Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2014

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Dohvatismo i Grcki asfalt, granulacije 80 kada bi ga poredili sa smirglom, i gorivo vpower 100 oktana kojim sam pocastio mog oldtajmera dok sam cepao gas testirajuci undercatovan menjac. Ocas posla stigli smo u Polikastro gde se nalazi vojnicko groblje na koje smo posli da bi odali postu palim saveznicima.

U Polikastru stajemo ispred kafeterije gde stoji parkiran Harley vlasnistvo lika koji drzi kafe. Gazda je cilac od sezdesetak godina istetoviran brka koji kao da je izasao iz Sons of anarchy ili slicnog filma. Tu razmenjujemo iskustva pijemo pice i on nas uputi ka groblju,srecom kao turiste. Posle par skretanja stizemo na ogroman prazan prostor pored nekog sportkog terena i zbunjeno stajemo jer kapiramo da negde gresimo. Nije prosao minut zacu se zanosni zvuk. Brka samo mahnu rukom u fazonu za mnom. Za par minuta Brka nas dovede ispred groblja mahnu nam i u mesavini grmljavine i prasine odjuri.

P1050113.jpg

 

P1050114.jpg

 

P1050115.jpg

 

P1050117.jpg

 

P1050118.jpg

 

P1050124.jpg

 

P1050122.jpg

 

P1050126.jpg

 

P1050119.jpg

 

P1050125.jpg

 

P1050120.jpg

 

P1050127.jpg

 

DSC00860.jpg

 

DSC00861.jpg

 

DSC00859.jpg

 

DSC00864.jpg

 

DSC00862.jpg

 

DSC00863.jpg

 

IMG_4327.jpg

 

IMG_4329.jpg

 

IMG_4328.jpg

 

IMG_4330.jpg

 

IMG_4331.jpg

 

IMG_4332.jpg

 

IMG_4334.jpg

 

 

imgurl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Uranopolis i Sveta Gora su vec mnogo puta opisani tako da vam dajem fotografije bez reci,a vi slobodno interpretirajte

P1050135.jpg

 

P1050137.jpg

 

P1050138.jpg

 

P1050139.jpg

 

P1050140.jpg

 

P1050141.jpg

 

P1050142.jpg

 

P1050144.jpg

 

P1050145.jpg

 

P1050146.jpg

 

P1050147.jpg

 

P1050148.jpg

 

P1050149.jpg

 

P1050154.jpg

 

P1050155.jpg

 

P1050156.jpg

 

P1050157.jpg

 

P1050159.jpg

 

P1050161.jpg

 

P1050162.jpg

 

P1050163.jpg

 

P1050164.jpg

 

P1050165.jpg

 

P1050167.jpg

 

P1050168.jpg

 

P1050169.jpg

 

P1050170.jpg

 

P1050171.jpg

 

P1050174.jpg

 

 

pic host

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Posle male pauze krecemo dalje . Sledeca stanica Zejtinlik . Za deda Djordja nosim drinu jos iz Bitolja. Pitamo ga zasto bas drina ,a on veli "sine naziveo sam se ,a nikako da umrem .Cuo sam da se od cigara umire ,a od ovih bez filtera jos brze pa ko velim ajde da probam"

Britak um deda ima cim mu kazes iz kog si dela Srbije odmah te vodi gde su ti zemljaci sahranjeni. Legenda

P1050179.jpg

P1050189.jpg

P1050193.jpg

P1050194.jpg

P1050199.jpg

IMG_4384.jpg

IMG_4386.jpg

IMG_4382.jpg

IMG_4380.jpg

IMG_4394.jpg

IMG_4383.jpg

IMG_4364.jpg


gif image hosting

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

U Solunu zanimljiva situacija. Dok se smestamo u pekaru i trazimo instrukcije za Zejtinlik od devojke koja tu radi, na svahili engleskom pitamo ljude za obliznjim stolom za stolicu ,a oni na stranjskom nama "no problem". Posle dva minuta nas na besprekornom srpskom pitaju kuda idete zemljaci. Ispostavlja se Krusevljani. Devojka koja tu radi ima problema da nas uputi u pravom smeru,a onda dolazi gazda koji nas odmah razume ,upucuje bez greske i usput dodaje da je studirao u Srbiji. Zaista je tesko osetiti se kao stranac u toj Grckoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Iz Soluna krecemo prema nasoj sledecoj destinaciji,Meteorima. Vreme,slinavo. Kombinezone vec izvezbano oblacimo za minut,osim Joce koji nevoljno oblaci svoje zeleno kisno odelo. Ubrzo saznajemo i zasto. Joca je GS-ovac do koske . Covek koji se prvi prijavio za zamorce transplatacije kada nadju taj gs-genom.Ali u brzini nije poneo GS kisno odelo,a zeleno je no name. Ipak nada se da ga sekta nece videti. Tu laznu nadu mu upravo razbijamo sledecim fotografijama.

PS

Na zadnjoj fotografiji vidite moje izuzetno efikasne i jeftine kisne navlake

IMG_4398.jpg

IMG_4399.jpg

IMG_4400.jpg

IMG_4401.jpg

IMG_4402.jpg

IMG_4403.jpg

IMG_4404.jpg

IMG_4405.jpg

IMG_4406.jpg


image hoster

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Smijes se Joci za GS kisno odijelo a ti nosis "Time out" kisne navlake za obucu  :D

 

Svidja mi se putopis, ocekujem nastavak  :takoje:

To i jeste razlika u filozofiji GS-ovca i eR-cova ,skup kvalitet vs kreativnost u domacoj radinosti. Licno preferiram drugo

 

Elem putesestvije se nastavlja . Stajemo na pumpu . Opet mi na svahili enleskom pitamo koliko do Meteora ,vec treba da smo blizu. Tip na srpskom rece jos malo. What the fuck. Pitam ga jel si bre nas. On rece jok veciti student studirao 10 godina u Beogradu pa se vratio. Razmenismo jos par recenica i predsednik komandova pokret. Mrak nas vec uhvatio. Forsiramo po sitnoj kisici. Ispred samih Meteora kisa stade ,a sa njom i mi. Kisna odela su kao prenosna sauna . Dok ih skidamo pored nas naglo koci automobil. Izlece tip u fazonu rokera i poce da prica 100 na sat. Svez vazduh nas razbudi posle skidanja kacige, i mi nekako sinhrinizovasmo nas i rokerov engleski. Tip insistira da nas vodi na pivo. Rece, idem ja ispred kada vidite moj auto ispred hotela svratite na pice, i odjuri. Mi vec umorni krenusmo i na prvom skretanju sa tablom hotel skrenusmo. Tu vidimo da nije mesto gde nam onaj roker rece ali umor je bio jaci. Plan je prvi hotel pa u horizontalu. U mraku hotel sljasti,a mi ko leptiri na vatru. Parkiramo se ispred na ogroman parkig . Prazan.

luksuz.jpg

image hosting over 2mb

Ja i Predsjednik ulazimo u ogroman hol. Na recepciji simpaticna recepcionerka sokira nas cenom . Samo 60 eur noc. Potraga se nastavlja.

Silazimo u centar malog mesta . Ja ostajem sa motorima,a saborci krecu na tri strane. Za 10 min BINGO. Hotel u centru sa podzemnom garazom i doruckom 20 eur. Joj radosti.

centar_uvece.jpg

hosting image

centar.jpg

images upload

hotel1.jpg

upload pics

hotel2.jpg

free screen capture software

hotel3.jpg

image free hosting

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Posle duge pauze zbog brzine kojom nas zivot vozi konacno dodje vreme da se prica nastavi

Dakle posle bogovskog dorucka koji nas je pratio u vecini hotela krenusmo u uspon na Meteore. Joj ljudi teskog li uspona. Kad ubodes vedar, suncan dan kao mi najbolje kreni u uspon peske. Mi smo krenuli na nasim mazgama ,od zevanja levo i desno i zanosa od prizora jedva zivi stigosmo do prvog parkinga.

met1.jpg

met2.jpg

met3.jpg

met4.jpg


gif hosting

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Saborci mi stigose posle pola sata pa i rekoh ajd malo da radimo specijalne efekte

slobodan_pad_3.jpg
image upload no size limit

slobodan_pad_4.jpg
image upload

slobodan_pad_5.jpg
click image upload

Prizemljenje je bilo bolno ,doskok na stenu granulacije 40(smirgla crvena na platnu za poznavaoce) dok dlanovi izigravaju stajne trapove je nesto sto ne bih preporucio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Turisti su bili sokirani klizanjem potrbuske od jedno 3 metra. I sam sam mislio da ce biti krvi do kolena . Medjutim za divno cudo kada sam ustao jedina steta su bile pocepane farmerke i dve sitne ogrebotine na dlanu.

Dakle vreme je za specijalan efekat

 

slobodan_pad_1.jpg
images upload

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Sami manastiri sada manje sluze prvobitnoj svrsi, a vise su atrakcija zbog mesta na kome su izgradjeni . U pojedinim manastirima su cele postavke kao u klasicnom muzeju.

 

IMG_0175.jpg
upload pictures free

 

DSC_0726.jpg
image hosting no registration

 

Za ovu stvarcicu sam dobio upozorenje da je fotografisanje zabranjeno

IMG_0176.jpg
adulthttp://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/105680-avantura-2014/page-3 photo sharing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Od naseg ulaza u Grcku tempo voznje se ubrzava, jedino prvog dana vidjamo patrolu policije sa radarom. Od tog trenutka na otvorenom putu policiju vise nismo videli. Vozimo ,ne obracajuci paznju na brzinu. Ja i Joca malo malo pa ukrstamo maceve R vs GS. Asfalt je na pojedinim deonicama fenomenalan mada toliko hrapav da jede gume kao gumicu za olovke.

Priblizavamo se mestu legendarne bitke. Ocekujemo vizuelni spektakl dostojan opisu borbe. Prilazimo magistralom sirokom 30 metara. Pravac kilometarski. Skrecemo kod jedine oronule zgrade . Odjedanput smo na makadamu . Joci demonstriram prednost R-a nad GS-om.

Normalno prednost R-a je bila evidentna kod okretanja kad smo ukapirali da smo se zajeb...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja