Jump to content

Moto Zajednica

Побољшање организације Макси Скутер клуба - предлози и размишљања

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

@Алекса

 

значи Новосађани су мање важни чланови МСК-а, Биги им пије мозак, иду код њега на иструктажу сваки четвртак? Ја организујем кружоке средовечних Дорћолаца, да би "разбио" ову дружину и дивну разноликост, која влада међу нама?

 

На која "нејавна" дружења ти мислиш? Не разумем шта је то? Ако ти, Ђура, Поп и Сателис седите на пиву или кафи, то је "нејавно" дружење, завера ЦИА-е и Ватикана, организација Државног удара? Хајде Алекса, прихвати да сви људи у овој причи имају исту тежину и важност. Сви су слободни да се друже са ким хоће.

 

@Алексанто

 

Можеш ли коначно да ми одговориш на питање? Можемо о свему осталом, ако ми одговориш на то питање. Зашто је за тебе увек и свуда ћирилица "баук"? Зашто одбијаш да имамо један амблем, на коме су сви заступљени?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Na tom gulasu je bilo mnogo vise ljudi van spiska sem stanebaneta... I naveo sam to kao primer.

Na bar dve voznje se Alexa upoznavao sa mnom, ... Sto znaci da nas je i bilo na javno ne-javnim voznjama. Ali....

obe te voznje su ogranizovali Rumba, Bigi ili neko drugi...

 

Da li to nesro govori??? Koliko vas je ovde organizovalo malo duze vozikanje kudi kamo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

@ Aleksanto

Tvoja greska je po meni samo sto nisi najavio tu voznju zatvorenog tipa.Tvoje pravo je koga ces da vodis na voznju ali ovako samo osvane MSC pokorio Tatre i ispadne da je ceo maksi skuter klub ucestvovao u tome a to je bila samo ekipa koju si ti izabrao.

 

Ja i ne kazem da je neko ostavljen na putu ali ovde pricam o poboljsanju sam si rekao ti si dao auto ovaj dao prikolicu ovaj vozio ,pa zar ne mislis da je lakse da jedan covek okrene slep sluzbu i zavrsi ceo posao na jedan telefonski poziv.To je upravo o cemu pricamo da uprostimo stvari.

Molim sve clanove kluba da ucestvuju u ovoj demokratskoj raspravi mnogi nece da se zamere nekoj grupi pa cute iznesite svoje misljenje kako god ono bilo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

. . . a ja se ptam gde nestadoše Maxi Skuteraši u drugim temama . . . . kad ono . . . ovo ih ovde . . . :) . . . neka, neka . . . I treba da se čuju različita mišljenja . . .:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 

Da li to nesro govori??? Koliko vas je ovde organizovalo malo duze vozikanje kudi kamo?

 

...pa sad... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 

Ja i ne kazem da je neko ostavljen na putu ali ovde pricam o poboljsanju sam si rekao ti si dao auto ovaj dao prikolicu ovaj vozio ,pa zar ne mislis da je lakse da jedan covek okrene slep sluzbu i zavrsi ceo posao na jedan telefonski poziv.To je upravo o cemu pricamo da uprostimo stvari.

 

 

To su lepi ideali ::) Najjeftinija šlep služba za konkretan slučaj je bila 600 eura - drugarska cena a mi smo to obavili za jedva 150 eura ;)

 

E sad, 450 bi ostalo u klupskoj kasi, to stoji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Predlog o reorganizaciji je apstraktan jer vi REORGANIZUJETE nešto što ne postoji: Maxi Scooter Club je neformalna grupa zaljubljenika u maxiskutere u koju su dobrodošli svi ljudi širokog srca i otvorenog uma.

... hmmm ... u ovom svetlu kad pogledam na ono što je čini mi se POP napisao ( izvinjavam se ako grešim ) stvari postaju mnogo jednostavne ...

 

 

- ne sviđa ti se neformalna grupa ... organizuj klub , registruj ga i sve je ok ... ostajemo cool i kolege motoraši

- odgovara ti neformalna grupa ... ne moraš ni da organizuješ ni da se priključiš novom klubu nastavljaš da radiš kao i do sada i sve je ok ... ostajemo cool i kolege motoraši

 

prosto ne mogu da verujem da bi neko imao nešto protiv bilo iz formalne bilo iz neformalne grupe da se vozi zajedno sa 'onim drugima' ... ( definitivno mislim da je to POP prvi rekao ali opet se izvinjavam ako grešim - mrzi me da opet čitam sve ) poenta je da ako neko hoće da se organizuje kao klub ima na to pravo ali da imaju pravi i oni koji to neće a da potencijalni budući klub može naravno da nastavi sa učestvovanjem u radu i ovog foruma i BJB zajednice kao takve i da uzme učešće u svim akcijama neformanlne grupe i da to nije 'proterivanje' daleko bilo ...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Aleksanto jedino ko organizuje neke izlete i voznje ovde si ti, Sasa, Bigi, Rumba i jos po neki (veoma mali brpj ljudi, od svih koji pisu ovde)... Citam ja sve i svasta samo manje komentarisem. Ali najjaci glasovi ovde su od ljudi koji nisu organizovali do sada nista ili veoma malo...

ja sve to postujem! Ali isto tako vidim priliku da mozemo da budemo kompaktnija grupa, pa ako tim ljudima (koji se daju u svemu tome vise od ostalih)...znaci da se stane, definise nesto, onda Ok??!

Ja licno nemam vremena da razmisljam kuda bi i sta bi vozao i kao vecina ovde, zbog prirode posla.. uvek se priklonim nekom izletu... Ali ne vidim u svemu tome da bi se ista draticno promenilo u celoj prici!? Na svo to nase druzenje i vozanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Ovako,kad idemo Fanky i ja na turu od 100km definitivno nam ne treba radio stanica i logisticka podrska ,s tim sto kada je u pitanju voznja 20,30 motora odgovorno je imati radio stanice i logistiku,ne znam zasto ne prihvatimo promenu,probamo i javno izglasamo da ako se vecini ne svidi reorganizovanom klubu vratimo prvobitni neformalni oblik,niko nista ne gubi sem eventualno malo svog EGA :) .Ozbiljna smo druzina,organizacija,licno bi voleo da se tu stavi pecat,da se zaokruzi priča,ne secam se ko je napisao,al prdlog za objekat mi se svidja,da vremenom priustimo neku prostoriju gde cemo moci sediti,pricati,piti kafu,gde cemo moci naposletku ostaviti skutere,motore,zameniti ulje ili pak posle radnog vremena svratii i ''iskulirati'' ,javno kazem da ako ta prica poboljsanja krene nekim drugim tokom okrenucu se i otici.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Dosta vas će se zapitati ko je sad ovaj Motor_che, i odakle je on isplivao...

 

"ON VAS SAMO GLEDA I MISLI SE DOKLEĆETE" BRE..???

 

Kao prvo bi skroz podrzao ideju o rešenju organizacionih problema i osnivanju oranizovane jedinice koja će u svakom pogledu biti bolja, efikasnija, bogatija, spremnija i druzeljubivija od ovoga sto sad nemamo...

 

Skroz podrzavam ideju da se demokratski izglasaju članovi upravnog odbora ,i da se neka pravila utvrde unutar MSC-a...

 

Svima nama će biti lakše ako znamo da u svakom momentu mozemo da se oslonimo na ljude koji će biti oči i duša tog kluba, i isto tako mislim da je to vrlo ostvarljiva ideja...

 

Uopšte mi nije jasno zašto Aleksanto, Pop,Braca, Djuksi, Aleksa, Panta i ostali članovi koji očigledno imaju šta da kazu, misle da su ispred nekih 20 ljudi koji ni ne voze skutere i koji su se pošteno našli i rekli šta imaju...

 

SVE JE TO LEPO, ALIIIIII....

 

Najvise mi smeta da budem deo nekog nametnug sistema, nametnutog druzenja, mišljenja, pisma, amblema,grba i svega ostalog što se nametnuti moze.

A dobro vidim da je ovde reč o podmetanju kukavičijih jaja, i dobro osmišljenom preuzimanju zasluga drugih ljudi (koji više nisu drugovi, nego politički protivnici)...

 

Tako da drugarima Rumbi, Bigiju, i ostaloj ekipi predlazem osnivanje takvog organizacionog tela, ali bi vam preporučio da krenete od NULE a nas pustite da se JEDNOSTAVNO DRUZIMO...

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

@Culle

ko u mladosti nije pobunjenik taj nema srce a ko pak u starosti nije konzervativan taj nema pamet je stara ( prastara ) poslovica ... dozvoli da ti sa bezmalo 60 godina života i nešto malo manje iskustva kažem da su izgledi 85:15 da ta priča krene tim drugim tokom i da onda budeš primoran ( jer si javno obećao ) da se okreneš i odeš. zar nije bolje zadržati ovo što postoji a oni koji su za novu priču neka osnuju klub i da ostanemo svi ok. evo ja obećavam ( kao ti malopre ) da ću se ako ta priča sa klubom bude stvarno ok javno odreći neformalne grupe i učlaniti se u klub ... mada ... šta ako me ne budu hteli ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

@Моторче

 

Ооо, драго ми је што те поново видим на овим страницама.

 

Знаш како, нема ја шта да крећем "од нуле". Ја у овом узчествујем довољно дуго и довољно сам километара прешао, да имам право да изразим своје мишљење и да преложим нешто. Исто и теби неоспоравам. Али авај, ти мени.

 

Ја вама ништа не браним, да се ви дружите и подржавате.Само напред. Нико тебе Моторче у ништа не тера, све је то добровољно. Мислим, што мислиш да ми је стало да баш тебе ја терам на нешто. ти си човек са обавезама, немаш ти времена за напорни клупски рад. А и мало је то испод твог нивоа, то смарање са организацијом. Ја то потпуно разумем. У то име, остај ми уздравље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Ja javno obećavam da nikad neću postati deo tog kluba pa makar svi članovi ovog NEFORMALNOG DRUŠTVA prodali dušu djavolu >:( ...

 

mala ispravka za MATOROG351

 

To je sve nametnuta priča koja u prostorijama velikog drugarstva, prijateljstva i ponegde kumstva nema prostora za takvu organizaciju... Šanse da uspe je 94%-6%

 

Isto tako obećavam ni da se moje prijateljstvo sa članovima novootvorenog kluba neće ništa promeniti...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Моторче,пре свега си ми симпатичан лик све ове године,само не видех те толико дуго...е па обзиром да си се дистанцирао до те мере да те већина тренутно присутних никад није видела ни уживо а ни на форуму,дефинитивно ће се питати ко си ти.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Aleksa je dao jedan lep primer zasto treba podici nivo funkcionisanja kluba na visi nivo:

 

Ja lično mislim da bi ovakve teme trebale da se vode na live sastanku a ne ovako, škrabanje može da ode u nedogled, a i vrlo često (svi znamo) se desi da se neko pogrešno shvati.

Pa dok objasniš da nisi tako mislio, prođe voz i posvađasmo se svi međusobno. Jelte.

 

Mozda je ovo i najvazniji deo. Jer ako kazes da treba da pricamo uzivo, na kog mislis? Mozemo na primer da sednemo ti, Burdjan i ja i da dogovorimo nesto, i? Svako moze da kaze "ko vas bre hebe, ko ste vi da dogovarate bilo sta". I bio bi u pravu.

Jedan od ciljeva je, kako sam ja shvatio, da imamo jedno-dva vidjenja godisnje na kojima svi clanovi mogu da odlucuju o raznoraznim idejama, sugestijama, kritikama koje se pojave u medjuvremenu. u pocetku to moze da bude tesko ali nigde se ne zuri. I najdalji put put pocinje jednim korakom.

 

Mislim da je Dare rekao da su jedina važna pravila ona o vožnji u grupi - i to je definitvno stav koji podržavam. Da li će neko nositi obeležja ( grb , zastavu , majicu ... ) i kakva će ta obeležja biti je potpuno irelevantno u ovom organizacionom trenutku MSCa i to mi se sviđa ... regulisati to rigidnim pravilnikom bi mene prvog udaljilo iz cele priče. Promena priče na kojoj MSC do sada postoji ( dođi pa ako ti se svidi i ako nisi kvariša (poštuješ pravila o vožnji u grupi i elementarno si fer i pristojan) s nama si a ako ne nikom ništa je potpuno ok princip i ne vidim da bi neko pravilo ( statut ili šta god ) moglo da bude bolje od toga. Toliko.

 

Oko ovoga. Ja mislim da voznja sa klubom ne bi trebalo da bude apsolutno zatvorena. Mozda ce po koja voznja i biti(kao sto je uostalom i bilo voznji koje su zatvorene) ali vecina voznji bi trebale biti otvorene...iverujem da bi bile(ako sam nesto pogresno hvatio molim ispravku). Znaci sigurno voznje ne bi smele da budu "diskreciono pravo" clanova. Drugim recima, ne bi se trebala zabranjivati voznja onih koji nisu u klubu sa klubom i mislim da to i nije cilj. Ako neko ne zeli da bude "jednoobrazan" ne mora naravno ali onda je glupo da se kao takav stavlja u polemisanje oko funkcionisanja kluba i nacina na koji se stvari u klubu odvijaju. Ali to ne bi smelo da znaci da ne moze da se vozi sa klubom. Ako ja necu da nosim grb kluba, onda necu ni da glasam za njega. Ako necu da nosim majicu, onda necu da glasam za dizajn majice.

 

Ja se slazem sa Djurinim prvim postom gde kaze da nije za prsluke, grbove i slicno...ali to je isto moj stav. Ako budem resio da udjem u klub a vecina kaze da se nosi takav i takav grb, pa nosicu ga. A ja zaista ne volim iste majice, grbove i slicno. Do sada ih nisam nikada nosio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

@Culle

neko je stvarno ( mislim bobbra ) spomenuo prostorije što me je navelo na razmišljanje ... kako dobra ideja ... ALI ... jebiga uvek ima neko ali ... a gde bite prostorije bile ?? mislim ako su u BG kako da ih koristi ekipa iz NS i obrnuto a da Vranje ni ne spominjemo ... a onda nastavim da mislim i ukapiram da ova neformalna MSC družina ima članove razasute po celoj Srbiji a neke bogami i van nje ... e to bi već bio problem za potencijalni budući klub koji bi se osnovao kao udruženje građana ( ako sam dobro shvatio ) jer gde bi bilo sedište ? ... u NS ili u Bg ili na nekoj trećoj lokaciji ... ok većina potencijalnih članova gravitira ka NS ili BG ( bilo da je Zemun ili Dorćol ili NBG u pitanju )i ako pretpostavimo da bi se našao neki dogovor o tome gde da bude sedište između ta dva grada a šta sa ostalima ? ... Kragujevac , Niš , Zaječar , Pirot , Smederevo , Jagodina ... šta sa potencijalnim članovima koji su odatle ... hoće li i tamo biti neke prostorije , hoće li oni jednom ili dva puta godišnje da dolaze na skupštinu kluba i da glasaju ( za šta god ) ili ako nemaju vremena i sredstava treba da pretpostave da će bg i ns ekipa da bude u boljoj prilici da praktikuje demokratiju jer su tako u mogućnosti ... te bih u skladu s ovo par misli onako iz prve hteo da promenim onaj procenat koji sam ti naveo u prethodnom postu ... na 95:5 ... mislim da je to mnogo realnije a i onih 5 su plod moje želje da budem otvoren za druga mišljenja ...

 

sve u svemu MSC je za sada ovakav kakav jeste veoma dobra priča - ne kažem da se ne može i bolje ( uvek može ) ali teško na ovakav način

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

@Моторче

 

Само једна мала дигресија. Неће то бити новоформљени клуб, већ само следећи стадијум овог. Неко ће то желети да испрати, неко не. Све је то "муз'ка", што би рекао Здравко Чолић. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Ja javno obećavam da nikad neću postati deo tog kluba pa makar svi članovi ovog NEFORMALNOG DRUŠTVA prodali dušu djavolu :( ...

 

mala ispravka za MATOROG351

 

To je sve nametnuta priča koja u prostorijama velikog drugarstva, prijateljstva i ponegde kumstva nema prostora za takvu organizaciju... Šanse da uspe je 94%-6%

 

Isto tako obećavam ni da se moje prijateljstvo sa članovima novootvorenog kluba neće ništa promeniti...

 

kao što si već video ispravio sam se na 95:5 ... i to pre nego što sam pročitao tvoj post ... a podebljao sam u tvom postu ono s čim se u potpunosti slažem 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

@Матори

 

Знаш како, ти о овоме имаш негативан став и онда се то одражава на твоју перцепцију. Теби досадашњи облик одговара. То је више него јасно. Опет, захваљујем ти што постављаш питања, која су стварно везана за неке планове. Ја то изузетно ценим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Svaka ti je na mestu Goksi, potpuno se slažem sa tim.

Osnujte nešto svoje i postavljajte pravila kakva želite, nas pustite da uživamo u onom što imamo i što volimo.

Što bi neko rek'o, End of Story.

 

"@Моторче

 

Само једна мала дигресија. Неће то бити новоформљени клуб, већ само следећи стадијум овог. Неко ће то желети да испрати, неко не. Све је то "муз'ка", што би рекао Здравко Чолић. :D"

 

Mislim da se grdno varaš oko tog sledećeg stadijuma ovog kluba.

Jeste, lakše je nešto već oformljeno prisvojiti i menjati po želji, al mislim da to baš i neće moći tako.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja