Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

To sam i ja hteo da pitam, pošto ima 15w50 i Pro 4 i Comp 4 a mala je razlika u ceni, koje bi više odgovaralo ovom tipu agregata?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1322 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Jedno je izvanredno sintetičko ulje a drugo je obična polusintetika...

Još ako je mala razlika u ceni, kako kažeš, nema tu dileme. A što 15w-50?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1322 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kada je raskantana mašina sipaju ljudi i menjačko ulje....

Ako srkne malo, dolije se i teraj dalje. Valjda fabrika zna koje ulje treba. Na čepu su izgravirali. Voze ljudi Bandite i po Africi, šta bi oni trebalo da sipaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4477 postova

Ne mora da je raskantana. Fabrika je pisala koje je tada ulje bilo, cesto za motore iz 90tih nije ni bilo gradacija tipa 10w-50 itd... Stari standardi takodje.

 

Cesto u manualu mozes pronaci da se gradacija bira u zavisnosti od geografske lokacije odnosno klimatskih uslova. Nije isto voziti Bandita u Finskoj i Australiji. 10w-40 je klasika ali ako su temperature visoke 35c+ 15w-50 ce bolje da stiti (ako je rec o istom ulju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1322 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ako meni u Beogradu gde leti "gori affalt", semafori na svakih 50 metara pa mi treba sat vremena da izađem na drugi kraj (Ibarsku magistralu) 10w-40 super radi posao, teško da bi ga ti pregrejao u okolini Subotice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4477 postova

Nece pregrejati samo kazem da bolje stiti pri tim temperaturama i to je sve.  Preko 40c 15w-50 ce imati bolje performanse i zadrzati svoja svojstva (uzmimo da se radi u istom ulju, samo razlika u gradaciji).

To ne znaci da ce sa 10w-40 motor da zariba.

 





 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1322 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Pa zbog te postojanosti na različitim temperaturama i povećanim opterećenjima ljudi i kupuju malo skuplja, sintetička ulja, koja imaju kvalitetniji sastav...

Uljare imaju povelike uljne hladnjake (naročito veći agregati 1100/1200) pa treba uzeti u obzir i specifičan način hlađenja glave agregata... 

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Na koju zicu povezati + za maglenke na Banditu? Minus cu za sasiju a plus hocu na deo instalacije tako da kad dam kontakt da imam struju za maglenke. Kinezi ostavili na akumulator a to je lose resenje. Radoznala deca i ode aku. Zaboravan ja i ode aku.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Na koliko staviti pritisak u gumama? Do sada sam duvao na 2.2 prednju a zadnju na 2.5 bara. Međutim primecujem da mi se na zadnjoj stvara četvrtasti prelaz što nikako nije dobro. To znači da ili vozim slabo krivine ili je mali pritisak. Na stranim forumima sam našao da duvaju na 42 psi odnosno 2.8 bara što je meni malko mnogo. Možda i grešim. Koja su vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1322 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mislim da je po fabričkim preporukama 2,25/2,50. Ja pumpam  2,3 napred i 2,6 pozadi i tako mi se dobro ponaša a gume se ujednačeno troše. Ali zavisi to i koje su gume, koliko si težak, koliko često imaš suvozača...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Težak sam kao crna zemlja 😅 al ovako i nisam, oko 82 kg i 177 visine. Suvozačica ima oko 49 do 51 kg. Tako da smo nas dvoje kao jedan dobar. A gume su mi Metzelder road ili tako nešto. Iskren da budem pojma nemam tačan naziv guma. Znači taj pritisak je ok. Hajde probacu na 2,3/2,6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7111 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

To ti je "Vojvođanska šara" sindrom, meni svaka guma tako završi, jbg kad smo večito u ravnici.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4477 postova
7 hours ago, Zarkela said:

Na koliko staviti pritisak u gumama? Do sada sam duvao na 2.2 prednju a zadnju na 2.5 bara. Međutim primecujem da mi se na zadnjoj stvara četvrtasti prelaz što nikako nije dobro. To znači da ili vozim slabo krivine ili je mali pritisak. Na stranim forumima sam našao da duvaju na 42 psi odnosno 2.8 bara što je meni malko mnogo. Možda i grešim. Koja su vaša iskustva?

Isto mi je bilo 15 godina... Sto kaze kolega ravnica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 5 sati, Disko Nindža je napisao:

To ti je "Vojvođanska šara" sindrom, meni svaka guma tako završi, jbg kad smo večito u ravnici.

I da li je takva guma za zamenu ili mozes jos da ide? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7111 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije više idealna ali naravno da može da se vozi, a kad potrošiš/poravnaš šare preko markera, onda menjaš gumu, bar ja tako radim, mene donekle vadi što svake godine zapalim na more i tu bude bar 1500km krivinarenja pa malo zaoblim kocku :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Pozdrav dobri ljudi. Situacija je slijedeca, nabavio sam polovan nosac i kofer givi u koji staju dvije full face kacige, a ukupna nosivost je 7.5 KG. Pristojno ocuvan, planirao sam ga prefarbati u mat crnu boju. 

 

Sad prilikom montiranja nosaca i postavljanja kofera, nije mi ono bas utegnuto, a dva elementa nisam montirao jer ne znam cemu a ni gdje se stavljaju, pa ako moze pomoc ili savjet gdje ubaciti. Slike u prilogu. 

 

Mislim da sam prosao povoljno, sve me izaslo 125 eura.. 

 

Hvala. 

IMG_20240326_200530.jpg

IMG_20240326_201121.jpg

IMG_20240326_201126.jpg

IMG_20240326_201209.jpg

Promenio član Dindash

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Nije ti utegnut jer se drzi samo na ta cetiri srafa na kratkom rastojanju. Nema dobar oslonac a kofer je velik za taj nosac. Kod mene je npr stavljen nosac na donji deo ispod plastika i drzi se na tri mesta. Kofer nema pomeranja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja sam si sam pravio nosač kofera za starog GSXR-a ... skoro je isti princip .. ali i ja sam radio treću točku ispod repa... tj. na oslonce za noge od suvozača, ali su bili skriveni ispod repa .. 

 

Ovo što ti imaš je da staviš kacigu i učvrstiš onom mrežom sa kukicama.. nikakav kofer .. ;) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7111 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Dobro si montiro, ali ako misliš da ozbilijno tovariš kofer bolje uzmi cevasti tip nosača koji se kači u 4 tačke ali sa velikim razmakom, 2 kod suvozačkog rukohvata i 2 ispod sedišta na sredini, i tu nema frke, onda bude 100% utegnuto.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Jutros sam gledao, pa nesto razmisljam da spustim dvije tanje sipkice i zavrnem na naslon (zeljezo) sto drzi blatobran i tu bi ga ucvrstio u dodatne dvije tacke... a možda izvedem kao sto je @strasilo uradio. Nesto ću partikati preko vikenda, pa mozda nadjem konkretno rjesenje.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7111 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Dindash ovako sam ja napravio nosač kofera za mog starog Bandita, koštalo me neke sitne pare, ni 1000dinara, cev, flah, 4 produžene matice i šarafi.

img_1_1711533826266.thumb.jpg.8d829911a531a1dec2b8d3fdb60d095b.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja