Jump to content

Moto Zajednica

Ža dlaku šinko!

Recommended Posts

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Post je dobio šaljivu konotaciju zbog dotičnog učesnika i način na koji je on to doneo. A pre svega zbog pozitivnog završetka.

Ne treba zaboraviti da neki mladjani momci takodje ovo čitaju i pomisliće da je ovaj manevar sa ovom brzinom nešto što se može olako ponoviti. Realnost je da se ovakvi propusti plaćaju skupo a često se završi i u drvenom sanduku pa na nekih 2m pod zemlju.

 

Cestitam majstor žilu na srećnom završetku i da ubuduće bolje pazi dok vozi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Realnost je da bmw po fabrici ima max brzinu 199km/h. Znaci to nije motor koji ide 300 pa mozes ne primetno da navuces 200. Tako da je to bi to bila njegova max brzina za koju mu treba vremena,u kojoj su obrtaji na maximumu kao i vibracije. Tako da verujem da je Zika iz zezanja napisao duplo vecu brzinu od one kojom se stvarno kretao, u suprtnom bi bila klinacka laz. Verujem da je zezanje, nije covek lud da misli da ce mu neko poverovati da je sa bokserom uleteo u ostru krivinu sa 200km/h

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Post je dobio šaljivu konotaciju zbog dotičnog učesnika i način na koji je on to doneo. A pre svega zbog pozitivnog završetka.

Ne treba zaboraviti da neki mladjani momci takodje ovo čitaju i pomisliće da je ovaj manevar sa ovom brzinom nešto što se može olako ponoviti. Realnost je da se ovakvi propusti plaćaju skupo a često se završi i u drvenom sanduku pa na nekih 2m pod zemlju.

 

Cestitam majstor žilu na srećnom završetku i da ubuduće bolje pazi dok vozi.

 

Pa nisam smatrao za potrebnim da unosim neku "dramaturgiju" u ovaj događaj jer mislim da svako normalan može da predpostavi šta bi se dogodilo da sam u ovim uslovima zakačio ogradu (na par metara iza je bila i ograda za suprotnu traku auto puta, pa zatim i ograda na drugoj strani te trake, a prolazim i ispod nadvožnjaka).

Pa hajde da zbog tih mlađanih vozača ipak kažem sledeće: Da sam zakačio ogradu verovatno bi me još uvek sakupljali metlama i lopatama po putu i skidali špaklama sa ograde (i naročito sa stubića koji drže ogradu).

I da se razumemo: Svako povremeno napravi neku glupost, ali rezultati tih glupost ne budu uvek isti. Nije mene iz ove situacije spasilo što sam neki "majstor" za tehniku vožnje (što svakako ni približno nisam), nego to što imam znanja i iskustva da u iznenadnim stresnim situacijama prilično racionalno (bez panike) reagujem, pa se najčešće provučem ili bez posledica, ili bar sa lakšim posledicama. (A o uticaju sreće neću ni da govorim).

Međutim, mnogi koji naprave sličnu grešku uglavnom ne dobiju šansu da o njoj diskutuju po forumima lii pričaju sa drugima o tome, pa zato gledajte da nekako iskoristite ovo moje iskustvo koje sam vam predstavio.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Realnost je da bmw po fabrici ima max brzinu 199km/h. Znaci to nije motor koji ide 300 pa mozes ne primetno da navuces 200. Tako da je to bi to bila njegova max brzina za koju mu treba vremena,u kojoj su obrtaji na maximumu kao i vibracije. Tako da verujem da je Zika iz zezanja napisao duplo vecu brzinu od one kojom se stvarno kretao, u suprtnom bi bila klinacka laz. Verujem da je zezanje, nije covek lud da misli da ce mu neko poverovati da je sa bokserom uleteo u ostru krivinu sa 200km/h

 

Pa nisam napisao da sam išao baš tačno 200 na sat nego skoro 200! Takođe nisam ja krenuo od nule na par stotina metara odatle pa da motor nije imao vremena za ubrzanje, nego sam već bio prešao desetak kilometara (vozeći približnom brzinom)..

A inače BMW R1100GS veoma ubedljivo ubrzava skoro do maksimalne brzine i nema gotovo nikakvih vibracija pri tome. Na odsustvo vibracija i na miran upravljač su me upozorili još ranije oni koji duže voze ovaj motor. Jesi li možda vozio ovaj motor?

I samo da te pitam nešto: Koji ti je cilj ovakvih komentara? Ti ne komentarišeš događaj nego pokušavaš da pokažeš da lažem?! Ako misliš da je par kilometara na sat više ili manje vredno tvog truda da se popišaš na ovo što sam izneo, u redu. Ne zameram ništa.

A napisao sam iskustvo da bih možda nekom sačuvao glavu, a ne da nekog ubeđujem da imam najbrži motor ili da sam najbolji vozač. Imam ja skoro šesdeset godina, mnogo životnog iskustva iza sebe i mnogo onih koji me dobro poznaju i nemam baš nikakav razlog da sebe predstavljam ili reklamiram ovde i zato me baš briga šta neki misle ili pišu o meni.

A oni do čijeg mi je mišljenja stalo već su to mišljenje formirali pa mogu ja da uradim bilo šta oni to mišljenje neće da promene.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

E Đunta mislio sam da si kompletan, a ti ovako. Dao si uputstva kako da se našteluje BMW, a za Žiku ništa, mislim štelovanje1zdravo.gif.

Mene "naštelovali" tokom proizvodnje i i onda sve šrafčiće, dizne, potenciometre, ..... zavaraili ili obrusili da ne može da se ništa dira. A i proizvodna dokumentacija o parametrima uništena, pa novo štelovanje nije više moguće. Dok trajem takav sam kakav sam i nema ispravke. A gledano iz sadašnje perspektive ja mu dođem kao jedan od probnih uzoraka (od čije se masovne proizvodnje ubrzo odustalo).

 

Mogu da mu padobran uštelujem, povećam protok vazduha :lol:, a što se njega tiče samog, dovoljno je što se preštelovo na BMW.

 

Šalu na stranu, bila je nesreća mislim i sa tragičnom posledicom, poslr dugog puta momak je nastradao ispred svoje kapije, toliko na temu opuštenosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Vozio sam, ustvari da ne lazem ispravicu se i reci probao sam. Prvo sam mislio da se zezas ,sad kad vidim da si ozbiljan onda vec mislim da lazes. Uci sa skoro 200 u ostru krivinu sa super sport motorom ,sa odlicnim gumama je umetnost. Sa tvojim je nemoguca misija. Sem ako tebi svaka krivina nije ostra krivina i ako ti 120km/h nije isto sto i skoro 200. Sem toga ovakve temu nemaju nikakvu pouku vec samo kurcenje. Bas ce.neki klinac koji pegla 200 da se seti ove teme i uspori. Hoce 100%

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Gavro, nije se Žiki ustvari ništa desilo :)

 

Mislim da nisam bio kompletno jasan u svom prvom postu pa sad da preciziram. Ova tema nije tu zbog izbegnute nesreće nego zbog " U jbt al' mi nova makina ide za sve pare". Svi mi volimo da se pohvalimo novim motorom i to je u redu.

 

Ograda već pored levog cilindra! Vidim ja da će Bendža da se propisno omlati (a možda čak i ja). U desnom nagibu naglo oduzimam gas i motor momentalno još malo "pada " udesno i kreće ka sredini trake. Gas i izvukoh se! Ali baš jedva!

 

U desnom nagibu (odnosno u bilo kakvom), pri oduzimanju gasa motor se ispravlja, ne pada dalje u krivinu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

i to je ujedno refleksna pojava. Prebacis tezinu na prednji tocak i tu si zavrsio pricu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ili što bi naš pobratim Keith Code rekao, survival reaction :)

 

Ljudi, opasne su ove stvari. Apelujem da se ne "daju saveti mlađim vozačima" oko stvari kod kojih niste 102% sigurni. Mođe neko ozbiljno da najebe zbog toga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Po to vam pricam. Mnogo stvari nema logike. Bokseri imaju solidno motorno kocenje, sa 200 na sat u krivini da pustis gas bi bilo kao i da stisnes kocnicu...a to je zagarantovano ispravljanje krivine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ili što bi naš pobratim Keith Code rekao, survival reaction :)

 

Ljudi, opasne su ove stvari. Apelujem da se ne "daju saveti mlađim vozačima" oko stvari kod kojih niste 102% sigurni. Mođe neko ozbiljno da najebe zbog toga.

A mladji vozac ce da procita ovo, pa ce u kriticnoj situaciji da se seti ove teme. izanalizira je i primeni date savete ? Aha vazi se. Dok ne nabijes gomilu kilometara pod dupetom, nikakvi saveti ne vrede za kriticne situacije, tu radi iskljucivo podsvest jer nema vremena za razmisljanje. Sto znaci da neko ne moze "opasno da najebe zbog toga".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Vozio sam, ustvari da ne lazem ispravicu se i reci probao sam. Prvo sam mislio da se zezas ,sad kad vidim da si ozbiljan onda vec mislim da lazes. Uci sa skoro 200 u ostru krivinu sa super sport motorom ,sa odlicnim gumama je umetnost. Sa tvojim je nemoguca misija. Sem ako tebi svaka krivina nije ostra krivina i ako ti 120km/h nije isto sto i skoro 200. Sem toga ovakve temu nemaju nikakvu pouku vec samo kurcenje. Bas ce.neki klinac koji pegla 200 da se seti ove teme i uspori. Hoce 100%

 

Dakle, nemaš pojma ni o ovom motoru, nemaš pojma ni o delu puta na kome se ovo događalo, nemaš pojma ni o tome umem li ja da vozim ili ne umem, ne poznaješ me lično, a ipak znaš da ja lažem! Alal ti patka!

A pojam "oštra krivina" ne podrazumeva samo radijus te krivine nego i brzinu kretanja kroz krivinu, kao i vozilo koje se kreće. Ista krivina može da bude "oštra" za neki enduro, a da se smatra "blagom" za neki R (pri istoj brzini kretanja). Ali bi i za taj R ta ista krivina bila "oštra" ukoliko bi dovoljno povećao brzinu. Takođe, koliko je krivina "oštra" zavisi i od umeća ili iskustva onog koji vozi. E pa prijatelju, ja sam opisao događaj koji se desio meni, onako kako mi se desio i kako sam ga ja doživeo. Dakle opisao sam sebe u događaju a ne tebe (ili nekog drugog). A ja sam inače u startu napisao da kroz tu krivinu može da se prođe i brže nego što sam ja išao tog momenta te poenta cele priče nije bila u brzini nego u odsustvu koncentracije i nepripremjenosti za krivinu.

A inače je cilj cele ove pisanije bio zaista isključivo da se pred tobom "kurčim" na forumu. O'ladi malo, mnogo se pališ!

 

I opet imaš + od mene. (Cenim ljude koji imaju stav čak i kad mlate gluposti)!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@aca-pn

 

Slažem se sa tobom 99%. Poenta za neiskusne vozače je da nauče teoriju pa da polako, kroz vežbu steknu praksu. Nadam se da mu se rizična situacija neće desiti baš 2 minuta pošto pročita ovo, ali ako usvoji neke postulate kao što je npr. taj da naglo puštanje gasa u krivini ispravlja bajk, pa valjda će i sam da isproba nekoliko puta u nekoj krivini. E onda to može ozbiljno da promeni situaciju kad se zaista nađe u takvoj situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pa ukoliko otpuštanje gasa u krivini (u petoj brzini) zaista ispravlja motor, ja sam onda od prekjuče pokojnik (i više ne mogu ništa da komentarišem).1neznam.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ziko ja verujem da ti je posle TA tvoj BMW svemirski brod ali nije i drugima. Ipak je to samo jedan ultra teski putni motor koji neki nazivaju i enduro. Ostra krivina je ostra krivina, vozio karting ili kamion totalno je nebitno. Krivina kroz koju mozes prze od 200 nije ostra. A motor koji u krivini se obara na oduzimanje gasa ne postoji. Jbg zakoni fizike. A ako se neko lozi to si ti. Izvini sto nisu svi popasli tvoji nebuloznu pricu. Mani se edukovanja, ne ide ti. Starosne godine ne znaci da neko zna sta radi. Pa cak i godine na motoru ako je neko u startu ucio pogresno.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Iskreno sve više sumnjam na fiksaciju kao glavni problem, jer se i sam iznenadio da ispravlja krivinu...Kada je očima "pronašao" izlaz iz krivine, lakše je pretpostavljam bilo...Smanjivanje gasa mu je verovatno dalo malo na vremenu da se presabere, a nije "stigao" da se zabode, samim tim smanjenom brzinom mu je bilo lakše da obori motor...Ovo je neko moje vidjenje, mislim fizika vs Žile..

 

Nedaj se Gavro! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

bote ovde niko nista ne cita. Radi se o auto putu i o krivini cija je dužina 700 metara!

 

Za nekoga je to p.dim za nekoga je to oštra, veoma zajebana krivina. Meni - ovo drugo. Druga najgora krivina na auto putu BGD - Niš.

 

Evo vam link ka mjestu koje opisuje Žika:

https://www.google.com/maps/search/dra%C5%BEevac,+Ni%C5%A1/@43.4530086,21.7947203,1159m/data=!3m1!1e3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Za mene, moj motor i moj način vožnje, ovo je pravo k'o lenjir :D

 

Nego, nešto mi sad nije jasno :stabre:

Dosta godina vozim motor(e) i ne znam kako sam propustio da naučim da oduzimanje gasa u nagibu ispravlja motor ???

Ja sam sve mislio da ga još više obara a suprotno tome, dodavanje gasa ga ispravlja. :zbunjen:

 

Možda to kod boksera drugačije, pa zavisi i na koju stranu se vrti radilica... :moto3: (nije na Žikin račun)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja