Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti? K1300R ili K1600GT?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

A zbog cega se vodi toliko polemike oko nosivosti ? Ko kupuje motor od 10+ hiljada eura njemu ne treba da bude problem da stavi aftermarket amortizere i time podigne nosivost koliko god mu treba (Ohlinsa, Hyperpro,...).

Nije motor tamic pa da se na njega krka pola tone ali ni 250kg nije problem za vece motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ništa ne reče za R nine T ;)

 

bmw_r_nine_t_04.jpg

 

Devojka moja je lepo primetila nesto sto ja nisam posle 5 minuta gledanja u ovo. izgleda kao vozilo za ljude sa specijalnim potrebama.

 

Ово јесте мотор за људе са специјалном потребом, да буду виђени, а не да се возе инкогнито.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Mislio sam na one druge sa specijalnim potrebama. Sto imaju svoje liftove, posebne ulaze i sve to 1hej.gif

 

Ах, колега драги, па ми смо помешали категорије... 1neznam.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Rekao sam da ću pokušati da smršam, nisam rekao da ću se prepoloviti :D

 

Elem, ne znam šta da radim. Vratio sam se sa odmora, ali ovde svakodnevno pada kiša pa ne znam koliko je pametno da motor kupujem sada, možda je bolje da sačekam zimu i još niže cene jer je i tako pitanje koliko puta ove godine ću moći da ga vozim.

 

Što se tiče BMW-ovih motora, čak i žirafe (muški primerci) ih vole ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Jeste manji od K, a i slabiji, plašim se da mi neće zadovoljiti apetite za adrenalinom. Ali svakako lep motor i razmišljao sam već o njemu. Možda bi trebalo da ga probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Jeste manji od K, a i slabiji, plašim se da mi neće zadovoljiti apetite za adrenalinom. Ali svakako lep motor i razmišljao sam već o njemu. Možda bi trebalo da ga probam.

 

Ne znam sta podrazumevas pod adrenalinom ali meni su dvocilidrasi uvek bili zabavniji za voznju od 4 cilindra....vuku iz podruma i to je po meni poenta voznje motora...jebes ti to ako ga mora zavrtis do 10 000 obr da bi ''poludeo''....jer onda si vec preko 200 i moz se skrljas negde....a u cistom sprintu na 150-200 m dvoclidrasi deru 4 cilindra ako su u klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Slažem se sa tobom, ali K1300 takođe vuče iz podruma. Nemam pojma, pre par minuta sam poslao SMS-om ponudu jednom liku, pa sada čekam odgovor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne vuce iz podruma broj cilindara, vec kubikaza i obrtni momenat. ;)

\

 

1200 ccm sa dva cilindra ima na manjim obrtajima maksimalni obrtni momenat za razliku od 4 cil...to znaju i vrapci na grani i bespredmetno je o tome polemisati.

U praksi to znaci da ako boxer 1200 ide paralelno sa k 1300 recimo ubaceni oba u treci stepen brzine pri brzinuod recimo 60 sat naglo nabodu gas ...k 1300 ima da gleda u ledja dobrih 200 metara dok mu ne prorade sve konjske snage.Ko ne veruje zajebace se ako se kladi.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Stoji, samo sto to nije 200m vec dosta manje...;)

 

Neka je i 100 m....i sta nam to govori...meni licno da je K 1300 superiorniji ali samo na pautoputu i bas dugackim deonicma....svida gde je put krivudav i nema pravaca boxer je bolji a samimi tim meni licno bi i pruzio veca uzbudjenja da ne kazem adrenalin....ovo je sitacija uvek kad se sudare 2 protiv 4 cilindra...akko izuzmemeo Hondine v4 zverke.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Misliš na ovu Hondinu zverku? Ja bih rekao da je nešto drugo ovde zverka :D

 

VT_BMW_Honda_MRD3_2010_$%7B09460197%7D.jpg.1682797.jpg

 

A evo i R1200R

 

Leistung_BMW_R_1200_R_Classic_und_Ducati_Monster_1100_Evo.jpg.1968143.jpg

 

Koliko ja vidim, ti (Turtle) bi izgubio opkladu jer K ima veći obrtni momenat na 5800 obrtaja od R-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne poredim ja, to sam pronašao. A priznajem samo praksu da vidim drag race na delu, sve ostalo je teorija. K1300 jebe kevu kako povlači, probaj ga prvo pa mi onda ponovo reci mišljenje. U svakom slučaju cena je slična, pa ću radije uzeti motor koji mi se više sviđa.

 

http://www.motorradonline.de/vergleichstest/bmw-r-1200-r-classic-und-ducati-monster-1100-evo-im-vergleich-ps-messwerte-und-urteil/422224?seite=2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">

Pazljivo pogledaj ko je prvi na 150-200 metara .....najslabiji motor i po snazi i po obrtnom momentu....znaci jedno je praksa drugo teorija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ne poredim ja, to sam pronašao. A priznajem samo praksu da vidim drag race na delu, sve ostalo je teorija. K1300 jebe kevu kako povlači,

 

Кхм, кхм, тако је мислио и возач Хонде 1000РР, да му нико не може ништа али:

 

1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja