Jump to content

Moto Zajednica

Потребне ж(б)ице за маторца

Recommended Posts

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Фи је 3мм за све три

 

  1. 170мм
  2. 210мм
  3. 240мм

 

По могућству са шарафом за стезање :)

 

ПС У обзир долазе само максимално зарђале, да не одскачу пуно од осталих1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Potrazi na forumu clana Peter Pan. On je maher za tockove pa mozda ima neke viska..... Ukoliko nema, verovatno zna gde ih mozes pronaci....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Potrazi na forumu clana Peter Pan. On je maher za tockove pa mozda ima neke viska..... Ukoliko nema, verovatno zna gde ih mozes pronaci....

 

Петар Пан се одселио из Србије, нека друга варијанта?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Meni ne trebaju žbice nego mi je pri balansiranju stavljeno dosta tegića na felnu pa sam mislio da se sama felna malo "prešteluje", a vidim da su se pojavile i tačkice korozije pa bih je takođe rastavio, zaštitio i prefarbao i tako je ulepšao i produžio joj radni vek. Zima je pa da pametno iskoristim vreme i odagnam dosadu :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

precesljajte malo net, ima sigurno neko ko pravi zbice po uzorku.

 

Хвала на одговору... 1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Meni ne trebaju žbice nego mi je pri balansiranju stavljeno dosta tegića na felnu pa sam mislio ...

 

Zarotiraj gumu na felni biće manje tegova :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Meni ne trebaju žbice nego mi je pri balansiranju stavljeno dosta tegića na felnu pa sam mislio da se sama felna malo "prešteluje", a vidim da su se pojavile i tačkice korozije pa bih je takođe rastavio, zaštitio i prefarbao i tako je ulepšao i produžio joj radni vek. Zima je pa da pametno iskoristim vreme i odagnam dosadu :).

Ako vec hoces da odagnas dosadu rasrafi je sam pa je sredi i zatim je sam sastavi, mnogo ce ti biti zanimljivije i vise ces dosade ubiti veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

@ Jasminko

Ako ćeš samo da balansiraš točak najbolje je da odeš do Mate u Mladenovac. Rade to i neki po Beogradu, ali Mata će imati strpljenja i da okreće gumu da joj nađe najbolji položaj.

Centriranje točka je mnogo veći problem. Da rasturiš, raspleteš točak možeš i sam. Ali računaj da postoji verovatnoća da neka žbica pri tom pukne, ili bar da ćeš neki nipl da oštetiš. Možeš sam i da ispleteš točak. Treba samo malo strpljenja. Ili možeš da ga odneseš kod Zorana u Zemun. Njega mi je preporučio stari Kecman i radio mi je dva točka. Čovek je vrhunski majstor za biciklove, ali moto točak ipak nije isto što i onaj od bicikla. On ih lepo isplete, pa i prilično dobro ucentrira, sve je utegnuto, ali ja sam prokletinja, uvek mi se čini da može i treba bolje.Na kraju sam sve svoje točkove ipak slao Peter Panu.

U Dobanovcima je nekada ovo radio neki deda, da li beše Gvozden (ne mogu da se setim, i ja dođoh u njegove godine). U komšiluku ti je pa možeš da se raspitaš, nadam se da je još živ.

A možda ti je rešenje za obe stvari Đunta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Hvala Predraže na iscrpnom odgovoru.

I meni je Đunta prvi pao na pamet jer sam, čini mi se, ranije nalazio na forumu da je on to već radio.

Balansiranje nije problem, imamo iz Louisa onaj "uređaj" za balansiranje, ali mislio sam i da poradim malo na etetici, to jest da ispeskiram i ofarbam felne pa bi, pretpostavljam, morao da točkove raspletem i žice posebno uradim. e onda bi ni trebalo i pletenje i centriranje i balansiranje.

Duga je zima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo pitaj ovog lika ima li zice duzine kolike tebi odgovaraju......Ja izeo jedan set od 160 mm za neki zadnji tocak 18 od xt600,posto je bio los i montirao na klra 650...

 

Ovo zice su inace za neki kineski motor al su dosta jake,mislim da su debljine 3.5mm,tolike debljine nosi klr650,dok su na xt600 i tanje od toga....

 

https://www.kupujemprodajem.com/Zice-za-tockove-19-3-5mm-set-16644600-oglas.htm?filter_id=21916706

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Ako bi neko da sam centrira žičani točak možda mu ovo bude od pomoći:

http://www.dansmc.com/spokewheels.htm

 

Evo i videa, doduše točak je od bajsa ali prinsip je isti.

 

Jedino ovo na kraju što je biciklistima dovoljno dobro - meni nije. Probao, ali nisam uspeo bolje od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@ Jasminko

 

A možda ti je rešenje za obe stvari Đunta.

 

 

Hvala Predraže na iscrpnom odgovoru.

I meni je Đunta prvi pao na pamet jer sam, čini mi se, ranije nalazio na forumu da je on to već radio.

Balansiranje nije problem, imamo iz Louisa onaj "uređaj" za balansiranje, ali mislio sam i da poradim malo na etetici, to jest da ispeskiram i ofarbam felne pa bi, pretpostavljam, morao da točkove raspletem i žice posebno uradim. e onda bi ni trebalo i pletenje i centriranje i balansiranje.

Duga je zima :)

 

Zato sam guto sodu bikarbonu :cirka2:. Jasminko, ima u par tema mojih beseda na temu žičanog točka, ako te zanima više mogao bi da se potrudim da ti nađem linkove da ne ponavljam istu priču ko papagaj. Što se tiče samo estetike upravo restauriram dva točka stara 34 godine sa gvozdenim obručima ali će da potraje jer proces vraćanja u originalni izgled i kvalitet nije ni malo lako ostvariti, čak je vlasnik veće zakeralo od mene ali isteraćemo do kraja kako treba. Što se tiče Hondinih točkova, eloksažu nije moguće uraditi kod nas uopšte a kamoli kako treba, da ima posla u smislu platiša vrlo lako bi mogao da je radim jer mi je gotovo cela oprema na raspolaganju. No, mislim da je farbanje više nego zadovoljavajuće ali uz predhodnu adekvatnu pripremu hemijskim putem, plastifikacija ne dolazi u obzir, a same žice i niplovi se naprave na novo. Balansiranje-uravnoteženje, ja sam sebi dao da mi se napravi "alat", papreno plaćen ali postižem preciznost ispod pola grama a sa tim ala Luis je odstupanje kudikamo veće, nisam istina poredio ali mi je predpostavka poprilično čvrsta.

 

Spredrag, Zokija sam upoznao, sjajna je osoba i majstor ali moto i bicikl točak nisu ni blizu jednakosti. O Peteru imam lični i iskustven stav i zadržaću ga za sebe. Neću da komentarišem linkove ali ako nekad budeš hteo, donesi bilo koji žičani točak za koji smatraš da je dobar i ispravan pa ću verovatno uspeti da ti pokažem suprotno, BMW točak neću da pomenem, pitaj spominjane kako su prošli.

 

@Iksel- sve žice i niplovi mogu da se obnove da budu ko nove i trajne, u većini i trajnije nego fabričke i to ne košta mnogo uopšte. Moj stav je da treba ugraditi OEM žice ili neke aftermarket ali proverene, lično nisam zadovoljan Turatekovim recimo. Na tržištu se pojavljuju kineske žice za bicikle koje na oko izgledaju primamljivo. Ponudio mi se neki momak iz južne Srbije da može da napravi po uzorku sve, sad ga tražim nekim drugim poslom ali mi ne odgovara. Probaj da nađeš originalne u ma kakvom stanju osim da nisu navoji skinuti, znači rđave, krive,...ne bitno, to njbolje leže jer su već istegnute i točak će biti stabilniji nego sa pomešanim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

 

@Iksel- sve žice i niplovi mogu da se obnove da budu ko nove i trajne, u većini i trajnije nego fabričke i to ne košta mnogo uopšte. Moj stav je da treba ugraditi OEM žice ili neke aftermarket ali proverene, lično nisam zadovoljan Turatekovim recimo. Na tržištu se pojavljuju kineske žice za bicikle koje na oko izgledaju primamljivo. Ponudio mi se neki momak iz južne Srbije da može da napravi po uzorku sve, sad ga tražim nekim drugim poslom ali mi ne odgovara. Probaj da nađeš originalne u ma kakvom stanju osim da nisu navoji skinuti, znači rđave, krive,...ne bitno, to njbolje leže jer su već istegnute i točak će biti stabilniji nego sa pomešanim.

 

Напокон прави човек, са правим одговорима, хвала. Шта мислиш о овим: http://www.heumannzweirad.de/index.php?cPath=249_252 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Iksel- sve žice i niplovi mogu da se obnove da budu ko nove i trajne, u većini i trajnije nego fabričke i to ne košta mnogo uopšte. Moj stav je da treba ugraditi OEM žice ili neke aftermarket ali proverene, lično nisam zadovoljan Turatekovim recimo. Na tržištu se pojavljuju kineske žice za bicikle koje na oko izgledaju primamljivo. Ponudio mi se neki momak iz južne Srbije da može da napravi po uzorku sve, sad ga tražim nekim drugim poslom ali mi ne odgovara. Probaj da nađeš originalne u ma kakvom stanju osim da nisu navoji skinuti, znači rđave, krive,...ne bitno, to njbolje leže jer su već istegnute i točak će biti stabilniji nego sa pomešanim.

 

Напокон прави човек, са правим одговорима, хвала. Шта мислиш о овим: http://www.heumannzw...p?cPath=249_252 ?

 

:oda2:, Vidi, da bi se žica dokazala mora da prođe vreme u eksploataciji ili bar da ih zategnem, ali pošto je u pitanju nemačka ponuda i deklarisana kao moto Hondina žica, trebalo bi da bude adekvatno jaka, ne proizilazi to samo iz debljine samo po sebi tako da predpostavljam da je u redu. Pomenuo sam Turatek, oni isto tuđe proizvode stavljaju pod svojom etiketom, jesu lepe i jake zaista, ali su sve jednako krive ko gudalo, ispravi se to ali jednostavno nije ko OEM al i ne košta toliko. Dobra fabrička samo žica košta oko 2€. Ako ne možeš da nađeš polovne za šta sam prvenstveno, mislim da je ovo primamljiva ponuda, još i niplovi u setu, ali ne mogu baš da potvrdim predpostavku, u svakom slučaju sam za pre te negoli za ovo što se trpa ovde, ono što sam imao prilike da se susrećem lično sebi ne bi metuo za dršku od kofe, mada se ljudi vozaju i tako, pucaju tu i tamo na sreću bez posledica, al ja imam kontra moto, uvek razmišljam, "ma valjda hoće", da se umeša đavo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Koliko ti komada od koje velicine treba?

Kupio sam celo pakovanje za remont tocka klincu na motorcetu (potrebno je nekih 6-7 kom), pa bih ti visak koji mi ostane mogao poslati. Samo cu morati da odem do garaze da pogledam duzinu i debljinu istih.

POZZZ!!! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Bio do kuce/garaze. Imam ovo: post-9080-0-93374900-1418235334_thumb.jpg

Ukoliko ti "radi posao", mogu ti poslati nekih do 25 kom.

Cena: Tvoja postarina.

POZZZ Nenad Kladovo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Аууу па јел ово жица 9мм ширине???

 

Ne, vec 0,12'' (inca), ili prevedeno na naski 3,048mm. Pise na nalepnici. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Уффф добро је, рекох мора ширим рупе на бандашу :) шаљем ти сутра адресу де да шаљеш 2 ком. Мислим да одговарају за задњи точак, а видим да ће још једна да оде...

 

Хвала!!! И поздрав ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Захваљујући другу Шокли успешно сређен задњи точак, остало је још да се нађе добротвор за предњи точак, тј:

 

  • 210мм
  • 240мм

 

По један комад од сваке дужине и шарафом за стезање :)

 

ПС У обзир долазе само максимално зарђале, да не одскачу пуно од осталих 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Има ли ги неки? 1zvizduk.gif

 

??? :stabre:

Sta se ponovo desilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja