Jump to content

Moto Zajednica

ortopedsko pomagalo za imobilizaciju ramena

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ako neko ima i voljan je da proda ili jos bolje pozajmi na mesec dana, bio bih veoma zahvalan. Ovaj gips sto su mi stavili je jeziv a treba da ga nosim 3 nedelje. Ovakav kakav sam necu izdrzati jos tri dana, a da ga sam ne isecem. U pitanju je desno rame.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne bih ti preporučio da sam nešto uzimaš na svoju ruku - konsultuj lekara - sve zavisi kakva je povreda u pitanju. Ovde u N.S. ima 7 - 8 prodavnica koje prodaju ortopedska pomagala. Mogu pogledati šta imaju i koje su cene .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

U subotu me u mitrovici pokupila hitna na stazi i tamo u bolnici su mi i napravili sve. DAnas treba da se javim kod nasih ortopeda u Sapcu pa cu videti kakve su opcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Nemoj nista na svoju ruku.

Meni zbog poznanstva nisu stavili imobilizaciju kad sam polomio rame i sad imam invaliditet pristojan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

U principu si u pravu, ali nista nije 100% sigurno.

Ja sam na svoju ruku napravio (minorne) izmjene u imobilizaciji i dobio pohvalu od hirurga.

Savjeti i rjesenja doktora iz hitne pomoci su bili totalno pogresni i vrlo opasni.

Dokle je to islo, da sam ja, kao laik, provalio da tu nesto ozbiljno ne stima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n
nosim 3 nedelje.

 

Fixator na butini desnoj i podlaktici desnoj 8 meseci total, tako da 3 nedelje to tebi, i jos gips, to je smesno.

A rame bas i nije za zezanje sem ako planiras da budes u nemogucnosti do kraja zivota da promenis sijalicu na lusteru .....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ako neko ima i voljan je da proda ili jos bolje pozajmi na mesec dana, bio bih veoma zahvalan. Ovaj gips sto su mi stavili je jeziv a treba da ga nosim 3 nedelje. Ovakav kakav sam necu izdrzati jos tri dana, a da ga sam ne isecem. U pitanju je desno rame.

 

Imao isti problem sa gipsem koji me je ubijao na svaki nacin. Skinuo sam ga sam pre vremena, stavio mitelu-ortozu, cuvao se nesto vise, i pre vremena razradio ruku.

Imam pomenutu mitelu-ortozu, koja mi je ostala kao uspomena na ceo dogadjaj. Univerzalna je, i za levo i za desno rame, tj ruku. Mozes je dobiti na pozajmicu, dokle ti god bude bila potrebna, samo moramo znati da li je to ono sto ti treba. Kod mene je u pitanju bila luksacija-cupanje (kidanje) ligamenata leve kljucne kosti-ramena. A u gipsu sam izgledao ovako: post-9080-0-60397200-1418327137_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Identican gips imam samo na desnoj strani. Hvala na ponudi. Ostalo mi jos 7 dana gipsa pa cu nekako izgurati. Ako budu hteli da mi produze onda ti se svakako javljam. Jos jednom hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
:takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja