
Recimo 2000? Ili finia?

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

Nikad ne mozes znati s kojom smirglom kreces, uvek probas pa vidis tacno ide lepo ili ne. Odnosno moze finija ili mora grublja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja