Jump to content

Moto Zajednica

Da li neko ima iskustva sa "MT" kacigama

Recommended Posts

  • MK Road Flyers, 195 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Bmw gs1200

Kakvi su vam sad utisci posle nekog vremena? Da li se i koliko izgrebala, da li je tesko odrzavati... Da li vredi te pare i da li je mnogo bucna za dalja putovanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Kakvi su vam sad utisci posle nekog vremena? Da li se i koliko izgrebala, da li je tesko odrzavati... Da li vredi te pare i da li je mnogo bucna za dalja putovanja?

 

Meni je i dalje dojajna :jee1:

Od te crte, više nije dobijala obeležja. Što se tiče održavanja, nemam problema.

Pred ovaj pokušaj od zime, sam skinuo unutrašnjost i oprao sapunom pa ostavio da se suši pored lagane vatre.

Ostajem pri tome da mt apsolutno vredi te pare, koje su smešne naspram ostalih marki sa 4 ili 5 zvezdica na sharp-testu.

Što se tiče buke, do 130 nije bučna. Brže od toga ja ne mogu, još uvek. :lol3::lol:  :dobar: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ima li neko iskustva sa mt dual sport kacigama? Oko 10 11 hiljada su, deluju mi totalno ok za te novce

Ne znam za dual sport ali kontam da su dobre. Proveri ocenu za željeni model i pogledaj kacigu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ima li neko iskustva sa mt dual sport kacigama? Oko 10 11 hiljada su, deluju mi totalno ok za te novce

Ne znam sta ocekujes od ove kacige, ali ako ne silazis sa asfalta i uzimas je samo zbog izgleda ja bih dualsport kacige obisao na tvom mestu.

Kao i kros kacige trebalo bi da imaju dobru ventilaciju, a i brada im je izbacenija u odnosu na ff kacige, tako da mozes u startu da ocekujes da ce biti veoma bucna i da ce duvati sa svih strana(posebno iz pravca brade) verujem vec pri 80km/h, a zimi ce ti postati nenosljiva. Druga stvar ove kacige su cesto znacajno glomaznije od obicnih ff kaciga i na kraju onaj kacket na glavi ako nije dobro uradjen moze da ti pravi znacajne turbulencije u voznji.

 

Naravno ovo je uopstena prica i ne mora da znaci da je i za MT istinita. Ako ostanes pri tome da je kupujes ja bih pre kupovine video da je oprobam u voznji ili od nekog vlasnika ili od prodavca uz ostavljenu kaparu u punoj ceni kacige ako uopste pristanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Citam na nekom forumu da im se suncane naocare na MT Blade brzo olabave i da donekle ispadaju same od sebe posle nekog vremena.

Da li je neko imao slicna iskustva sa svojim primercima posto sam se opasno nameracio jos danas da je kupim?

 

P.S. Kako dihtuje vizir i koliko je bucna kaciga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Prolazio sam danas pored Sava Centra pa rekoh da svratim da bacim pogled i izadjoh sa:

MT_Blade_SV_Reflexion_White.jpg

 

Generalno namerno sam isao na belu kacigu a ova bi jos trebala da bude bolje vidljiva u mraku.

Da li sam se zeznuo i koliko videcemo.  :)

 

Inace pogledao sam malo i Dual sport kacigu i jos uvek stojim pri tvrdnji da ce biti previse otvorena i prozracena te hladna za hladnije dane.

Brada je dosta izbacena, ispod nje ne postoji mrezica, lufteri su poveliki...sve u svemu super za manje brzine i leto, verovatno prilicno lose za autoput i zimu.

 

P.S. Pinlock-ovi su malo poskupeli, cini mi se na 2500rsd i nemaju ih na stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Ma nisi se zeznuo sto si uzeo belu, i ja sam bio u tripu da li da uzmem belu ili crnu i uzeh belu. Stalno sam imao neke crne kacige, a i mislim da je bolje leti bela kaciga mada kad upece :)

I ja sam hteo da kupim za MT revenge pinlock jos pre par meseci i nisu imali neverovatno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nisam se dobro izrazio.

Svakako sam jurio svetlu kacigu i sa te strane mi boja izuzetno odgovara.

Onaj deo da li sam se zeznuo ili ne vazi generalno za kacigu i malo za velicinu.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

Da se oglasim i ja..pocetkom godine sam uzeo Mt Revenge GP replica i sto se tice dizajna,kvaliteta lakiranja , grafike materijala unutra i novca koji sam dao,vredi svaku paru. Nije puno bucna.. e sad,ja imam drugi problem. Kupio sam i iridijumski vizir za nju i koliko sam primetio,ne naleze vizir na onu gumu bas najbolje,zato je meni bucnija,mada nikako da skupim vreme i pogledam da li moze da se nasteluje nekako bolje.Sa fabrickim vizirom je okej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Posle prve duze ture mali zakljucak - MT Blade je na otvorenom putu dosta bucna kaciga.

Inace u pitanju je motor sa uspravnim sedenjem pa je malo i to verovatno doprinelo, ali bez obzira za sada mi je kaciga razocaravajuce bucna.  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Na prvu loptu me je privukao sam dizajn kacige (MT Revenge) a gledajuci na internetu sharp test na kojem ima pet zvezdica resih i da je kupim. 

Meni nije toliko bucna verovatno zbog polusavijenog polozaja, buku mogu da ocenim u granicama je normale pri vecim brzinama. Ali generalno kaciga je sasvim ok i lepog je izgeda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ninja636

Razlika je u modelu.."Blade" jeste bucnija i ima 4 zvezdice na sharp testu,a "revenge" se pokazao kao bolja kaciga,ako nista drugo bar je tisa...

Sad se pojavio i Mugelo model,jel neko mozda probao,cene oko 7500 u Barelu...na oko lepo izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Ja sam ženi pre mesec dana kupio MT Thunder, al ajd više za klinca koji sad počinje da vozi, ali i ona je koristi.

Šta god je pitam, njoj sve super...

"Pa jel bučna - ma jok, super"

"Jel ti duva ispod brade, negde zuji, bruji, nešto, bilo šta? - ma kakvi, super"

"Jel ti udobna, jel žulja - znate... Super"

 

Tako, eto od moje žene, za Thunder, sve pohvale... A uzo je za 6k, na akciji... Mislim, smešno stvarno za cenu ako je njoj verovati da je sve super

Vožnje su bile 100-110km/h na cruiseru

 

Ja poslao lično

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zzr 600 Ninja

Danas cu proci bas do SC. Javljam utiske modela , a mozda i izadjem sa nekom "fancy" kacigom.. Mene do duse zanimaju vise modularne , do 100€.

Preglednije su i nastrojene gradu.

Javljam se kasnije u toku dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zzr 600 Ninja

Uzeta mt mugello kaciga. Oko 7.400 din. Bela , odlicna anti fog. Do 100 na sat izolacija ok. Preko se vec cuje malo vise nego sto zelim, ali za sad odradjuje super posao za grad. Ostalo mi taman za kilo janjet'ne i kupus salatu , zalivenu jelenkom :D..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Koja je razlika izmedju Blade  Aplha i  Revenge replica gp? Za Revenge pise da ima pinlock ali ne vidim ga.

Blade ima zvezdicu manje na Sharp testu(4 u odnosu na 5), ali za razliku od Revenge ima suncane naocare.

Ranije nisu imale pripremu za Pinlock ali sada imaju, a to sto si gledao su ili kompijuterski rendering kacige ili slike prethodnih modela.

Alpha ne znam kakva je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

razmisljam da narucim iz louisa probiker kx4 flip up kacigu sa suncanim naocarima za 60e mislite li da je to dobar izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

razmisljam da narucim iz louisa probiker kx4 flip up kacigu sa suncanim naocarima za 60e mislite li da je to dobar izbor

 

Ovde su ljubitelji MT-a  :P 

Ako je nema na sharp-u kao što si rekao, onda je loš izbor  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja