Jump to content

Moto Zajednica

MOTO SPORT VESTI --- 2015

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Hajde malo da se pruzim. Izletelo mi na FB, Motorradov sportski casopis PS je anketirao petoricu svetskih prvaka. Pitanje "moze li Rosi do nove titule" postavljeno im je jos pre februarskog testiranja. Pricali su i o tranziciji koju je deda izveo da udje u konkurenciju, ali koga to zanima morace malo sam da se pozabavi. Link je ovde (http://www.motorradonline.de/motogp/das-prophezeiten-experten-fuer-rossis-saison-2015-kevin-schwantz/639322?seite=2), prica je zanimljiva, pa uzivajte. Dakle,

 

Moze li Valentino Rosi do titule:

 

Kevin Schwantz

 

„Bice veoma tesko. Uspeo je da pobedi timskog kolegu, ali ne verujem da Markesa moze trajno da zadrzi iza sebe. Pritom, dolaze i drugi mladi lavovi, poput Dzeka Milera ili Maverika Vinjalesa. Rosi od prvog trenutka mora sve da izvede savrseno, ne sme da napravi nijednu gresku i mora imati malo srece – u tom slucaju moze i da se desi.”

 

Kenny Roberts:

 

“Mora sve da mu se slozi, a da ima i srece. Ima mogucnost, ali hoce li sve da ispadne kako treba, drugo je pitanje. Ima godina kada ti sve polazi od ruke, a onda ima onih kada nista ne funksionise. Mnogo zavisi od Jamahe, kako ce da se postavi od pocetka. Pocetkom prosle sezone nisu bili konkurentni, pri kraju su bili super. Cele 2015. moraju biti na visokom nivou ... bice uzbudljivo.“

 

Wayne Rainey

 

„Da, moze. Ima brzinu. Mnogo zavisi od Jamahe, sta ce uneti u ovu sezonu. Markes previse rizikuje i pravi prilicno mnogo gresaka. Cudim se da jos nijednu trku nije morao da propusti zbog povrede. Ako Rosi Markesa stavi pod pritisak i ako Spanac bude manje konstantan nego 2014, godina ce izgledati potpuno drugacije. Pita se, medjutim, i Lorenco. Ako Rosi 2015. osvoji titulu, bice to najvise zbog njegovog ogromnog iskustva.“

Mick Doohan:

 

„Ima instrumente za to. Kada dobro zalegne, sve je moguce. Ako uspe agresivno da zapocne, dobice strasan impuls. Prosle godine start mu je bio mlak, ali na kraju Vale se zapalio. Bice tesko da pobedi Markesa, ali on (MM) cesto pada, dok je Rosi siguran. Markes mnogo rizikuje na treningu ... i tu covek moze strasno da se povredi.“

 

Nicky Hayden

„Markes je svakako favorit, ali nikad se ne zna... Ne bih se kladio protiv Valentina.“

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Posetio hirurgiju:

Marc Marquez in doubt for Jerez after finger surgery?

"This will allow us to initiate functional recovery after 24 hours and give [Marc Marquez] a chance of racing at Jerez"

http://www.crash.net/motogp/news/218104/1/marquez-in-doubt-for-jerez-after-finger-surgery.html

 

http://www.crash.net/motogp/news/218104/1/marquez-in-doubt-for-jerez-after-finger-surgery.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Sve mi se cini da ako Makrez ne bude vozio Herez, a deda pobedi. Bice to vec lepi izgledi da deda dodje do 10. titule :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Ma naravno da ce Markez voziti. Cak i takav sa polomljenim prstom je dovoljan za podijum. A ako neko misli da ce, ukoliko Markez ne bude vozio, Rossi lagano uzeti pobedu, ja smatram da ce to biti jako tesko. Svi su dobri na Jerezu, kao i na ostalim evropskim stazama. Vozio Markez ili ne, ne bih smeo da se kladim ko ce da pobedi. Imam utisak da ce konacno Lorenzo da pokaze zube. Bice izuzetno jak celog vikenda, kao i ostali spanci, naravno Ducatiji su vec viđeni za podijum tako da će biti jaaako zanimljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Makrez i Pedrosa ce pokusati da voze trku u nedelju. U petak posle prvih treninga ce se doneti konacna odluka da li ce, ili nece voziti.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Педроса би требао да вози супермото ове недеље да види да ли може да добије одобрење од доктора да вози Херез.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Prije par dana negdje sam citao, u fazonu iz istog izvora koji je najavio povlacenje Stonera i vracanje Rosija u Jamahu.

 

p.s.nekad na mob nekad na  komp i ako ne sacuvam odmah posle mi moras vjerovati  na rjec :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Lorenco 99% dogodine u dukatiu.

 

 

Otkud ti to?

 

 

Prije par dana negdje sam citao, u fazonu iz istog izvora koji je najavio povlacenje Stonera i vracanje Rosija u Jamahu.

 

p.s.nekad na mob nekad na  komp i ako ne sacuvam odmah posle mi moras vjerovati  na rjec :)

 

Ima nešto ovde... http://www.motoblog.it/post/702725/motogp-jorge-lorenzo-ducati-2016

 

http://news.superscommesse.it/motori/motogp/2015/04/mercato-motogp-lorenzo-in-ducati-55764/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Jedino Janone, ako ne gresim Doviciozo ima ugovor do 2016 a Janone do 2015, ili ako je lud umesto Hernandeza u Pramac. U Lorencovom ugovoru ima klauzula da moze da napusti Jamahu na kraju 2015

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

“Marc tried to put [the finger] back into place by pulling on it, but as he heard some noise he figured out it was better not to touch it!”

“Treatment during the next few days before Jerez should reduce inflammation, so he can race there,” Dr Mir declared.

http://www.crash.net/motogp/news/218140/1/more-details-emerge-of-marquez-injury.html

 

Srecom te se danas voze bez kvacila, kaze Dr. Mir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nesto mi ne pije vodu prica da ce Janone da leti iz Dukatija. Ipak je on mladji, njegovo vreme tek dolazi, plus je Italijan.

Skot Reding ce dobiti novu sasiju za trku u Jerezu, istu kao sto imaju Cal i fabricke Honde.

 

Pedrosa ipak nece voziti u Jerezu, bice spreman za Le Mans.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Motocikl: Yamaha R1

Dukati ces jos dosta godina biti ako nista drugo bar treci, mada i to im je dosta! Jedino da imaju jos povlascenja. Po meni bi svi trebali imati isti broj agregata pa neka onda gledaju sta ce i kako ce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja