Jump to content

Moto Zajednica

problem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

imam sledeci problem. motor je xt600 97. palio sam ga redorvno svake nedjelje i vozao po malo,onda sam napravio pauzu od 20tak dana. kad sam danas probao nije htio da upali,vrlo malo vergla pa prestane,pokusavao sam vise puta i odustao,upalio je na guranje,super je radio pola sata,reko' da se napuni akumulator ako je on,medjutim ugasih ga. probah opet ali ovaj put ni da zavergla, samo se cuje "cak" i nista...

je li akumulator ili mozda cetkice ili sta moze biti,je li imao ko iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

akomulator sigurno isto je moj drugar imao problem na viraga pre neki dan,nije ga palio oko mesec dana i ni da bekne skroz slabo vergla,napunili akomulator i pali ko mina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

zar se on ne moze napuniti dok radi motor? to me malo zbunilo.

jos jedno pitanje, mada mogu pogledati i u knjizicu, je li 12v akumulator,i smijem li ga puniti auto punjacem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

akumulator je crko od hladnoce. Ako si ga pustio da radi, a nije se dopunio, znaci da ne prima struju, znaci, crk`o

 

Izvadi ga, izmeri napon, stavi na punjac i posle 12 sati punjenja, ponovo izmeri napon. On cak i moze da bude 13,xxxx V, ali da mu je kapacitet /ajd, recimo kolicina struje/ opala, znaci, tacka 1. crk`o.

 

Ako normalno napunis akum. stavis na motor i on normalno upali, premeri da li ima razlike napona kada je ugasen i kada je motor upaljen.

Ako postoji razlika, tj, malo je vise V kada radi na 2 000+ obrtaja, sa punjenjem akum ti je sve ok.

 

Ako ti se ponovi prica, novi akum.

 

Nadam se da ti ovo nesto vredi. Znam da je puno ako, ali, tako je to kod motora, kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

zar se on ne moze napuniti dok radi motor? to me malo zbunilo.

jos jedno pitanje, mada mogu pogledati i u knjizicu, je li 12v akumulator,i smijem li ga puniti auto punjacem?

 

Nemoj auto punjacem, pozajmo od nekog punjac koji puni sa slabijom strujom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

e ovako,napunih akumulator,stavih ga, i opet samo "cak"...

sjutra cu da probam da ga prespojim sa drugim,da bih vidio da li je do njega, a onda pregled cetkica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

imas automat za paljenje. lupni ga. to je relej koji propusta struju velike snage pravo na anlaser. on ume da zaglavi. idealno- promeniti ga. jeftin je, desetak evra, mislim. ako nije ni to, onda anlaser.

Jako bitno. Kad imas upaljena svetla i das mu paljenje, da li se svetla utule, kao da padne napon? Ako je tako, onda je anlaser. Ako samo malo trepnu, onda je automat za anlaser. Iskljucujem mogucnost da ti je crklo dugme anlasera, posto se cuje "cak". Takodje, proveri kontakte!!!! Od automata do anlasera, tu moze da gubi struju toliko da ne moze da zavergla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

danas sam pokusao da ga spojim na drugi akumulator, i opet samo cak, u jednom trenu (20tom pokusaju) je zaverglao na pola sekunde i opet nista,e to me je zbunilo. pa sam sad uzeo u obzir da mi i kablovi ne valjaju... kontakti su u redu. sa upaljenim svijetlima kad dam kontakt za paljenje ne slabe ista. kuckao sam alanser, da vidim da nijesu cetkice,medjutim nista...

tako da opet nazad za crtaci sto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

onda te zeza rele za paljenje,to je onaj veliki rele ispod sedista na koji ide kabl od akumulatora ,izmi srafciger ili neki deblji kabl pa premosti ona 2 debela kontakta gde se spajaju debeli kablovi i vidi dali ce da zavergla,malo ce da zavarnici ali ne brini,ako vergla ,daj kontakt i opet tako na direktno ga ipali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

koja je njegova uloga? znam na sta mislis,gledao sam kontakte i na njemu,sve je ok,mozda je crkao. a interesuje me sl da li je to univerzalni relej,pitam da vidim dje da ga trazim, ne moram valjda u yamaha prodavnici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa on sluzi da provede struju od akumulatora do anlasera,a dobija pobudu preko onog tankog kabla koji ide od ricice volana.kada stisnes taster,kotva u automatu se pomeri i spoji ona dva debela kontakta..prakticno to je rele velike snage.mozes staviti i od drugog motora samo mozda nije isto kacenje na sasiju ili mozes prepraviti nosac ili ga pricvrstiti vezicama.ali prvo probaj dali ce da vergla na direktno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Moj ti je savjet da ga ne prespajas ni u kom slucaju, ja sam prespajao pa mi vrisnula bobina! Poronadji joska na forumu i on ce ti odmah reci sta je da se ne mucis!!! A prespajanje ne nikako!

Davno sam imao istih problema,al posto je bilo davno zaboravio sam sta je bilo u pitanju, ako se sjetim javljam, do tad pozz i srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

Moj ti je savjet da ga ne prespajas ni u kom slucaju, ja sam prespajao pa mi vrisnula bobina! Poronadji joska na forumu i on ce ti odmah reci sta je da se ne mucis!!! A prespajanje ne nikako!

Davno sam imao istih problema,al posto je bilo davno zaboravio sam sta je bilo u pitanju, ako se sjetim javljam, do tad pozz i srecno!

ne razumem kakve veze ima paljenje na direktno (prespajanje) sa bobinom?to su cak dva nezavisna sistema.u svako slucaju to je najjednostavniji nacin da proveri dali je automat u redu.drugar je vozio svog GSX par meseci dok nije nabavio automat i palio na zice bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

na guranje on upali bez problema. moram prvo otloniti akumulator iz price,tj naci kablove da valja,cekam ih, pa kad prvo akumulator sredim onda dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

znas sta ,proveri prvo dali je sigurno accu ok,ali tako se i ponasa automat.nekad dobije kontakt pa zavergla a nekad ne,ili premosti direktno,mozes i spicanglama,najlakse i vidi dali vergla,ili produzne kablove pa pojacaj sa drugog motora ili auta pa probaj na kljuc dali ce da vergla...ili prikljuci punjac pa probaj da napunis akumulator,ako ti samo cvaka,a lempice od kontakta isto sijaju ne utisavaju onda je automat sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

lampica od kontakta malo pritaji kad pokusam da upalim. problem je sto je napolju -5 i duva zalosan sjever tako da mi se ne izlazi,inace bi ovo rijesio za dan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja